Skocz do zawartości
j4801

Wydajność WiFi w R7500

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

j4801

A jak to jest, ze na wnr3500lv2 tomato 1.28 miałem na 2.4GHz do 40Mb/s a na oryginalnym R7500 mam niewiele ponad 20Mb/s i to na 2.4GHz, jak i 5GHz w samsungu s3 lte (i9305)?

Muszę openwrt załadować, żeby było lepiej, czy jakieś myki w konfiguracji są?

Poza tym zmieniłem router dla UPC250, bo wnr3500lv2 robił do ok. 180Mb/s na Speedtest.Net, a teraz mam do 210Mb/s.

Lepiej nie będzie? Czy to przez routero-modem ubee? Na nim testy do 250Mb/s dochodzą, ale gorzej ze stabilnością i konfiguralnością.

Czy wtopiłem z zakupem R7500, skoro wnr3500lv2 dawał radę?

Z góry dzięki za pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

A jak to jest, ze na wnr3500lv2 tomato 1.28 miałem na 2.4GHz do 40Mb/s a na oryginalnym R7500 mam niewiele ponad 20Mb/s i to na 2.4GHz, jak i 5GHz w samsungu s3 lte (i9305)?

jak zestawia Ci się link w telefonie ? Jaka jest prędkość połączenia ? S3 LTE ma WiFi Broadcom BCM4334 więc nie taki zły.

Muszę openwrt załadować, żeby było lepiej, czy jakieś myki w konfiguracji są?

Są "myki" - trzeba ustawić 40MHz szerokości kanału w 2,4GHz i 80MHz w 5GHz. Sądząc po tym, że masz Ubee może kanały od UPC WiFi-Free nakładają się na radio z r75000 - musisz ustawić odpowiedni kanał.  

teraz mam do 210Mb/s. Lepiej nie będzie? Czy to przez routero-modem ubee?

Powinno być lepiej, masz go ustawionego w trybie bridge na łączu 250Mbit/s ?  U mnie Ubee bez problemu osiągał pełną wydajność łącza, ale zbyt często się zawieszał.  Zmieniłem go na Cisco i żyję stabilnie bez 4-5Mbit/s z 250Mbit/s.

Czy wtopiłem z zakupem R7500, skoro wnr3500lv2 dawał radę?

Absolutnie nie :) musisz go odpowiednio skonfigurować. OpenWRT na razie zostaw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
j4801

Mam w trybie bridge. Na wnr3500lv2 się często nie wieszał. Pokombinuje. Sieciami mam posiane, ale znalazłem luz na 7-9 kanały, więc okupuję 8 tak, jak wcześniej. Moja przygoda z 5GHz się dopiero rozpoczyna, ale widzę, że gorzej z zasięgiem. Mam słuchawki Philipsa na 2.4GHz i strasznie mi zaklucaly. Na R7500 się nie kłócą :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Ubee wieszał sie niezależnie od routera - to był fail jedynie w trybie bridge . Zasięg pasma 5GHz jest zawsze mniejszy niż 2,4GHz, to normalna rzecz - gorzej penetruje przeszkody. Za to jego wydajność rekompensuje tę stratę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
j4801

Nie za bardzo mogę znaleźć te szerokości kanałów

Czy dynamicznie Qos włączać?

Edytowane przez j4801

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Nie za bardzo mogę znaleźć te szerokości kanałów

advanced, advanced setup, wireless settings. Szerokość kanału w GENIE ustawia się automatycznie po ustawieniu pasma 5GHz na 1300/1700Mbit/s i 2,4GHz na 600Mbit/s. Wyłącz "20/40 mhz coexistence" w zaawansowanych opcjach - wtedy 20MHz nie będzie preferowaną szerokością.

Czy dynamicznie Qos włączać?

Na razie nie. To ma sens jeśli masz kilka stacji które ostro "łoją" łącze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
j4801

Mam terminal t610+ który ostro łoi. Do tego 3 laptopy, 2 smartfon i tuner na linuxie, który od czasu zmiany routera nie streamuje :(

A ubee cały czas miałem w bridge i właśnie się nie wieszał. Podobno kiedyś się wieszały, ale obecne firmware to naprawia.

Dzięki za pomoc.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Mam terminal t610+ który ostro łoi. Do tego 3 laptopy, 2 smartfon i tuner na linuxie

to w takim razie jak najbardziej.

A ubee cały czas miałem w bridge i właśnie się nie wieszał

Widocznie uporali się z tym poblemem, miałem go kilka dni :
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Obecnie nie mam chęci zmieniać, ze względu na to, że na Cisco nie mam UPC WiFi-Free :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
j4801

Na ubee tez ie mam Wi-free, bo można w panelu UPC wyłączyć :)

A po skonfigurowaniu słabe transfery mam teraz. 3Mb/10Mb dla 5GHz :(

Nie sprawdzam 2.4, bo słuchawki teraz zakłócają.

Jest ryzyko, ze 5 tez zakłócają, skoro pracują na 2.4?

Po ich wyłączeniu dalej bieda. Co może zakłócać pasmo 5GHz?

Chyba nie wytrzymam i zapodam openwrt...

Na wnr3500lv2 miałem tomato, a tu się okazuje, że nic z tego...

Edytowane przez j4801

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Nie, to inne pasmo :) Nie masz normalnej karty sieciowej aby zweryfikować prędkości ? Wiem, że S3 LTE to poprawiona wersja S3, ale nadal to tylko telefon :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
j4801

No tylko tel. na 5GHz mam :(

Ale podejrzane, że 2.4 lepiej latało na wnr3500lv2

To chyba za daleko mam od routera, że tak skacze, bo metr od leci ponad 30Mb.

Potestuję i nie zawracam już...

dzięki

Edytowane przez j4801
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
j4801

Gdzie znajdę jakieś faq odnośnie openwrt? Zawsze jechałem na tomato i nie ogarniam. Ledwo wróciłem wczoraj do genie, bo nie dałem rady uruchomić UPC.

Mogę terminal/ssh ogarnąć...

Tylko co i jak? Jakieś linki może?

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Ledwo wróciłem wczoraj do genie, bo nie dałem rady uruchomić UPC

Wgrałeś openwrt i i nie dostałeś adresu dla WAN z dhcp ? trzeba modem ubee wyłączyć na więcej niż 30 sekund. 

Gdzie znajdę jakieś faq odnośnie openwrt?

Tylko co i jak? Jakieś linki może?

czego szukasz konkretnie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
j4801

Dziwne jest to, że nawet na genie nie dostaję zanim nie włączę IPv6

Będę pytał na bieżąco, ale mnie żona suszy głowę, że neta nie ma, więc zanim sobie nie poczytam, to się nie zabieram, bo wczoraj meksyk miałem i musiałem wracać do genie.

Już miałem na szybko nawet wracać do wnr3500lv2, ale się obyło. Szlak zmiany softu i powrotu do fabrycznego, przetarty.

Wiem, że chyba trzeba radio aktywować, bo standardowo jest wyłączone.

Powiedzcie mi, jak to jest z IP w UPC? Czy daje co jakiś czas nowe, czy do MACa przypisuje? Na Ubee miałem jakieś, na wnr3500lv2 inne, a na R7500 jeszcze inne...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Powiedzcie mi, jak to jest z IP w UPC? Czy daje co jakiś czas nowe, czy do MACa przypisuje? Na Ubee miałem jakieś, na wnr3500lv2 inne, a na R7500 jeszcze inne...

przypisuje na jakiś czas, na wszystkich urządzeniach masz inny MAC adres więc zmiana była od razu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
j4801

czyli można powiedzieć, że to jest IP prawie stałe :)

a czy ddns netgearowe (xxx.mynetgear.com) to załatwia ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Tak, miesiącami trzymam jeden adres, zmieniam router np do recenzji dostaję inny, wracam do swojego AC87U i ponownie mam stare IP. 

a czy ddns netgearowe (xxx.mynetgear.com) to załatwia ?

tak, automatycznie aktualizuje rekord w mynetgear.com za każdą zmianą adresu więc używasz nazwy dns zamiast adresu IP łącząc się ze swoimi zasobami z internetu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
j4801

W openwrt nie mogę zapodać ddns. W ogóle wywala błąd, gdy daję opkg update. Jak żyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

W openwrt nie mogę zapodać ddns

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
j4801

No ale opkg update wywala błąd. Ww stronę już odwiedziłem... :)

Downloading

wget: server returned error: HTTP/1.1 404 Not Found

Collected errors:

* opkg_download: Failed to download

, wget returned 1

Edytowane przez j4801

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

zapewne dlatego :)

As R7500 has a new chip ipq806x and still now no package against this chipset is being hosted by OpenWrt, OPKG wouldn't work in this build

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
j4801

Czyli lipa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Na chwilę obecną tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
j4801

Czuję, że wpadłem, jak g*wno w wentylator. Chciałem fajny router, ale nie wyszło :(

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Czuję, że wpadłem, jak g*wno w wentylator

w kwestii alternatywnego FW na pewno :)

Chciałem fajny router, ale nie wyszło

To nadal jest dobry sprzęt, nie zawsze alternatywa do jedyne słuszne rozwiązanie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
j4801

Czyli wracać do fabrycznego i się cieszyć ;) licząc na jakieś zmiany w przyszłości ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Innego rozwiązania nie ma. Netgear dość dobrze rozwija GENIE więc aktualizacje na pewno będą. Pytanie tylko jak długo :/ Patrząc wstecz dobrym wsparciem cieszy się R7000, nie wiadomo jednak kiedy będzie EOL biorąc pod uwagę 2 kolejne modele na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
j4801

No to jeszcze takie dziwne pytanie. Dlaczego, jak wpisuję IP routera, to przekierowuje mnie do

?

Śmieci przeglądarki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

ctrl+r- wyczyść cache

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
j4801

A w chrome w androidzie? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      System WiFi Orbi z głośnikiem Orbi Voice to pierwszy i jedyny system WiFi w Polsce, który łączy funkcjonalność punktu dostępowego z inteligentnym głośnikiem.

Tworząc RBS40V, stanowiący kolejny produkt z serii popularnych systemów Orbi WiFi, tym razem NETGEAR poszedł o krok dalej. Aby domowa sieć stała się jeszcze bardziej smart, w najnowszej wersji systemu użytkownik otrzyma Orbi Voice - głośnik będący jednocześnie częścią sieci MESH, który jest w pełni kompatybilny z każdym systemem Netgear WiFi Orbi. 

Orbi Voice to doskonale brzmiący głośnik z przestrzennym dźwiękiem od Harman Kardon oraz  opatentowaną technologią FastLane3, zwiększającą przepustowość sieci WiFi - nawet po podłączeniu większej liczby urządzeń. Co ważne, Orbi Voice poszerza zasięg sieci o dodatkowe 420 m kw. i zapewnia maksymalną przepustowość 2,2 GB/s. Oprócz tego, urządzenie zostało wyposażone w dwa porty Gigabit Ethernet, które umożliwiają podpięcie urządzeń przewodowych. Nie bez znaczenia jest tu również rozwiązanie Circle on NETGEAR, które pozwala na kontrolowanie czasu, jaki dzieci spędzają w Internecie na dowolnym urządzeniu.

Bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z serwisów takich jak Spotify czy TuneIn? Słuchanie wiadomości czy sprawdzanie prognozy pogody? Wystarczy jedynie poprosić! Z poziomu Orbi Voice bowiem użytkownik może sterować głosowo urządzeniami inteligentnego domu – wszystko za sprawą wbudowanej tu wirtualnej asystentki, Amazon Alexa.

Cena RBS40V to 1599 złotych brutto.

Zobacz cały artykuł
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      System WiFi Orbi z głośnikiem Orbi Voice to pierwszy i jedyny system WiFi w Polsce, który łączy funkcjonalność punktu dostępowego z inteligentnym głośnikiem.

Tworząc RBS40V, stanowiący kolejny produkt z serii popularnych systemów Orbi WiFi, tym razem NETGEAR poszedł o krok dalej. Aby domowa sieć stała się jeszcze bardziej smart, w najnowszej wersji systemu użytkownik otrzyma Orbi Voice - głośnik będący jednocześnie częścią sieci MESH, który jest w pełni kompatybilny z każdym systemem Netgear WiFi Orbi. 

Orbi Voice to doskonale brzmiący głośnik z przestrzennym dźwiękiem od Harman Kardon oraz  opatentowaną technologią FastLane3, zwiększającą przepustowość sieci WiFi - nawet po podłączeniu większej liczby urządzeń. Co ważne, Orbi Voice poszerza zasięg sieci o dodatkowe 420 m kw. i zapewnia maksymalną przepustowość 2,2 GB/s. Oprócz tego, urządzenie zostało wyposażone w dwa porty Gigabit Ethernet, które umożliwiają podpięcie urządzeń przewodowych. Nie bez znaczenia jest tu również rozwiązanie Circle on NETGEAR, które pozwala na kontrolowanie czasu, jaki dzieci spędzają w Internecie na dowolnym urządzeniu.

Bezprzewodowe odtwarzanie muzyki z serwisów takich jak Spotify czy TuneIn? Słuchanie wiadomości czy sprawdzanie prognozy pogody? Wystarczy jedynie poprosić! Z poziomu Orbi Voice bowiem użytkownik może sterować głosowo urządzeniami inteligentnego domu – wszystko za sprawą wbudowanej tu wirtualnej asystentki, Amazon Alexa.

Cena RBS40V to 1599 złotych brutto.
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Nighthawk X6 to jeden z najbardziej zaawansowanych trójpasmowych wzmacniaczy sygnału WiFi na polskim rynku, który bez przeszkód tworzy płynnie działającą sieć domową zarówno dla graczy, jak i transmisji video.  

Trzypasmowy wzmacniacz sygnału WiFi Nighthawk X6 EX7700 z opatentowaną technologią FastLane3 zwiększa zasięg domowej sieci WiFi z prędkością sięgającą 2,2 Gb/s. EX7700 wyposażony został w dwa dedykowane pasma o częstotliwości 5 GHz, co umożliwia osiągnięcie najwyższych prędkości połączenia z Internetem w posiadanych urządzeniach. Co ważne, wzmacniacz współpracuje ze wszystkimi routerami WiFi.

Dodatkowo, Nighthawk X6S zapewnia zwiększenie zasięgu domowej sieci WiFi w każdym miejscu w domu i nie wymaga korzystania z wielu nazw sieci. Tworzy on płynnie działającą sieć domową, korzystając z tej samej nazwy sieci WiFi, co router. Urządzenia, takie jak smartfony czy laptopy pozostaną połączone z siecią o tej samej nazwie – bez względu na to, w jakiej części domu będziemy z nich korzystać.

Nie bez znaczenia jest tu także funkcja Smart Roaming w standardzie 802.11k, która łączy urządzenia mobilne z najbardziej optymalną siecią WiFi, zapewniając tym samym doskonałą transmisję podczas przemieszczania się po domu. Aby zaś skontrolować stan połączenia, wystarczy sięgnąć po NETGEAR WiFi Analytics. Dzięki aplikacji możemy nie tylko sprawdzić prędkość połączenia, monitorować ruch internetowy, lecz także w pełni zoptymalizować już istniejącą lub nowo powstałą sieć WiFi.

Na koniec warto podkreślić, że dwa porty Gigabit Ethernet wzmacniacza umożliwiają podłączenie urządzeń przewodowych, takich jak telewizory Smart TV i konsole do gier.

Cena Nighthawk X6 to 589 złotych brutto.

Zobacz cały artykuł

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.