Skocz do zawartości
seq

Problem z podłączeniem DS415+ do domeny Windows

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

seq

Model: DS415+

Firmware: najnowszy :DD
Zainstalowane paczki:
DNS, Mail Server, Audio Station, Surveillance Station, Web Station

Model dysku: 2x 3TB WD Red WD30EFRX

 

Witam,
próbowaliśmy już wszystkiego. Komputery i inne NAS (qnap) podpinaliśmy bez najmniejszych problemów.
Po próbie podłączenia do domeny otrzymujemy komunikat: "Nie udało się dołączyć do domeny Windows. Sprawdź ustawienia zapory sieciowej i domeny, a następnie spróbuj ponownie"

Zapora sieciowa ustawiona jest tak że jak nie znajdzie niczego w regułach (gdzie jest póki co pusto) zezwoli na połączenie.

Wersja DSM została zaktualizowana do najnowszej. NAS synchronizuje się z ntp bezproblemowo.

 

W sieci znalazłem coś takiego, ale nie mogę tego uruchomić. Administrator Domeny nie wyraża zgody.
Jeśli ktoś ma jakiś pomysł lub spotkał się z problemem proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
house

Administrator Domeny nie wyraża zgody.

SMB1 to archaik z epoki Windows 2000, Windows XP, Windows Server 2003/2003 R2 - obecnie najbardziej zasyfionych systemów. Skoro używa Windows 2008R2 i wyżej i nie posiada stacji (kont) z tym systemem jako członków domeny to nie dziwię się ,że się nie zgadza.

Włączenie SMB2 nie pomaga ? 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seq

SMB2 jest włączone cały czas i large MTU też.


large MTU wyłączałem ale nadal otrzymuję ten sam komunikat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
house

Administrator nie ma czasem AD na Windows Server 2012 z SMB3 ? QTS w qnap obsługuje smb3, DSM jedynie smb2.

Zapora w DSM poprawnie ma zaznaczone Allowed na ruch do domeny Windows (lista potrzebnych portów :

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seq

Przepraszam za długi czas odpowiedzi ale sporo się dzieje :)

 

AD jest na WIndows Server 2008 z SMB2. Z zaporą pokombinuje jeszcze dzisiaj postaram się dać znac wieczorkiem.

Co do portów to wszystkie są ok, ale dzięki za linka.

 

Usunąłem konto z domeny, odczekam na replikację i założę jeszcze raz, może coś się urodzi nowego.

Edytowane przez seq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seq

WItam, pomimo różnych prób zakładania konta (jako komputer starszy niż windows 2000) problem nadal jest, nie da się podłączyc DS415+ do AD.. :(

 

Jakieś pomysły, sugestie?

Edytowane przez seq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
house

najpierw kreujesz konto komputera w domenie ? zrób to odwrotnie - podłącz się do AD zwykłym userem (o ile nie utworzył on 10 kont komputerów dotychczas) z poziomu DSM i pozwól aby serwer Synology utworzył sobie sam konto w domenie. Może konto domenowe którym podłączasz się do domeny ma już wyczerpany limit - każdy user w AD może utworzyć ich właśnie 10 - w takim przypadku poproś admina o wykreowanie nowego konta lub zwiększenie tego atrybutu na obiekcie. Może Administrator tej domeny ustawił atrybut ms-DS-MachineAccountQuota na 0 i po prostu nie możesz dołączać nic do domeny bez jego wiedzy/zgody/uprawnień. W takim przypadku daj mu dostęp do DSM i niech to on podłączy do AD - również bez wcześniejszego tworzenia konta dla serwera w domenie. Dobrą praktyką jest aby takie konta tworzyły się w tymczasowym OU a potem dopiero były przenoszone do odpowiedniego docelowego - nie wiem jak wygląda wasz las domenowy :) Przyszło mi jeszcze do głowy, że może nazwa FQDN dla serwera jest taka sama jak poprzednich kont - więc podłączasz się jako istniejący obiekt (nieaktywny uprzednio).  Do podłączenia używasz konta z innej domeny która jest spięta relacją zaufania z ta w której kreujesz konto komputera czy jest to jedna domena w lesie ? Dużo by dało wyciągnięcie logów z kontrolera domeny - tam będzie jasno opisane dlaczego urządzenie dostało odmowę, ale zapewne nie masz do nich dostępu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

 • Podobna zawartość

  • javjaff
   Przez javjaff
   Czy macie doświadczenie z tym jak Synology radzi sobie z Gitlab-em, czy daje radę przy zarządzaniu repozytoriami, przy tworzeniu build-ów itd?
   Czy są jakieś problemy/pułapki przy instalacji i konfiguracji Gitlab-a na NAS-ie? Czy macie jakieś porady/dobre praktyki, które są z związane z instalacją i konfiguracją Gitlaba na DS?
  • javjaff
   Przez javjaff
   Cześć.
   Przymierzam się do zakupu NAS-a jak w tytule i mam kilka pytań - w tym temacie pytania związane z szyfrowaniem. Najchętniej szyfrowałbym wszystkie prywatne dane trzymane na NAS-ie. Qnap dla porównania ma u siebie szyfrowanie wolumenów; jednak jak dla mnie minusem jest problem z rozszerzaniem takich wolumenów np. w przypadku dokupienia większych dysków (o ile dobrze gdzieś wyczytałem)... ale to inny temat.
   Odnoszę wrażenie - strona demo Synology nie daje pełnego obrazu możliwości systemu DSM i jego przetestowania, stąd pytania. 
    
   Dla ułatwienia będę posiłkował się informacjami ze strony producenta.
    
   "możesz zaszyfrować folder współdzielony tylko w momencie jego tworzenia" - prawda czy fałsz? "Zaznacz opcję Montuj automatycznie przy uruchamianiu, aby serwer Synology NAS zamontował automatycznie zaszyfrowany folder współdzielony po następnym uruchomieniu." - co w razie fizycznej kradzieży NAS-a? Rozumiem, że w takim przypadku, kiedy złodziej włączy NAS-a u siebie to katalogi się automatycznie montują i odszyfrowują a tutaj to już można się dalej bawić w dokopanie się do plików. Czy tutaj mamy jakieś zabezpieczenie? "Aby edytować uprawnienia dostępu grup lub użytkowników, wybierz Panel sterowania > Folder współdzielony, zaznacz zaszyfrowany folder i kliknij przycisk Edytuj." - czy istnieje możliwość ustawiania uprawnień na poziomie podkatalogów katalogu współdzielonego, który jest szyfrowany? "Nie można zaszyfrować następujących systemowych domyślnych folderów współdzielonych. web, photo, music, video, surveillance, download, NetBackup." - w przypadku kradzieży też chciałbym się zabezpieczyć przed dostępem do rodzinnych zdjęć czy filmów; czy jest jakaś możliwość na obejście braku szyfrowania tych plików przy jednoczesnej możliwości korzystania z moents, Video station itd.? Czy zadziała np najpierw utworzenie zaszyfrowanych katalogów a potem instalacja pakietów, albo utworzenie zaszyfrowanych katalogów z inna nazwą i podpięcie ich pod apki. "Zaszyfrowane foldery współdzielone nie mogą zostać otwarte przez NFS i usuną ewentualne istniejące wcześniej reguły NFS" - prawda czy fałsz (korzystam z Ubunciaka)?  
  • OpenITbot
   Przez OpenITbot
   Stwórz własny, trójzakresowy system Wi-Fi, aby chronić swój inteligentny dom.
    
   Synology Inc. wprowadziło dziś na rynek pierwszy router mesh MR2200ac, który obsługuje chroniony dostęp Wi-Fi (WPA3) i jest przeznaczony dla każdego posiadacza domu z myślą o szybkiej i niezakłóconej łączności Wi-Fi, a także zrozumieniu, kontroli i zabezpieczeniu całej sieci. Jest to bezprzewodowy router o wysokiej wydajności z modułową konstrukcją, jego zasięg można łatwo rozszerzyć za pomocą dodatkowych urządzeń, tworząc sieć mesh dowolnej wielkości dla podłączonych użytkowników.

   Według IHS Markit liczba podłączonych urządzeń na świecie będzie wzrastać średnio o 12% rocznie, z 27 miliardów w 2017 r. do 125 miliardów w 2030 r.
   Szybka łączność Wi-Fi w całym domu
    
   Oparty na systemie Qualcomm® IPQ4019 z czterordzeniowym procesorem router MR2200ac wykorzystuje trójzakresowy interfejs Wi-Fi w celu wyeliminowania martwych stref i zapewnienia szerokopasmowego dostępu do Internetu w każdej części domu. Wszystko w sieci jest zarządzane przez program Synology Router Manager (SRM), nagradzany system operacyjny z intuicyjnym interfejsem użytkownika, dzięki któremu użytkownicy zyskali dostęp do wielu funkcji klasy biznesowej.

   Inteligentna technologia mesh: MR2200ac dynamicznie wybiera najlepszą ścieżkę (2,4 GHz, 5GHz lub Ethernet) do komunikacji pomiędzy każdym routerem MR2200ac i z urządzeniami klienckimi, zapewniając najszybszy możliwy dostęp do Internetu. Rozszerzone możliwości korzystania z roamingu: kompleksowa obsługa standardów, w tym 802.11 k, v i r, umożliwia przejście z jednego miejsca do drugiego, zapewniając nieprzerwaną łączność Łatwa konfiguracja: wybierz model MR2200ac, który chcesz dodać, korzystając z przeglądarki lub do aplikacji do zdalnego dostępu do routera DS i pozwól, aby sieć automatycznie dokonała konfiguracji i zoptymalizowała pracę. Pojedynczy panel Wi-Fi: widzisz stan wszystkich punktów Wi-Fi i urządzeń bezprzewodowych, podczas gdy piękna mapa sieci pozwala na wizualizację sposobu, w jaki te punkty Wi-Fi są wzajemnie połączone. Dostępne są także zaawansowane opcje Wi-Fi dla gości. Współpracuje z Synology RT2600ac: umożliwia biurom rozszerzenie zakresu działania urządzenia RT2600ac na jeszcze większą odległość, wykorzystując maksimum możliwości sprzętu.
   Bezpieczniejszy Internet dla każdego
   Najnowsze oprogramowanie SRM 1.2 jest również wyposażone w nowy pakiet Safe Access, który łączy w sobie najlepsze w swojej klasie funkcje kontroli rodzicielskiej i automatyczne zabezpieczenia na poziomie sieci, dzięki czemu nie trzeba szukać rozwiązania dla poszczególnych platform.

   Stwórz przyjazny dla dzieci świat online: konfigurowanie profili użytkowników, podejmowanie decyzji o tym, kiedy i przez ile godzin mogą korzystać z Internetu, a także ochrona przed dostępem do treści dla osób dorosłych z filtrami internetowymi i funkcją SafeSearch. Filtry sieciowe można zaplanować w celu godzinowego ograniczenia korzystania z mediów społecznościowych przez nastolatki. W przypadku młodszych użytkowników można stworzyć listę stron, do których mogą mieć dostęp. Dowiedz się, w jaki sposób dzieci poznają Internet: Zobacz, kiedy są online, których urządzenia używają, a także, czy przypadkowo trafiają na nieodpowiednie strony. Mogą poprosić o odblokowanie konkretnej strony. Dzięki temu angażujesz się w ich rozwój. Profile sieciowe dla gadżetów rodzinnych i urządzeń IoT: wszystkie połączenia z siecią lokalną lub siecią dla gości są zgodne z przyjętymi zasadami, a wszystkie nietypowe działania są przerywane i rejestrowane. Dyskretna ochrona sieci: Narzędzia do analizy zagrożeń DNS i IP blokują dostęp do złośliwych miejsc docelowych w czasie rzeczywistym, podczas gdy wprowadzenie funkcji Google Safe Browsing do routerów Synology rozszerza ochronę firmy Google przed złośliwym oprogramowaniem, inżynierią społeczną i niechcianym oprogramowaniem.
    
   Nowy poziom bezpieczeństwa sieci Wi-Fi dzięki WPA3
   MR2200ac to jeden z pierwszych routerów, które mają certyfikat WPA3, niedawno wprowadzoną normę bezpieczeństwa sieci Wi-Fi. Z nowymi opcjami, takimi jak WPA3-Personal, WPA3-Enterprise i Enhanced Open™, MR2200ac łączy sieci domowe, biznesowe i publiczne z najnowszymi zabezpieczeniami przed podsłuchiwaniem i innymi atakami. Dzięki szybkim i ciągłym aktualizacjom od Synology sieć mesh będzie gotowa do przeciwdziałania wszelkim powstającym zagrożeniom.
    
   Dostępność
   MR2200ac jest juz dostępny. Aby dowiedzieć się więcej na temat oferty, wejdź na stronę:
   https://www.synology.com/products/MR2200ac
   Aby dowiedzieć się, gdzie kupić produkt, wejdź na stronę:
   https://www.synology.com/en-global/wheretobuy/Poland
   System SRM 1.2 do dziś dostępny dla wszystkich routerów Synology. Aby dowiedzieć się więcej na temat swojego pełnego zakresu funkcji i modelach, wejdź na stronę: https://www.synology.com/srm
    

   Zobacz cały artykuł

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.