Skocz do zawartości
Jabol

Szybka i tania modernizacja

Rekomendowane odpowiedzi

Jabol    60
Jabol

Witam.

Kolega planuje upgrade kompa. Do wymiany jest płytka+ram+procek.

Zestaw ma być od AMD. Intela nie lubi :D

Polecił by ktoś jakiś zestawik??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1272
house

Intela nie lubi :D

I błąd... :)

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1272
house

Dlatego że obecnie amd nie ma nic ciekawego. Można wiele polecić znając budżet...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jabol    60
Jabol

Dlatego że obecnie amd nie ma nic ciekawego. Można wiele polecić znając budżet...

800 zł

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tamtosiamto    12
tamtosiamto

800 zł

a do czego ma sluzyc ten komp? Rozumiem ze gry odpadaja, no chyba ze pasjans ;) Dodalbys jakie masz pudło, czy masz grafike i jak tak to na jakim zlaczu, czy potrzebujesz hdmi itp - bedzie wiadomo jakiego rozmiaru i typu plyty szukac.

btw. po chwili medytacji doszedłem do wniosku, ze bez dysku ssd upgradowanie ma mały sens, ale z ssd ciezko bedzie w 8 stowkach sie zamknac :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jabol    60
Jabol

Dysk SSD jest całkowicie zbędny.

Karta graficzna to potwór z serii 6000 od AMD w wersji z dwoma rdzeniami.

Potrzebna jest tylko płyta procek i ram ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• house
      Przez house
      Minęło ponad 4 lata od ostatniej modernizacji mojego mini komputerka HTPC, postanowiłem więc nieco unowocześnić posiadaną platformę przesiadając się z Sandy Bridge na Haswell'a. Poprzedni komputer działał na Intel Core I3 więc dopasowując nowe graty postanowiłem pozostać na tym samym CPU w odświeżonej formie - w gry nie gram, Pentium G wydawało mi się za słabe... Poprzedni zestaw służył mi przede wszystkim jako platforma do testowania serwerów NAS, oglądania filmów i przeglądania "internetów" na TV. Tak prezentował się ten mini PC w obudowie Chieftec :
      Głównym założeniem było zachowanie cichego działania - bardzo często korzystam z PC w nocy, a użytkując na co dzień laptopa irytuje mnie wicher i szum wentylatorów. Rozmiar obudowy nie był dla mnie już tak ważny, zależało mi na lepszej wydajności i ciszy. Kolejnym warunkiem były dodatkowe porty PCI Express x4/x1 na karty Intel PRO/1000 PT Dual Port i Asus PCE-AC88. Ze względu na to, że nie "współpracuję" i nie jestem "dotowany" przez nikogo , koszta komponentów musiały pozostać na akceptowalnym poziomie  Nie jestem również fanboy'em i nie kręcą mnie marki sprzętu. Szczytem "wieśniactwa" w nowej maszynie jest paskudne, przezroczyste okno w panelu bocznym obudowy . Niestety obudowa dobrana była ze względu na wymiary (max szerokość 198mm) i była tania, więc jest jak jest...  Specyfikacja nowej maszyny to :
      Procesor Intel Core Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. , 3.7GHz chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024 ( Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. ) płyta główna MSI Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. pamięć GoodRam DDR3 PLAY 2x 4096 MB PC1600 BLACK CL9 - ( Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. ) karta graficzna Zotac GeForce GT630 ( Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. ) dysk SSD Crucial Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. 275GB zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W ( Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. ) obudowa Corsair Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. wentylacja obudowy 2x SilentiumPC Zephyr 120mm ( Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. )
      Jeżeli ktoś z Was jest bardziej zainteresowany wyglądem maszyny, więcej zdjęć znajdzie w poniższej galerii :
      Oczywiście podczas montażu nie obyło się bez problemów. Wentylator CPU wybrany jako "korzystny cenowo" (89PLN) wszedł praktycznie na styk pomiędzy radiator na sekcji zasilania a moduły RAM. Po zamontowaniu zostało praktycznie po 1 mm wolnej przestrzeni tutaj :

i tutaj :

i przybyło siwych włosów na głowie  Kolejnym problemem okazała się wtyczka portu USB 3.0 przedniego panelu obudowy, której nie da się podłączyć do płyty MSI, ze względu na konstrukcję wewnętrzną "budy". Taki mały szczegół, który pominąłem wybierając części  Zasilacz Thermaltake jest rozwiązaniem modułowym, więc podłączyłem jedynie te kable, które były mi potrzebne (cały jeden do SSD). Jego dużym atutem jest cicha praca. Wewnątrz obudowy wsadziłem 2 tanie wentylatory SilentiumPC Zephyr 120mm - jeden wtłaczający chłodne powietrze z przodu, drugi na wysokości CPU z tyłu odprowadzający nadmiar temperatury z wewnątrz. Kultura pracy takiego rozwiązania stoi na wysokim poziomie - CPU w codziennym użytkowaniu jest chłodny (ok 30 st) a wentylatory ciche (ok 780 rpm procesor i 600 rpm "śmigła" obudowy) :

Aplikacje dostarczane wraz z płytą główną MSI to typowe wodotryski dla gimbazy - mnóstwo świecidełek, wykresów, przełączników i innej maści badziewia. Pomimo aktualizacji dla Windows 10 w komplecie z nimi dostajemy ładne błędy BSOD przy próbie aktualizacji sterowników poprzez LiveUpdate  SnailDriver "do the job"  Windows 10 Insider Preview instalowałem bezpośrednio z "pendraka" USB tworzonego z pliku esd (esd do iso, iso do usb), system oczywiście można przenieść na inną maszynę - w procesie aktywacji wybierając z którego komputera docelowo się korzysta na co dzień. Maszyna dzięki funkcji FastBoot od włączenia zasilania do wyświetlenia openitforum w chrome potrzebuje mniej niż 15 sekund. Jest szybciej zachowując przy tym ciszę w pokoju więc udało mi się wydać swoje PLNy w miarę sensownie. Tym bardziej, że mam w końcu miejsce na dodatkowe karty - w poprzednim PC musiałem używać GPU w CPU, zwalniając port PCE-E. Może kogoś z Was ten temat zainteresuje  
    • house
      Przez house
      Mój DS otrzymał 8GB pamięci RAM  operacja nie jest zbyt skomplikowana, wystarczy dobrze przejrzeć YT  

Pasujące moduły pamięci, które poprawnie działają w tym modelu to :
      Crucial 8GB Single DDR3L 1600 MT/s (PC3L-12800) SODIMM 204-Pin Memory - CT102464BF160B Kingston 8GB 1600MHz DDR3L Non-ECC CL11 Low Voltage - KVR16LS11/8
      Początkowo planowałem zmianę NAS'a na DS916+ jednak zbyt mała różnica w wydajności CPU i zbyt duża różnica w PLN skutecznie mnie do tego zniechęciły  
    • glorifyday
      Przez glorifyday
      Witam,

chcialem nieco zmodernizowac staruszka, tzn.
      - zmienic mu RAM z 2GB na 4GB,
      - wymienic karte WiFI B/G na N.

Komponenty pewnie beda uzywane, ale przy zalozeniu, ze kupie sprawne, chcialbym jak najmniej klopotow, czyli wymieniam i zapominam o sprawie.

Jesli chodzi o pamiec, to jakies typy mam, obecnie jest jakas pamiec Samsunga (DDR2-666, M4 70T2953EZ3-CE6), sprobuje kupic w miare podobna o dwukrotnie wiekszej pojemnosci
      (ta bedzie dobra?
      Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. ; nie wiem, co oznaczaja te EZ3, RZ3 - bywa tez QZ3 - w numerze czesci i czy to ma jakiekolwiek znaczenie).  
      Natomiast zupelnie nie orientuje sie, jak sie rozgladac za nowa karta WiFi (obecnie Atheros AR5007EG).

Tak czy siak docenie pomoc w doborze czesci (a moze ktos z Was ma cos na sprzedaz?).
      Jesli ktos ma namiary na manual serwisowy, to tez chetnie skorzystam, bo kiedys szukalem, ale bez skutku.

Laptopa nie zamierzam wymieniac, jest on troche "historyczny", ale pasuje do moich zastosowan pod kilkoma wzgledami (system, porty).

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.