Jump to content
Sign in to follow this  
emer

Wybór taniego routera AC

Recommended Posts

emer

Muszę kupić dla córki (mieszka osobno z mężem u teściów, dom prywatny).

Pomagałem kupić Jej lapka, wybrany z kartą WiFi Intel 7265-AC - u mnie działał prefekt, u nich podłączony do shitu TP-Link 740n, po chwili rozłącza się WiFi, a żeby było śmieszniej, inne lapki i smartfony tez tracą połączenie. Pomaga tylko, ale na chwile ponowy restart shitu routera. Gdy ten lapek z 7265-AC jest wyłączony - wszystko OK. Próbowałem wyłączyć radio 5GHz - to samo.

Chce Jej kupić jakis tani router AC, nie bedzie potrzeby tomato czy alternatywy, ma działać dobrze i stabilnie WiFi, zasięg OK, wykorzystać możliwości 5GHz lapka i smartfonów na 5GHz, podłączony po kablu TV smart. Aktualnie net radiowy, ale w najbliższej przyszłości światło i chyba 100Mb/s.

 

Najtańsze są TP-Link C20i, C20, oraz Asus RT-AC51u - ale mają porty 100MB. W sumie by chyba wystarczyły, ale ... może nie ?

"Lepszy" i niewiele droższy jest np TP-Link Archer C2 - ma już porty gigabitowe ...

Wszystko powyżej mieści się w 200PLZ

 

Co polecilibyście - jak mówie standardowe wykorzystanie standardowych ludzików, chodzi przede wszystkim o stanard AC i niską cene ... Oczywiście nie ograniczam się do w/w modeli.

Share this post


Link to post
Idanit

Masz jednego tplinka z problemami i zastanawiasz się nad drugim? ;-)

A tak na poważnie, Intel AC7265 to 866Mbits a zastanawiasz się nad routerami, które w paśmie AC oferują 433Mbits. Nie żeby to było jakoś tragicznie mało ale chodzi o to abyś miał tego świadomość. Jeżeli priorytetem jest tu cena to ja skłaniałbym się ku Asusowi, lecz jeśli możesz wysupłać więcej grosza to pomyśl nad AC1200, Archer C5 czy AC55U choć ideałem byłby AC56U. Tyle, że dwa razy większa prędkość i gigabitowe LAN-y okupione są dwa razy wyższą ceną.

Edited by Idanit
  • Like it 2

Share this post


Link to post
house

Pogadaj z zięciem i powiedz - chłopie - masz ode mnie ac51u aby moja córka była online, chcesz więcej musisz dopłacić :) a tak na poważnie, weź ac51u - na pewno jakosc produktu jest lepsza niż każdego tplinka. Poza tym nie da się go popsuć, stawiasz i zapominasz. Do karty intela rzeczywiście za słaby, ale do internetu będzie ok.

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
×
×
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.