Skocz do zawartości
milanoa

Lenovo Y580 i Dell DW 1550

Rekomendowane odpowiedzi

milanoa    56
milanoa

Witam serdecznie,

mam pytanie które mnie nurtuje a mianowicie czy w laptopie Lenovo Y580

można zainstalować kartę wifi Dell DW 1550 przy odblokowanym biosie.

Chcę się upewnić bo mam zamiar nabyć ową kartę a nie chcę aby okazało się

że będzie z tym problem, dziękuję za wszelkie sugestie, pozdrawiam  :)

Edytowane przez milanoa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
milanoa    56
milanoa

Dziękuje za szybką odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie czy nie będzie konfliktu z bluetooth zainstalowanym w laptopie i

skąd można ściągnąć najlepsze sterowniki do tej karty pod win 8.1 pro.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

mam jeszcze jedno pytanie czy nie będzie konfliktu z bluetooth zainstalowanym w laptopie i

nie pamiętam dokładnie, ale chyba można wyłączyć bluetooth w bios i Fn+F5 będzie wyłączało ten w dw1550. 

skąd można ściągnąć najlepsze sterowniki do tej karty pod win 8.1 pro.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
milanoa    56
milanoa

Sprawdzałem w bios i nie widzę opcji do wyłączenia, chyba że pokaże się po wymianie karty.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

Dlatego napisałem, że nie pamiętam dokładnie - oczywiście mogę się mylić :) Wiem, że nie miałem z tym żadnych problemów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
milanoa    56
milanoa

To jeszcze jedno pytanko natury technicznej, czy połączenie w/w karty z routerem Asus RT - AC56U będzie dobrym rozwiązaniem

mam ograniczony budżet i nie chcę go przekroczyć, aktualnie posiadam WNR3500Lv2 ale jestem na etapie wymiany internetu na

LTE od Play i z tego co czytałem aktualny router jest troszkę za słaby, maks co udało mi się wycisnąć to DL 20 Mb/s UL 3,5 Mb/s

wgrane najnowsze tomato, myślę że na tym Asusie powinienem uzyskać zdecydowanie wyższe transfery, modem Huawei 3372.  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

czy połączenie w/w karty z routerem Asus RT - AC56U będzie dobrym rozwiązaniem

Jak najbardziej, AC56U posiada wsparcie dla modemów LTE w OFW/Merlin - nie wiem jak będzie z tym konkretnym modemem. W tomato by shibby E3372 Hlink działa bez problemu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
milanoa    56
milanoa

Karta zamówiona jak dotrze na miejsce to podzielę się wrażeniami.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
milanoa    56
milanoa

Mam jeszcze pytanie odnośnie routera jak jest z Merlin mod czy wgrywa się go tak jak firmware od Asusa i czy można wrócić

bez żadnych problemów do oryginalnego firmware.

Sorry za post pod postem.

Edytowane przez milanoa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

Wgrywa się dokładnie tak samo jak FW asusa. To jest jego zmodyfikowana wersja. Wracasz do OFW normalnie aktualizując z webgui.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
milanoa    56
milanoa

To jeszcze jedna kwestia bo jak już coś kupować to mieć coś porządnego  i z wyższej półki czy jest sens dołożyć do wyższego modelu 

tj. AC68U mogę go wyrwać za 600 zł z pełną 3 letnią gwarancją, chociaż widziałem już model AC87U w cenie 751 zł ale jednak to już 

chyba troszkę za wysoka cena. Czy odczuje różnicę między tymi modelami AC56U vs AC68U i jak jest z oprogramowaniem czy wyższe

modele mają większe możliwości tzn. jest więcej dostępnych opcji w najnowszych firmware ?. Przepraszam, że tak zanudzam ale chcę mieć

coś z czego będę w pełni zadowolony, dziękuje za poświęcony czas.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

Przepraszam, że tak zanudzam ale chcę mieć coś z czego będę w pełni zadowolony

zrozumiałe :)

czy jest sens dołożyć do wyższego modelu  tj. AC68U

CPU jest ten sam, rozmiar pamięci RAM również, najistotniejsza różnica to WiFi. AC56U ma wewnętrzne anteny (3,8 dBi dla 2,4GHz i 5 dBi dla 5GHz) i radio 5GHz 2x2:2 867Mbps (Broadcom BCM4352) a AC68 zewnętrzne anteny (5 dBi dla obu pasm) i 5GHz 3x3:3 1300Mbps (Broadcom BCM4360).

czy wyższe modele mają większe możliwości tzn. jest więcej dostępnych opcji w najnowszych firmware ?

tak, AC56U nie doczekał się oficjalnie DPI TrendMicro (jest jednak w merlinie).

Teoretycznie dla kart np Della DW1550 wystarczy AC56U (ten sam układ radiowy w karcie i w routerze), ale do tej pory nie miałem z nim styczności więc nie wiem jak działa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Idanit    250
Idanit

Teoretycznie dla kart np Della DW1550 wystarczy AC56U (ten sam układ radiowy w karcie i w routerze), ale do tej pory nie miałem z nim styczności więc nie wiem jak działa.
Miałem okazję testować obydwa, w dobrych warunkach i bliskich odległościach transfery są identyczne. Różnicę można zauważyć przy większych odległościach i większej ilości przeszkód. Dwie ścianki działowe, jakieś 11 metrów od routera i na Smart TV nie dało się obejrzeć filmu bez lekkich przycięć. Natomiast AC68U radził sobie bez problemów podobnie jak mój obecny router AC87U. Przy bardziej wymagających warunkach pracy, zewnętrzne anteny robią jednak różnicę.
  • Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
milanoa    56
milanoa

Mam dylemat bo w/g 

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
, modem 3372 nie jest wpierany przez Asusa, a

to jest mój główny net czyli muszę bazować na Tomato to lepszym rozwiązaniem będzie Netgear R7000 bo ma mocniejsze

bebechy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

modem 3372 nie jest wpierany przez Asusa

dokładnie, nie jest.

czyli muszę bazować na Tomato to lepszym rozwiązaniem będzie Netgear R7000

a samo Tomato lepiej działa na na RT-AC68U niż na R7000 :) (czytałem coś o wysokich pingach w lan na r7000, łatwiej uwalić netgear'a niż asusa, diody od WiFi nie świecą)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
milanoa    56
milanoa

W przypadku Asusa jest dokładnie to samo też diody nie świecą, jedynie co przemawia na korzyść RT-AC68U  to to że może

zrobią w przyszłości wsparcie do tego modelu modemu i wtedy faktycznie jego możliwości wzrosną względem R7000. A co do

Tomato to nigdy nie miałem z nim problemu na WNR3500Lv2 wszystko co chciałem a było tego troszkę śmigało bez problemu

czy  to instalacja optware, czy łączenie przez openvpn na androidzie zainstalowanym na Nexus 7, instalacja pyload do pobierania

plików z sieci i jeszcze dużo innych rzeczy nie sprawiało problemów i co najważniejsze a to mnie najbardziej interesuje to współpraca

bezproblemowa z modemami lte bo tylko dla tej możliwości zmieniam router na wyższy model. Gdybym posiadał szybki internet po kablu

za rozsądne pieniądze to raczej nie zawracałbym sobie głowy wymianą sprzętu na nowy ale mając takie możliwość jaką bez wątpienia jest

przesiadka na lte byłoby grzechem z tego nie skorzystać bo taki internet jaki teraz posiadam to woła o pomstę do nieba ( nie chodzi o jakość a szybkość )

no cóż ale jak się korzysta z usług firmy postkomunistycznej to tak własnie jest brak jakichkolwiek perspektyw na lepsze jutro.

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

jedynie co przemawia na korzyść RT-AC68U  to to że może zrobią w przyszłości wsparcie do tego modelu modemu i wtedy faktycznie jego możliwości wzrosną względem R7000

możliwe, niedługo wydają jego nową wersję więc podobno będzie jeszcze lepiej.

Tomato to nigdy nie miałem z nim problemu na WNR3500Lv2

dawno temu na WNR3500L i RT-N66U ja również, potem przyszła architektura ARM i było inaczej ;-)  

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
milanoa    56
milanoa

Karta dotarła zainstalowała się bez problemu, teraz czas na router wybrałem Netgear R7000 przyjdzie w środę  :) .

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

Dobra decyzja, będziesz zadowolony. Daj znać jak ten zestaw spisuje się w boju  B)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
milanoa    56
milanoa

Jak w najprostszy sposób usunąć sterowniki po starej karcie wifi ?,

nie za bardzo chce mi się robić reinstalke systemu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

odinstaluj z panelu sterowania,  a dodatkowo

openit_1425324559__2015-03-02_202853.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
milanoa    56
milanoa

Zrobiłem format i nową instalkę, na dysku ssd poszło szybciutko. Za to mam inne pytanie odnośnie kabelków od

anteny, powinny być podłączone tak jak jest na karcie czyli biały do białego a czarny do czarnego ?.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house
Dnia 2.03.2015 o 22:13, milanoa napisał:
powinny być podłączone tak jak jest na karcie czyli biały do białego a czarny do czarnego ?

ze strony DELL'a :

VUWiv.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
milanoa    56
milanoa

Podłączyłem tak jak na zdjęciu czyli do czarnego trójkącika czarny kabel a do białego trójkącika biały kabel 

openit_1397561203__20140415_131852.jpg

natomiast w intelu jest właśnie tak jak podałeś na schemacie czyli Main i Aux.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
milanoa    56
milanoa

Mój egzemplarz R7000 dotarł z Wietnamu, ciekawa sprawa rozdziewiczenie nastąpi w godzinach wieczornych.

Pierwsze wyniki  testów po północy, oj będzie się działo. Co do karty dell dw 1550 mam wrażenie że czułość radia 2,4

jest gorsza niż w intelu 2200 a może to jakaś podróbka tej karty no nic wszystko wyjdzie w praniu do końca tygodnia. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

Mój egzemplarz R7000 dotarł z Wietnamu

dlaczego ? :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
milanoa    56
milanoa

Jakie będą najlepsze ustawienia dla 5G aktualnie posiadam takie 

Udostępnij tego posta