Skocz do zawartości
Marcin Klasura

Jaki accespoint do UPC WI-Free

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin Klasura

Witam , mieszkam w miejscu gdzie nie mam możliwośći skorzystania z internetu np. od UPC lub innego dostawcy , ale łapie sieci wi-fi free od UPC i z niej korzystam , ale często zasięg jest słaby i często zanika  i czy dobrze myślę że jak kupie jakiś acces point i za jego pomocą połączę się z z siecią WI-Free i dalej z niego będę rozsyłał sobie sygnał po mieszkaniu to będzie to lepiej działało i czy wg. jest takie coś możliwe ?

Edytowane przez Marcin Klasura

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

UPC Wi-Free nie wymaga czasem danych klienta do UPC do zalogowania ? To nie są publiczne hotspoty :) Korzystasz jako ich klient ?

Korzystać z usługi UPC Wi-Free mogą wszyscy klienci Internetu UPC o prędkości pobierania danych co najmniej 30Mb/s, wyposażeni w urządzenie umożliwiające połączenie z siecią Wi-Fi (np. smartphone, tablet, laptop) oraz posiadający konto w systemie Moje UPC

Do połączenia się z tymi hotspotami nie potrzeba AP tylko urządzenia które odwróci jego funkcję - potrzebujesz trybu AP Client lub WISP z obsługą autoryzacji przez login i hasło. Osobiście nie znam żadnego które zestawia wireless bridge, lub działa jako klient i obsługuje captive portal do autoryzacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Wlodek_242
      Przez Wlodek_242
      Hejka, Świetnie, że tu trafiłem bo chociaż już wiem czemu nigdzie nie mogę znaleźć AC55U. Mam takie pytanie dotyczącego tego nowego modelu. Czy istnieje możliwość podłączenia do niego anteny zewnętrznej, gdyby się okazało że te standardowe nie wystarczyły? Skoro w końcu wyszło, że są odkręcane to domniemywam, że tak. Nie wiem jednak jak takie anteny się podłącza stąd moje pytanie. Mieszkam na peryferiach i martwię się jak to będzie z zasięgiem LTE wewnątrz domu.

(edit) Właśnie na jednej stronie dojrzałem cenę 1600 złotych 😞 .Jeśli to się potwierdzi to będzie to poza moim budżetem, który wynosi do 800/ max 900 złotych. Możesz podpowiedzieć jakiś inny dobry router LTE z USB do sieci domowej?
    • graphkins
      Przez graphkins
      2 routery od TP Linka nie spełniły moich oczekiwań (WR841N - słaby zasięg, WR842N - zepsuł się) i postanowiłem iść półkę wyżej, ku routerom AC. Który będzie wg Was najlepszy do 300 zł:
      Łącze 60 Mbps 
      Smartfon (2,4 GHz)
      TV (5GHz lub 2,4GHz - na której będzie lepsze działanie) 10 m od routera
      Komp przewodowo
      Na czym mi zależy: stabilność działania, prędkość, ew. gigabit oraz USB.
      Zrobiłem wstępne rozeznanie i na czoło wyszły:
      TP-Link Archer C1200 AC1200
      TP-LINK ARCHER C59
      EdiMax BR6208AC V2
      Edimax BR-6478AC V2
      ASUS RT-AC1200G+
      Polecacie z własnego doświadczenia któryś z ww.? A może jakiś inny?
    • neon
      Przez neon
      tak jak w temacie jaki obecnie jest najlepszy FW do tego już dość starego i poczciwego tp 1043 nd ? Ma przede wszystkim pracować jako dodatkowy AP do rozsyłania sygnału. 
      pozdrawiam 

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności