Skocz do zawartości
qra

Merlin 378.53 - nieprawidłowa identyfikacja LinkState na WAN

Rekomendowane odpowiedzi

qra

Witam. Jest to mój pierwszy post więc wybaczcie ew. potkniecia. Używam na Asusie Ac68U firmwareu Merlina wraz z modemem kablowym Cisco epc 3010. Jedno i drugie urządzenie posiada Gigabitowe łącze i do tej pory (do updateu do najnowszego Merlina) wszystko było ok. Zauważyłem że na modemie mam teraz pomarańczową diodę (Link) choć do tej pory była zielona. Sprawdzilem w routerze i okazuje się że zestawione/wykryte łącze to 100 Full Duplex. Nie zauważyłem żadnych zmian w ustawieniach routera mające wpływ na szybkość WAN więc nasuwa się pytanie czy to nie problem uwalenia przez nowy soft. Zaznaczam że żadne resety i powrót do OFW nic nie pomogły. Dalej jest to ta nieszczęsna 100 tka. Gdzieś czytałem swego czasu że któraś wersja OFW uwalała WAN więc może i teraz dzieje się to w przypadku nowego firmwareu. Jakieś przemyślenia/porady ? Może jest na to nieznane mi lekarstwo ... czy już tylko serwis i wymiana?

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

w tym temacie również była podobna dyskusja, różnica polega na tym, że wtedy wszystkie porty koledze ZuberA wskazywały link 100Base-T.

Nie zauważyłem żadnych zmian w ustawieniach routera mające wpływ na szybkość WAN więc nasuwa się pytanie czy to nie problem uwalenia przez nowy soft

Jeśli prędkość gwarantowanego max łącza nie odbiega od tego z umowy z ISP myślę, że to nie problem uszkodzenia przez FW.

Czy zmiana DHCP query frequency w

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość pola kod.
z Aggresive mode na Normal coś zmienia ?

Zaznaczam że żadne resety i powrót do OFW nic nie pomogły

wcześniejsze wersje Asuswrt-merlin na których nie było tego objawu również obecnie raportują mniejszy link na WAN ?

Gdzieś czytałem swego czasu że któraś wersja OFW uwalała WAN więc może i teraz dzieje się to w przypadku nowego firmwareu

szastam różnymi wersjami asuswrt i nigdy nie miałem z tym problemu, tym bardziej nie czytałem o takich objawach ;-)

A może przyczyna leży w tym Cisco epc 3010? Spróbuj zresetować modem przyciskiem reset (obok portu usb) trzymając go dłużej niż 15-20 sekund. Zawsze takie rozwiązanie podawało mi UPC w przypadku problemów z WAN - modem pobierze nową konfigurację przy resecie i może coś się zmieni.

Ostatecznie ustaw na w routerze WAN Connection Type na Static IP - podepnij PC pod port WAN z innym statycznym adresem i zobacz jak na karcie sieciowej zestawia się link - czy będzie gigabit. Puść jakiegoś pinga aby nawiązać komunikację na portach i jeśli dysponujesz np tabletem/telefonem podłącz się po WiFi do LAN i sprawdź jak wygląda linkstate.

Jeśli nic nie pomoże i podpinając gigabitowy LAN w PC do WAN routera nadal będziesz miał link 100Base-T wyślij router na RMA. Pamiętaj również o sprawdzeniu kabla pomiędzy routerem a modemem - może tutaj leży przyczyna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
qra

Wróciłem z pracy i ochoczo zabrałem się za testowanie porad (dzięki za szybki odzew). Przetestowałem wszystko i... na końcu sprawdziłem jeszcze na innym kablu ... bingo... MAMY CIĘ .. kurcze nawet nie myślałem że taki głupi powód ... cóż możliwe że już nadszedł czas na niego ... Jeszcze raz dzięki. Jak widać najpierw trzeba sprawdzić przysłowiową "wtyczkę w PC" zanim się człowiek zagłębi w większe problemy. Jednak troszkę dziwię się że nagle na tym samym kablu nagle przestało się dziać...

Pozdr

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

kurcze nawet nie myślałem że taki głupi powód

zazwyczaj najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze  B)

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Asuswrt-merlin is a customized version of Asus's firmware. The goal is to provide bugfixes and minor enhancements to Asus's firmware, with also 
      a few occasional feature additions.  This is done while retaining the look and feel of the original firmware, and also ensuring that the two codebases remain close enough so it will remain possible to keep up with any new features brought by Asus in the original firmware.
      This project's goal is NOT to develop yet another firmware filled with many features that are rarely used by home users - that is already covered by other excellent projects such as Tomato or DD-WRT. This more conservative approach will also help ensuring the highest level of stability possible.  Priority is given to stability over performance, and performance over features.
      Supported devices are:
      RT-N66U RT-AC66U RT-AC56U RT-AC66U_B1 (use the RT-AC68U firmware) RT-AC68U, RT-AC68P, RT-AC68UF (including HW revision C1 and E1) RT-AC86U RT-AC2900 (use the RT-AC86U firmware) RT-AC1900 & RT-AC1900P (use the RT-AC68U firmware) RT-AC3200 RT-AC87U RT-AC88U RT-AC3100 RT-AC5300 RT-AX88U
      http://asuswrt.lostrealm.ca/
    • dante78
      Przez dante78
      Witam,

Czy na Asus AC87U można podłączyć kamerę na USB i mieć pogląd z pc/smartfona? Jeżeli tak, jeżeli ktoś by mi pomógł z tym tematem, zrobił bym jakąś graficzną solucje w ramach podziękowań na rzecz potomnych.

pozdrawiam
      Dawid

• kamil2234
      Przez kamil2234
      Czy ktoś z kolegów ma może pakiet ipkg lcd4linux w wersji  współracują z ramką  samsung SPF-72H dla routera RT-AC68U (architektura armv7)?  
      Ewentualnie prośba o naprawadzenie jak można skompilować sobie samemu pakiet  ipkg dla routera AC68U z lcd4linux bez wkomilowywania go w całe firmware.
      Obecnie używam optware i chciałbym aby tak pozostało.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.