Skocz do zawartości
zefi

Asus RT-N10U tomato konfiguracja

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

zefi

Witam, jestem kompletnie zielony w temacie. Kupiłem Router Asus RT-N10U z zainstalowanym tomato, ale nie wiem jak teraz mam go skonfigurować u siebie na komputerze.
Próbowałem zainstalować sterowniki z załączonej płytki ale wyskakuje informacja że "Wykryto dwa lub więcej połączeń przewodowych" nie mam pojęcia co mam dalej z tym zrobić.
Będe wdzięczny za każdą pomoc :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

To zaczynamy :) podłączyłeś komputer kablem do routera w port LAN, tak ? Na początek wejdź przeglądarką na adres

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
 user i hasło : admin. Następnie w zakładce Administration/ Admin Access zmień hasło na swoje. Potem w zakładce Basic-Network w sekcji Wireless ustawiasz SSID (nazwa sieci Wifi) a poniżej Security - WPA2 Personal, Encryption - AES i Shared Key - własne hasło do sieci bezprzewodowej.  

To taka podstawa na start, napisz co jeszcze chcesz ustawić to ogarniemy :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zefi

Wielkie dzięki, nazwa i hasło już ustawione :) Jeszcze dwie rzeczy mnie interesują, jak podzielić łącze na Wi-Fi i to na port LAN do komputera?
Co musze ustawić żeby do portu USB działała drukarka lub Pendrive tak żeby mógł z nich korzytać ktoś kto sie połączy do Wi-Fi?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

jak podzielić łącze na Wi-Fi i to na port LAN do komputera?

masz internet dostarczany bezprzewodowo ?  Możesz przestawić radio na Wireless Client ale tracisz wtedy WiFi dla LAN. Możesz też wgrać fabryczny FW który posiada opcję repeater'a. 

Co musze ustawić żeby do portu USB działała drukarka lub Pendrive tak żeby mógł z nich korzytać ktoś kto sie połączy do Wi-Fi?

W sumie nie za dużo - w  USB and NAS - USB Support - zaznaczyć USB Printer Support z w sterowniku drukarki dodać nowy TCP/IP port z adresem IP routera.  Co do pendrive to w  USB and NAS - Samba File Sharing - ustawić udziały i konta oraz tryb dostępu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zefi

Interet mam dostarczany na kablu. Tomato nie ma opcji Repeatera?

Pytanie pewnie z rodzaju tych głupszych ale, adres routea to Router IP Address 192.168.1.1 a nie moge znaleść portu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

Jeśli Twój ISP działa na kablu do podpinasz pod port WAN, dostajesz na WAN adres z dhcp (lub konfigurujesz ręcznie) i dostęp do sieci działa na wszystkich podłączonych stacjach po kablu lub WiFi - out-of-box. 

Pytanie pewnie z rodzaju tych głupszych ale, adres routea to Router IP Address 192.168.1.1 a nie moge znaleść portu.

jakiego portu ? do webgui ? to port standardowy port 80.  

Tomato nie ma opcji Repeatera?

jeśli masz net po kablu to nie warto drążyć dalej tej kwestii :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zefi

Tomato niby widzi drukarke ale nie idze przez nią drukować, chciałem dodać ją jako drukarke sieciową przez panel sterowania no i sustem jej nie potrafi znaleść.

Czyli z tym podziałem łącza nie ma szans? :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

Mam wrażenie ze mylisz pojęcia, jak chcesz podzielić łącze? Opisz co chcesz uzyskać.

Napisałem przez Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zefi

Chciałbym żeby minimum 30Mb/s było stale przeznaczone na komputer (połączony kablem z routerem) a pozostałe 10Mb/s było przeznaczone na Wi-Fi gdy ktoś będzie korzystał (jak idzie to może być przeznaczone też do komputera wtedy gdy nikt nie korzysta). Mam nadzieje że w miare jasno opisałem :)
Dzięki za pomoc i wytrwałość :)

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

Tę funkcję akurat znajdziesz w IP/MAC BW Limiter - ustawiasz parametry swojego łącza w kbit/s a poniżej określasz klientów i przydziały pasma (RATE - to gwarantowana prędkość, CEIL to prędkość maksymalna).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zefi

Mam wpisywać prędkości z jakimi mi sie pobierają pliki czy te prędkości które są "na umowie"?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

Suma dla wszystkich klientów ma być wartością z umowy - 10%.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zefi

Mam jeszcze jeden problem potrzebuje zrobić coś takiego jak w tym poradniku tylko nie wiem gdzie i co to ustawić :/

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Edytowane przez zefi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

Port Forwarding - Basic w tomato.

Src Address (optional) - Forward only if from this address. Ex: "1.2.3.4", "1.2.3.4 - 2.3.4.5", "1.2.3.0/24", "me.example.com".
Ext Ports - The ports to be forwarded, as seen from the WAN. Ex: "2345", "200,300", "200-300,400".
Int Port (optional) - The destination port inside the LAN. If blank, the destination port is the same as Ext Ports. Only one port per entry is supported when forwarding to a different internal port.
Int Address - The destination address inside the LAN.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

tak, wpisujesz w external port a internal zostawiasz puste (będzie użyty ten sam co ext). protokól both (zarówno tcp jak i udp).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zefi

Dzięki wielkie już działa :)

Jeszcze jeden problem z drukarką, w ustawieniach routera jest ona wypisana ale nie moge przez nią nic wydrukować, o co moze chodzić?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

w sekcji USB and NAS - USB Support zaznacz checkbox przy USB Printer Support, potem save i dodając drukarkę w systemie dodaj nowy port TCP z adresem IP routera a potem sterownik do niej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zefi

A gdzie znajde nazwe portu do drukarki? (przy jej dodawaniu w systemie trzeba wpisać)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

Musisz utworzyć nowy port tak jak to napisałem w poprzednim poście.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• maxikaaz
      Przez maxikaaz
      Wydawać by się mogło, że skończy się nam ścieżka rozwoju dla jednego z najbardziej znanych i lubianych softów.
      Nowy Broadcom - BCM4708 - to już nie MIPS, jak poprzednie, a ARM.
      Z pierwszych przedstawicieli mamy Linksysa EA6700 - już w sprzedaży (cena ok. 190 funtów w UK). Nadal logo Cisco na obudowie
      W kolejce na debiut rynkowy czeka już Asus RT-AC67U.

Coś czuję, że mamy do czynienia ze skokiem jakościowym.
    • bischop
      Przez bischop
      Hi
      On my router:
      Tomato v1.28.0000 MIPSR2-2.4-123 K26 USB AIO ======================================================== Welcome to the Netgear WNR3500L v2 [TomatoUSB] # uname -a Linux unknown 2.6.22.19 #4 Wed Oct 29 11:33:28 CET 2014 mips GNU/Linux got problem with DDoS attack. From time to time - usually every day between 6 p.m. - 01:00 a.m. - somebody is attacking. I`m not sure he is attacking from only one IP address or many.
      I got no proper rules for my iptables and i`m not sure exacly how to defend from this kind of attack.
      I think this kind of attack is not on TCP but UDP protocol. Why? becouse i think somebody is trying to DDoS my TeamSpeak v3 server behind that router. If TeamSpeak is turned off - there are not DDoS attack at all, my router is alive and not under heavy traffic.
      Using iptables && conntrack got a problem, becouse my iptables rules are not accepted becouse i got no conntrack :
      # iptables -t mangle -A PREROUTING -m conntrack --ctstate INVALID -j DROP iptables v1.3.8: Couldn't load match `conntrack':File not found Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.  

That is weird becouse i think i got it:
      # lsmod | grep conntrack nf_conntrack_h323 37152 0 nf_conntrack_ipv6 14176 3 # modprobe -l | grep conntrack /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/netfilter/nf_conntrack_h323.ko /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/netfilter/nf_conntrack_proto_gre.ko /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/netfilter/nf_conntrack_sip.ko /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/ipv6/netfilter/nf_conntrack_ipv6.ko /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/netfilter/nf_conntrack_ftp.ko /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/netfilter/nf_conntrack_pptp.ko /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/netfilter/nf_conntrack_rtsp.ko So if i got it - i dont know how to load this module for IPv4.
      # ll -a /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/ipv4/ drwxr-xr-x 3 root root 191 Oct 29 2014 ./ drwxr-xr-x 9 root root 105 Oct 29 2014 ../ -rw-r--r-- 1 root root 7704 Oct 29 2014 ah4.ko -rw-r--r-- 1 root root 9288 Oct 29 2014 esp4.ko -rw-r--r-- 1 root root 9160 Oct 29 2014 ipcomp.ko drwxr-xr-x 2 root root 593 Oct 29 2014 netfilter/ -rw-r--r-- 1 root root 5344 Oct 29 2014 tcp_vegas.ko -rw-r--r-- 1 root root 5176 Oct 29 2014 tunnel4.ko -rw-r--r-- 1 root root 3284 Oct 29 2014 xfrm4_mode_beet.ko -rw-r--r-- 1 root root 2388 Oct 29 2014 xfrm4_mode_transport.ko -rw-r--r-- 1 root root 3292 Oct 29 2014 xfrm4_mode_tunnel.ko -rw-r--r-- 1 root root 3956 Oct 29 2014 xfrm4_tunnel.ko  
       modprobe -a /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/ipv4/  <doesnt exist nf_conntrack_ipv4.ko>

So my question is how to load conntrack ipv4 to get iptables working with it for udp?
      How to set proper rulez for droppig udp traffic by iptables?
      How to configure my router to defend that DDoS?

• glorifyday
      Przez glorifyday
      Mam taki pomysl, zeby na swoim ruterze z tomato na zwyklym porcie 80 wystawic prosta, nieszyfrowana strone WWW z jednym linkiem badz przyciskiem, ktory by uruchamial skrypt na ruterze. Skrypt nie robi rzeczy niebezpiecznych, jak jakis bot go uruchomi, to nie jest dla mnie problem.
      Wiekszy bylby problem, gdyby przez te strone mozna bylo skrypt odczytac, a jeszcze wiekszy, gdyby dalo sie uruchomic jakis skrypt czy kod "podrzucony".
      Lewy jestem w materii stron WWW na maksa, zatem chcialem sie wstepnie zorientowac, czym ryzykowalbym wystawiajac taka strone.
      Dodatkowe uwagi.
      Port 443 mam zajety, nie moge go niestety wystawic na zewnatrz. Jesli to bedzie dzialac i jesli da mi wiecej bezpieczenstwa, moglbym wystawic strone po https na porcie 80, ale nie wiem, czy sie przegladarki nie beda gubic. Moglbym dodac jakas autentykacje, ale czy autentykacja bez https ma w ogole sens, skoro wszystko pojdzie zywym tekstem? Moge rozwazyc jakies captcha, ale tu tez jestem lewy, nie wiem jak sie do tego zabrac.
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności