Skocz do zawartości
emer

Wybór taniego routera AC

Rekomendowane odpowiedzi

emer

Muszę kupić dla córki (mieszka osobno z mężem u teściów, dom prywatny).

Pomagałem kupić Jej lapka, wybrany z kartą WiFi Intel 7265-AC - u mnie działał prefekt, u nich podłączony do shitu TP-Link 740n, po chwili rozłącza się WiFi, a żeby było śmieszniej, inne lapki i smartfony tez tracą połączenie. Pomaga tylko, ale na chwile ponowy restart shitu routera. Gdy ten lapek z 7265-AC jest wyłączony - wszystko OK. Próbowałem wyłączyć radio 5GHz - to samo.

Chce Jej kupić jakis tani router AC, nie bedzie potrzeby tomato czy alternatywy, ma działać dobrze i stabilnie WiFi, zasięg OK, wykorzystać możliwości 5GHz lapka i smartfonów na 5GHz, podłączony po kablu TV smart. Aktualnie net radiowy, ale w najbliższej przyszłości światło i chyba 100Mb/s.

Najtańsze są TP-Link C20i, C20, oraz Asus RT-AC51u - ale mają porty 100MB. W sumie by chyba wystarczyły, ale ... może nie ?

"Lepszy" i niewiele droższy jest np TP-Link Archer C2 - ma już porty gigabitowe ...

Wszystko powyżej mieści się w 200PLZ

Co polecilibyście - jak mówie standardowe wykorzystanie standardowych ludzików, chodzi przede wszystkim o stanard AC i niską cene ... Oczywiście nie ograniczam się do w/w modeli.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Idanit

Masz jednego tplinka z problemami i zastanawiasz się nad drugim? ;-)

A tak na poważnie, Intel AC7265 to 866Mbits a zastanawiasz się nad routerami, które w paśmie AC oferują 433Mbits. Nie żeby to było jakoś tragicznie mało ale chodzi o to abyś miał tego świadomość. Jeżeli priorytetem jest tu cena to ja skłaniałbym się ku Asusowi, lecz jeśli możesz wysupłać więcej grosza to pomyśl nad AC1200, Archer C5 czy AC55U choć ideałem byłby AC56U. Tyle, że dwa razy większa prędkość i gigabitowe LAN-y okupione są dwa razy wyższą ceną.

Edytowane przez Idanit
  • Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

Pogadaj z zięciem i powiedz - chłopie - masz ode mnie ac51u aby moja córka była online, chcesz więcej musisz dopłacić :) a tak na poważnie, weź ac51u - na pewno jakosc produktu jest lepsza niż każdego tplinka. Poza tym nie da się go popsuć, stawiasz i zapominasz. Do karty intela rzeczywiście za słaby, ale do internetu będzie ok.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta