Skocz do zawartości
Wojtek Golubski

Asus RT-N18U problem z widocznością udostepnionych dysków przez VPN

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Wojtek Golubski

Mam oprogramowanie, które posiada licencje sieciową, więc muszę mieć łączność z komputerem na którym jest serwer licencji.

Mam skonfigurowany VPN, który działa. Mogę się zalogować będąc na zewnętrznym komputerze na routerze asus rt-n18u. Mogę mapować dysk podłączony do routera. Nie widze pozostałych komputerów w sieci wewnętrznej. Wcześniej wszystko mi działało jako router miałem komp z uruchomionym pfsensem.  Sama konfiguracja VPN za pomocą PPTP jest bardzo prosta , nie mogę jednak znaleść co blokuje dostęp do dysków udostępnionych w sieci wewnętrznej. ma ktoś pomysł .... dzieki z góry

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

RT-N18U posiada tę opcję ? :

openit_1427090593__2015-03-23_070206.png

łączyszy się po nazwie czy po adresie IP ? spróbuj wklepać w cmd :

net use Z: \\adres.ip\nazwa_folderu /user:hasło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wojtek Golubski

Tak posiada tę opcje i mam ją włączoną, ale próbowałem też na wyłączonej , nie działa. 

Zapomniałem dodać, że mam zmapowane dyski z poprzedniego ustawienia, konfiguracja nowa jest identyczna z poprzednią. Próbowałem też dodatkowo ręcznie mapować dysk, spróbuje jeszcze tą metodą co podałeś ale dobiero wieczorem będę miał możliwość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

najpierw zrób tak :

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wojtek Golubski

zawsze łącze się po numerze ip, mam stały numer. A pro po 1 podpowiedzi net use Z: \\adres.ip\nazwa_folderu /user:hasło system zarzuca mi blad skladni

zrobilem to tak, nie wiemczy dobrze to zapisalem prosze o korekte

net use S:\\192.168.1.102\licencja /xxxxx:yyyyyyy bład skladni a przy zapisie

net use S:\\192.168.1.102\licencja /User:xxxxxx yyyyyyy

"wystąpił bład numer 67 nie można znaleść nazwy sieciowej

zaraz sprawdze druga podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

net use S:\\192.168.1.102\licencja /User:xxxxxx yyyyyyy

to jest poprawna składnia - mój błąd - źle podałem ci polecenie (

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
)

na początek wklep to:

net use * /DELETE /Y

a następnie tak jak piszesz.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wojtek Golubski

nie mam pojecia dlaczego ww komenda mi nie dziala, pokazuje mi blad nr 67 nawet jak probuje sie podlaczyc do dysku podłączonego do routera na numerze 192.168.1.1, zastosowalem taki wpis  net use Z:\\192.168.1.1\wojtek /USER:admin hasło .Wrzucilem przez kopiuj wklej zmieniajac tylko urzytkownika i haslo. zwykle mapowanie z nr 192.168.1.1 poszło bez problemu 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

hasło wpisz przed /USER:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wojtek Golubski

czuje sie jak debil, jaka formule nie wpisze wyskakuje mi ten sam blad rece opadaja

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

A mapuje udziały przez explorer'a?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wojtek Golubski

przez explorera bez problemu ale tylko z dyskiem na routerze, z kompem wewnatrz sieci nyny. ja mam win 8.1 spróbuje jeszcze na kompie z win 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Wgraj mu alternatywne FW tomato i zobacz czy będzie lepiej. Może się okazać ze zadziała od razu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wojtek Golubski

Nie chce wrzucac Tomato, przynajniej na razie. Zastanawia mnie ze pingi nawet nie idą, jeszcze poszukam

Zastanwia mnie jedynie to , że wcześniej jak kożystałem z PFsense połączenie VPN na kompie klienta pokazywalo brak łacza z internetem przez VPN a teraz pokazuje ze mam internet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

jakich pul adresowych używasz dla LAN'u i dla klientów pptp ? może tutaj jest problem i klientów vpn musisz przesunąć do podsieci lanu routera ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wojtek Golubski

Problem rozwiązany, jak zwykle najciemniej pod latarnia. Nie zwróciłem uwagi , że adres klienta VPN jest w innej klasie adresowej. Cała sieć jest na 192.168.1.1 natomiast adresy klienta ustawiły mi się automatycznie na 192.168.10. po zmianie ręcznej wszystko śmiga. dzięki za pomoc

post-422-0-71385400-1427188949_thumb.jpg

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• tony_bcc
      Przez tony_bcc
      Witam, czy może mi ktoś podpowiedzieć jak ustawić VPN aby się trochę "ukryć" w sieci. Mój dostawca internetu poprosił mnie o użycie VPN lub zaprzestanie korzystania z toreentow 😭

• kaziu
      Przez kaziu
      Witam, 

Posiadam w domu router Asus RT-N18U, do którego za pomocą switch'a podłączyłem 6 komputerów w sieć lokalną. Do portu USB 3.0 routera Asus podpiąłem pendrive SanDisk Cruzer Extreme 64GB (system plików ext3) i za pomocą softu Asus udostępniłem w sieci (ustawiłem login i hasło dostępowe do plików). Niby wszystko chodzi szybko i sprawnie ale często zdarza się, że jeden z komputerów (losowo) nie może dostać się na zmapowany dysk sieciowy lub nie może zmapować dysku. Pojawia się komunikat: "Zasoby systemowe nie wystarczają do wykonania żądanej usługi". Komputery mają całkiem niezłą konfigurację i na co dzień się nudzą. Sprawdzałem połowa ramu wolna i nudzący się procesor. Dzieje się to niezależnie od systemu Win10/Win7. Nie mam pojęcia co może być przyczyną ww. problemu. Może macie jakieś koncepcje? Jest to bardzo upierdliwy problem :/.
    • Athl0n
      Przez Athl0n
      Pomoże ktoś z kolegów uruchomić CyberGhost VPN na routerze z Asuswrt-Merlin.
      Próbuję wg tego opisu https://support.cyberghostvpn.com/hc/en-us/articles/213269809-Router-How-to-configure-OpenVPN-for-TomatoUSB-Merlin-Build
      Niestety artykuł jest chyba nieaktualny bo nie działa.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.