Jump to content
Sign in to follow this  
admin-i1

Netgear r7000 - prawdopodobnie martwy :/

Rate this topic

Recommended Posts

admin-i1

Witam, prawdopodobnie uwaliłem router przez lekkomyślność lub (mam nadzieję) może jakieś zmęczenie całym tygodniem.

Od jakiegoś czasu przymierzałem się do zmiany softu na tomato (czytając dobre opinie) jednak powstrzymywałem się z tym ze względu na cenę urządzenia (pomijając że ciągle spłacam raty) i to że po prostu możliwości na domyślnym sofcie mi wystarczały(miałem jedynie zastrzeżenia do interfejsu). Wielokrotnie podmieniałem firmware na openwrt i dd-wrt w tp-linkach i za każdym razem doceniałem alternatywne oprogramownie. Dziś coś mnie podkusiło aby na szybko sprawdzić nowy soft i nie doczytując szczegółów - mówiąc wprost bez przygotowania się do tego. Podobnie jak na filmiku

wgrałem : tomato-R7000-initial.chk

z myślą o tym aby później doczytać : tomato-R7000-ARM--128-AIO-64K

Niestety zabawa zakończyła się na pierwszym pliku, router poza diodą zasilania i podpiętego kabla zamilkł, nie działa radio, wpisywanie na sztywno ,  zarówno zwykły reset jak 30-30-30 nic nie zmienia.  Aby ułatwić powstanie problemu podmiane zrobiłem przez radio :///* (myśląc sobie - co się może stać? , nie pamiętam zaników zasilania itp.) Nie wiem co mógłbym jeszcze z nim zrobić...

house

Ustawiłeś statyczny adres IP na karcie? Router w ogóle pinguje?

Niestety ale należało przeczytać instrukcję a najlepiej obejrzec film :) odpowiedź na pytanie "co się może stac" na pewno nie byłaby potrzebna. Jeśli nie poradzisz nic we własnym zakresie, to nie ma co załamywać rąk - netgear zapewnia własny serwis i bez specjalnego ściemniania dostaniesz nowy egzemplarz po zgłoszeniu go na rma.

admin-i1

W pierwszej kolejności wielki dzięki za szybką reakcję i odpowiedź, która dość szybko podsunęła  mi rozwiązanie. Obecnie router ma się dobrze a nawet bardzo - oprogramowanie Tomato jest imponujące, jestem pełen podziwu i uznania dla Pana Michała Rupentala za umiejętności i pracę jaką włożył dla projektu .

Wczoraj ustawiając statycznie interfejs karty wpisałem adresy klasy C (jak na filmiku), nie pamiętając że używam domyślną adresację netgear'a a więc klasy A.
Chociaż to, że zrobiłem upgrade poprzez radio nie było przyczyną, teraz już nie będę ryzykował - tylko kabel, bateria, ups i pełne przygotowanie :)

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam

• Like it 1

house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• OpenITbot
      By  OpenITbot
      Nighthawk M2 (MR2100) to kolejny bezprzewodowy router od firmy NETGEAR, który pozwala na osiągnięcie niezrównanego poziomu dostępu do mobilnej sieci szerokopasmowej oraz niezwykle szybkich połączeń dla wielu urządzeń.

Kompaktowa obudowa routera mobilnego Nighthawk M2 kryje w sobie procesor Qualcomm SDX24, działający w paśmie 4G (700/900/1800/2100/2600 MHz) oraz 3G (850/900/1900/2100 MHz). Oprócz tego urządzenie, działające w standardzie Gigabit LTE z modemem LTE Cat. 20, zostało zoptymalizowane pod kątem osiągania prędkości pobierania do 2 Gb/s.

Co ważne, M2 został wyposażony w dotykowy ekran LCD (2,4 cale), dzięki któremu zarządzanie siecią i ustawieniami jest niezwykle proste — można wygodnie monitorować zużycie danych, wyświetlać nazwę i hasło sieci WiFi, siłę sygnału sieci komórkowej oraz zarządzać ustawieniami urządzenia i sieci.

Router umożliwia również odciążenie połączenia LTE do opcjonalnego (publicznego lub prywatnego) punktu dostępu za pośrednictwem sieci WiFi lub Ethernet. Sprawia to, że M2 zapewnia szybką alternatywę dla szerokopasmowego dostępu do Internetu bez utraty prędkości - niezależnie od tego, czy przeglądamy Internet, czy też oglądamy ulubione programy. Warto podkreślić, że MR2100 może dostarczyć sieć WiFi dla 20 urządzeń, wykorzystując w tym celu zarówno pasmo 2.4GHz, jak i 5GHz.

Co ważne, urządzenie pozwala na zarówno przesyłanie strumieniowe multimediów z napędu pamięci USB flash lub zewnętrznego dysku twardego do wszystkich podłączonych urządzeń, jak i szybkie przesyłanie filmów podczas podróży. Nie bez znaczenia jest tu również trwały akumulator (5040mAh), zapewniający całodzienną pracę. Z kolei dzięki usprawnionej funkcji Jump Boost można ładować inne urządzenia, gdy poziom naładowania ich akumulatorów jest niski.

Na koniec warto dodać, że M2 nie wymaga oprogramowania do instalacji. Można go zatem w prosty sposób skonfigurować w ciągu zaledwie kilku minut.

Zobacz cały artykuł
    • OpenITbot
      By  OpenITbot
      Nighthawk M2 (MR2100) to kolejny bezprzewodowy router od firmy NETGEAR, który pozwala na osiągnięcie niezrównanego poziomu dostępu do mobilnej sieci szerokopasmowej oraz niezwykle szybkich połączeń dla wielu urządzeń.

Kompaktowa obudowa routera mobilnego Nighthawk M2 kryje w sobie procesor Qualcomm SDX24, działający w paśmie 4G (700/900/1800/2100/2600 MHz) oraz 3G (850/900/1900/2100 MHz). Oprócz tego urządzenie, działające w standardzie Gigabit LTE z modemem LTE Cat. 20, zostało zoptymalizowane pod kątem osiągania prędkości pobierania do 2 Gb/s.

Co ważne, M2 został wyposażony w dotykowy ekran LCD (2,4 cale), dzięki któremu zarządzanie siecią i ustawieniami jest niezwykle proste — można wygodnie monitorować zużycie danych, wyświetlać nazwę i hasło sieci WiFi, siłę sygnału sieci komórkowej oraz zarządzać ustawieniami urządzenia i sieci.

Router umożliwia również odciążenie połączenia LTE do opcjonalnego (publicznego lub prywatnego) punktu dostępu za pośrednictwem sieci WiFi lub Ethernet. Sprawia to, że M2 zapewnia szybką alternatywę dla szerokopasmowego dostępu do Internetu bez utraty prędkości - niezależnie od tego, czy przeglądamy Internet, czy też oglądamy ulubione programy. Warto podkreślić, że MR2100 może dostarczyć sieć WiFi dla 20 urządzeń, wykorzystując w tym celu zarówno pasmo 2.4GHz, jak i 5GHz.

Co ważne, urządzenie pozwala na zarówno przesyłanie strumieniowe multimediów z napędu pamięci USB flash lub zewnętrznego dysku twardego do wszystkich podłączonych urządzeń, jak i szybkie przesyłanie filmów podczas podróży. Nie bez znaczenia jest tu również trwały akumulator (5040mAh), zapewniający całodzienną pracę. Z kolei dzięki usprawnionej funkcji Jump Boost można ładować inne urządzenia, gdy poziom naładowania ich akumulatorów jest niski.

Na koniec warto dodać, że M2 nie wymaga oprogramowania do instalacji. Można go zatem w prosty sposób skonfigurować w ciągu zaledwie kilku minut.
    • OpenITbot
      By  OpenITbot
      Rodzina routerów od NETGEAR właśnie powiększyła się o Nighthawk AC2300 Cybersecurity WiFi (RS400). To idealne rozwiązanie zarówno do domu, jak i firmy – czyli wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko utraty czy wycieku danych.

Nowy router Nighthawk AC2300 Cybersecurity WiFi to pierwsza, w pełni niezawodna linia obrony przed wszelkimi formami cyberzagrożeń, takich jak wirusy, złośliwe oprogramowania, oprogramowania szpiegujące czy internetowe oszustwa. Wszystko za sprawą zainstalowanej w urządzeniu usługi NETGEAR Armor, która w razie konieczności blokuje złośliwe witryny i aplikacje. Co ważne, natychmiastowe powiadomienia ostrzegają, gdy któryś z użytkowników Internetu odwiedza strony mogące wyłudzić dane osobowe. Warto w tym miejscu wspomnieć, że NETGEAR Armor regularnie skanuje wszystkie urządzenia z dostępem do sieci, aby lepiej chronić przed wykorzystaniem potencjalnych luk w zabezpieczeniach. Armor sprawdza również otwarte porty, siłę haseł, wersje oprogramowania sprzętowego oraz inne potencjalne słabe punkty.
      Z myślą o najmłodszych użytkownikach sieci, router został zaopatrzony w usługę Circle Smart Parental Controls, która umożliwia tworzenie dziennych limitów czasu na korzystanie z sieci przez młodocianych domowników, tworząc tym samym bezpieczne środowisko online.

Jak większość urządzeń z rodziny Nighthawk, również i AC2300 posiada niezwykle łatwy w obsłudze, intuicyjny panel zarządzania, za pomocą którego można dokonać konfiguracji routera, przerwać połączenie z Internetem, przeprowadzić szybki test jego prędkości czy ustawić tryb inteligentnej kontroli rodzicielski.

Nowy Nighthawk to nie tylko bezpieczeństwo danych, ale również szybkie łącze. Potężny dwurdzeniowy procesor 1 GHz oraz bezprzewodowe WiFi nawet do 2,3 Gb/s zapewniają zarówno praktycznie nieograniczony dostęp do Internetu niemal w każdym domu czy małym biurze, jak i wyjątkowo szybki przesył danych, który jest kluczowy dla streamingu mediów czy gier online.

Dużym udogodnieniem dla użytkowników routera jest funkcja Dynamic QoS, która nadaje priorytet przepustowości zależnie od aplikacji i urządzenia. Z kolei za sprawą technologii MU-MIMO możliwa jest transmisja strumieniowa do wielu urządzeń jednocześnie, a także mniejsze opóźnienia czy wreszcie mniejsza konieczność buforowania danych.

Zobacz cały artykuł

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.