Skocz do zawartości
house

Asuswrt - Traffic Analyzer

Rekomendowane odpowiedzi

house

Po publikacji wersji demo nowej wersji AsusWRT działającej na AC3200, okazuje się, że część funkcji trafi także na modele AC68U i AC87U więc to jeszcze nie koniec nowości :12_slight_smile: Widać lekko odświeżone ikonki

openit_1422105598__2015-01-24_140907.pngopenit_1422105613__2015-01-24_141528.pngopenit_1422105603__2015-01-24_141139.pngopenit_1422105609__2015-01-24_141427.png

Nie wiadomo czy funkcja Smart Connect będzie zarezerwowana jedynie dla AC3200 (i jego 3 interfejsów WiFi), ale Traffic Analyzer wygląda dość ciekawie. RMerlin jest w posiadaniu źródeł gpl 378_3913 i twierdzi, że część funkcji nie została jeszcze ogłoszona, ale "powinny" trafić na poprzednie modele routerów :12_slight_smile: Moim zdaniem Asus deklasuje zarówno konkurencję jak i alternatywne wersje FW. Po co komu dziś Tomato ? :1_grinning:

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
grz3si3k
o co komu dziś Tomato ?

Wiesz przecież że nie wszyscy maja hiper łącza,  super laptopy, i karty AC, jak my  :wtf:

Nadal internet w Polsce raczkuje, więc po co komu ruter AC wtedy jednak z pomocą przychodzi tomato.

Taki mały Off Top  :D

Edytowane przez grz3si3k
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
Tak, ale funkcje nie przyspieszają ale optymalizują wykorzystanie parametrów łącza. Kiedyś tomato używało się dla QoS na słabym łączu 512kb :), potem jego IP/MAC BW Limiter dla szykan klientów w sieci (który na routerach AC nie działa). Chyba, że dostajesz "biedne FW" na słabym sprzęcie, lub kupujesz mega mocny sprzęt firmy która nie umie go pisać ;-) - znam przynajmniej 2 takie przypadki. Tamte czasy odeszły i nie ma co generalizować, że nie wszyscy mają super coś skoro statystyki mówią dobitnie, że gonimy jednak średnią krajową w "raczkującym" dostępie do sieci.

Zobacz wykresy dla broadband i mobile i porównaj wykres czasowy :

(oraz szczegółowy dla PL z podziałem na ISP). Świadomość kupujących jest większa, wymagania rosną więc zbyt na takie zabawki jest i to dość duży. Ja, Ty i cała grupa ludzi, która kupuje jednak ten sprzęt :) Tak jak kiedyś WiFi B/G odeszło, odejdzie też N zastąpione AC i jego kolejnymi "wariacjami" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
The Dino

A ja sobie wszedłem na ten "adres" w moim AC68U i co ujrzałem:

post-212-0-68381100-1422107523_thumb.png

Widać dane testowe. Włączyłem to jednak i wydaje się, że chyba działa (tzn. zniknęły dane testowe, pojawił się pusty wykres).

PS. Chciałem dodać obrazek, ale coś to lewo działa - sorry, za widoczne dwa.

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Dnia 24.01.2015 o 14:53, The Dino napisał:

A ja sobie wszedłem na ten "adres" w moim AC68U i co ujrzałem

mam i ja :1_grinning:

http://192.168.1.1/TrafficAnalyzer_Statistic.asp

przynajmniej wiadomo, że będzie i że nie działa na chwilę obecną. Dane przykładowe są.

openit_1422108134__2015-01-24_150053.png

W sumie bardzo mi się to podoba o ile dane będą miarodajne i dokładne.

O.T.

Dnia 24.01.2015 o 14:53, The Dino napisał:

PS. Chciałem dodać obrazek, ale coś to lewo działa - sorry, za widoczne dwa.

jeśli dodajesz obrazek jako załącznik do odpowiedzi - kliknij "dodaj do posta" :12_slight_smile:

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
The Dino

I to działa  :D. Właśnie mi się uaktualniło, cudo. Chociaż nie ma tego jeszcze oficjalnie, to już mam uwagi  ;-) - nie da się filtrować po interfejsach, czyli np. sieć lokalna, Internet. Ale pal licho i tak jest to super.

PS. Ok, będę pamiętał. Dzięki za poprawienie.

Edytowane przez The Dino
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Ale pal licho i tak jest to super

:DD  :good:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
The Dino

Masz na myśli Smart QoS? Nie. Monitor aktywności działa. Mam włączone AiProtection, ale wątpię aby to miało związek. Może musisz jeszcze poczekać. U mnie dane pojawiły się po jakimś czasie (wykres jest godzinny, więc...).

post-212-0-93028300-1422109255_thumb.png

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Poczekam, może ten mechanizm ma związek z CTF a trybie Auto i nie działającym Traffic Monitor.

Edit://działa :) po 90 minutach pokazuje 1 hosta pomimo 4 aktywnych. Wszystkie grzeją z sieci na maxa :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ligeza

U mnie również działa, wystarczyło odczekać tylko trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
grz3si3k

czym się tak podnieciliście ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

czym się tak podnieciliście ?

Dlaczego oceniasz to terminem "podniety"? Dyskutujemy nad pewną funkcją...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
grz3si3k

Dlaczego oceniasz to terminem "podniety"? Dyskutujemy nad pewną funkcją..
no własnie stąd pytanie  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Czy działa, czy nie, że jest asp w FW, mechanizm kategoryzacji i klasyfikacji wydaje się również być ujęty a słowa w changelogu brak. Tematyka stricte związana z tytułem tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
grz3si3k

a w jakich okolicznościach owe się pojawia ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Musiałem włączyć Adaptive QOS aby wykres zadziałał, trudno powiedzieć czy ma związek z aktywacja innych funkcji. Włączenie Apps analysis w Adaptive QOS wraz z Traffic Statistic potrafi nieźle obciążyć urządzenie. 

:)

That page isn't currently doing anything. It's all pre-filled with test data, while Asus is still developing this new feature

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
The Dino

Nie wiem czy coś robi czy nie, ale jakby tego nie oceniać, to ta strona działa ;-). Pewnie ją jeszcze dopracują, ale fajnie, że jest.

@grz3si3k - może to nic szczególnego, ale jak się na to patrzy to się ma jasno pokazane co i jak ściąga, wysyła, itd. Nie widziałem jeszcze w żadnym innym FW tak fajnego przedstawienia tych informacji (oceniam także czytelność).

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Najnowsza beta3 Asuswrt-Merlin ma już zakładkę :

openit_1422860977__2015-02-02_080202.png

Ważną rzeczą jest pozostawienie włączonej partycji JFFS (która notabene jest włączona fabrycznie). RMerlin pisał, że Asus zaczyna mocno wykorzystywać tę partycję w związku z analyzer'em i ikonami w przyszłych wydaniach asuswrt. Wyłącznie JFFS powoduje, że nie pojawia się umowa licencyjna od trend micro, a same webgui zawiesza się. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi