Skocz do zawartości
balagaan

Mapowanie udziałów Qnap

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

balagaan

Chciałbym zrobić kopię z serwera Synology do Qnap

W synology w bardzo prosty sposób mogę mapować do urządzenia udziały CIFS lub WEBdav i kopiować dane pomiędzy urządzeniami.

Chciałbym w qnap zamapować udziały z synology, jednak nie potrafię tego zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Nie znam QTS'a ale nie lepiej zrobić to rsync jako Network Backup Destination ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Tom.O
      Przez Tom.O
      Chciałbym zastąpić kombo Synology ds215j + Xtreamer Sidewinder 3 jednym urządzeniem. Qnap ma wyjście hdmi i teoretycznie mógłby sprawdzić się w roli urządzenia do odtwarzania filmów.
      Czy ktoś z użytkowników forum korzysta z qnap jako odtwarzacz filmów?
      czy nie ma przycięć w filmach i czy częstotliwość odświeżania dopasowuje się do ilości klatek w filmie - szczególnie chodzi mi tu o tryb 24hz.
      Jak ma się sprawa odtwarzania filmów 4k zakodowanych h265?
      Czy nie ma problemów z napisami? 
      Czy interfejs odtwarzacza, katalogowanie itd jest wygodny?
    • emer
      Przez emer
      Mam podpięty dysk do routera Synology RT2600ac i problemy z "widzeniem" go na lapku.
      Jakoś go jednak zmapowałem i lapek widzi go w "lokalizacji sieciowej" (automatycznie go nie widział - trzeba było mapować z palca).
      Problem natomiast mam z Logitech Media Serwer (obsługuje mi m.inn odtwarzacz sieciowy Logitech Squeezebox Touch) - nie mogę tam ukierunkować źródła (czyli tego dysku), po prostu nie widzi go ... Nie ma tam ręcznego mapowania, musi go po prostu widzieć automatycznie, aby go wybrać ...
      Nie jestem mocny w takich "sieciowych" sprawach , ale wcześniej na routerze Netgear R7000 wszystko jakoś automatycznie skonfigurowało się i nie było problemu, a tu z RT2600ac nie mogę ogarnąć i pokonfigurować. Nie wspomnę o tym jak skonfigurować router, aby dysk mógł być widziany w necie ... 
      Jedna rzecz dość ważna, że odszedłem od Win10 Insider i przeszedłem na publiczną najnowszą wersję Windows10 Home.
      Za wszelkie uwagi, sugestie i pomoc byłbym wdzięczny ....

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      QNAP® Systems, Inc. nawiązał współpracę z firmą Netgate®, wiodącym producentem open-source’owych firewall oraz bramek bezpieczeństwa. Firmy zaprezentowały właśnie opracowane wspólnie rozwiązanie – implementację oprogramowania pfSense® dla QNAP NAS. Wirtualna maszyna pfSense dla QNAP NAS w znaczący sposób podnosi poziom bezpieczeństwa sieci i dostępna jest do pobrania na stronie https://www.qnap.com/solution/pfsense/pl-pl/

Oprogramowanie pfSense to odpowiednio zmodyfikowana, darmowa, open-source’owa dystrybucja FreeBSD zawierająca m.in. wydajny i skuteczny firewall sieciowy, router oraz liczne rozwiązania VPN. Zapewnia ono użytkownikom zestaw narzędzi, pozwalających na efektywne zabezpieczenie urządzenia QNAP NAS w środowisku sieciowych, a także szybkie i łatwe wdrażanie wewnętrznych firewalli w bezpiecznych, uruchomionych na NAS-ie aplikacjach biznesowych (co pozwala na skuteczne chronienie danych przez awariami i kradzieżą).
      Maszynę wirtualną pfSense można łatwo zaimportować do QNAP NAS korzystając z aplikacji Virtualization Station, czyli kompletnego rozwiązania do wirtualizacji dla platform x86 z rozszerzeniami wirtualizacyjnymi (Intel® VT lub AMD-V).

Więcej informacji, instrukcję instalacji i konfiguracji oraz wirtualną maszynę pfSense do pobrania znaleźć można tutaj : https://www.qnap.com/solution/pfsense/pl-pl/

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.