Skocz do zawartości
pociej

ASUS RT-AC68U - dostęp do udostępnionych udziałów na PC z zewnątrz.

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

pociej

Hej

Mam na PC podłączonym do routera ASUS RT-AC68U udostępnione parę folderów do których chciałbym mieć dostęp z zewnątrz sieci domowej.

Z dostępem do plików z urządzeń w sieci LAN poprzez sambę nie mam problemu, jednak gdy chcę skorzystać z nich z innego urządzenia poprzez sieć WAN już nie mogę się połączyć.

Próbowałem przekierowywać porty 137, 138 ,139, 445 z zewnątrz na lokalny IP komputera jednak to nie przyniosło skutku.

Nadmienię że udaję mi się połączyć z zewnątrz poprzez ftp z obecnym w sieci NASem dzięki przekierowaniu portów na niego.

Proszę o pomoc jak skonfigurować router aby móc skorzystać z plików udostępnionych na komputerze poprzez sambę z sieci WAN.

Jakie porty muszą być przekierowane oraz czy może potrzebuję coś dodatkowo zmienić w systemie (Windows 7).

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

nie wiem czy to zadziała, gdyż smb wbudowane w asuswrt ma zapewne wyłączony interfejs wan. oczywiście nie możesz tego zmienić (smb.conf tylko do odczytu). rozwiązania są trzy - instalacja samby z entware, moim zdaniem najlepsze - włącz OpenVPN na routerze i loguj się do całej sieci LAN z zewnątrz lub AiCloud 2.0

Samba przez WAN to nie najlepszy pomysł, gdyż cała komunikacja leci niezabezpieczonym kanałem który łatwo można podglądać :/

Próbowałem przekierowywać porty 137, 138 ,139, 445

137/UDP, 138/UDP, 139/TCP, 445/TCP 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pociej

Dziękuję za odpowiedź.

Porty przekierowywałem dla obu protokołów także nie tutaj leży problem.

AiCloud z tego co widzę to tylko na smartfon/tablet także odpada.

Brak bezpieczeństwa w Sambie mi nie przeszkadza, szkoda że nie da się z niego korzystać z WAN, w domu się sprawdziło  to i poza nim chętnie bym używał.

Pozostaje VPN, przyjrzę się jutro temu rozwiązaniu.

Niestety napotkałem nowy problem...

Na NASie w sieci lokalnej stworzyłem nowy folder z dostępem dla wybranego użytkownika z hasłem (jak dotąd wszystkie foldery były widoczne dla każdego w sieci).

Okazało się że jest problem przy logowaniu z Windows 7, pojawia się taki błąd:

Z Macbooka, system OS X, czy teleonu z odpowiednią aplikacją korzystająca z Samby mogę do niego uzyskać dostęp bez problemu.

Mogę również się do niego dostać z poziomu Windows XP na wirtualnej maszynie na PC z Windows 7 z poziomu którego nie mogę.

Sprawdziłem również czy mogę się zalogować do innego udziału, tym razie na laptopie, który również wymaga logowania i skończyło się na tym samym.

Od paru godzin siedzę i przeczesuję google (okazuje się że to popularna bolączka Windows 7) jednak żadna z powtarzających się rad nie przynosi skutku.

Co najlepsze jestem prawie pewien że w zeszłym roku przed reinstalacją Windowsa, która została przeprowadzona na początku stycznia, takiego problemu nie było

Może tutaj dostanę jakąś skuteczną pomoc, wszystkie znalezione w google zawiodły.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

nie masz zapamiętanych poświadczeń do jakiegoś udziału w samym windows ? Udziały są publiczne na serwerze ? Konto gościa włączone ?

czy polecenie 

net use * /DELETE /Y

coś pomaga ?

czy możesz tak się dostać ?

net use Z: \\adres.serwera.NAS\ZASÓB /user:hasło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pociej

Polecenie

net use * /DELETE /Y

rozwiązało cały problem.

Usunęło mi pozostałe zmapowane udziały ale za to teraz wszystkie są dostępne, czy to publiczne, czy zabezpieczone!

Serdecznie dziękuje!  :)

Oraz też znalazłem że Smart Access w AiCloud działa także przez przeglądarkę (a nie tylko mobilną aplikację) czego chyba nie było w czasie jak kupowałem router...

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• GrzegorzZ
      Przez GrzegorzZ
      Witam

Mam wielką prośbę. Na wstępie wyjaśnię krótki opis jak obecnie wygląda moja sieć. 
      Więc mam internet z Orange. Sygnał odbieram Routerem  Huawei 8525s, którego mam kablem podłączonego do Asusa 4G-AC68U (troche chore, ale spowodowane jest to dziwnym zjawiskiem. Jak mam kartę włączoną do Asusa to mam bezpośredni transfer na kompie mierzeny na speedtest 2-5MB/s, jak mam kartę do Huaweia to mam ok 7MB/s ,a jak mam Huaweia podłączonego do Asusa, mam 20-30MB/s, ot, zjawisko dla mnie nie do wyjaśnienia).Kontynuując, od Asusa mam połączony kablem Switch TP-Link  TL SF1008D,od którego mam odprowadzone kable do 4 dekoderów (tak aby były w jednej sieci). Tak więc Asus jak dobrze rozumiem ustala sieć na mój dom wysyłając sygnał przez kabel i jednocześnie Wi-Fi (które również jest rozprowadzone przez Routery "gniazdkowe" jako wzmacniacze). Do sieci WI-Fi jest podłączona drukarka.
      Co ja bym chciał??? Mianowicie, marzy mi się ,aby zrezygnować z "gniazdkowych" i tak zrobić sieć ,aby w pomieszczeniach, których mam rozprowadzone kable podłączyć bezpośrednio pod nie Router, który by wysyłał sygnał Wi-Fi oraz podłączyć do niego dekoder. I co kluczowe. To musi być jedna sieć (przynajmniej dla dekoderów oraz dla sieci Wi-Fi). Na razie podłączyłem Tp-Linka WR743 ale nie mogę tego ustawić. Jak już udało mi się ,aby dekodery się widziały to znów sieć Wi-Fi jest inna i drukarki nie widzę. 
      Pytanie czy jestem w stanie to zrobić (pewnie wszystko się da) na tym co mam ? czy muszę coś do kupić ? 

• Konradi95
      Przez Konradi95
      Witam
      Co mogą państwo poradzić w takiej sytuacji?

Od razu dopowiem,
      Router nie ma wystawionego GUI do WAN, tak samo telnet i ssh.
      hasła dosyć mocne(reguła silnego hasła)

fw najnowsze z sierpnia

Pozdrawiam

• cross099
      Przez cross099
      Cześć

Z racji że w domu wymieniłem sprzęt sieciowy i wszystko zaczęło działać tak jak sobie to wymyśliłem ( w końcu po Wi-Fi transfery są rządu 220Mb/s+) chciałbym aby laptop który nabędę też dawał radę. Kwestia karty wifi i informacji o niej jest traktowana trochę po macoszenu. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jaką karta jest wsadzona do tego Asusa, a nawet czy jest szansa na wymianę w razie klapy.. 

Wiem że Intel 9260 czy Killer 1550 to nie będzie ale czy w razie czego możnaby było na taką kartę wymienić to co siedzi w środku ? Słyszałem dość ciepłych słów o tych kartach...

U mnie w domu na AP robią UAP UniFi AC LR.  Każde napędza jedno piętro. Ok 60 m^2.

Dzięki za pomoc i wskazówki.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.