Skocz do zawartości
Marcin Klasura

Jaki accespoint do UPC WI-Free

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin Klasura

Witam , mieszkam w miejscu gdzie nie mam możliwośći skorzystania z internetu np. od UPC lub innego dostawcy , ale łapie sieci wi-fi free od UPC i z niej korzystam , ale często zasięg jest słaby i często zanika  i czy dobrze myślę że jak kupie jakiś acces point i za jego pomocą połączę się z z siecią WI-Free i dalej z niego będę rozsyłał sobie sygnał po mieszkaniu to będzie to lepiej działało i czy wg. jest takie coś możliwe ?

Edytowane przez Marcin Klasura

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

UPC Wi-Free nie wymaga czasem danych klienta do UPC do zalogowania ? To nie są publiczne hotspoty :) Korzystasz jako ich klient ?

Korzystać z usługi UPC Wi-Free mogą wszyscy klienci Internetu UPC o prędkości pobierania danych co najmniej 30Mb/s, wyposażeni w urządzenie umożliwiające połączenie z siecią Wi-Fi (np. smartphone, tablet, laptop) oraz posiadający konto w systemie Moje UPC

Do połączenia się z tymi hotspotami nie potrzeba AP tylko urządzenia które odwróci jego funkcję - potrzebujesz trybu AP Client lub WISP z obsługą autoryzacji przez login i hasło. Osobiście nie znam żadnego które zestawia wireless bridge, lub działa jako klient i obsługuje captive portal do autoryzacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• storm36
      Przez storm36
      Witam,
      Potrzebuje zakupić niedrogi, nieduży router który będzie pełnił funkcję access point. Router będzie łączył się z domową siecią wifi i przekazywał sieć poprzez LAN do telewizora. Obecnie posiadam Airlive WL-5460AP v2 ale jest on trochę za wolny.

Pozdrawiam
    • djmarco
      Przez djmarco
      Dzisiaj podczas aktualizacji softu u teściów padł TP-Link i nie mogę go uratować więc szukam czegoś nowego. Co polecacie z tych tańszych? TP-Link, MIKROTIK czy coś innego? Warunek to porty 1Gbps.
    • faca9
      Przez faca9
      Witam,
      Jestem nowy na forum wiec pozdrawiam wszystkich i proszę o pomoc przy wyborze Routera.
      Kupuje router, mogę przeznaczyć koło 1000 zł.
      Patrzyłem po forach, ale ile ludzi, tyle opinii. Wybór jest duży.
      Co wybrać? Nie chciałbym się bawić w alternatywny fw.
      Ważne: szybki, stabilni, aktualizacje. (dzieci gry, xbox, torrent, streaming)
      2 band mi wystarczy.

Opcje (dobre opinie):
      Synology RT2600ac
      ASUS RT-AC86U
      Netgear R7800 x4s

Czy może coś innego?
      ASUS RT-AC3200
      TP-Link C5400, C3200, C3150
      Netgear R8000 x6
      LINKSYS WRT3200ACM

Dziękuję za pomoc,
      David

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.