Skocz do zawartości
JN-VIDEO

DS214+ i dwie karty sieciowe

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

JN-VIDEO

Planuję zakup DS214+, ponieważ chcę wykorzystać dostęp do dwóch dostawców internetu jednocześnie (o ile sie da). Mam DSL i Play. Każda sieć ma swój router. Teraz po prostu bawię się kabelkami. Może ktoś mi podpowie jak można wykorzystać dwie karty w serwerze mając dwóch dostawców netu?

Edytowane przez JN-VIDEO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

adresować je statycznie na 2 różnych interfejsach, ale gateway do internetu będzie musiał być tylko jeden. Więc dostęp do serwera będzie na dwóch różnych ISP, ale już z serwera do internetu tylko z 1 (zamiennie względem tego co ustawisz jako bramkę i dns). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JN-VIDEO

Tak właśnie myślałem. Od kilku lat uzywam DS111, ale jest troche wolny. Zajmuję sie filmem i fotografią, więc sporo udostępniam. Play ma upload na poziomie 15Mb, więc całkiem sporo. Natomiast przez DSL mogę używać www i FTP na serwerze (PLAY blokuje dostęp przez DDNS). Działa tylko quickconnect

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Fakt, sytuacja problematyczna, ale chyba w Plusie można wykupić publiczne IP i wtedy (pomimo lejka - chyba jest jeszcze) wystawiać dane od siebie. Ewentualnie wrzucać dane do chmury (lub synchronizować z serwera synology do dropbox, onedrive, googledrive) i stamtąd udostępniać .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JN-VIDEO

Reasumując nie można ustawić dostępu do DS na dwóch liniach internetowych jednocześnie. Dostęp z zewnątrz będzie na tym dostawcy, którego zdefiniujemy jako bramę w DS.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• arsal
      Przez arsal
      Witam

Proszę o pomoc w celu rozwiązania wątpliwości. Przy specyfikacji kart sieciowych często można spotkać zapis typu 3x3:3 lub 4x4:4 i nie do końca jestem pewien interpretacji tego zapisu. Z tego co przeczytałem przy zapisie 3x3:3 oznacza to trzy strumienie odpowiedzialne za nadawanie i trzy strumienie odpowiedzialne za odbieranie. I tu pytanie pierwsze - Czy jest to równoznaczne z liczbą użytych anten?
      Drugie pytanie - co oznacza ta liczba po dwukropku? Byłbym bardzo wdzięczny za wytłumaczenie.
    • Prospero
      Przez Prospero
      Czy ktoś się orientuje czy istnieje jakaś karta 1300  M.2 NGFF ale nie tak szeroka jak DW1830. Pytam ponieważ u mnie złącze jest mocno zabudowane i takowa karta się u mnie nie zmieści no chyba, że użyję... młotka  W moim Inspirionie strasznie mnie dobija link 1x1 433Mb

Wprawdzie na sam transfer jak na 1x1 nie mogę narzekać ale szkoda mi drugiej połowy łącza
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Sposobów na rozbudowę sieci w domu czy firmie jest wiele. Jednym z nich jest zastosowanie transmiterów sieciowych, które wykorzystując sieć elektryczną, pozwalają doprowadzić Internet do pomieszczeń oddalonych od routera. Nowe energooszczędne transmitery od TP-Link zapewniają prędkość transmisji danych do 1300Mb/s i cechują się prostą instalacją Plug and Play.

Dzięki zastosowaniu transmiterów sieciowych możemy zwiększyć zasięg sieci bez konieczności użycia dodatkowego okablowania. Wystarczy włożyć transmiter do gniazdka elektrycznego i podłączyć go do routera za pomocą kabla Ethernet. To samo należy zrobić z drugim transmiterem, przy czym podłączamy go do urządzenia, do którego chcemy doprowadzić Internet. Transmitery połączą się ze sobą automatycznie. Urządzenia TL-PA8010 posiadają gigabitowy port Ethernet, który pozwala na pełne wykorzystanie możliwości sieci przewodowej. W łatwy sposób możemy udostępnić łącze domowym urządzeniom przewodowym - od komputerów i konsol do gier poprzez dekodery telewizyjne aż do serwerów NAS. Takie połączenie sprawdzi się m.in. przy strumieniowaniu plików wideo w wysokiej rozdzielczości, przesyłaniu dużych plików czy grach online.

Transmitery sieciowe nowej generacji charakteryzuje mniejsze zapotrzebowanie na energię niż wcześniejsze modele. W czasie, gdy dane nie są transmitowane, urządzenie automatycznie przełącza się z trybu pracy w tryb oszczędzania energii, redukujący jej zużycie nawet o 85%.
      Specyfikacja techniczna TL-PA8010 KIT dostępna jest na stronie :

Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto, aby wyświetlić ukryty link. Transmitery sieciowe TP-Link TL-PA8010 KIT są dostępne w sprzedaży i objęte zostały 36-miesięczną gwarancją.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej wyjaśni nasza Polityka prywatności.