Skocz do zawartości
house

Routery LTE

Rekomendowane odpowiedzi

house

W końcu będę miał możliwość przetestowania routerów ze slotem kart SIM :)

Karta mobilevikings.pl z zasięgiem LTE sieci Play gotowa, sprzęt będę testował na końcu Mierzei Helskiej  :) Jeśli ktoś z Was ma konkretne życzenia co mam sprawdzić, proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

No proszę a ja właśnie jestem na etapie wyboru czegoś na działkę. Przez weekend będę testował Alcatel Onetouch Link Y858. Jak na razie jeśli chodzi o połączenie WiFi jestem mile zaskoczony. Przez jedną ścianę 5m link zestawia się na 144Mbits. Dwie ściany ok 9m nadal rozsądne jak na takie maleństwo 104Mbits. 

Niestety ciężko przetestować LTE. Mam dwa urządzenia, LG G2 i owy modemoruter i pomimo połączenia LTE, pełnego zasięgu, prędkości jakie na nich osiągam nie przekraczają 10/10Mbits a to trochę daleko do reklamowanych 150/50. A mówię o transferach maksymalnych bo zdarzają się spadki do 1Mbits! Jestem na razie w Warszawie i boję się co będzie jutro dalej od cywilizacji ;-)

Z tego co widzę to Netgear jest dwuzakresowy a Dlink tylko 2,4. W takim razie dobrze by było sprawdzić jaki i czy w ogóle zysk dają gabaryty i zewnętrzne anteny dla tego pasma, również przy podłączeniu kilku urządzeń. Poza tym informacja czy jest możliwość podłączenia zewnętrznej anteny (Alcatel niestety nie ma złącza). W sumie standardowe testy, który w jednakowych warunkach lepiej radzi sobie z połączeniem GSM, możliwości konfiguracji itd.

​Ponieważ urządzenia pełnią również rolę routerów, dobrze by było sprawdzić transfery pomiędzy dwoma podłączonymi do nich urządzeniami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Sprawdzę Twoje sugestie, tym bardziej  że D-Link ma 2 zewnętrzne anteny tylko do LTE - te od WiFi są wbudowane. Netgear dostarczył AirCard wraz z czymś takim :

Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link.

Antena nawet ma przyssawki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

D-Link ma 2 zewnętrzne anteny tylko do LTE
Czekam zatem jaki to będzie miało wpływ na połączenia LTE w porównaniu z Netgear. 

Netgear dostarczył AirCard wraz z czymś takim
Znaczy są aż dwa wejścia antenowe. :good:

Rozumiem, że sprawdzisz LTE z dodatkową anteną i bez. Link do mapki z nadajnikami abyś mógł nakierować antenę na najbliższy nadajnik LTE. 

Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

w międzyczasie :

Znaczy są aż dwa wejścia antenowe

tak :

gallery_1_98_38234.jpggallery_1_98_23433.jpggallery_1_98_120970.jpggallery_1_98_102772.jpg

Link do mapki z nadajnikami abyś mógł nakierować antenę na najbliższy nadajnik LTE

Z nadajnikami jest pełna rozpusta, gdzie był nie ustawił anteny mam pełny zasięg :

openit_1429463020__2015-04-19_190209.png

openit_1429462852__2015-04-19_185810.png

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

A u mnie ani Alcatel Onetouch Link Y858 ani w ostatniej chwili zorganizowany TP-Link M7350 nie złapały zasięgu w domu na działce wcale. Ani 4G ani 3G ani 2G... kompletnie nic.  :mad: Udawało się w kilku miejscach poza budynkiem, ale w środku nawet przy otwartych oknach nic. Pomimo, że dwa telefony łapały zasięg 2G/3G bez problemów to modemy poddały się na całej linii.  :bad:

Będę musiał zorganizować sobie jeszcze to co masz ty i zobaczyć jaki wpływ będą miały zewnętrzne anteny, na pracę w mojej lokalizacji.  :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Zorganizuj sobie dlink'a. Lepszy transfer, lepiej korzysta z nadajników, trochę wolniej się łączy za pierwszym razem ale działa stabilnie. Netgear dobry ,ale jako urządzenie do samochodu lub pociągu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• mathea
      Przez mathea
      Cześć, właśnie stoję przed wyborem rozwiązania do mojej sieci (aktualnie posiadam ASUS RT-AC68U) aby rozszerzyć go o LTE (w swojej okolicy (<1km) mam co najmniej 5 nadajników LTE 1800/2100/2500 od Play -> Gdańsk).
      Zastanawiam się nad dwoma opcjami, a właświcie trzema:
      1. Sprzedać mój router i kupic ASUS 4g-AC68U
      2. Dokupić Netgear LB2120 i podłączyć go przez LAN jako do RT-AC8U
      3. Dokupić HUAWEI B715 (LTE kat 9) i spiąć po lanie z RT-AC68U
      4. Dokupić jakiś czopek USB LTE i wpiąć go do RT-AC68U, do tej pory miałem podpięte stare HUAWEI E156G (3G) i jestem pełen obaw co do takiego rozwiązania. Próbowałem też kiedyś dorwać  e3372s-153 ale niestety dostępne są tylko HiLink'i z którymi są/były problemy przy RT-AC68U.

Pytam bo wiele z wcześniej omawianych tematów było w przypadku budowania sieci poza miastem, tutaj sytuacja jest nieco inna - właściwie centrum Gdańska, gdzie zagęszczenie BTS jest duże.
      Drugi dość ważny "warunek" to fakt iż sieć będzie działać w bloku więć powierzchnia do pokrycia WiFi nie jest duża jednak mocno zakłócona sieciami sąsiadów (głównie UPC xxxxxxxx).
      P.S. dostawca LTE to koniecznie sieć PLAY (po prostu mam tam bardzo duży pakiet danych) 

Podpowiecie co byście wybrali? Dzięki z góry

// P.S. Dzięki @house za przeniesienie wpisu!
    • Coreus
      Przez Coreus
      Skupię się teraz nad przypadkiem, który mnie interesuje - i tutaj będzie kilka pytań do Was 
      Aktualnie mam konfigurację sprzętową: Router: ASUS RT-AC68U, Modem: Huawei E3272s-153, Antena: Paraboliczna DUAL LTE-HSPA 24 HV (2 x 10m kabel o stracie 0.5dBi/m)
      4. Wybór sprzętu:
      - wariant 2: Jak wybrać lepszą antenę?
      Trochę już interesowałem się w tym temacie - oto moje wnioski:
      - wybieramy antenę pod konkretne pasmo - najlepiej panelową\kierunkową. Ja zrobiłem ten błąd, że wybrałem antenę wielozakresową, przez co wzmocnienie nie jest tak efektywne.
      - wybieramy antenę ze wsparciem dual LTE MIMO
      - kupując przewody do anteny - wybieramy jak najkrótsze!
      - unikamy anten YAGI, Signaflex, czy z allegro - często spotkałem się z opiniami, iż te anteny to są po prostu produkty sprowadzane z Chin pod innym znakiem towarowym, często z przekłamanymi parametrami typu wzmocnienie, aby przyciągnąć niezorientowanych potencjalnych kupców
      - z reguły na różnych forach i w Internecie polecane są antenty:
      BestPartner
      http://www.bestpartner.pl/katalog/39/21518/Antena+LTE+PANEL+MAX+2+x+15+dBi+1710+-+1880+MHz
      http://www.bestpartner.pl/katalog/39/21519/Antena+PANEL+XP+2+x+18+dBi+1710+-+1880+MHz+LTE
      Cybertech
      http://www.cybertech.com.pl/p115,antena-dualna-lte-4g-15dbi-mimo.html
      Sorensen
      http://sorensen.com.pl/sr-17p-1800--nowo------.html
      Moje pytania:
      1. Którą antenę polecacie pod dual LTE z MIMO?
      2. Czy ktoś, coś wie odnośnie tej firmy i tej anteny?
      https://all-ant.pl/pl/p/Antena-LTE-H4G%2C-2x15dBi-MIMO-konfigurator/187  (Anteny All-Ant maja polaryzację kołową a polscy operatorzy używają skośnej i taki wynalazek się nie nadaje)
      3. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie anteny - jaki rodzaj, jaka marka itp.?
      4. Co w przypadku, gdy miejsce instalacji jest w niecce (w dołku) i na przeszkodzie jest las - ale odległość do masztu jest poniżej 5km? Jaki rodzaj anteny wtedy?
    • betelgeza
      Przez betelgeza
      Witajcie Koledzy,
      Stanowisko Supportu Asus Polska na dziś 22.05.2014 jest takie, że aktualne oprogramowanie RT-AC68u nie wspiera żadnego modemu działającego o transmisję LTE.
      Tak się jednak składa, że przynajmniej jeden modem LTE działa i to bardzo sprawnie. Dlatego chciałbym w tym temacie zachęcić użytkowników, którym udało się odpalić LTE na wspomnianym routerze do podzielenia się informacją na temat modelu modemu oraz wersji oprogramowania routera.
      Z pewnością te dane ułatwią poszukującym informacji skompletowanie działającego zestawu.
      Na pierwszy ogień przetestowany przeze mnie oraz użytkownika @The Dino modem Huawei:
      Huawei E3272 HILINK   (wersja firmware routera: 3.0.0.4.374_5656-g8d0a991) Huawei E1820 (3G)   (wersja firmware routera: ?) Huawei E3276 (LTE)   (wersja firmware routera: ?) pozdrawiam b.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności