Skocz do zawartości
davero

Zapis dysku z serwera nas pod linuxem

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

davero

Witam mam maly problem :) przegrałem sobie wszystkie dane  pod linuxem z partycji ntfs na partycje serwera nas ext4. (usunałem katalog public :) chyba to był zły pomysł) Po wgraniu danych i podpięciu dysku do nasa ftp widział wszystkie katalogi, ale cześć z nich nie dała się odtworzyć, to samo all share nie widziało tych katalogów. Po przez menadzera w qnapie one działaly (pobieranie kopiowanie) Czy ja usuwając katalog public mogłem tak popsuć cały system (później wgrywałem od nowa wszystko juz na ext3) czy linux mógł wywinąc taki numer ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Musisz zalogować się przez konsole i zmienić uprawnienia plików. W konsoli musisz zrobić chown i nazwa usera:grupa usera -R a następnie chmod 777 -R. Lub poprzez managera - właściwości folderu i tam je ustawić. To mi wygląda na problem właśnie z uprawnieniami.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
davero

Musisz zalogować się przez konsole i zmienić uprawnienia plików. W konsoli musisz zrobić chown i nazwa usera:grupa usera -R a następnie chmod 777 -R. Lub poprzez managera - właściwości folderu i tam je ustawić. To mi wygląda na problem właśnie z uprawnieniami.

Czyli nie usuwać nic :) nie da się dać swoich katalogów ? Zostawić co zainstalował serwer ? i np wpakowac wszystkie filmy muzę itd. do multimedia ? Chyba będę raz jeszcze musiał pojechać przez linuxa. Zobacze jeszcze po kablu, a jak mam podpiac do kompa nas bezpośrednio jak to się ustawia ? (nie robiłem nigdy czegoś takiego tzn łączyłem kompy dwa ale to w tamtym wieku, więć nie pamiętam)

aha i co ciekawego zauwazyłem zużycie prądu qnap 212 plus toshiba 3tb 12.3w. Ustawiałem aby dysk się wyłączał po 30m później po 5m i nic dysk śmiga cały czas diody się świecą. Pobór 12.3, ftp otwiera sie normalnie dysk się nie budzi. W czym tkwi problem ? Jak to ustawić poprawnie, aby się nie kręcił cały dzień bezsensu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Dnia 19.05.2013 o 22:45, davero napisał:

Czyli nie usuwać nic :12_slight_smile: nie da się dać swoich katalogów ? Zostawić co zainstalował serwer ? 

możesz jaśniej ? nie rozumiem na razie co gdzie dać ?

musisz ustawić uprawnienia...

zik2gy.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

a jak mam podpiac do kompa nas bezpośrednio jak to się ustawia ?

Kabel w kabel zmieniając adresację IP z dhcp na statyczną (czyli recznie ustawić na każdej karcie sieciowej jak i w qnapie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
davero

ehhh chyba pod linuxem sie tego nie da przezucic . Wrzuciłem 3tb danych. Wkladam dysk do nasa i cyrk dysk non stop pracuje mieli, glosno szkoda gadac . Wejsc przez qfindera graniczy z cudem taki zamulony teraz. Nie wiem co robic, Czy sformatowac go i poswiecic mu tydzien na wrzucanie danych po kablu. Wtedy bylo wszystko OK.

The file system is not clean It is suggested that you run "check disk" takie info dostaje teraz pow sadzeniu dysku po przegraniu danych z pod linuxa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

mam propozycję, docelowy dysk umieść w qnapie, sformatuj na ext4, zrób sprawdzenie systemu plików. następnie utwórz folder, nadaj uprawnienia 777 (zapis wszystkim), wyłącz nasa, podłącz dysk do peceta z linuxem i przerzuć ok 10-20GB do utworzonego wcześniej folderu (nigdzie indziej). ponownie włóż do qnapa i zobacz co się dzieje. jak ok to przerzuć resztę danych i ognia :) pamiętaj o wyłączeniu serwera multimediów (gdyż zamulanie może być spowodowane indeksowaniem biblioteki jeśli wrzucasz jakieś filmy). po przekopiowaniu danych zrób ponowne sprawdzanie systemu plików i porozrzucaj dane po folderach wg uznania ale przez wewnętrznego managera plików qnap. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
davero

mam propozycję, docelowy dysk umieść w qnapie, sformatuj na ext4, zrób sprawdzenie systemu plików. następnie utwórz folder, nadaj uprawnienia 777 (zapis wszystkim), wyłącz nasa, podłącz dysk do peceta z linuxem i przerzuć ok 10-20GB do utworzonego wcześniej folderu (nigdzie indziej). ponownie włóż do qnapa i zobacz co się dzieje. jak ok to przerzuć resztę danych i ognia :) pamiętaj o wyłączeniu serwera multimediów (gdyż zamulanie może być spowodowane indeksowaniem biblioteki jeśli wrzucasz jakieś filmy). po przekopiowaniu danych zrób ponowne sprawdzanie systemu plików i porozrzucaj dane po folderach wg uznania ale przez wewnętrznego managera plików qnap. 

ano wlasnie robie to drugi raz tym razem dalem ext3 :) (na ext4 bylo to samo, mianowicie nie widzi mi przez ftp folderow wrzuconych, mieli ostro dyskiem (moze cos indexuje) i tak samo jak ostatnio pod ext4 nie dziala foto station music itd.) Z tym, ze wrzucalem do katalogu multimiedia (i moze tutaj jest problem) nie dawalem uprawnien - gdzie sie je konkretnie daje ? bo zrobie format zaloze jeden katalog pod nasem i wrzuce tam wszystko (pierw sprawdze po 20gb)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

w takim razie na pewno się indeksuje. stwórz nowy folder. potem w file manager prawy przycisk - właściwości i tam masz zakładkę

Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link.

zaznacz wszystkie checkboxy i wrzuć dane do niego, potem przerzuć stopniowo do multimedia i poczekaj jak skończy indeksację. u mnie na ds713+ trwało to dobę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
davero

w takim razie na pewno się indeksuje. stwórz nowy folder. potem w file manager prawy przycisk - właściwości i tam masz zakładkę

Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link.

zaznacz wszystkie checkboxy i wrzuć dane do niego, potem przerzuć stopniowo do multimedia i poczekaj jak skończy indeksację. u mnie na ds713+ trwało to dobę :)

to moze nie formatowac ? moze niech skonczy index ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

to moze nie formatowac ? moze niech skonczy index ;)

up to you :) ja bym to zrobił od początku jak pisałem :) ew wyłącz na razie mulimedia server i zobacz...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
davero

up to you :) ja bym to zrobił od początku jak pisałem :) ew wyłącz na razie mulimedia server i zobacz...

wlacz serwer multimediow dlna w tej chwili mam nie zaznaczone tak samo twonky tez nie zaznaczone. wiec chyba nie bylo, a powiec mi jak ja to wrzuce do katalogu swojego to tez bedzie indexowal tak dlugo ? ten katalog np nowy ? czy dopiero jak wrzuce do multimedia ? zakladam ze robie od poczatku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

a powiec mi jak ja to wrzuce do katalogu swojego to tez bedzie indexowal tak dlugo ? ten katalog np nowy ? czy dopiero jak wrzuce do multimedia ? zakladam ze robie od poczatku

nie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
davero

OK jade od nowa :). Powylaczalem wsio multimedia itd dalej indexuje chyba teraz sie tego nie da zatrzymac :). Czyli po formacie mam tez wylaczyc serwer multimediow  ? itunes itd ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
davero

OK jade od nowa :). Powylaczalem wsio multimedia itd dalej indexuje chyba teraz sie tego nie da zatrzymac :). Czyli po formacie mam tez wylaczyc serwer multimediow  ? itunes itd ...

No i nie wiem co robic :). Dalem nowy katalog wrzucilem dane (część)  i dalej mieli co prawda inaczej całkiem ciszej a panel sterowania śmiga. Jeden problem ftp dalej nie widzi tych plikow ... i nie wiem czy nie poświęcić się po kablu bezpośrednio ... co sądzisz ?

Chyba znalazłem odp. FTP działa czyli indeksowal :), więc chyba będzie spoko i moge ładować resztę :) Pod nasem nie da rady usunąc katalogów wgranych przez system, pod linuxem tak, a powiec mi co by się stało jakbym wywalił katalogi i dał np swoje ? wywali mi sie nas? Myślę, że nie będę ruszał, ale pytam z ciekawości :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Pod nasem nie da rady usunąc katalogów wgranych przez system, pod linuxem tak, a powiec mi co by się stało jakbym wywalił katalogi i dał np swoje ? wywali mi sie nas? Myślę, że nie będę ruszał, ale pytam z ciekawości :)

:/ zostaw i nie ruszaj :)

problem został rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      QNAP wprowadził dziś do oferty nowy miniaturowy i potężny jednopłytkowy serwer IoT (Internet of Things) dla deweloperów aplikacji i systemu bazujących na Internecie Rzeczy. QBoat Sunny może łączyć się z wieloma różnymi urządzeniami, platformami i aplikacji IoT i być wykorzystywany zarówno jako miniaturowy serwer do prywatnych aplikacji Internetu Rzeczy czy jako element systemu fog computing w dużych systemach IoT. Skorzystanie z wydajnego urządzenia QBoat Sunny może przynieść deweloperom znaczne oszczędności finansowe i pozwolić na zredukowanie obciążenia łącza, a ono samo łatwo integruje się z systemami o różnych zastosowaniach.

QBoat Sunny zapewnia ogromny potencjał w zakresie wydajności oraz możliwości przechowywania danych – urządzenie wyposażone jest w procesor Annapurna Labs AL-314, 2 GB pamięci RAM oraz dwa złącza M.2 SATA SSD (o długości 2260 oraz 2280). Urządzenie ma też trzy porty 1000BASE-T ports, dwa USB 3.1 Gen 1 Type A oraz port M.2 pozwalający na zainstalowanie modułu łączności bezprzewodowej (o długości 2230). QBoat Sunny wykorzystuje system QTS Lite – “odchudzoną” wersję wielokrotnie nagradzanego systemu operacyjnego QTS. QTS Lite oferuje nie tylko kluczowe funkcje pełnej wersji systemu (w tym również File Station, Storage Manager, Network & Virtual Switch oraz App Center), ale również Container Station oraz narzędzia dla deweloperów QIoT Suite Lite. QBoat Sunny zapewnia znakomitą wydajność sprzętu oraz oprogramowania, a także szerokie opcje rozbudowy, co pozwala na dopasowanie go do specyfiki zróżnicowanych wdrożeń, uproszczenie implementowania IoT oraz ułatwienie dostępu do aplikacji Internetu Rzeczy.

"Premiera QBoat Sunny pokazuje naszą determinację w promowaniu innowacyjnych rozwiązań w segmencie IoT i zapewnia twórcom aplikacji Internetu Rzeczy oraz integratorem łatwe w użyciu, elastyczne urządzenia pozwalające na obniżenie kosztów funkcjonowania systemu (TCO). QBoat Sunny to mini serwer/bramka IoT następnej generacji, wyróżniający się możliwością pełnienia dwóch różnych funkcji oraz ogromnymi możliwościami wykorzystania w systemach edge computing. System operacyjny QTS Lite oferuje użytkownikom bogaty zestaw funkcji oraz wsparcie dla Container Station i QIoT Suite Lite. Zarówno początkujący, jak i zaawansowani użytkownicy mogą efektywnie wykorzystać QBoat Sunny w swoich projektach, korzystających z przydatnych dla nich aplikacji i w pełni wykorzystać potencjał Internetu Rzeczy” – skomentował Louis Chen, Product Manager QNAP.

QBoat Sunny oferuje użytkownikom kompletny zestaw funkcji i dostępny jest w przystępnej cenie. Urządzenie może być wykorzystywane jako bezpiecznym, niedrogi serwer w niewielkich wdrożeniach/prywatnych chmurach IoT, jako serwer w systemach fog lub edge computing server, a także jako filtr danych/relay w dużych systemach IoT lub publicznych chmurach. Dzięki niemu użytkownicy mogą redukować koszty korzystania z publicznych chmur (np. minimalizując opłaty za moc obliczeniową lub transfer) i dzięki temu efektywniej korzystać ze swoich zasobów.

Container Station jest opracowaną przez QNAP lekką technologią wirtualizacji dla kontenerów Docker oraz LXC. Twórcy aplikacji mogą łatwo je przenosić do QBoat Sunny bez konieczności przepisywania kodu. Co więcej, Docker Hub oferuje wszechstronne kontenery, które można pobrać do Container Station do natychmiastowego użytku i wdrożenia. QIoT Suite Lite jest zintegrowanym pakietem IoT stworzony przez QNAP, zbudowanym z użyciem popularnych open-source’owych aplikacji IoT, takich jak Node-RED oraz Freeboard. Doskonale sprawdza się nad każdym etapem tworzenia projektów IoT – z poziomu pojedynczego interfejsu. Początkujący twórcy aplikacji mogą użyć QIoT Suite Lite do tworzenia swoich pierwszych projektów IoT, a następnie rozwijać je wraz ze wzrostem projektu.

Specyfikacja: QBoat Sunny: czterordzeniowy procesor Annapurna Labs AL-314 quad, 2GB DDR3 RAM
      Dostępność Nowy mini serwer IoT QBoat Sunny jest już dostępny. Więcej informacji o urządzeniu znaleźć można na stronie : https://www.qnap.com/pl-pl/product/qboat sunny
    • PawelP
      Przez PawelP
      Mam problem ze swoim TS-420 (już czteroletnim). Otóż mam w Windows na "starszym" komputerze zmapowane dyski sieciowe swojego QNAPa i wszystko jest OK, to znaczy mam dostęp, mogę robić R/W. Czyli TS-420 działa. Ale niestety, chcąc zmienić przydziały pamięci dla użytowników domowych okazało się, że nie mogę się do niego zalogować.  QFinder Pro (6.3) widzi tego NASa, niektóre funkcje działają (np. wyświetla się Configuration), ale na próbę loginu dostaję taki "return":

Service Unavailable
      The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.
      Apache Server at 192.168.2.137 Port 8080

Nie daje się też zrobić firmware update (w pewny momencie zwraca "failed").

Oczywiście z "nowego" komputera nie da się już zmapować dysków. Funkcja Map Network Drives w QFinder Pro nie działa, a mapowanie ręczne //SERVER/SHARE z exploratora też zwraca błąd.

Wygląda na to, że coś się w nim "zdegenerowało", pytanie tylko co i jak to naprawić?

PS. Wszystkie standardowe zabiegi poczynając od włącz/wyłącz, reset, itd oczywiście starannie wykonałem.

Będę wdzięczny za porady,

Pozdrawiam, Paweł

• kadaffi
      Przez kadaffi
      Witam
      Właśnie zakupiłem router netgear r7800. Skonfigurowałem go wstępnie i jestem niezadowoloy z transferów w sieci wifi.  W sieci mam qnapa 1gb ethernet na którego chce przerzucać dane z laptopa oraz oglądać filmy na tv ale na tą chwilę transfery jakie osiągam przy kopiowaniu plików odczyt jakieś 15/20MB/s 5ghz i jakieś 10MB/s 2,4ghz. Moja karta sieciowa to Intel(R) Dual Band Wireless-AC 8260. Nie mogę się w niej doszukać zmiany szerokości kanału. Ustawione mam 20mhz. Czy ona nie obsługuje chociażby 40mhz? Na tą chwile przepustowość karty sieciowej pokazuje mi 5ghz 870Mb/s 2,4 ghz 144 Mb/s. Czy macie jakieś sugestie? 
      Pozdrawiam

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności