Skocz do zawartości
ZuberA

RT-AC68U brak giga bitowego połączenia.

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

ZuberA    2
ZuberA

Witam 

Router Asus RT-AC68U soft Merlin 376.49_5. 

Nie mogę w tym routerze w żaden sposób połączyć się z żadnym urządzeniem z szybkością 1GB/s. 

Gdy zmienię na Tp-Linka 1043ND v1 uzyskuję takie połączenie bez problemu.

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

Wyłącz iptraffic i zobacz czy coś się zmieniło. może wyłączenie HNAT coś namieszało i powinno być na auto. 

openit_1422287587__2015-01-26_165233.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ZuberA    2
ZuberA

Wyłączenie IPTraffic nic nie zmienia, nie mogę znaleźć tego HNAT. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

ustaw NAT Acceleration na Auto w :

http://192.168.1.1/Advanced_SwitchCtrl_Content.asp

jeśli to nie pomoże to przywróć router do ustawień fabrycznych, jeśli to nie zadziała to sprawdź OFW. Jak pokazuje Ci link host o nazwie NAS ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ZuberA    2
ZuberA

Miałem na Auto. Przy ustawieniach fabrycznych dalej to samo. Wieczorem wgram OFW.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

Jeśli po wgraniu OFW i przywróceniu ustawień do wartości fabrycznych dalej będzie tak zestawiał link to wysyłaj router na RMA. Podłączone hosty również pokazują status linku na fast ethernet ?  Czy tylko router tak pokazuje ? Jak jest z prędkościami w LAN po ftp/smb ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ZuberA    2
ZuberA

Podłączone urządzenia po kablu pokazują też 100 Mb/s. Kopiowanie pliku 10GB z podpiętego dysku do routera waha się między 10 a 11 MB/s

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

rzeczywiście, 10-11MB/s wskazuje, że switch w routerze coś nie domaga :/ rozumiem, że na tplinku wszystko jest ok ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ZuberA    2
ZuberA

Tak. Po podłączeniu na TP Linka zaraz połączenie przechodzi na 1 Gb/s. Zaraz wgram OFW do tego ASUSA 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

Po wysyłce do serwisu dostaniesz nowy egzemplarz więc jeśli OFW nie pomoże więcej nic nie zrobisz. Dla pewności wgraj OFW przez firmware restoration tool. Był nowy bootloader po drodze więc sprawa trochę się komplikuje (trzeba wgrać OFW z listopada a następnie przez GUI ostatnią wersję)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ZuberA    2
ZuberA

Tak więc wgrałem firmware:3.0.0.4.378_3873 i nadal 100 Mb/s. Przypomniało mi się, że ostatnio podłączyłem laptopa od żony kablem (też ASUS). Na lapku pisało cały czas "kabel sieciowy odłączony" pomyślałem sobie że gniazdo walnięte. Właśnie teraz spróbowałem mu ręcznie ustawić kartę sieciową na 100 Mb/s i połączyła się od razu z routerem. Jak mu zmienię na 1 Gb lub Auto to tak jak wyżej pisałem - kabel odłączony. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

Auto negocjacja linku padła, nie ma co dyskutować - to nie jest usterka FW jeśli masz dobre kable (kabel Asus sugeruje ze jest to kabel od kompletu więcCat 5). Wysyłaj na gwarancję :/

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ZuberA    2
ZuberA

Spróbowałem teraz jeszcze podłączyć mojego kompa tym kablem co dają do routera. I o dziwo wyskoczyło połączenie 1 Gb/s na PC. Podłączając laptopa wyskakuje brak podłączenia kabla sieciowego.(zmieniając połączenie na sztywno 100 Mb/s znów się łączy)  Do pewności podłączyłem laptop tym kablem do TP Linka i jest1 Gb/s

Wiec już zgłupiałem czy jednak router uwalony i oddawać go na gwarancje czy może kable nie takie. (Wszystkie kat 5e) 

Edytowane przez ZuberA
  • Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

Najszybciej i najmniej kosztownie będzie sprawdzenie kabli. Jeśli nowe kable zadziałaja na PC i nas ok to coś nie tak z lanem w laptopie. Inaczej - jeśli kabel od kompletu do routera działa ok wszędzie poza 1 laptopem to może lepiej przyjrzeć się jego karcie. W sumie najprostsza metoda eliminacji spowoduje że wszystko jest ok poza np 1 kartą i kilkoma kablami (które są tanie jak barszcz).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• andrzej
      Przez andrzej
      Witam.. mam 1 zasadnicze pytanie czy w/w router posiada apk. download master? 
    • XGrzesX
      Przez XGrzesX
      Zarówno na oryginalnym sofcie jak i na Merlin mam problem z widocznością dysku (Samba) podłączonego do routera Asus AC58U w Windows 10. Nie wiem od czego to zależy ale często nie widać dysku w otoczeniu sieciowym. Ktoś wie co może być tego przyczyną ?
    • XGrzesX
      Przez XGrzesX
      Po zakupie AC68U zwróciłem uwagę, że w otoczeniu sieciowym (Win 10) widać nieznane mi urządzenia (router TP Link, jakieś telefony). Na liście podłączonych urządzeń do routera nie widać nieproszonych gości.
      Ktoś wie dlaczego obce urządzenia są widoczne w mojej sieci ?

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności