Skocz do zawartości
ZuberA

Plik z klientami z statycznego DHCP oraz z przekierowaniami portów

Rekomendowane odpowiedzi

ZuberA

Witam

Gdzie znajdę w RT-68U pliki  klientami z statycznego DHCP oraz z przekierowaniami portów. 

W OpenWRT podmieniałem /etc/ether i /etc/hosts i nie musiałem za każdym razem ręcznie wklepywać ponad 30 urządzeń. 

Czy w Merlinie jest też taka możliwość ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Tak, jest taka możliwość - tu masz info jakie pliki możesz dodać :

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

umieszczenie pliku z sufiksem add doda wpisy na końcu pliku w FW, bez sufiksa nadpisze cały plik.

Co do przekierowania portów możesz użyć skryptu do zautomatyzowania reguł iptables, np :

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• pociej
      Przez pociej
      Hej

Szukam switcha gigabitowego, 8-16 portów (gdyby była to 16 portowa wersja to preferowane węższe pudło niż do szafy rack), zarządzalnego przynajmniej w podstawowym zakresie (QoS, LACP, ograniczanie przepustowości w Kbps) oraz zależy mi na możliwości nazywania portów w panelu konfiguracyjnym switcha.

Obecnie posiadam TL-SG108E i szukam czegoś podobnego, ale właśnie zależałoby mi na nazywaniu portów jeśli jest to możliwe.
    • jw68
      Przez jw68
      Witam.
      Mój problem polega na tym, że po podłączeniu do routera modemu usb z kartą od orange i uzyskaniu od nich publicznego adresu ip
      nie mogę dostać się z zewnątrz do swojej sieci. Wcześniej RT2600ac był ustawiony z WAN od netii i wszystko śmigało. 
      Myślałem że podepnę modem usb z siecią komórkową i wszystkie konfiguracje przekierowania portów przełączą się na IP z orange.
      Niestety tak to nie zadziałało.
      Nie wiem gdzie mam zmienić jakieś ustawienia. 
      Proszę o pomoc. Z góry dzięki 
    • Lutek
      Przez Lutek
      Dzień dobry,
      Spotkałem się z dziwnym zjawiskiem i to już drugi raz w ciągu 10 dni. Telewizor Samsung UE40ES8000 podłączony przez WiFi. Opcja IP w TV ustawiona na automatyczny, podobnie w routerze włączone DHCP, brak skojarzenia MAC z IP, a mimo to w urządzeniach podłączonych dla routera pokazuje Static, a nie DHCP. Reset routera nic nie pomaga wyłączenie i włączenie TV także nic nie daje i za każdym razem mam to samo. Sytuacja znika dopiero po wyłączeniu opcji "Odblokuj ręczny przydział" i ponownym jej włączeniu. 
      Jak dotąd taka sytuacja zdarzyła się 2x i za każdym razem w przypadku tego TV.
      Czy spotkał się ktoś z taką sytuacją?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.