Jump to content
OpenITbot

NETGEAR R6220 - mały router dla dużych przestrzeni

Rate this topic

Recommended Posts

OpenITbot

NETGEAR wprowadził na rynek nowy, dwupasmowy router WiFi R6220 z ekonomicznej półki, przeznaczony dla dużych mieszkań i domów. Podłączenie do sieci wielu urządzeń jednocześnie, nie wpływa na jakość połączenia, gdyż R6220 wyposażony jest w technologię 802.11ac Dual Band Gigabit. W ten sposób zapewnia dużą przepustowość WiFi, szeroki zasięg oraz niezawodność połączenia, niezależnie czy domownicy wykorzystują internet do słuchania muzyki na smartfonie, oglądania filmów online na laptopie czy grania w gry na tablecie.

openit_1429095664__6220_1.jpgopenit_1429095672__6220_3.jpg

R6220 pracując w standardzie 802.11ac wraz z technologią Dual Band, dostarcza pełne pokrycie siecią w całym domu. Router zapewnia prędkość do 300+867 Mbps oraz gigabajtowe połączenie przewodowe, które idealnie sprawdza się przy graniu online oraz oglądaniu filmów w jakości HD. Ponadto, router posiada zaawansowaną funkcję QoS, która zarządza kolejnością przesyłanych danych, a także technologię jednoczesnej pracy dwóch pasm sieci, co oznacza redukcję zakłóceń znacząco podwyższającą jakość połączenia.

Ekonomiczny router R6220 posiada wszystkie zalety urządzeń marki NETGEAR przy atrakcyjnej cenie. Charakteryzuje go łatwość w konfiguracji i zarządzaniu siecią. Instalacja routera potrwa kilka minut, a aplikacja mobilna NETGEAR Genie pozwali na kontrolę, monitorowanie i naprawianie naszej domowej sieci na tablecie lub smartfonie.

openit_1429095668__6220_2.jpg

NETGEAR R6220 zapewnia najwyższą ochronę, m. in. dzięki technologii WPA/WPA2. Dodatkowo, model posiada funkcję dostępu do sieci dla gościa oraz kontroli rodzicielskiej, która filtruje wszystkie strony internetowe, na każdym urządzeniu podłączonym do sieci, dając pewność, że nasze dzieci będąc online są bezpieczne.

Cena R6220 to ok. 340 zł brutto.

house

gallery_1_123_186335.jpggallery_1_123_118604.jpg

house

recenzja dostępna tutaj : http://openitforum.pl/index/recenzje/routery/netgear/r6220/

Temat został zamknięty - jeśli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Moderatorom. Twoje zgłoszenie na pewno zostanie rozpatrzone.

Z poważaniem,

Ekipa Openitforum.pl

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• borsuk007
      By borsuk007
      Mam w domu 3 routery dwa pozostałe działają jako głupie AP ,połączone wszystko kablami LAN 5kat. zrobiłem to tak główny router z Netii  VV 5822 ADB > Xiaomi Mi-R3G padavan > Xiaomi Mi-R3G Openwrt
      na wszystkich jest ten sam SSID sieć 5Ghz hasło WPA2 kanały 48>40>36 i mam problem z telefonami np. taki Samsung note4 jak pochodze po mieszkaniu zaczyna głupieć bo nie umie niekiedy się przełączyć miedzy routerami i w najgorszym wypadku pisze brak internetu muszę dać tryb samolotowy i wył. dopiero rusza.
      Niektóre sprzęty działają perfekcyjnie i można latać z sprzętem po mieszkaniu i nic nie zerwie. Testuje to pingując urządzenie. 
      Czy jest jakaś opcja w routerku że trzeba coś zmienić żeby ten cały roaming działał jak należy. Może moc przykręcić .
      Latam od rana z całym sprzętem po domu i już nawet żona głupio na mnie patrzy    Jakieś sugestie ?
    • Crocodil
      By Crocodil
      Witam

Trafiłem na to forum, ponieważ jest najlepszym źródłem informacji o wifi w polskim Internecie  

Mieszkam w bloku i obecnie użytkuję modem/router dostarczony przez dostawcę Internetu: Technicolor CGA 2121. W salonie wifi działa bardzo dobrze, ale niestety w sypialni, 2 grube ściany dalej, jest kiepsko, a w przypadku sieci 5GHz już fatalnie. Niestety nie mogę przeciągnąć kabla, bo mieszkanie jest wynajmowane...

Czy w cenie ok. 400-500zł jestem w stanie kupić router który poprawi zasięg, najlepiej zachowując przy tym dobre prędkości?

Próbowałem już TP-Link C2300 ale niestety zasięg okazał się słabszy niż na tym Technicolorze 😮 Po poszukiwaniach wydaje mi się że najciekawsze mogą być modele:
      D-Link DIR-882 Edimax RG21S Xiaomi R3P Pro  
      Wygląda na to że wszystkie są technicznie do siebie bardzo podobne (procesor MT7621 i układy MT7615N), różni je ilość pamięci RAM i flash oraz oczywiście wbudowane oprogramowanie. 

Będę wdzięczne za każdą wskazówkę  W grę wchodzi także jakiś używany model...

EDIT: Bardziej z "ciekawostek" - trafiłem na model Phicomm K3, niestety nie dostępny w Polsce. Ma dobrą cenę i bardzo fajne "bebechy" na oparte na Broadcomie ale niestety sporo osób narzeka na zasięg...
    • OpenITbot
      By  OpenITbot
      Premierowe urządzenia od NETGEAR, routery Nighthawk RAX120 i RAX40, to bez wątpienia odpowiedź na wyzwania nowej ery sieci WiFi.

NETGEAR Nighthawk RAX120 oraz RAX40 to najnowsze modele od NETGEAR, które wraz z ukrytymi w sobie zaawansowanymi technologiami nie tylko pozwalają na płynniejsze przesyłanie strumieniowe i ultraszybkie pobieranie plików, lecz również i zwiększają komfort grania oraz prowadzenia wideokonferencji.

Nighthawk RAX40 to 4-strumieniowy router, pozwalający na obsługę nowego standardu WiFi 802.11ax. Nie bez znaczenia jest tu dwurdzeniowy procesor, który zapewnia w pełni płynną pracę i wspiera funkcje związane zarówno z grami komputerowymi, jak i streamingiem obrazu wideo 4K UHD. Całość dopełnia pięć gigabitowych portów Ethernet oraz jeden port USB 3.0. W celu poprawienia efektywności sieci router został wyposażony w zaawansowane technologie, takie jak OFDMA czy wsparcie kanału 160 MHz, które podwaja prędkość oferowaną przez kanały 80 MHz, zapewniając tym samym gigabitową prędkość dla wszelkich urządzeń przenośnych.

Nighthawk RAX120 to 12-strumieniowy router, który wykorzystując najnowszy standard WiFi 6 zapewnia czterokrotnie większą przepustowość danych na potrzeby obsługi znacznej liczby urządzeń w sieci. Jego czterordzeniowy procesor 64-bit o częstotliwości 1,8 GHz pozwala nie tylko na obsługę inteligentnych urządzeń domowych i szybkich aplikacji, lecz również i na niezwykle płynne przesyłanie strumieniowe materiałów w jakości 4K UHD, gry online i wiele innych. Co ważne RAX120 to także pierwszy domowy router NETGEAR z portem 5Gig.

Na koniec warto wspomnieć, że oba urządzenia przyjmują polecenia głosowe za pośrednictwem asystentów głosowych Amazon Alexa i Google Assistant.

Zobacz cały artykuł

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.