Skocz do zawartości
JN-VIDEO

DS214+ i dwie karty sieciowe

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

JN-VIDEO

Planuję zakup DS214+, ponieważ chcę wykorzystać dostęp do dwóch dostawców internetu jednocześnie (o ile sie da). Mam DSL i Play. Każda sieć ma swój router. Teraz po prostu bawię się kabelkami. Może ktoś mi podpowie jak można wykorzystać dwie karty w serwerze mając dwóch dostawców netu?

Edytowane przez JN-VIDEO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

adresować je statycznie na 2 różnych interfejsach, ale gateway do internetu będzie musiał być tylko jeden. Więc dostęp do serwera będzie na dwóch różnych ISP, ale już z serwera do internetu tylko z 1 (zamiennie względem tego co ustawisz jako bramkę i dns). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JN-VIDEO

Tak właśnie myślałem. Od kilku lat uzywam DS111, ale jest troche wolny. Zajmuję sie filmem i fotografią, więc sporo udostępniam. Play ma upload na poziomie 15Mb, więc całkiem sporo. Natomiast przez DSL mogę używać www i FTP na serwerze (PLAY blokuje dostęp przez DDNS). Działa tylko quickconnect

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Fakt, sytuacja problematyczna, ale chyba w Plusie można wykupić publiczne IP i wtedy (pomimo lejka - chyba jest jeszcze) wystawiać dane od siebie. Ewentualnie wrzucać dane do chmury (lub synchronizować z serwera synology do dropbox, onedrive, googledrive) i stamtąd udostępniać .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JN-VIDEO

Reasumując nie można ustawić dostępu do DS na dwóch liniach internetowych jednocześnie. Dostęp z zewnątrz będzie na tym dostawcy, którego zdefiniujemy jako bramę w DS.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• eclip
      Przez eclip
      Hej,
      laptop Asus E502N karta AW-NB182NF,
      potrzebuje coś ekonomicznego do upc 250mb, max 40MB i działające miracast.
      Nie wiem jak to jest z tym nowym slotem, czy wszystkie karty NGFF M.2 będą pasowały ?
      w.w. karta nie dość że jest wąska to jeszcze coś mi się obiło o uszy że m.2 miało różne długości 🤔
      np 8260NGW jest za 50 pln, warto ?

Pzdr

• Rasterowy
      Przez Rasterowy
      W związku z upgradem domowej sieci w swoim dosyć już leciwym laptopie SAMSUNG R530-JT50PL zamienilem istniejąca kartę sieciową Wifi 2,4GHz Atheros AR9285 na kompatybilną kartę WiFi ale w standardzie 5GHz Intel Dual Band Wireless-AC 7260 (7260HMW).
      Przed montazem odinstalowalem stery do starej sieciówki, po wymianie w Windowsie 7 zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony intela https://downloadcent...-?product=75439
      Sterownik sie zainstalował poprawnie, niestety twierdzi uparcie ze nie mozna uruchomic urządzenia (kod błędu 10). Moduł Bluetooth działa poprawnie. Pomyslalem ze dobra okazja zeby zaorac starego Windowsa, niestety po reinstalacji to samo.
      Wobec tego zainstalowałem Windowsa 10 liczac ze bedzie miał nowsze sterowniki albo inny tryb obsługi tej karty, niestety nadal ten sam błąd "nie mozna uruchomic urządzenia (kod błędu 10)"

Pomyślałem ze karta uwalona, wiec uruchomiłem Linux Mint z pendrive i o dziwo pieknie odnalazł sprzet i wycisnał z niego 350 megabitów.

Wobec powyższego jestem w kropce, jakieś pomysły jak zmusić winde do obsługi tej karty?
      Odpowiadając na temat Bios - mam najnowszy juz nie bedzie nowszych do tego modelu.

• mollu
      Przez mollu
      Po wymianie karty wifi w laptopie - pojawia się nowa np wifi 2 i tracimy wszystkie zapamiętane sieci bezprzewodowe ;-(
      Czy da się je jakoś wyeksportować i zaimportować zapamiętane sieci?
      Czy da się "stare" dane i kartę usunąć (zapisane o niej informację/konfigurację).

Będę wymieniać w kilku laptopach karty wifi i znajomi mnie zabiją jak będą musieli ponownie do wszystkich sieci wpisywać hasła ...

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.