Jump to content
Sign in to follow this  
pociej

ASUS RT-AC68U - dostęp do udostępnionych udziałów na PC z zewnątrz.

Rate this topic

Recommended Posts

pociej

Hej

Mam na PC podłączonym do routera ASUS RT-AC68U udostępnione parę folderów do których chciałbym mieć dostęp z zewnątrz sieci domowej.

Z dostępem do plików z urządzeń w sieci LAN poprzez sambę nie mam problemu, jednak gdy chcę skorzystać z nich z innego urządzenia poprzez sieć WAN już nie mogę się połączyć.

Próbowałem przekierowywać porty 137, 138 ,139, 445 z zewnątrz na lokalny IP komputera jednak to nie przyniosło skutku.

Nadmienię że udaję mi się połączyć z zewnątrz poprzez ftp z obecnym w sieci NASem dzięki przekierowaniu portów na niego.

Proszę o pomoc jak skonfigurować router aby móc skorzystać z plików udostępnionych na komputerze poprzez sambę z sieci WAN.

Jakie porty muszą być przekierowane oraz czy może potrzebuję coś dodatkowo zmienić w systemie (Windows 7).

Dzięki.

house

nie wiem czy to zadziała, gdyż smb wbudowane w asuswrt ma zapewne wyłączony interfejs wan. oczywiście nie możesz tego zmienić (smb.conf tylko do odczytu). rozwiązania są trzy - instalacja samby z entware, moim zdaniem najlepsze - włącz OpenVPN na routerze i loguj się do całej sieci LAN z zewnątrz lub AiCloud 2.0

Samba przez WAN to nie najlepszy pomysł, gdyż cała komunikacja leci niezabezpieczonym kanałem który łatwo można podglądać

Sorry, only registered users can display images :(

Próbowałem przekierowywać porty 137, 138 ,139, 445

137/UDP, 138/UDP, 139/TCP, 445/TCP 

pociej

Dziękuję za odpowiedź.

Porty przekierowywałem dla obu protokołów także nie tutaj leży problem.

AiCloud z tego co widzę to tylko na smartfon/tablet także odpada.

Brak bezpieczeństwa w Sambie mi nie przeszkadza, szkoda że nie da się z niego korzystać z WAN, w domu się sprawdziło  to i poza nim chętnie bym używał.

Pozostaje VPN, przyjrzę się jutro temu rozwiązaniu.

Niestety napotkałem nowy problem...

Na NASie w sieci lokalnej stworzyłem nowy folder z dostępem dla wybranego użytkownika z hasłem (jak dotąd wszystkie foldery były widoczne dla każdego w sieci).

Okazało się że jest problem przy logowaniu z Windows 7, pojawia się taki błąd:

Z Macbooka, system OS X, czy teleonu z odpowiednią aplikacją korzystająca z Samby mogę do niego uzyskać dostęp bez problemu.

Mogę również się do niego dostać z poziomu Windows XP na wirtualnej maszynie na PC z Windows 7 z poziomu którego nie mogę.

Sprawdziłem również czy mogę się zalogować do innego udziału, tym razie na laptopie, który również wymaga logowania i skończyło się na tym samym.

Od paru godzin siedzę i przeczesuję google (okazuje się że to popularna bolączka Windows 7) jednak żadna z powtarzających się rad nie przynosi skutku.

Co najlepsze jestem prawie pewien że w zeszłym roku przed reinstalacją Windowsa, która została przeprowadzona na początku stycznia, takiego problemu nie było

Może tutaj dostanę jakąś skuteczną pomoc, wszystkie znalezione w google zawiodły.

Dzięki

house

nie masz zapamiętanych poświadczeń do jakiegoś udziału w samym windows ? Udziały są publiczne na serwerze ? Konto gościa włączone ?

czy polecenie 

Sorry, only registered users can display code field :(

coś pomaga ?

czy możesz tak się dostać ?

pociej

Polecenie

rozwiązało cały problem.

Usunęło mi pozostałe zmapowane udziały ale za to teraz wszystkie są dostępne, czy to publiczne, czy zabezpieczone!

Serdecznie dziękuje! 

Sorry, only registered users can display images :(

Oraz też znalazłem że Smart Access w AiCloud działa także przez przeglądarkę (a nie tylko mobilną aplikację) czego chyba nie było w czasie jak kupowałem router...

• Like it 1

house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• dyskol
      By dyskol
      Cześć
      Próbuje zestawić tunel między dwoma mieszkaniami. Serwer openvpn na routerze tp-link, klient na routerze asus. Tp-link wygenerował mi gotowy plik openvpn_config.ovpn, serwer został włączony na tym routerze (w trybie tun) . Następnie w routerze asus w zakładce vpn/klient openvpn dodałem nowy profil, wykorzystując plik openvpn_config.ovpn, następnie aktywowałem i przy statusie połączenia jest komunikat: konflikt dotyczący ip / routingu.
      Co zrobiłem nie tak?

• szuwar1978
      By szuwar1978
      Witajcie. Zakupiłem asusa w piątek ustawiłem a dziś po 2 dniach patrze i po wifi nie osiąga mi nawet połowy prędkości. Internet z mutlimedia 300 Mb/s. W piątek sprawdzałem na telefonie po wifi i na speed test szło bez problemu ponad 300 a dziś patrze ledwo 100 przekracza. Podłączyłem lapka po kablu i idzie OK ponad 300 także problem jest tylko z wifi. Router na fabrycznym firmware. Z góry bardzo dziękuje za wszelkie sugestie.
      Kupiłem lepszy router żeby problemów nie było a tu proszę.... ech....
      Teraz doszedlem ze na 2.4 nie uzyskuje pelnej predkosci na 5 działa OK. Telefon na którym sprawdzam to S10+
      Pozdrawiam
      Tomek
    • Johny
      By Johny
      Hej,

mam ostatnio problem ze swoim routerem. Po zakupie i pierwszej konfiguracji normalnie wykrywał pendrive, jednak od jakiegoś czasu, a podejrzewam, że od ostatniej aktualizacji przestał go widzieć. System nie ruszany od roku, brak poważniejszych zmian w ustawieniach, ma zainstalowane składniki "SMB 1.0" oraz sieć jest ustawiona na "prywatną". Nie mam pojęcia co się stało, nagle przestał widzieć pendrive, a sprawdzałem jego stan i normalnie działa oraz jest wykrywany w kompie.

Co ciekawe, raz na jakiś czas nie był widoczny pendrive w zakładce "sieć" w eksploratorze plików i musiałem czasami zrestartować kompa, żeby wszystko wróciło do normy. Ma ktoś jakiś pomysł?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.