Skocz do zawartości
kminu

Filtrowanie klientów po MACach

Rekomendowane odpowiedzi

kminu

Panowie podpowiedzcie proszę jak/gdzie włącza się funkcje filtrowania po MACach w oryginalnym sofcie AsusWRT? czyli gdzie zabezpiecza się sieć LAN tak jak choćby w Tomato mamy Access Restriction żeby nikt nieproszony do niej się nie dostał?

masakra to mój pierwszy router ASUSa (AC68U) i niby soft wydaj się banalny w obsłudze ale nie mogę tego znaleźć :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kminu

@house:

Tak wiem ale przecież Wireless - Filtrowanie MAC klientów WLAN dotyczy tylko klientów podłączonych po WiFi a co z tymi po LANie (po kablu)?

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Takiej funkcji nie ma w webgui. Jeżeli znasz MAC adres to możesz go zablokować w Parental Control ustalając harmonogram czasowy na zablokowany. Dotyczy to jedynie dostępu do internetu, nie do LAN'u.

Możesz wgrać Asuswrt-Merlin i skorzystać z tego :

# Ignore any clients which are not specified in dhcp-host lines
# or /etc/ethers. Equivalent to ISC "deny unknown-clients".
# This relies on the special "known" tag which is set when
# a host is matched.
#dhcp-ignore=tag:!known

tak jak choćby w Tomato mamy Access Restriction żeby nikt nieproszony do niej się nie dostał?

lub po prostu wgrać Tomato :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kminu

O to już blisko tylko czy da radę zrobić odwrotnie w tym Parental Control? tzn. zablokować wszystkim dostęp do internetu a odblokować tylko znanym MACom?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Nie, musisz klasyfikować klientów jako znanych (posiadając hostname, IP lub MAC) i nieznanych - tutaj nie masz możliwości ich otagowania. Więc tak jak wspomniałem wcześniej musisz użyć wpisu w konfiguracji dnsmasq, zrobic whitelist wszystkich swoich klientów i blokować wszystko czego router nie zna. Parental Control ustawia harmonogram jedynie dla podłączonych i zidentyfikowanych klientów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kminu

OK dziękuje za info. W takim razie muszę przesiąść się na alternatywne oprogramowanie (liczyłem że się bez tego obędzie - ostatnieTomato instalowałem jakieś 7 lat temu i trochę wyleciałem z tematu). W każdym razie bardzo dziękuje za błyskawiczną i wyczerpującą odpwiedź i za założenie nowego topica :)

to już ostatnie pytanie... prośba o naprawdzenie gdzie można poczytać o dodtakowych funkcjonalnościach softu Merlin względem AsusWRT?

na stronie Merlina jakoś tego nie widzę a muszę się zdecydować czy Merlin czy Tomato?

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tuskomat

.......a jam mam pytanie : po co filtrować MAC-i po LAN-ie w warunkach domowych ? /nie dotyczy firmy/

Założenie MAC-ów na LAN skutkuje kolejnym założeniem , że osoba trzecia włamuje się fizycznie do Twojego domu z kablem BaseT+RJ45+mini PC

i wpina się do routera i........no właśnie co (jeśli nie jest e-terrorystą) ?

.

/jak już wejdzie to w najlepszym razie "bierze router i w nogi" :( /

Edytowane przez tuskomat
  • Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

to już ostatnie pytanie... prośba o naprawdzenie gdzie można poczytać o dodtakowych funkcjonalnościach softu Merlin względem AsusWRT? na stronie Merlina jakoś tego nie widzę

a muszę się zdecydować czy Merlin czy Tomato?

sprawdź obydwa i wyrób sobie zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kminu

Zgadza się "w warunkach domowych" to nie ma sensu, ale w każdym innym przypadku już ma :)

@house: wielkie dzięki za pomoc i za te linki :)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• kamil2234
      Przez kamil2234
      Czy ktoś z kolegów ma może pakiet ipkg lcd4linux w wersji  współracują z ramką  samsung SPF-72H dla routera RT-AC68U (architektura armv7)?  
      Ewentualnie prośba o naprawadzenie jak można skompilować sobie samemu pakiet  ipkg dla routera AC68U z lcd4linux bez wkomilowywania go w całe firmware.
      Obecnie używam optware i chciałbym aby tak pozostało.
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Zobacz plik ASUS RT-AC68U Firmware
      ASUS RT-AC68U Firmware
      Dodający OpenITbot Dodano 14.02.2014 Kategoria ASUS  
    • Łukasz Socha
      Przez Łukasz Socha
      A czy ktoś korzysta z serwera openvpn i umie wymusić dostęp do sieci lan przez klienta? Teoretycznie jest tam opcja domodptaszkowania, ale i tak nie ma dostępu do urządzeń w sieci lan.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.