Skocz do zawartości
Tokepit

Netgear R7000 - nówka-cegłowka?

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Tokepit

Witam,

Nie czekając na wynik dyskusji w temacie "Wymiana Asusa RT-AC66U na Netgear R7000 - warto?" zaniebyłem wyżej wymienionego Netgeara. Postanowiłem od razu zainstalowac w nim Tomato. Najpierw z Netgear Genie zaistalowałem plik "tomato-R7000-initial.chk" a potem gdy Tomato wystartował - wgrałem "tomato-R7000-ARM--127-AIO-64K.trx". Nie zaznaczałem żadnych checkboxów. Router się zrestartował, po czym zresetowalem go przyciskając spinaczem przycisk Reset na kilkanaście sekund.

Niestety nie wiem czy coś zrobiłem przy tym nie tak ale w tej chwili router się uruchamia a ja nie mogę sie do niego dostać ani przez 192.168.1.1, ani przez "routerlogin.net".

Reset nie działa - tzn, nawet wcisnięty przycisk na 30 sekund nic nie robi. Wyłaczenie i właczenie routera nic nie dało.

Na routerze świeci się na biało dioda "właczenia", diody 2,4 Ghz oraz 5Ghz oraz dioda portu do którego jest podpięty komp.

Co się stało? Jak to naprawić?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

Jak ustawisz statyczne IP router chociaż pinguje?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tokepit

Jak ustawisz statyczne IP router chociaż pinguje?

masz na myśli by ustawić w połączeniach sieciowych (właściwości karty kompa) adresu 192.168.1.1? Ustawiłem ale dalej nic. Połaczenie kręci i kęci po czym mam ikonę z wykrzyknikiem. Dioda na routerze (dioda portu do którego jest podłaczony komp) migocze tak jakby połaczenie z kompem było.

Edytowane przez Tokepit

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

Nie, mam na myśli ustawienie na karcie sieciowej kompa każdego innego adresu z zakresu 192.168.1.x tylko nie 192.168.1.1 B) . Jesli ustawisz statyczne IP, powinien pojawić się ping do adresu routera (192.168.1.1).

Połaczenie kręci i kęci po czym mam ikonę z wykrzyknikiem

to znaczy tylko tyle, że nie ma dostępu do internetu 

Co się stało?

zamiast spinacza należało obejrzeć poradnik wgrywania tomato na R7000: 

https://youtu.be/w10jLqRmdLM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tokepit

Jesli ustawisz statyczne IP, powinien pojawić się ping do adresu routera (192.168.1.)

Uff...dostałem się do routera...normalnie jak "małpa w kąpieli". Zaraz dokładnie sprawdzę filmik by znów niczego nie popsuć

Edytowane przez Tokepit
  • Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dimson

Trzeba było od tego zacząć ale fajnie że pacjent przeżył. Potestowalem troszkę ostatnia wersję tomato ale ze względu na szybszy transfer po wifi wróciłem do OFW ale może nie dla każdego to jest kluczowe.

Edytowane przez dimson
  • Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

Temat zamykam jako rozwiązany :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• NivezNo1
      Przez NivezNo1
      Cześć, od wczoraj mam router Netgear Nighthawk r7000. Zastanawiam się nad zmianą firmware. Wyczytałem dużo dobrego o Tomato. Zależy mi najbardziej na bezpieczeństwie, prywatności i stabilności. Nie wiem czy dobrze mi się wydaję, czy miałem wczoraj problemy z Toyą czy r7000 nie rozsyła poprawnie sieci wifi dla linuxa Gentoo chociażby. Po kablu raczej także nie działo łącze poprawnie na linuxie na Windows 10 Pro wszystko wporządku. Nie jestem pewien czy to problem z firmware ale również czasem mi zrywa połączenie z telefonem. Jak na przykład jestem w kuchni dalej trochę od Netgear'a. Nie wiem jak sprawdzić którą wersję mam pobrać do swojego modelu? I zastanawiam się nad DD-WRT vs Tomato, które bardziej spełnia moje wymagania? Dziękuje z góry za pomoc.
    • kewis
      Przez kewis
      Cześć, wiem że stary to urzadzenie już ale mam je od jakiegoś czasu i widzę teraz dopiero , że nie świeci mi łącze 5 Ghz. Resetowałem cały router ale to także nic nie dało.  
      Dodatkowo mam w wzmacniacz sygnały, który jak próbuje sparować z 5Ghz to nie wykrywa mi sieci, z 2,4 Ghz nie ma takie problemu. 
      Poradźcie coś proszę, dzieki 
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności