Skocz do zawartości
OpenITbot

Synology prezentuje swój pierwszy router RT1900AC @CeBIT 2015

Rekomendowane odpowiedzi

OpenITbot

Synology zaprezentowało na targach CeBIT 2015 w Hanowerze swój pierwszy router - model RT1900AC.

openit_1426836322__rt1900ac.jpg

Router pracuje pod kontrolą autorskiego systemu operacyjnego - Synology Router Manager (SRM). Analogicznie do DiskStation Manager'a (znanego z urządzeń NAS tego producenta)- SRM będzie posiadał możliwość instalacji paczek dodatkowego oprogramowania pozwalając użytkownikowi na rozszerzenie jego funkcjonalności.

openit_1426836328__rt1900ac-001.jpgopenit_1426836333__rt1900ac-002.jpgopenit_1426836337__rt1900ac-003.jpg

Synology RT1900AC oparto na platformie Broadcom, obsługuje standard IEEE 802.11ac, pracuje w dwóch zakresach - 2,4 i 5,0 GHz a układy radiowe działają w trybie 3x3 MIMO. Router posiada pięć portów gigabit (1x WAN, 4x LAN), jeden port USB 3.0 oraz - ciekawostka - slot kart SD. Urządzenie ma pojawić się na rynku w trzecim kwartale tego roku w cenie około 200$. 

Dodatkowo Synology wraz z routerem zaprezentowało nowe modele urządzeń NAS, o których więcej napiszemy już wkrótce. 

openit_1426836342__cebit_allproducts.jpg

• DiskStation DS215+ openit_1426836346__ds215plus.jpg
  • DiskStation DS715+ openit_1426836350__ds715plus.jpg
  • DiskStation DS1515 openit_1426836356__ds1515.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
balagaan

715+ na ARM, szkoda

Mobilnie z LG G

Edytowane przez balagaan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
balagaan

713+ mam i wiem, (edytowałem posta), ale 4 x1,4 Atom? nie znalazłem takiego,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Dostałem "inside-info", że DS715+ jest na atomie, na ile okaże się to prawdą zobaczymy w momencie premiery - na pewno przyjedzie do mnie na recenzję.

btw - jest jakiś ARM ze sprzętowym wspomaganiem szyfrowania ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
balagaan

Jednak 715+ będzie ARM wg internetu: 

Annapurna Labs Alpine ARMv7 AL-314 (4C/4T) DS715+ 1.4GHz DDR3 Yes 2024MB     3.2.40  

źródło: http://www.synology-wiki.de/index.php/Welchen_Prozessortyp_besitzt_mein_System%3F

214+ vs 215+ i 713+ vs 715+ mini spec:

http://www.computerbase.de/2015-03/synology-ds215-plus-ds715-plus-2-bay-nas/

Edytowane przez balagaan
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

robi się więc ciekawie :) zobaczymy jak arm ma się do x86 w DS713+, ewolucja ? rewolucja ? czy krok wstecz ? W sumie dobrze, że wziąłem DS415+ :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
balagaan

Z ciekawości i złości na synology kupiłem dzis qnap 453pro, narazie żałuję tej decyzji, może z czasem się przekonam, ale z synkiem raczej się nie rozstane. Myślałem, że postawie xpenology na VM, ale nie chce mi to ruszyć.

Mobilnie z LG G

Edytowane przez balagaan
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Nie jest tak źle - Celeron 2.0GHz quad-core/2GB RAM i QTS "robi robotę" mówiąc kolokwialnie :)

Myślałem, że postawie xpenology na VM, ale nie chce mi to ruszyć.

jest z tym trochę dłubania, przedewszystkim trzeba mieć przygotowany bootlader na pendrive. Dla mnie osobiście - można postawić dla sportu ale jest to zbyt niestabilne aby używać na co dzień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
balagaan

Sprzętowo qnap wypada bardzo dobrze.

VM chciałem postawić w qnap ☺, takie 2in1. niby na stronie xpenology są gotowe bootloadery, ale nie chce to ruszyć. Na VM w PC działa nieźle. Firmy, czy newralgicznych danych bym na tym nie postawił, ale dla photostation.

Mobilnie z LG G

Edytowane przez balagaan
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@Computex 2015 Synology poinformowało o dostępności i cenie nowego routera - RT1900AC - urządzenie zadebiutuje pod koniec Q3/20015 w cenie około 200$. 

RT1900AC jako jedno z 9 urządzeń uzyskał nagrodę Best Choice Golden Award :

Poniżej nowe screenshoty z Synology Router Manager (SRM) :
openit_1433600897__synology-router-managopenit_1433600903__srm-network-center.jpopenit_1433601709__srm-traffic-control.j
openit_1433601705__srm-package-center_2.openit_1433600908__srm-package-center.jpopenit_1433600912__synology-srm-parental

Edytowane przez house

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Synology is introducing its new products during Computex 2015 in Taipei: Router RT1900ac, DiskStation DS216se, DS715, DS215+, VisualStation VS360HD and its new NVR NVR716.

Edytowane przez house
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

na szczęście przeszli na normalniejszy język... dla mnie 

...ale i tak bełkoczą 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

dobreprogramy @IFA 2015:

Edytowane przez house

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

To jest argument za tym aby pozbyć się DPI Asusa :)

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
balagaan

Juz widziałem ten dramat cenowy.

Za te kasę raczej to będzie ciekawostka, niż popularne urządzenie.

Mobilnie z LG G

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Właśnie - dramat - tego słowa mi brakowało. 1000PLN za AC1900 które można mieć za ca 330zł taniej w Asusie :/ 

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

A to czasem nie przedsprzedaż i próba ugrania paru złotych ekstra od desperatów nowości, nie od dziś wiadomo, że tacy są i łatwo wyrwać od nich ekstra kasę.

No chyba, że to polityka polskiego dystrybutora... ale o ile przypadków NAS-ów, mogą sobie na takową pozwolić ze względu na pozycję i ilość konkurentów jaką posiadają, o tyle w przypadku Routerów są na razie mrówką w stadzie słoni. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Oczywiście, że tak jest. Zazwyczaj cena spada do jakimś czasie, ale start z 1000 pln i tak jest złym ruchem. Za 2 miesiące powinien kosztować ok 850pln co i tak czyni go nieatrakcyjnym cenowo. Nie uwierzę, że będzie go można kupić w podobnej cenie jak RT-AC68U i R7000

//edit : Wątpliwości dotyczące ceny: http://openitforum.pl/forums/topic/865-synology-prezentuje-swój-pierwszy-router-rt1900ac-cebit-2015/?do=findComment&comment=9559

W międzyczasie udało mi się ustawić sztukę do recenzji - obiecano mi egzemplarz do obejrzenia z ok 2-3 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

dawno nie oglądałem tak nudnego filmu o niczym. Nawet pół słowa komentarza, dołączając film na YouTube można skorzystać z setek jeśli nie tysięcy udostępnianych przez serwis podkładów muzycznych... a tu grobowa cisza. Ktoś to obejrzał od deski do deski ;-)

A interfejs... jak interfejs, nic odkrywczego.

Edytowane przez Idanit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

bez przesady - fajny (interfejs) :) O sposobie prezentacji się nie wypowiadam, bo to co mnie interesowało znalazłem.  

Najbardziej bawi mnie sposób informowania o nowym produkcie przez producenta :D Tomato miewa "historyczne dni" i stawia "kolejne wielkie kroki" a Synology ogłasza "wiekopomne" chwile :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit
24 minuty temu, house napisał:

bez przesady - fajny (interfejs)

Ja nie napisałem, że niefajny... ale czym on się różni od ASUS-a, poza kilkoma wyskakującymi okienkami... a to, że ma kolorowe ikonki.

O.T. a co ten twój post zajmuje pół strony, jest tam coś czego nie wyświetla mi przeglądarka?

Edytowane przez Idanit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
5 minut temu, Idanit napisał:

ale czym on się różni od ASUS-a, poza kilkoma wyskakującymi okienkami... a to, że ma kolorowe ikonki.

trybem pulpitu. zawsze to coś nowego.

7 minut temu, Idanit napisał:

a co ten twój post zajmuje pół strony, jest tam coś czego nie wyświetla mi przeglądarka?

post z FB : https://goo.gl/1tMrXH . poprawiłem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit
24 minuty temu, house napisał:

post z FB : https://goo.gl/1tMrXH . poprawiłem. 

Dnia 12.11.2015, 09:24:31, Idanit napisał:

nie od dziś wiadomo, że tacy są i łatwo wyrwać od nich ekstra kasę.

HAHAHA, tak jak pisałem... w komentarzu pod postem, kolo jest już w blokach po zakup. :D

Edytowane przez Idanit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

To ja jestem drugi :) O tyle dobrze, że mogę przetestować przed zakupem. Bardzo dobrze oceniam Synology w NAS'ach i jestem bardzo ciekawy jak działa ich router. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

I ślubuję Ci miłość, wierność i lojalność bezgraniczną oraz, że Cię nie opuszczę... bez względu na koszty. :D

"money makes the world go round"

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• ronifcb
      Przez ronifcb
      Witam.panowie potrzebuje porady ,ktory router wybrac.Ten z wątku czyli asus ac88u dsl czy netgear d7800 ? Na tą chwile router będzie podłaczony pod łącze vdsl dlatego zalezy mi na tym by miał modem.W niedalekiej przyszłosci będzie to pewnie połaczone z jakimś modemem lte po wanie.Cena jest bardzo zbliżona także mam problem z wyborem.pozdrawiam
    • betelgeza
      Przez betelgeza
      Witajcie Koledzy,
      Stanowisko Supportu Asus Polska na dziś 22.05.2014 jest takie, że aktualne oprogramowanie RT-AC68u nie wspiera żadnego modemu działającego o transmisję LTE.
      Tak się jednak składa, że przynajmniej jeden modem LTE działa i to bardzo sprawnie. Dlatego chciałbym w tym temacie zachęcić użytkowników, którym udało się odpalić LTE na wspomnianym routerze do podzielenia się informacją na temat modelu modemu oraz wersji oprogramowania routera.
      Z pewnością te dane ułatwią poszukującym informacji skompletowanie działającego zestawu.
      Na pierwszy ogień przetestowany przeze mnie oraz użytkownika @The Dino modem Huawei:
      Huawei E3272 HILINK   (wersja firmware routera: 3.0.0.4.374_5656-g8d0a991) Huawei E1820 (3G)   (wersja firmware routera: ?) Huawei E3276 (LTE)   (wersja firmware routera: ?) pozdrawiam b.
    • jiri1955
      Przez jiri1955
      Sprzedam w/w router (wgrany najnowszy soft Merlina), wraz z kartę WiFi do laptopa Intel Dual Band Wireless-AC 7260 HMW
      stan obu przedmiotów bdb, gwarancja minęła
      cena 430+kw

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności