Skocz do zawartości
Marcin Klasura

Jaki accespoint do UPC WI-Free

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin Klasura    0
Marcin Klasura

Witam , mieszkam w miejscu gdzie nie mam możliwośći skorzystania z internetu np. od UPC lub innego dostawcy , ale łapie sieci wi-fi free od UPC i z niej korzystam , ale często zasięg jest słaby i często zanika  i czy dobrze myślę że jak kupie jakiś acces point i za jego pomocą połączę się z z siecią WI-Free i dalej z niego będę rozsyłał sobie sygnał po mieszkaniu to będzie to lepiej działało i czy wg. jest takie coś możliwe ?

Edytowane przez Marcin Klasura

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

UPC Wi-Free nie wymaga czasem danych klienta do UPC do zalogowania ? To nie są publiczne hotspoty :) Korzystasz jako ich klient ?

Korzystać z usługi UPC Wi-Free mogą wszyscy klienci Internetu UPC o prędkości pobierania danych co najmniej 30Mb/s, wyposażeni w urządzenie umożliwiające połączenie z siecią Wi-Fi (np. smartphone, tablet, laptop) oraz posiadający konto w systemie Moje UPC

Do połączenia się z tymi hotspotami nie potrzeba AP tylko urządzenia które odwróci jego funkcję - potrzebujesz trybu AP Client lub WISP z obsługą autoryzacji przez login i hasło. Osobiście nie znam żadnego które zestawia wireless bridge, lub działa jako klient i obsługuje captive portal do autoryzacji.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• tony_bcc
      Przez tony_bcc
      Witam, jak w temacie.
      jaki router polecacie w miejsce netgear x8? Z obecnego jestem zadowolony ale mam okazje sprzedać( i jeszcze zarobić) wiec będę poszukiwał nowego routera. Nie mam jakichś specjalnych wymagań, x8 sprawował się bardzo dobrze. Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem, nie posiadam nas ( jeszcze nie). Mam wpięte 2 dyski 1tb każdy, kilka urządzeń podłączonych do sieci. Nie wgrywam alternatywnego oprogramowania. Taki typowy domowy użytkownik. Mój budzet to 1800 pln. 
      Dodam jeszcze ze zastanawiałem się nad x10.
      Pozdrawiam

• gooru2
      Przez gooru2
      To i ja się przyłącze. Również szukam upgrade'u, ale dla ac56. W tej chwili siedzę na dwóch kartach ac8260 i dw1550. Dla mnie priorytet to wydajność wifi i zasięg. Na chwilę obecną sync łapie w okolicach 520-620. Nie ma tragedii. ale można lepiej. Czy r6800 to najlepsze rozwiązanie do 600zł. Pozostałe usługi mniej mnie interesują. Mam NAS na atomie to w razie czego doinstaluje się to czego trzeba czy postawi maszynę wirtualną. Bo z tego co widzę to kilka ciekawych routerów się pojawiło Armor, Edimax, mocne tplinki spadły z ceny.
      Mile widziane AsusWRT.
    • gabrychu
      Przez gabrychu
      Niespodziewanie RT-AC58U się sprzedał na pewnym portalu aukcyjnym
      house "w co" warto pójść: R6400, R6800 a może RT-AC68U (choć to już znacznie droższa opcja)? Cena najlepiej w okolicach 500 zł.

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności