Skocz do zawartości
rafglock

Nowy router - problem z wyborem...

Rekomendowane odpowiedzi

rafglock

Panowie proszę o radę w sprawie zakupu nowego routera.

Ogólnie na chwilę obecną pracuję na leciwym Linsysie.

Router ma „pokryć” około 70m2 mieszkania, nie wiem czy będę się bawił w alternatywne oprogramowanie, po prostu ma dobrze działać przez następnych kilka lat.

Chcę wkrótce przejść na standard AC w tej chwili w laptopie mam WIFI Intela 6300.

Router ma pracować na 2 pasmach (2,4 i 5) i obsłużyć:

- TV po LAN lub wifi

- komputer stacjonarny po LAN lub WIFI

- laptopy, tablety i smartfony po WIFI (w sumie około 5-8 sztuk)

Pod uwagę biorę Netgear R7000, R7500 lub R8000 jak się pojawi ewentualnie coś od Asusua np. RT-AC87u

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie :)

Edytowane przez rafglock

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

R7500 i AC87U mają za słabą relację ceny do możliwości, są po prostu za drogie. R8000 to pieśń przyszłości, która nie wiadomo czy wejdzie na rynek ze względu na to, że producent nie ma pomysłu jak umożliwić korzystanie z niedostępnych w naszym regionie kanałów WiFi. Pozostają 2 modele które wymieniłeś i postawiłbym na R7000 ze względu na lepszy zasięg względem AC68U, biorąc pod uwagę to, ze nie wiesz czy będziesz bawił się w alternatywne firmware. Netgear Genie konfigurujesz i zapominasz, poleciłem go kilku osobom i kontaktują się ze mną jedynie w celach towarzyskich a nie z problemami z routerem :)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rafglock

Ok super za info :)

powiedz mi jeszcze bo wgrę może chodzić ASUS RT-AC68U który zdaje się jest bezpośrednim konkurentem R7000 czy też warto go brać pod uwagę?

Zapomniałem dopisać że w przyszłości będę też potrzebował obsłużyć NAS-a...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Serwer plików obsłuży Ci każdy router, nawet najtańszy. Nie bierz tego pod uwagę przy wyborze routera, poza tym aby miał gigabitowy lan. Tak jak pisałem wcześniej, na korzyść r7000 przemawia jego zasięg który jest lepszy od asusa. Co prawda Asus ma lepsze wsparcie na alternatywnym FW (netgear ma trochę gorsze - np wysoki ping w lan @tomato by shibby) ale wspomniałeś ze nie wiesz czy bierzesz alternatywę pod uwagę. Najważniejsze jest jak dane urządzenie realizuje swoje podstawowe funkcje, a nie jak działają na nim "ficzery" :). Czasy uszkodzeń routerów podczas aktualizacji OFW są juz za nami, a netgear posiada gwarancje producenta (a nie dystrybutora w PL) - ważna rzecz w przypadku kombinowania z FW. Posiada również nieformalną plakietkę "OpenSource" od producenta -

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rafglock

Super :) dzięi wielkie za pomoc.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.