Skocz do zawartości
harpii

ac68u asuswrt-merlin 378.52_2 minidlna

Rekomendowane odpowiedzi

harpii

Hey,

czy wy też tak macie że jak jest podłączany drugi dysk pod USB2.0 to się restartuje minidlna i ponownie skanuje całe  media ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

Nie wypowiem się - nie używam dlna na routerze. Skanowanie nowego nośnika jest zrozumiałe, nie wiem czy restart usługi jest wymagany (może jest jakiś trigger który to wyzwala aby uaktualnić bibliotekę).

napisałem przez Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Idanit

Wydaje się to normalnym objawem. Skoro masz uruchomione dlna to podpięcie każdego nowego nośnika powoduje uruchomienie skanowania. Dziwne, że następuje całkowity restart usługi, logicznym wydawało by się skanowanie tylko nowego urządzenia, ale widocznie... ten typ tak ma ;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
harpii

Hmm...słabo. tu wydaje mi się Tomato ma przewagę. Ciekawe czy minidlana z entware będzie tak samo reagował ?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez harpii

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

Sprawdź i daj znac. Nie bez powodu tworzone są alternatywne FW. Z drugiej strony sprawdzilbym działanie ofw w tej kwestii.

napisałem przez Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
muzykcb

Hey,

czy wy też tak macie że jak jest podłączany drugi dysk pod USB2.0 to się restartuje minidlna i ponownie skanuje całe  media ?

Dokładnie tak jest. A tak na marginesie jest nowa wersja oprogramowania Merlina 378.53

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

A tak na marginesie jest nowa wersja oprogramowania Merlina 378.53

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Idanit
      Przez Idanit
      nigdy na to nie zwracałem uwagi, ale ostatnio chciałem ustawić harmonogram dostępu do internetu w kontroli rodzicielskiej i zauważyłem komunikat w czasie systemowym " * Uwaga: strefa czasowa jest inna od Twoich ustawień lokalnych. " W strefie czasowej mam wybrane (GMT + 1) Warszawa, Zagrzeb, ale tuż poniżej ten sam komunikat. W związku z tym czas na ruterze też jest niezgodny z rzeczywistością (+1h). Walczę już z tym z godzinę i nic. Pewnie jakaś głupota... ale wiadomo, najciemniej pod latarnią. ;-)
    • Portal
      Przez Portal
      Witam
      Mam wgrany w ac68 najnowszego Merlina (380.68). Czasami co kilka dni, lub nawet kilka razy w ciagi dnia nagle transfer internetu spada. Prze resetuje router i znowu prędkość wraca do normalnej. Łącze mam 300/300 i jak prędkość spada to tak do 150/40 mbit/s. Wiecie co może być ?
      Dodam ze jak instalowałem 380.68 to wszystko ręcznie ustawiłem od nowa, więc nie powinno być pozostałości po starszych wersjach. Zauważyłem również ze jak spada prędkość internetu to w logach routera jeden z laptopów (wifi), mimo ze kilka urządzeń jest podłączonych, cały czas ma wznawiane IP z dhcp
      Aug 27 09:12:23 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPACK(br0) Aug 27 09:13:55 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPREQUEST(br0) Aug 27 09:13:55 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPACK(br0) Aug 27 09:14:00 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPREQUEST(br0) Aug 27 09:14:00 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPACK(br0) Aug 27 09:14:06 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPREQUEST(br0) Aug 27 09:14:06 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPACK(br0) Aug 27 09:14:10 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPREQUEST(br0) Aug 27 09:14:10 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPACK(br0) Aug 27 09:19:03 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPREQUEST(br0) Aug 27 09:19:03 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPACK(br0) Aug 27 09:21:48 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPREQUEST(br0) Aug 27 09:21:48 dnsmasq-dhcp[477]: DHCPACK(br0) Dodam również ze nie mam włączonego żadnego QOS-a ani innych bajerów do zarządzania pasmem itp - standardowe ustawienia.
      Dzieje sie to po wifi jak i po LAN.
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot

Zobacz plik ASUS RT-AC68U Firmware
      ASUS RT-AC68U Firmware
      Dodający OpenITbot Dodano 14.02.2014 Kategoria ASUS  
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności