Skocz do zawartości
house

Instalacja dodatków NETGEAR ReadyNas

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

house

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Mosfet
      Przez Mosfet
      Witam,

Zwracam się do Was z prośbą byście pomogli mi podjąć decyzję. Poszukuję dobrego routera do mojego mieszkania ok. 60m2. Zależy mi na bardzo mocnym i stabilnym sygnale w całym mieszkaniu. Ostatnio zakupiłem kamerę internetową która łączy sie za pomcą wifi 2,4 oraz 5GHz z moim dotychczasowym routerem Netgear WNR3500L V2 (niestety tylko po 2,4GHz), przy fullhd opóźnienia ma straszne i do tego przycina obraz:/ Do pokoju w którym kamera jest zainstalowana w linii prostej jest jakieś 6-7m, na przeszkodzie stoją dwie ścianki z gazobetonu i szafa:). Zależałoby mi również na stremowaniu 4k na TV ale to już z bliskiej odległości.  I tu pytanie do Was ponieważ mam rozterkę pomiędzy ASUS RT-AC86U a R7800 Nighthawk X4S co byście bardziej polecali (zakładając że oba są w tej samej cenie)?
    • branetre
      Przez branetre
      Nawiązując do tematu postanowiłem w bardzo prosty sposób pokazać jak dokonać powrotu do niższej wersji DSM niż ta którą aktualnie posiadamy. Z DSM jest jak Z APPLE Da się ale tylko w jedną stronę ... Oprogramowanie nie pozwala na downgrade do niższej wersji. Producent podpiera się możliwością uszkodzenia sprzętu.   Jako wieloletni serwisant GSM jestem świadom tego iż takie uwalenie sprzętu przez downgrade jest rzadko spotykane a sam fakt informowania nas przez producenta o ryzyku jest raczej skierowany w strach przed używaniem dziurawego oprogramowania a niżeli uwalenie. Nowe softy wychodzą nie tylko z powodu udogodnień ale jak wiadomo w celu poprawy bezpieczeństwa i stabilności oprogramowania.    Pobieramy oprogramowanie do naszego servera (ważne żeby nie było niższe od wersji którą będziemy wpisywać do pliku VERSION) Pobieramy program putty Upewniamy się że w panelu sterowania umożliwiamy komunikacje z serwerem via SSH Restart serwera Po restarcie podłączamy się do serwera przy pomocy PUTTY (konieczne podanie adresu IP serwera (dane logowania to login : root hasło : nasze_tajne_hasło) Wpisujemy w terminalu vi /etc.defaults/VERSION i klikamy ENTER Przechodzimy do trybu edycji wciskając klawisz "i" Plik po podmianie wygląda tak: majorversion="4" minorversion="2" buildphase="0" buildnumber="3202" builddate="2013/03/01" Podmiana do trudnych nie należy ...
        Teraz po zmianie zawartości pliku VERSION wciskamy klawisz Esc w celu zakończenia trybu edycji a następnie wciskamy Shift + : (shift + dwukropek) w celu wejścia w tryb poleceń. Gwoli ścisłości wciskamy "w" a następnie "q" i potwierdzamy ENTER (w - write q- quite) Czyli zapisać i wyjść.   WAŻNE ! Nie restartować serwera po tej operacji.   8. Można się teraz zalogować do serwera i  w panelu sterowania sprawdzić czy wersja naszego DSM zminiła się na taką jaką wpisaliśmy do pliku VERSION 9. Jeżeli efekt został osiągnięty można przez : -Panel sterowania  -Aktualizacja oprogramowania DSM     Wskazać plik *.pat wyższy od tej która została w pliku VERSION zmieniona ale jednocześnie niższy niż obecnie posiadany.   10. THE END Dane nie poleciały Dodam że testowałem tutka na DS112 (Beta 4.3 >>>>> 4.2) Pozdrawiam   

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.