Jump to content
Sign in to follow this  
Guest

Nowy router

Recommended Posts

Guest

Witam

chciałem sie podpisać pod kolegą bo mam podobny problem tylko że temat został zamknięty :)

Chce kupić nowy router, modele które są na rynku sprawiaja że boli mnie głowa :(

Podobnie jak u kolegi nowy sprzet ma posłużyć

Telewizory dekodery tablety telefony i komputer do grania online.

Zastanawiam sie nad trzema skrzynkami:

NETGEAR R7500

ASUS RT-AC87U

FRITZBOX 7490

Fritzbox niemiecka marka daje 5 lat gwarancji

Wszystkie modele podobne do siebie tylko który lepszy w tej cenie.

Edited by Guest

house

Witaj, zamykam tematy które zostały oznaczone jako rozwiązane - wygodniej szuka się informacji w kilku niż w jednym tasiemcu długości mody na sukces :)

Wracając do meritum,

Fritzbox u mnie na starcie odpada :

You do not have the required permissions to view the link content.

Jak coś jest do wszystkiego to później może się okazać że trzeba frycowe płacić. Oczywiście są użytkownicy którzy kupią postawią i chwalą, ale nie mam zaufania za takie pieniądze do marki popularnej u germanskich oprawców. Nie przekonuje mnie jego multi funkcjonalność.

Z pozostałych które wymieniłeś miałem styczność i z R7500 i RT-AC87U. Nie używam alternatywnego oprogramowania z przekory, wiec na fabrycznym lepiej sprawuje się Asus. Poza tym widząc wsparcie producenta w postaci częstych i w miarę dobrych aktualizacji FW wybrałem ten model. Co jakiś czas wpadają mi w ręce jakieś nowinki i jak na razie nie widzę konkurenta. Nawet Netgear R8000 okazał się taki sobie. Do kompletu dorzucajac asuswrt-merlin które działa bardzo dobrze, kolejne nowości w FW pojawiające się od czasu jego premiery uważam, że za te pieniądze jest to sprzęt świetny. Ale.. Czy napewno potrzebujesz wszystkich jego funkcji i kosztów które generuje jego zakup skoro równie dobrze sprawdzą się poprzednie modele, jak RT-AC68U lub dysponujący lepszym zasięgiem Netgear R7000? Różnica w cenie to prawie koszt Dell DW1550 która z tymi routerami w tandemie uzasadnia ich zakup :)

Napisałem w Tapatalk

• Like it 1

Guest

Czy najlepszy router zda egzamin jeśli jest podpiety pod modem np marki Hitron który dostalem od dostawcy internetowego (100mb/s)

Nie jestem przekonany do sprzetu który jest dostarczany od dostawców.

house

Jeśli jest to modem ISP w wyjściem RJ45/WAN to tak, będzie działać. Ewentualne problemy z samym łączem zgłaszasz wtedy do dostawcy. Wszystkie błędy za modemem, czyli w LAN zgłaszasz do siebie :) Nikt nie jest przekonany do sprzętu dostarczanego wraz z usługą. Czasem dają najtańszy i awaryjny chłam. 

Guest

witam ponownie

natknąłem sie w internecie na dodatek do Netgear R7500 w postaci dodatkowej jak rozumiem anteny

Netgear A6210-100PES AC1200-High-Gain-WLAN-USB-

w czym ona tak naprawde pomaga ?

house

w czym ona tak naprawde pomaga ?

W wielu kwestiach jeśli masz kiepską kartę, poczytaj tutaj :

http://openitforum.pl/topic/718-netgear-a6210-ac1200-wifi-usb-30/

To nie jest dodatek do R7500 ale osobna karta sieciowa na usb, która w tandemie z odpowiednim routerem zapewnia dość dobre transfery.

Napisałem z Tapatalk

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• Rastler
      By Rastler
      Witam,
      Przymierzam się do zmiany routera. Zależy mi przede wszystkim na zasięgu (duży dom około 250m, grube ściany), router od neostrady kompletnie nie zdaje egzaminu. Jestem dosyć zielony w temacie ale z tego co się orientuję musi obsługiwać technologię ADSL. Znalazłem coś takiego https://www.morele.net/router-tp-link-vdsl-adsl-ac1200-archer-vr400-1117843/?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral
      Czy mając ten router będę w stanie podłaczyć internet bez używania dodatkowego modemu? Nie do końca to rozumiem ale wydaje mi się, że nie każdy router ma wbudowany modem. Inaczej mówiąc czy kupując tylko ten router będę w stanie skonfigurować sieć?
      Czy ten router zapewni mi dobry zasięg w całym domu?
      Oczywiście będę też wdzięczny za propozycje innych routerów.
      Z góry dzięki za odpowiedź.
    • OpenITbot
      By  OpenITbot
      Rodzina routerów od NETGEAR właśnie powiększyła się o Nighthawk AC2300 Cybersecurity WiFi (RS400). To idealne rozwiązanie zarówno do domu, jak i firmy – czyli wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko utraty czy wycieku danych.

Nowy router Nighthawk AC2300 Cybersecurity WiFi to pierwsza, w pełni niezawodna linia obrony przed wszelkimi formami cyberzagrożeń, takich jak wirusy, złośliwe oprogramowania, oprogramowania szpiegujące czy internetowe oszustwa. Wszystko za sprawą zainstalowanej w urządzeniu usługi NETGEAR Armor, która w razie konieczności blokuje złośliwe witryny i aplikacje. Co ważne, natychmiastowe powiadomienia ostrzegają, gdy któryś z użytkowników Internetu odwiedza strony mogące wyłudzić dane osobowe. Warto w tym miejscu wspomnieć, że NETGEAR Armor regularnie skanuje wszystkie urządzenia z dostępem do sieci, aby lepiej chronić przed wykorzystaniem potencjalnych luk w zabezpieczeniach. Armor sprawdza również otwarte porty, siłę haseł, wersje oprogramowania sprzętowego oraz inne potencjalne słabe punkty.
      Z myślą o najmłodszych użytkownikach sieci, router został zaopatrzony w usługę Circle Smart Parental Controls, która umożliwia tworzenie dziennych limitów czasu na korzystanie z sieci przez młodocianych domowników, tworząc tym samym bezpieczne środowisko online.

Jak większość urządzeń z rodziny Nighthawk, również i AC2300 posiada niezwykle łatwy w obsłudze, intuicyjny panel zarządzania, za pomocą którego można dokonać konfiguracji routera, przerwać połączenie z Internetem, przeprowadzić szybki test jego prędkości czy ustawić tryb inteligentnej kontroli rodzicielski.

Nowy Nighthawk to nie tylko bezpieczeństwo danych, ale również szybkie łącze. Potężny dwurdzeniowy procesor 1 GHz oraz bezprzewodowe WiFi nawet do 2,3 Gb/s zapewniają zarówno praktycznie nieograniczony dostęp do Internetu niemal w każdym domu czy małym biurze, jak i wyjątkowo szybki przesył danych, który jest kluczowy dla streamingu mediów czy gier online.

Dużym udogodnieniem dla użytkowników routera jest funkcja Dynamic QoS, która nadaje priorytet przepustowości zależnie od aplikacji i urządzenia. Z kolei za sprawą technologii MU-MIMO możliwa jest transmisja strumieniowa do wielu urządzeń jednocześnie, a także mniejsze opóźnienia czy wreszcie mniejsza konieczność buforowania danych.

Zobacz cały artykuł
    • OpenITbot
      By  OpenITbot
      Rodzina routerów od NETGEAR właśnie powiększyła się o Nighthawk AC2300 Cybersecurity WiFi (RS400). To idealne rozwiązanie zarówno do domu, jak i firmy – czyli wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko utraty czy wycieku danych.

Nowy router Nighthawk AC2300 Cybersecurity WiFi to pierwsza, w pełni niezawodna linia obrony przed wszelkimi formami cyberzagrożeń, takich jak wirusy, złośliwe oprogramowania, oprogramowania szpiegujące czy internetowe oszustwa. Wszystko za sprawą zainstalowanej w urządzeniu usługi NETGEAR Armor, która w razie konieczności blokuje złośliwe witryny i aplikacje. Co ważne, natychmiastowe powiadomienia ostrzegają, gdy któryś z użytkowników Internetu odwiedza strony mogące wyłudzić dane osobowe. Warto w tym miejscu wspomnieć, że NETGEAR Armor regularnie skanuje wszystkie urządzenia z dostępem do sieci, aby lepiej chronić przed wykorzystaniem potencjalnych luk w zabezpieczeniach. Armor sprawdza również otwarte porty, siłę haseł, wersje oprogramowania sprzętowego oraz inne potencjalne słabe punkty.
      Z myślą o najmłodszych użytkownikach sieci, router został zaopatrzony w usługę Circle Smart Parental Controls, która umożliwia tworzenie dziennych limitów czasu na korzystanie z sieci przez młodocianych domowników, tworząc tym samym bezpieczne środowisko online.

Jak większość urządzeń z rodziny Nighthawk, również i AC2300 posiada niezwykle łatwy w obsłudze, intuicyjny panel zarządzania, za pomocą którego można dokonać konfiguracji routera, przerwać połączenie z Internetem, przeprowadzić szybki test jego prędkości czy ustawić tryb inteligentnej kontroli rodzicielski.

Nowy Nighthawk to nie tylko bezpieczeństwo danych, ale również szybkie łącze. Potężny dwurdzeniowy procesor 1 GHz oraz bezprzewodowe WiFi nawet do 2,3 Gb/s zapewniają zarówno praktycznie nieograniczony dostęp do Internetu niemal w każdym domu czy małym biurze, jak i wyjątkowo szybki przesył danych, który jest kluczowy dla streamingu mediów czy gier online.

Dużym udogodnieniem dla użytkowników routera jest funkcja Dynamic QoS, która nadaje priorytet przepustowości zależnie od aplikacji i urządzenia. Z kolei za sprawą technologii MU-MIMO możliwa jest transmisja strumieniowa do wielu urządzeń jednocześnie, a także mniejsze opóźnienia czy wreszcie mniejsza konieczność buforowania danych.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.