Jump to content
davero

Zapis dysku z serwera nas pod linuxem

Rate this topic

Recommended Posts

davero

Witam mam maly problem :) przegrałem sobie wszystkie dane  pod linuxem z partycji ntfs na partycje serwera nas ext4. (usunałem katalog public :) chyba to był zły pomysł) Po wgraniu danych i podpięciu dysku do nasa ftp widział wszystkie katalogi, ale cześć z nich nie dała się odtworzyć, to samo all share nie widziało tych katalogów. Po przez menadzera w qnapie one działaly (pobieranie kopiowanie) Czy ja usuwając katalog public mogłem tak popsuć cały system (później wgrywałem od nowa wszystko juz na ext3) czy linux mógł wywinąc taki numer ?

house

Musisz zalogować się przez konsole i zmienić uprawnienia plików. W konsoli musisz zrobić chown i nazwa usera:grupa usera -R a następnie chmod 777 -R. Lub poprzez managera - właściwości folderu i tam je ustawić. To mi wygląda na problem właśnie z uprawnieniami.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

davero

Musisz zalogować się przez konsole i zmienić uprawnienia plików. W konsoli musisz zrobić chown i nazwa usera:grupa usera -R a następnie chmod 777 -R. Lub poprzez managera - właściwości folderu i tam je ustawić. To mi wygląda na problem właśnie z uprawnieniami.

Czyli nie usuwać nic :) nie da się dać swoich katalogów ? Zostawić co zainstalował serwer ? i np wpakowac wszystkie filmy muzę itd. do multimedia ? Chyba będę raz jeszcze musiał pojechać przez linuxa. Zobacze jeszcze po kablu, a jak mam podpiac do kompa nas bezpośrednio jak to się ustawia ? (nie robiłem nigdy czegoś takiego tzn łączyłem kompy dwa ale to w tamtym wieku, więć nie pamiętam)

aha i co ciekawego zauwazyłem zużycie prądu qnap 212 plus toshiba 3tb 12.3w. Ustawiałem aby dysk się wyłączał po 30m później po 5m i nic dysk śmiga cały czas diody się świecą. Pobór 12.3, ftp otwiera sie normalnie dysk się nie budzi. W czym tkwi problem ? Jak to ustawić poprawnie, aby się nie kręcił cały dzień bezsensu.

house
Dnia 19.05.2013 o 22:45, davero napisał:

Czyli nie usuwać nic :12_slight_smile: nie da się dać swoich katalogów ? Zostawić co zainstalował serwer ? 

możesz jaśniej ? nie rozumiem na razie co gdzie dać ?

musisz ustawić uprawnienia...

zik2gy.png

house

a jak mam podpiac do kompa nas bezpośrednio jak to się ustawia ?

Kabel w kabel zmieniając adresację IP z dhcp na statyczną (czyli recznie ustawić na każdej karcie sieciowej jak i w qnapie)

davero

ehhh chyba pod linuxem sie tego nie da przezucic . Wrzuciłem 3tb danych. Wkladam dysk do nasa i cyrk dysk non stop pracuje mieli, glosno szkoda gadac . Wejsc przez qfindera graniczy z cudem taki zamulony teraz. Nie wiem co robic, Czy sformatowac go i poswiecic mu tydzien na wrzucanie danych po kablu. Wtedy bylo wszystko OK.

The file system is not clean It is suggested that you run "check disk" takie info dostaje teraz pow sadzeniu dysku po przegraniu danych z pod linuxa

house

mam propozycję, docelowy dysk umieść w qnapie, sformatuj na ext4, zrób sprawdzenie systemu plików. następnie utwórz folder, nadaj uprawnienia 777 (zapis wszystkim), wyłącz nasa, podłącz dysk do peceta z linuxem i przerzuć ok 10-20GB do utworzonego wcześniej folderu (nigdzie indziej). ponownie włóż do qnapa i zobacz co się dzieje. jak ok to przerzuć resztę danych i ognia :) pamiętaj o wyłączeniu serwera multimediów (gdyż zamulanie może być spowodowane indeksowaniem biblioteki jeśli wrzucasz jakieś filmy). po przekopiowaniu danych zrób ponowne sprawdzanie systemu plików i porozrzucaj dane po folderach wg uznania ale przez wewnętrznego managera plików qnap. 

davero

mam propozycję, docelowy dysk umieść w qnapie, sformatuj na ext4, zrób sprawdzenie systemu plików. następnie utwórz folder, nadaj uprawnienia 777 (zapis wszystkim), wyłącz nasa, podłącz dysk do peceta z linuxem i przerzuć ok 10-20GB do utworzonego wcześniej folderu (nigdzie indziej). ponownie włóż do qnapa i zobacz co się dzieje. jak ok to przerzuć resztę danych i ognia :) pamiętaj o wyłączeniu serwera multimediów (gdyż zamulanie może być spowodowane indeksowaniem biblioteki jeśli wrzucasz jakieś filmy). po przekopiowaniu danych zrób ponowne sprawdzanie systemu plików i porozrzucaj dane po folderach wg uznania ale przez wewnętrznego managera plików qnap. 

ano wlasnie robie to drugi raz tym razem dalem ext3 :) (na ext4 bylo to samo, mianowicie nie widzi mi przez ftp folderow wrzuconych, mieli ostro dyskiem (moze cos indexuje) i tak samo jak ostatnio pod ext4 nie dziala foto station music itd.) Z tym, ze wrzucalem do katalogu multimiedia (i moze tutaj jest problem) nie dawalem uprawnien - gdzie sie je konkretnie daje ? bo zrobie format zaloze jeden katalog pod nasem i wrzuce tam wszystko (pierw sprawdze po 20gb)

house

w takim razie na pewno się indeksuje. stwórz nowy folder. potem w file manager prawy przycisk - właściwości i tam masz zakładkę

You do not have the required permissions to view the link content.

zaznacz wszystkie checkboxy i wrzuć dane do niego, potem przerzuć stopniowo do multimedia i poczekaj jak skończy indeksację. u mnie na ds713+ trwało to dobę :)

davero

w takim razie na pewno się indeksuje. stwórz nowy folder. potem w file manager prawy przycisk - właściwości i tam masz zakładkę

zaznacz wszystkie checkboxy i wrzuć dane do niego, potem przerzuć stopniowo do multimedia i poczekaj jak skończy indeksację. u mnie na ds713+ trwało to dobę :)

to moze nie formatowac ? moze niech skonczy index ;)

house

to moze nie formatowac ? moze niech skonczy index ;)

up to you :) ja bym to zrobił od początku jak pisałem :) ew wyłącz na razie mulimedia server i zobacz...

davero

up to you :) ja bym to zrobił od początku jak pisałem :) ew wyłącz na razie mulimedia server i zobacz...

wlacz serwer multimediow dlna w tej chwili mam nie zaznaczone tak samo twonky tez nie zaznaczone. wiec chyba nie bylo, a powiec mi jak ja to wrzuce do katalogu swojego to tez bedzie indexowal tak dlugo ? ten katalog np nowy ? czy dopiero jak wrzuce do multimedia ? zakladam ze robie od poczatku

house

a powiec mi jak ja to wrzuce do katalogu swojego to tez bedzie indexowal tak dlugo ? ten katalog np nowy ? czy dopiero jak wrzuce do multimedia ? zakladam ze robie od poczatku

nie...

davero

OK jade od nowa :). Powylaczalem wsio multimedia itd dalej indexuje chyba teraz sie tego nie da zatrzymac :). Czyli po formacie mam tez wylaczyc serwer multimediow  ? itunes itd ...

davero

OK jade od nowa :). Powylaczalem wsio multimedia itd dalej indexuje chyba teraz sie tego nie da zatrzymac :). Czyli po formacie mam tez wylaczyc serwer multimediow  ? itunes itd ...

No i nie wiem co robic :). Dalem nowy katalog wrzucilem dane (część)  i dalej mieli co prawda inaczej całkiem ciszej a panel sterowania śmiga. Jeden problem ftp dalej nie widzi tych plikow ... i nie wiem czy nie poświęcić się po kablu bezpośrednio ... co sądzisz ?

Chyba znalazłem odp. FTP działa czyli indeksowal :), więc chyba będzie spoko i moge ładować resztę :) Pod nasem nie da rady usunąc katalogów wgranych przez system, pod linuxem tak, a powiec mi co by się stało jakbym wywalił katalogi i dał np swoje ? wywali mi sie nas? Myślę, że nie będę ruszał, ale pytam z ciekawości :)

house

Pod nasem nie da rady usunąc katalogów wgranych przez system, pod linuxem tak, a powiec mi co by się stało jakbym wywalił katalogi i dał np swoje ? wywali mi sie nas? Myślę, że nie będę ruszał, ale pytam z ciekawości :)

:/ zostaw i nie ruszaj :)

problem został rozwiązany.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• gabrychu
      By gabrychu
      Mam problem z konfiguracją MR2200ac, próbuje już trzeci raz i za każdym razem mam informację "Nie można nawiązać połączenia".
      W logach - Wi-Fi point [salon] failed to join mesh network.

Oba sprzęty stoją koło siebie. Na RT2600ac włączona tylko sieć 5GHz, włączony poziom zabezpieczeń WPA2-Personal, filtr adresów MAC wyłączony.
      Telefony bez problemu łączą się z siecią.

• OpenITbot
      By  OpenITbot
      QNAP® Systems, Inc. (QNAP), wiodący dostawca rozwiązań z dziedziny storage, network oraz computing udostępnił dziś wydanie 4.4.1 Beta systemu operacyjnego QTS. Podczas prac nad nową wersją OS-u nacisk położono m.in. na wysoko wydajny backup oraz innowacyjny storage hybrydowy – dlatego QTS 4.4.1 wyposażono w aplikację HBS 3 z technologią QuDedup, która deduplikuje dane u źródła i zwiększa wydajność tworzenia backupu oraz przywracania danych. Wśród nowości jest również CacheMount (rozwiązanie pozwalające na lokalne cache’owanie danych z podłączonych usług chmurowych – co pozwala na korzystanie z nich również wygodnie jak w przypadku zasobów dostępnych w LAN) oraz QuMagie – bazująca na sztucznej inteligencji (AI) aplikacja do organizowania zdjęć i udostępniania ich. QNAP NAS z nowym systemem obsługiwać będzie również Fibre Channel SAN, co pozwoli na łatwe podłączenie urządzenia do istniejącego środowiska SAN i wykorzystanie go w charakterze atrakcyjnego kosztowo rozwiązania storage i backup.
      Więcej informacji o QTS 4.4.1: https://www.qnap.com/go/qts/4.4.1

Kluczowe nowe aplikacje i funkcje w QTS 4.4.1:
      HBS 3: Przyspiesz tworzenie backupu oraz odtwarzanie danych – aby zapewnić sobie niezakłócone funkcjonowanie wszystkich usług i aplikacji Deduplikuj dane u źródła: Technologia QuDedup deduplikuje dane u źródła – dzięki zmniejszeniu ogólnej ilości backupowanych danych, redukowane jest również zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową oraz transfer. Użytkownicy mogą zainstalować na swoim komputerze narzędzie QuDedup Extract Tool i łatwo przywrócić zdeduplikowane pliki do oryginalnego stanu. Ponad 20 zintegrowanych usług chmurowych: QNAP oferuje bezpieczne i elastyczne rozwiązanie do backup w chmurze hybrydowej, a także wsparcie dla TCP BBR Congestion Control – co pozwala na nawet dwukrotne zwiększenie szybkości tworzenia backupu. CacheMount: Ciesz się dostępem do danych z chmury z minimalnymi opóźnieniami CacheMount integruje NAS-a z popularnymi usługami chmurowymi i pozwala na uzyskiwanie dostępu do danych z chmury z minimalnymi opóźnieniami – dzięki lokalnemu cache’owaniu. Nie ma znaczenia, do jakiej usługi chmurowej podłączony jest NAS – użytkownik może wygodnie używać aplikacji QTS do zarządzania plikami, edytowania ich, odtwarzania, etc.
      QuMagie: Zupełnie nowe albumy AI QuMagie to następna generacja aplikacji Photo Station, wyposażona w odświeżony interfejs, wbudowaną oś czasu, zintegrowane funkcje AI w dziedzinie organizowania zdjęć, konfigurowalne okładki folderów oraz skuteczną wyszukiwarką – wszystko to czyni z niej kompleksowe rozwiązanie do zarządzania zdjęciami i udostępniania ich.
      QNAP NAS obsługuje Fibre Channel SAN QNAP NAS z zainstalowaną kartą Fibre Channel może zostać w łatwy sposób podłączony do środowiska SAN, aby zapewnić możliwość korzystania z wysoko wydajnego rozwiązania storage i backup, jednocześnie pozwalając użytkownikom na korzystanie z wielu zalet QNAP NAS, takich jak obsługa migawek, auto-tiering Qtier™ tiering storage, SSD cache, etc.
      Multimedia Console integruje wszystkie aplikacje multimedialne QTS The Multimedia Console łączy w jednej aplikacji wszystkie narzędzia multimedialne QTS, pozwalając tym samym na wygodniejsze, scentralizowane zarządzanie funkcjami związanymi z obsługą multimediów. Użytkownicy mogą dowolnie wybierać pliki źródłowe dla poszczególnych aplikacji i definiować odpowiednie poziomy uprawnień.
      Wygodne usuwanie Qtier SSD RAID Tier Użytkownicy mogą wygodnie usuwać nośniki SSD z grupy SSD RAID – aby np. wymienić lub dodać SSD, zmieniać typ SSD RAID lub rodzaj SSD (SATA, M.2, QM2). Można to zrobić w dowolnym momencie, by zwiększyć wydajność auto-tieringu.
      Obsługa samoszyfrujących się dysków SED - Self-encrypting Drives Samoszyfrujące się dyski (np. Samsung 860 i 970 EVO SSD) pozwalają użytkownikom wykorzystać wbudowaną funkcję szyfrowania bez konieczności używania w tym celu dodatkowego oprogramowania lub wykorzystywania zasobów obliczeniowych NAS-a. Pozwala to na łatwe dodanie dodatkowej warstwy ochrony danych.
      Dostępność QTS 4.4.1 Beta jest już dostępny w Download Center : https://www.qnap.com/go/download

Zobacz cały artykuł
    • OpenITbot
      By  OpenITbot
      QNAP® Systems, Inc. (QNAP), wiodący dostawca rozwiązań z dziedziny storage, network oraz computing udostępnił dziś wydanie 4.4.1 Beta systemu operacyjnego QTS. Podczas prac nad nową wersją OS-u nacisk położono m.in. na wysoko wydajny backup oraz innowacyjny storage hybrydowy – dlatego QTS 4.4.1 wyposażono w aplikację HBS 3 z technologią QuDedup, która deduplikuje dane u źródła i zwiększa wydajność tworzenia backupu oraz przywracania danych. Wśród nowości jest również CacheMount (rozwiązanie pozwalające na lokalne cache’owanie danych z podłączonych usług chmurowych – co pozwala na korzystanie z nich również wygodnie jak w przypadku zasobów dostępnych w LAN) oraz QuMagie – bazująca na sztucznej inteligencji (AI) aplikacja do organizowania zdjęć i udostępniania ich. QNAP NAS z nowym systemem obsługiwać będzie również Fibre Channel SAN, co pozwoli na łatwe podłączenie urządzenia do istniejącego środowiska SAN i wykorzystanie go w charakterze atrakcyjnego kosztowo rozwiązania storage i backup.
      Więcej informacji o QTS 4.4.1: 
      Kluczowe nowe aplikacje i funkcje w QTS 4.4.1:
      HBS 3: Przyspiesz tworzenie backupu oraz odtwarzanie danych – aby zapewnić sobie niezakłócone funkcjonowanie wszystkich usług i aplikacji Deduplikuj dane u źródła: Technologia QuDedup deduplikuje dane u źródła – dzięki zmniejszeniu ogólnej ilości backupowanych danych, redukowane jest również zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową oraz transfer. Użytkownicy mogą zainstalować na swoim komputerze narzędzie QuDedup Extract Tool i łatwo przywrócić zdeduplikowane pliki do oryginalnego stanu. Ponad 20 zintegrowanych usług chmurowych: QNAP oferuje bezpieczne i elastyczne rozwiązanie do backup w chmurze hybrydowej, a także wsparcie dla TCP BBR Congestion Control – co pozwala na nawet dwukrotne zwiększenie szybkości tworzenia backupu. CacheMount: Ciesz się dostępem do danych z chmury z minimalnymi opóźnieniami CacheMount integruje NAS-a z popularnymi usługami chmurowymi i pozwala na uzyskiwanie dostępu do danych z chmury z minimalnymi opóźnieniami – dzięki lokalnemu cache’owaniu. Nie ma znaczenia, do jakiej usługi chmurowej podłączony jest NAS – użytkownik może wygodnie używać aplikacji QTS do zarządzania plikami, edytowania ich, odtwarzania, etc.
      QuMagie: Zupełnie nowe albumy AI QuMagie to następna generacja aplikacji Photo Station, wyposażona w odświeżony interfejs, wbudowaną oś czasu, zintegrowane funkcje AI w dziedzinie organizowania zdjęć, konfigurowalne okładki folderów oraz skuteczną wyszukiwarką – wszystko to czyni z niej kompleksowe rozwiązanie do zarządzania zdjęciami i udostępniania ich.
      QNAP NAS obsługuje Fibre Channel SAN QNAP NAS z zainstalowaną kartą Fibre Channel może zostać w łatwy sposób podłączony do środowiska SAN, aby zapewnić możliwość korzystania z wysoko wydajnego rozwiązania storage i backup, jednocześnie pozwalając użytkownikom na korzystanie z wielu zalet QNAP NAS, takich jak obsługa migawek, auto-tiering Qtier™ tiering storage, SSD cache, etc.
      Multimedia Console integruje wszystkie aplikacje multimedialne QTS The Multimedia Console łączy w jednej aplikacji wszystkie narzędzia multimedialne QTS, pozwalając tym samym na wygodniejsze, scentralizowane zarządzanie funkcjami związanymi z obsługą multimediów. Użytkownicy mogą dowolnie wybierać pliki źródłowe dla poszczególnych aplikacji i definiować odpowiednie poziomy uprawnień.
      Wygodne usuwanie Qtier SSD RAID Tier Użytkownicy mogą wygodnie usuwać nośniki SSD z grupy SSD RAID – aby np. wymienić lub dodać SSD, zmieniać typ SSD RAID lub rodzaj SSD (SATA, M.2, QM2). Można to zrobić w dowolnym momencie, by zwiększyć wydajność auto-tieringu.
      Obsługa samoszyfrujących się dysków SED - Self-encrypting Drives Samoszyfrujące się dyski (np. Samsung 860 i 970 EVO SSD) pozwalają użytkownikom wykorzystać wbudowaną funkcję szyfrowania bez konieczności używania w tym celu dodatkowego oprogramowania lub wykorzystywania zasobów obliczeniowych NAS-a. Pozwala to na łatwe dodanie dodatkowej warstwy ochrony danych.
      Dostępność QTS 4.4.1 Beta jest już dostępny w Download Center : 

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.