Skocz do zawartości
davero

Zapis dysku z serwera nas pod linuxem

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

davero

Witam mam maly problem :) przegrałem sobie wszystkie dane  pod linuxem z partycji ntfs na partycje serwera nas ext4. (usunałem katalog public :) chyba to był zły pomysł) Po wgraniu danych i podpięciu dysku do nasa ftp widział wszystkie katalogi, ale cześć z nich nie dała się odtworzyć, to samo all share nie widziało tych katalogów. Po przez menadzera w qnapie one działaly (pobieranie kopiowanie) Czy ja usuwając katalog public mogłem tak popsuć cały system (później wgrywałem od nowa wszystko juz na ext3) czy linux mógł wywinąc taki numer ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Musisz zalogować się przez konsole i zmienić uprawnienia plików. W konsoli musisz zrobić chown i nazwa usera:grupa usera -R a następnie chmod 777 -R. Lub poprzez managera - właściwości folderu i tam je ustawić. To mi wygląda na problem właśnie z uprawnieniami.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
davero

Musisz zalogować się przez konsole i zmienić uprawnienia plików. W konsoli musisz zrobić chown i nazwa usera:grupa usera -R a następnie chmod 777 -R. Lub poprzez managera - właściwości folderu i tam je ustawić. To mi wygląda na problem właśnie z uprawnieniami.

Czyli nie usuwać nic :) nie da się dać swoich katalogów ? Zostawić co zainstalował serwer ? i np wpakowac wszystkie filmy muzę itd. do multimedia ? Chyba będę raz jeszcze musiał pojechać przez linuxa. Zobacze jeszcze po kablu, a jak mam podpiac do kompa nas bezpośrednio jak to się ustawia ? (nie robiłem nigdy czegoś takiego tzn łączyłem kompy dwa ale to w tamtym wieku, więć nie pamiętam)

aha i co ciekawego zauwazyłem zużycie prądu qnap 212 plus toshiba 3tb 12.3w. Ustawiałem aby dysk się wyłączał po 30m później po 5m i nic dysk śmiga cały czas diody się świecą. Pobór 12.3, ftp otwiera sie normalnie dysk się nie budzi. W czym tkwi problem ? Jak to ustawić poprawnie, aby się nie kręcił cały dzień bezsensu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Dnia 19.05.2013 o 22:45, davero napisał:

Czyli nie usuwać nic :12_slight_smile: nie da się dać swoich katalogów ? Zostawić co zainstalował serwer ? 

możesz jaśniej ? nie rozumiem na razie co gdzie dać ?

musisz ustawić uprawnienia...

zik2gy.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

a jak mam podpiac do kompa nas bezpośrednio jak to się ustawia ?

Kabel w kabel zmieniając adresację IP z dhcp na statyczną (czyli recznie ustawić na każdej karcie sieciowej jak i w qnapie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
davero

ehhh chyba pod linuxem sie tego nie da przezucic . Wrzuciłem 3tb danych. Wkladam dysk do nasa i cyrk dysk non stop pracuje mieli, glosno szkoda gadac . Wejsc przez qfindera graniczy z cudem taki zamulony teraz. Nie wiem co robic, Czy sformatowac go i poswiecic mu tydzien na wrzucanie danych po kablu. Wtedy bylo wszystko OK.

The file system is not clean It is suggested that you run "check disk" takie info dostaje teraz pow sadzeniu dysku po przegraniu danych z pod linuxa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

mam propozycję, docelowy dysk umieść w qnapie, sformatuj na ext4, zrób sprawdzenie systemu plików. następnie utwórz folder, nadaj uprawnienia 777 (zapis wszystkim), wyłącz nasa, podłącz dysk do peceta z linuxem i przerzuć ok 10-20GB do utworzonego wcześniej folderu (nigdzie indziej). ponownie włóż do qnapa i zobacz co się dzieje. jak ok to przerzuć resztę danych i ognia :) pamiętaj o wyłączeniu serwera multimediów (gdyż zamulanie może być spowodowane indeksowaniem biblioteki jeśli wrzucasz jakieś filmy). po przekopiowaniu danych zrób ponowne sprawdzanie systemu plików i porozrzucaj dane po folderach wg uznania ale przez wewnętrznego managera plików qnap. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
davero

mam propozycję, docelowy dysk umieść w qnapie, sformatuj na ext4, zrób sprawdzenie systemu plików. następnie utwórz folder, nadaj uprawnienia 777 (zapis wszystkim), wyłącz nasa, podłącz dysk do peceta z linuxem i przerzuć ok 10-20GB do utworzonego wcześniej folderu (nigdzie indziej). ponownie włóż do qnapa i zobacz co się dzieje. jak ok to przerzuć resztę danych i ognia :) pamiętaj o wyłączeniu serwera multimediów (gdyż zamulanie może być spowodowane indeksowaniem biblioteki jeśli wrzucasz jakieś filmy). po przekopiowaniu danych zrób ponowne sprawdzanie systemu plików i porozrzucaj dane po folderach wg uznania ale przez wewnętrznego managera plików qnap. 

ano wlasnie robie to drugi raz tym razem dalem ext3 :) (na ext4 bylo to samo, mianowicie nie widzi mi przez ftp folderow wrzuconych, mieli ostro dyskiem (moze cos indexuje) i tak samo jak ostatnio pod ext4 nie dziala foto station music itd.) Z tym, ze wrzucalem do katalogu multimiedia (i moze tutaj jest problem) nie dawalem uprawnien - gdzie sie je konkretnie daje ? bo zrobie format zaloze jeden katalog pod nasem i wrzuce tam wszystko (pierw sprawdze po 20gb)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

w takim razie na pewno się indeksuje. stwórz nowy folder. potem w file manager prawy przycisk - właściwości i tam masz zakładkę

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

zaznacz wszystkie checkboxy i wrzuć dane do niego, potem przerzuć stopniowo do multimedia i poczekaj jak skończy indeksację. u mnie na ds713+ trwało to dobę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
davero

w takim razie na pewno się indeksuje. stwórz nowy folder. potem w file manager prawy przycisk - właściwości i tam masz zakładkę

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

zaznacz wszystkie checkboxy i wrzuć dane do niego, potem przerzuć stopniowo do multimedia i poczekaj jak skończy indeksację. u mnie na ds713+ trwało to dobę :)

to moze nie formatowac ? moze niech skonczy index ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

to moze nie formatowac ? moze niech skonczy index ;)

up to you :) ja bym to zrobił od początku jak pisałem :) ew wyłącz na razie mulimedia server i zobacz...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
davero

up to you :) ja bym to zrobił od początku jak pisałem :) ew wyłącz na razie mulimedia server i zobacz...

wlacz serwer multimediow dlna w tej chwili mam nie zaznaczone tak samo twonky tez nie zaznaczone. wiec chyba nie bylo, a powiec mi jak ja to wrzuce do katalogu swojego to tez bedzie indexowal tak dlugo ? ten katalog np nowy ? czy dopiero jak wrzuce do multimedia ? zakladam ze robie od poczatku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

a powiec mi jak ja to wrzuce do katalogu swojego to tez bedzie indexowal tak dlugo ? ten katalog np nowy ? czy dopiero jak wrzuce do multimedia ? zakladam ze robie od poczatku

nie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
davero

OK jade od nowa :). Powylaczalem wsio multimedia itd dalej indexuje chyba teraz sie tego nie da zatrzymac :). Czyli po formacie mam tez wylaczyc serwer multimediow  ? itunes itd ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
davero

OK jade od nowa :). Powylaczalem wsio multimedia itd dalej indexuje chyba teraz sie tego nie da zatrzymac :). Czyli po formacie mam tez wylaczyc serwer multimediow  ? itunes itd ...

No i nie wiem co robic :). Dalem nowy katalog wrzucilem dane (część)  i dalej mieli co prawda inaczej całkiem ciszej a panel sterowania śmiga. Jeden problem ftp dalej nie widzi tych plikow ... i nie wiem czy nie poświęcić się po kablu bezpośrednio ... co sądzisz ?

Chyba znalazłem odp. FTP działa czyli indeksowal :), więc chyba będzie spoko i moge ładować resztę :) Pod nasem nie da rady usunąc katalogów wgranych przez system, pod linuxem tak, a powiec mi co by się stało jakbym wywalił katalogi i dał np swoje ? wywali mi sie nas? Myślę, że nie będę ruszał, ale pytam z ciekawości :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Pod nasem nie da rady usunąc katalogów wgranych przez system, pod linuxem tak, a powiec mi co by się stało jakbym wywalił katalogi i dał np swoje ? wywali mi sie nas? Myślę, że nie będę ruszał, ale pytam z ciekawości :)

:/ zostaw i nie ruszaj :)

problem został rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Kojot77
      Przez Kojot77
      Witam wszystkich,
      Posiadam DS216j, 2x WD RED 6 TB, 2 osobne wolumeny, lacze 300/20 Mb/s od Vectry, RT2600ac (zakupiony ostatnio po waszych opiniach ). Komputer po WiFi bez problemu sciaga pliki pelna szerokosia lącza.  Problem polega na tym, ze Transmission nie wykorzystuje lacze na full przy sciaganiu, wysylanie jest ok. Szczytowe osiagi to 120 Mb/s ktore obserwuje na NASie oraz routerze, bo Transmission Remote GUI "dlawi sie" i poki torrent sie nie sciagnie praktycznie nie odpowiada. W trakcie sciagana bez problemu loguje sie z WAN na NAS oraz router. NAS z routerem polaczone gigabitem (nawet wymienilem przewod ostatnio). Jak ogranicze sciaganie w samym transmission do 80-90 Mb/s to RemoteGUI dziala ok. Myslalem ze to moj staruszek Netgear sie nei wyrabial na zakretach, ale niestety na RT2600ac jest to samo. Wiec obstawiam ze to cos z samym transmission jest nie halo tylko nie moge sie dogrzebac co.  Spotkal sie ktos z takim cudem? Jakies podpowiedzi gdzie szukac?

Pozdrawiam
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      QNAP oficjalnie wprowadził dziś do oferty nowego 3-zatokowego NAS-a z 4-rdzeniowym procesorem– model TS-332X, umożliwiający zbudowanie konfiguracji RAID 5, zapewniającej idealny balans pomiędzy bezpieczeństwem danych i pojemnością, przy minimalnej liczbie dysków. Nowy QNAP NAS wyposażony jest w port 10GbE SFP+, trzy złącza M.2 SATA 6Gb/s SSD oraz wsparcie dla funkcji SSD caching oraz auto-tieringu Qtier™, co pozwala mu na sprawne obsługiwanie wymagających aplikacji biznesowych. TS-332X wyróżnia się również minimalistycznym wzornictwem i smukłą obudową, dzięki czemu doskonale wpasuje się w każdą przestrzeń firmową.

QNAP TS-332X korzysta z czterordzeniowego procesora AnnapurnaLabs (an Amazon company) Alpine AL-324 1.7 GHz Cortex-A57, 2 lub 4 GB pamięci DDR4 RAM (z możliwością rozbudowy do 16GB) i jest wyposażony w port 10GbE SFP+, pozwalający na korzystanie z sieci o najwyższych szybkościach przesyłania danych. Pozwala to na komfortowe korzystanie z aplikacji wymagających najwyższych transferów, takich jak np. backup czy przywracanie danych lub aplikacji kontenerowych. Obudowę urządzenia zaprojektowano tak, by wyglądała stylowo i elegancko, jednocześnie zapewniając efektywny przepływ powietrza i sprawne chłodzenie. Dyski 3,5” instalować można w niej bez używania żadnych narzędzi.

Nowy QNAP NAS obsługuje do trzech modułów SATA 6Gb/s M.2 SSD w formacie 2280 (sprzedawanych oddzielnie) – pozwalając tym samym użytkownikom na stworzenie pojemnej pamięci SSD cache, zwiększającej wydajność aplikacji wymagających dużej mocy obliczeniowej. Możliwe jest też stworzenie konfiguracji RAID 5, zapewniającej idealny balans pomiędzy wydajnością oraz ochroną redundantną. W połączeniu z technologią QNAP Qtier pozwala to na zastosowanie efektywnego auto-tieringu w celu optymalnego wykorzystania potencjału różnych typów nośników – od M.2 SSD, przez 2,5-calowe SSD, aż po dyski HDD.

QNAP TS-332X działa pod kontrolą inteligentnego systemu operacyjnego QTS, który dzięki swojej elastyczności i wszechstronności ułatwia zarządzanie NAS-em. Migawki na poziomie bloków zapewniają kompleksową ochronę danych i możliwość ich łatwego przywrócenia, pozwalając tym samym użytkownikom na skuteczną ochronę np. przed skutkami ataków oprogramowania ransomware. Jako centralne rozwiązanie NAS do przechowywania, backupu, udostępniania, synchronizacji i centralnego zarządzania danymi, model TS-332X w znaczący sposób ułatwia i przyspiesza wykonywanie wielu codziennych zadań. Użytkownicy mogą dodatkowo zwiększać zakres jego funkcji, instalując aplikacjie dostępne w serwisie App Center – np. Container Station (pozwalającą na uruchamianie aplikacji kontenerowych LXC oraz Docker®), QmailAgent (do centralnego zarządzania wieloma kontami e-mail) lub QVR Pro (umożliwiającą stworzenie profesjonalnego systemu monitoringu wideo – aplikacja oferuje 8 darmowych kanałów kamer IP i możliwość rozbudowania ich liczby do 16 po wykupieniu odpowiedniej licencji).

Dzięki technologii VJBOD (Virtual JBOD) użytkownicy mogą wykorzystać nieużywaną przestrzeń dyskową modelu TS-332X do rozszerzenia pamięci innych NAS-ów QNAP – montując zasoby jako wirtualne dyski przez iSCSI. To idealne rozwiązanie dla organizacji, które korzystają z wielu jednostek QNAP NAS i chciałyby optymalnie wykorzystać ich potencjał.
      Specyfikacja:
      TS-332X-4G: 4GB DDR4 RAM z możliwością rozszerzenia do 16GB TS-332X-2G: 2GB DDR4 RAM z możliwością rozszerzenia do 16GB  
      3-zatokowy model tower; czterordzeniowy procesor AnnapurnaLabs, an Amazon Alpine AL-324 quad-core 1.7 GHz Cortex-A57, 64-bit; dyski 2.5/3.5-inch SATA 6 Gbps HDD/SSD z obsługą hot-swap; 3x złącze M.2 2280 SATA 6Gbps SSD; 1x port 10GbE SFP+ LAN; 2x port Gigabit RJ45 LAN; 3x USB 3.0 port; 1x wyjście 3.5mm line-out audio; wbudowany głośnik.
      Dostępność
      Model TS-332X NAS jest już dostępny. Więcej informacji o urządzeniu oraz o innych modelach QNAP NAS znaleźć można na stronie https://www.qnap.com/pl-pl/product/ts-332x

Zobacz cały artykuł
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      QNAP oficjalnie wprowadził dziś do oferty nowego 3-zatokowego NAS-a z 4-rdzeniowym procesorem– model TS-332X, umożliwiający zbudowanie konfiguracji RAID 5, zapewniającej idealny balans pomiędzy bezpieczeństwem danych i pojemnością, przy minimalnej liczbie dysków. Nowy QNAP NAS wyposażony jest w port 10GbE SFP+, trzy złącza M.2 SATA 6Gb/s SSD oraz wsparcie dla funkcji SSD caching oraz auto-tieringu Qtier™, co pozwala mu na sprawne obsługiwanie wymagających aplikacji biznesowych. TS-332X wyróżnia się również minimalistycznym wzornictwem i smukłą obudową, dzięki czemu doskonale wpasuje się w każdą przestrzeń firmową.

QNAP TS-332X korzysta z czterordzeniowego procesora AnnapurnaLabs (an Amazon company) Alpine AL-324 1.7 GHz Cortex-A57, 2 lub 4 GB pamięci DDR4 RAM (z możliwością rozbudowy do 16GB) i jest wyposażony w port 10GbE SFP+, pozwalający na korzystanie z sieci o najwyższych szybkościach przesyłania danych. Pozwala to na komfortowe korzystanie z aplikacji wymagających najwyższych transferów, takich jak np. backup czy przywracanie danych lub aplikacji kontenerowych. Obudowę urządzenia zaprojektowano tak, by wyglądała stylowo i elegancko, jednocześnie zapewniając efektywny przepływ powietrza i sprawne chłodzenie. Dyski 3,5” instalować można w niej bez używania żadnych narzędzi.

Nowy QNAP NAS obsługuje do trzech modułów SATA 6Gb/s M.2 SSD w formacie 2280 (sprzedawanych oddzielnie) – pozwalając tym samym użytkownikom na stworzenie pojemnej pamięci SSD cache, zwiększającej wydajność aplikacji wymagających dużej mocy obliczeniowej. Możliwe jest też stworzenie konfiguracji RAID 5, zapewniającej idealny balans pomiędzy wydajnością oraz ochroną redundantną. W połączeniu z technologią QNAP Qtier pozwala to na zastosowanie efektywnego auto-tieringu w celu optymalnego wykorzystania potencjału różnych typów nośników – od M.2 SSD, przez 2,5-calowe SSD, aż po dyski HDD.

QNAP TS-332X działa pod kontrolą inteligentnego systemu operacyjnego QTS, który dzięki swojej elastyczności i wszechstronności ułatwia zarządzanie NAS-em. Migawki na poziomie bloków zapewniają kompleksową ochronę danych i możliwość ich łatwego przywrócenia, pozwalając tym samym użytkownikom na skuteczną ochronę np. przed skutkami ataków oprogramowania ransomware. Jako centralne rozwiązanie NAS do przechowywania, backupu, udostępniania, synchronizacji i centralnego zarządzania danymi, model TS-332X w znaczący sposób ułatwia i przyspiesza wykonywanie wielu codziennych zadań. Użytkownicy mogą dodatkowo zwiększać zakres jego funkcji, instalując aplikacjie dostępne w serwisie App Center – np. Container Station (pozwalającą na uruchamianie aplikacji kontenerowych LXC oraz Docker®), QmailAgent (do centralnego zarządzania wieloma kontami e-mail) lub QVR Pro (umożliwiającą stworzenie profesjonalnego systemu monitoringu wideo – aplikacja oferuje 8 darmowych kanałów kamer IP i możliwość rozbudowania ich liczby do 16 po wykupieniu odpowiedniej licencji).

Dzięki technologii VJBOD (Virtual JBOD) użytkownicy mogą wykorzystać nieużywaną przestrzeń dyskową modelu TS-332X do rozszerzenia pamięci innych NAS-ów QNAP – montując zasoby jako wirtualne dyski przez iSCSI. To idealne rozwiązanie dla organizacji, które korzystają z wielu jednostek QNAP NAS i chciałyby optymalnie wykorzystać ich potencjał.
      Specyfikacja:
      TS-332X-4G: 4GB DDR4 RAM z możliwością rozszerzenia do 16GB TS-332X-2G: 2GB DDR4 RAM z możliwością rozszerzenia do 16GB  
      3-zatokowy model tower; czterordzeniowy procesor AnnapurnaLabs, an Amazon Alpine AL-324 quad-core 1.7 GHz Cortex-A57, 64-bit; dyski 2.5/3.5-inch SATA 6 Gbps HDD/SSD z obsługą hot-swap; 3x złącze M.2 2280 SATA 6Gbps SSD; 1x port 10GbE SFP+ LAN; 2x port Gigabit RJ45 LAN; 3x USB 3.0 port; 1x wyjście 3.5mm line-out audio; wbudowany głośnik.
      Dostępność
      Model TS-332X NAS jest już dostępny. Więcej informacji o urządzeniu oraz o innych modelach QNAP NAS znaleźć można na stronie https://www.qnap.com/pl-pl/product/ts-332x

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.