Skocz do zawartości
dididrogba

Zwiększenie zasięgu sieci poprzez drugi router

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

dididrogba

Witam

Posiadam Asus RT-N66U i chciałbym teraz zakupić Tp-Link TD-W8970 aby zwiększyć zasięg sieci poprzez podłączenie go kablem Ethernet.

Czy dobrze będzie współpracował z moim asusem i czy wart kupna jest ten Tp-Link TD-W8970.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Po co Ci router ADSL jako expander ? :/ lepszym rozwiązaniem będzie o połowę tańszy Edimax BR-6428nC. Jeśli chcesz podłączyć go kablem sieciowym gdzieś w domu/mieszkaniu to ustaw go jako Access Point. Ewentualnie Asus RP-AC52 (obsługuje obydwa pasma). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dididrogba

W sumie racja po co tyle wydawać jak wystarczy Edimax :) . Zawsze parę groszy w kieszeni.

Zapytam jeszcze może coś byś polecił dla znajomego do neostrady adsl czy ten TPLINK może być.

Interesuje mnie nie za drogi sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Może być, w ADSL ważną rzeczą jest sama "jakość" linii. Jeśli operator zapewnia dobre, stabilne połączenie to i taki TP-Link da sobie radę. Osobiście jestem jednak zwolennikiem osobnego modemu i zwykłego routera. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dididrogba

np. możesz podać przykład, zależy mi by finansowo było niedrogo, ewentualnie jakiś w miarę dobry router i przystępny cenowo.

Edytowane przez dididrogba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
dididrogba

Edimax BR-6428nC zakupiłem.

Co do propozycji przedstawionych powyżej, to chyba raczej zostanę przy TPLinku, wydaję mi się lepszym rozwiązaniem ze względu na brak miejsca. Cena też jeszcze przystępna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Więc temat zamykam jako rozwiązany :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• kadaffi
      Przez kadaffi
      Witam
      Właśnie zakupiłem router netgear r7800. Skonfigurowałem go wstępnie i jestem niezadowoloy z transferów w sieci wifi.  W sieci mam qnapa 1gb ethernet na którego chce przerzucać dane z laptopa oraz oglądać filmy na tv ale na tą chwilę transfery jakie osiągam przy kopiowaniu plików odczyt jakieś 15/20MB/s 5ghz i jakieś 10MB/s 2,4ghz. Moja karta sieciowa to Intel(R) Dual Band Wireless-AC 8260. Nie mogę się w niej doszukać zmiany szerokości kanału. Ustawione mam 20mhz. Czy ona nie obsługuje chociażby 40mhz? Na tą chwile przepustowość karty sieciowej pokazuje mi 5ghz 870Mb/s 2,4 ghz 144 Mb/s. Czy macie jakieś sugestie? 
      Pozdrawiam
    • ronifcb
      Przez ronifcb
      Witam.panowie potrzebuje porady ,ktory router wybrac.Ten z wątku czyli asus ac88u dsl czy netgear d7800 ? Na tą chwile router będzie podłaczony pod łącze vdsl dlatego zalezy mi na tym by miał modem.W niedalekiej przyszłosci będzie to pewnie połaczone z jakimś modemem lte po wanie.Cena jest bardzo zbliżona także mam problem z wyborem.pozdrawiam
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Nova MW6 to zestaw trzech urządzeń zasilanych technologią Mesh, które obejmują sygnałem WiFi dom o powierzchni do 6000 stóp kwadratowych. Technologia inteligentnego, automatycznego wyboru ścieżki zapewnia niezawodną sieć bezprzewodową i maksymalizuje szybszy domowy internet.

Bez względu na strukturę budynku, zestaw trzech urządzeń nova może w pełni pokryć do 6000 stóp kwadratowych. Nie ma miejsca dla martwych punktów, dzięki czemu możesz cieszyć się szybkim i stałym dostępem do sieci Wi-Fi gdziekolwiek jesteś.

Technologia Wave2 MU-MIMO i Beamforming Wyposażona w najnowocześniejszą technologię Wave2 MU-MIMO nova może komunikować się z wieloma urządzeniami bezprzewodowymi w tym samym czasie i tym samym znacznie przewyższa tradycyjne routery pod względem wydajności komunikacji. System jest również wyposażony w technologię Beamforming, która skupia moc nadawczą na urządzeniach bezprzewodowych w celu zwiększenia siły sygnału.
      Plug and play - łatwy sposób na tworzenie sieci w całym domu Bezpośrednio po wyjęciu z pudełka moduły nova parują się ze sobą nawzajem. Wystarczy podłączyć kable, a resztę pozostawić urządzeniu.
      Automatyczna optymalizacja sieci, aby zapewnić Ci dostęp do internetu Tradycyjna sieć nie jest w stanie nawiązać połączenia po utracie sygnału. To nie będzie stanowiło problemu z novą, ponieważ ta automatycznie utrzymuje status sieci. Jeśli więc nova zostanie odłączona, połączy się ponownie z dostępną novą, abyś mógł być online.
      Bezproblemowy roaming do korzystania z internetu bez opóźnień Dzięki płynnej funkcji roamingu możesz przejść z pokoju do pokoju bez utraty połączenia. Rozmowy video i gry online są teraz wolne od opóźnień, nawet gdy jesteś w ruchu.
      Zobacz, co się dzieje z aplikacją Tenda Wi-Fi Miej wszystko pod kontrolą. Możesz monitorować swoją novę podczas nieobecności za pomocą aplikacji Tenda Wi-Fi. Aplikacja pomaga dostosowywać i zarządzać siecią, na przykład dostępem użytkowników czy kontrolą rodzicielską.
      Centrum Twojego inteligentnego domu Nova może obsługiwać jednocześnie połączenia z wielu urządzeń, a także współpracuje z systemem Alexa w celu sterowania kompatybilnymi urządzeniami.
      Więcej informacji : http://www.tendacn.com/en/product/nova MW6.html

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności