Skocz do zawartości
JN-VIDEO

DS214+ i dwie karty sieciowe

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

JN-VIDEO

Planuję zakup DS214+, ponieważ chcę wykorzystać dostęp do dwóch dostawców internetu jednocześnie (o ile sie da). Mam DSL i Play. Każda sieć ma swój router. Teraz po prostu bawię się kabelkami. Może ktoś mi podpowie jak można wykorzystać dwie karty w serwerze mając dwóch dostawców netu?

Edytowane przez JN-VIDEO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

adresować je statycznie na 2 różnych interfejsach, ale gateway do internetu będzie musiał być tylko jeden. Więc dostęp do serwera będzie na dwóch różnych ISP, ale już z serwera do internetu tylko z 1 (zamiennie względem tego co ustawisz jako bramkę i dns). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JN-VIDEO

Tak właśnie myślałem. Od kilku lat uzywam DS111, ale jest troche wolny. Zajmuję sie filmem i fotografią, więc sporo udostępniam. Play ma upload na poziomie 15Mb, więc całkiem sporo. Natomiast przez DSL mogę używać www i FTP na serwerze (PLAY blokuje dostęp przez DDNS). Działa tylko quickconnect

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Fakt, sytuacja problematyczna, ale chyba w Plusie można wykupić publiczne IP i wtedy (pomimo lejka - chyba jest jeszcze) wystawiać dane od siebie. Ewentualnie wrzucać dane do chmury (lub synchronizować z serwera synology do dropbox, onedrive, googledrive) i stamtąd udostępniać .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
JN-VIDEO

Reasumując nie można ustawić dostępu do DS na dwóch liniach internetowych jednocześnie. Dostęp z zewnątrz będzie na tym dostawcy, którego zdefiniujemy jako bramę w DS.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• muzykcb
      Przez muzykcb

Cześć.
      Poszukuję Tablet ale koniecznie z wejściem na pełną kartę SD (nie microSD)
      Jeżeli zna ktoś jakieś modele lub wie jak je szukać to proszę o informację.
    • gooru2
      Przez gooru2
      Potrzebuję do stacjonarki wydajną kartę na USB. Wstępna selekcja to karty w zasadzie na dwóch chipach Realtek 8814 i bcm4352. Ten drugi układ jest mi już znany i w obecnym laptopie wyciąga nawet ponad 70MB/s. Ale szukam karty 3x3. Ale widzę w zasadzie jedną sensowną kartę na w/w układzie Asusa ac56
      Jeśli chodzi o realteka wybór jest szerszy
      Testowane już przez doktora DWA192 i Asus. Asus - chyba najlepszy, ale drogi, Dlink drogi i niewygodny.
      Ale również znalazłem 
      Tplink T9UH - widzę, że to całkiem mocarna karta ( patrzcie okolice 4 minuty ). Z tego co wnioskuję router to Archer ac3150 - testował go również w tamtym okresie.  A i cena niższa niż dwóch w/w wymienionych konkurentów. 
      Jest jeszcze Edimax EW-7833UAC - poprzednie produkty w AC były całkiem niezłe i raczej nie sprawiały problemów. 
      Znalazłem na forum również jakąś kartę Comfasta również na Realteku oraz jakąś kartę na Mediateku, ale kolega, który je kupował miał z nimi spore problemy. 
      Czy znajdzie się jeszcze coś rozsądnego i w fajnej cenie, bo obecny intel ac8260 bardzo mnie wkurza. Strasznie skacze link. Ta karta nie powinna nawet leżeć obok dobrego ac7260 czy dw1550. Testowałem również pce-ac56 - tu jest nieźle. Karta delikatnie mniej wydajna niż Dell - na granicy błędu pomiaru. Preferuje karty na USB bo są bardziej uniwersalne. 

• Mr.Ed
      Przez Mr.Ed
      Na wstępie chciałbym się przywitać z wszystkim uczestnikami forum. Zaglądam tu od dość dawna, i do tej pory nie potrzebowałem pomocy ale w końcu przyszła pora... . Dwa tygodnie temu kupiłem Xiaomi Router 3, a dzisiaj stałem się posiadaczem karty Asus PCE-AC68. Pomijając program obsługujący tą kartę, w którym są przekłamania w wyświetlaniu interfejsu (nachodzące na siebie litery), chciałbym zapytać czy da się pracować na obu pasmach jednocześnie, bo póki co nie znalazłem takiej opcji ?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności