Skocz do zawartości
Łukasz Socha

Uszkodzona karta ? Intel AC7260

Rekomendowane odpowiedzi

Łukasz Socha

witam,

potrzebuję porady...w moim laptopie siedziała oryginalnie karta Intel AC3160 i wszystko oprócz maksymalnej prędkości 433 Mbit/s było ok.

Własnie przyszła do mnie AC7260 i niestety nie wykrywa żadnych sieci WIFI, choć sama karta instaluje się bez problemów.

Karta uwalona, czy może cos innego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maker3

Karta nie zachowuje się czasami jakby była wyłączona?

Spróbuj zakleić taśmą pin nr 20 i zobacz czy coś się zmieni.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dimson

Proponuję sprawdzić inne kanały. Jaki masz Router?

Może poprzednią kartą była ustawiona na kanale który nowa AC7260 nie obsługuje.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz Socha

karta włączona, ale brak połaczeń pokazuje.

siedzę w miejscu gdzie jest kilkanaście sieci, nawet przed chwila włożyłem 3160 i po chwili je wykrywa(ponad 10), nowa karta nie widzi niczego.

zmieniam kanały - nie widzi nic.

Edytowane przez Łukasz Socha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Laptop nie ma whitelisty w bios? Sprawdź sposób kolegi

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz Socha

to jest karta NGFF half pcie więc chyba bez pinu 20.

przy okazji ta toshiba wychodziła zamiennie z kartą 7260.

karta się instaluje, nie ma żadnych problemów oprócz 'braku radia' wifi

bluetooth działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
nie masz kombinacji klawiszy Fn+? do trybu airplane bądź innej formy wyłączenia radia ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

To, że karta nie widzi żadnych sieci w otoczeniu sieciowym a nie tylko twojego routera jest dosyć niepokojące i jakiekolwiek zmiany w routerze na 99% nie przyniosą żadnego skutku. Wina według mnie leży tylko i wyłącznie po stronie komp/karta. Oczywiście uszkodzenia karty nie można wykluczać, ale należało by najpierw wykluczyć jakikolwiek wpływ oprogramowania na działanie urządzeń. Nie pierwszy byłby to przypadek, że zmiana karty bez całkowitej wymiany sterownika, wprowadza mniejsze lub większe problemy. Zaczął bym od kompletnego usunięcia wszystkich sterowników WiFi i Bluetooth, usunięcia oprogramowania Intel PROSet i wszelkich zapisanych ustawień sieciowych. Następnie restart komputera tak aby zainstalowały się sterowniki systemowe przez Windows i wtedy sprawdziłbym czy karta widzi cokolwiek. Jeśli nie to... raczej d..a zbita. Oczywiście zainstaluj najnowsze stery i oprogramowanie ale...  :(

Edytowane przez Idanit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz Socha

dzięki za pomoc, tryb samolotowy nie był włączony, sterowniki odinstalowywane przed, po, uaktualniane.

nic nie pomaga - karta leci na RMA...cóż zdarza się. podmiana na starą 3160 i sieć działa bez najmniejszego problemu, bez aktualizacji sterowników.

jeszcze raz dziękuję i powiadomię jak sprawa będzie rozwiązana.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

jeszcze raz dziękuję i powiadomię jak sprawa będzie rozwiązana.

ok, zostawię otwarty temat... przypomniało mi się że kilka dni po zakupie laptopa miałem dokładnie taki sam problem - karta była permanentnie offline - wymieniono mi ją od ręki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pawlos

Spróbuj kolego jeszcze zakleić pin 51. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz Socha

nie mam już nerwów rozkręcać kompa, a karta dodatkowo jest już spakowana.

czytam właśnie o tym pinie 51 i przede wszystkim jest różnica taka, że u mnie ta karta jest normalnie wykrywana. jest włączona, ale nie wykrywa żadnych sieci. mogę zmieniać jej ustawienia,ale nic to nie daje.

w systemowym diagnozowaniu problemów z kartą wychodzi, że problem z kartą lub routerem - niemożliwe by w biurowcu, gdzie stara karta wykrywa 10-15 sieci, nowa nie widziała żadnej, nawet hotspot z telefonu lezącego 10 cm od kompa.

powiadomię o wynikach podmiany.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Wysyłaj na rma. U mnie taki wypadek zdarzył się z kartą która działała kilka dni a potem klops nie widziała żadnej sieci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łukasz Socha

a więc karta wymieniona.

po włożeniu do lapka od razu działa, więc poprzednia była uszkodzona.

dzięki wszystkim za pomoc i rady.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• oldboy
      Przez oldboy
      Hej,
      Znajomy ma kartę Intel PRO/Wireless 3945ABG: https://wikidevi.com/wiki/Intel_PRO/Wireless_3945ABG
      Mam rozumieć, że każda karta Mini PCIe (half) podpasuje gdyż jest krótsza, a na kartę jest przewidziane więcej miejsca?
      Czy same piny tych dwóch standardów się różnią? I te dwa typy złącz to zupełnie co innego?
      Doradziłbym Mu:
      Intel 7260: https://wikidevi.com/wiki/Intel_Dual_Band_Wireless-AC_7260_(7260HMW)
      Dell DW1550: https://wikidevi.com/wiki/Dell_Wireless_1550_(DW1550)
      AzureWave AW-CE123H: https://wikidevi.com/wiki/AzureWave_AW-CE123H
      Jeśli natomiast nie będzie pasować to co można wstawić zamiast fabrycznej z 5 GHz i AC?
    • TomaszH
      Przez TomaszH
      Mam pytanie do osób posiadających kartę Intel 9260. Czy ktoś z was używał jej z bezprzewodowymi słuchawkami i kodekiem aptX? Podobno Windows 10 obsługuje aptX, karta Intel 9260 też podobno obsługuje aptX. Czytałem jednak, że są z tym problemy. Intel zwala winę na Microsoft, a Microsoft na Intel. Chodzi mi o ten wątek na stronie Microsoft: https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-hardware/bluetooth-apt-x-not-as-priority-profile-for-apt-x/f3615ba2-ff0a-4460-9303-717d266fd197 
    • djmarco
      Przez djmarco
      @house, polecasz jakąś lepszą kartę pod ten router? Mam teraz azurewave tą na trzy anteny. Pytam się bo nie wiem czy coś mocniejszego znajdę.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.