Skocz do zawartości
davero

Odczyt/Zapis EXT3

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

davero

Witam mam dysk z wgranym firmware od qnap 212. Tam docelowo ma działać Toshiba 3tb. Podpiąłem pod PC i widze partycje ext3. Jest jeden problem nie wiem jak ustawić zapis na tej partycji? pisze mi tylko do odczytu. Przerzucać 3tb danych przez kabel trochę trwa. Przerzucane dane przez FTP pokazują mi 16m/s max :/.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

jeśli chcesz to zrobić w windowsie to musisz zainstalować sterownik umozliwiający zapis na tym fs. jest

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
do total commander który umozliwi jedynie odczyt lub

najprościej będzie zassać livecd jakiegoś linuxa (mint) zabootować płytkę (lub utworzyć bootowalny pendrive) - podłączyć oba dyski i przerzucić dane. wtedy masz pełną wydajność magistrali sata :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
davero

jeśli chcesz to zrobić w windowsie to musisz zainstalować sterownik umozliwiający zapis na tym fs. jest

do total commander który umozliwi jedynie odczyt lub

najprościej będzie zassać livecd jakiegoś linuxa (mint) zabootować płytkę (lub utworzyć bootowalny pendrive) - podłączyć oba dyski i przerzucić dane. wtedy masz pełną wydajność magistrali sata :)

Z linuxem nigdy się nie bawiłem :) Podpiąłem dysk pod nasa. Transfer mam do 18m/s zapis przez FTP. Masz jakiś pomysł przegrać to szybciej przez lan ? Modem mam thomsona z upc 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jabol

Czy w PC z którego to jest wysyłane jest karta gigabitowa??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
davero

Czy w PC z którego to jest wysyłane jest karta gigabitowa??

Tak PC nie jest stary (2012) taka płyta 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

Modem mam thomsona z upc 

to akurat nie ma znaczenia :) najszybciej będzie w komputerze dysk - dysk.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
davero

to akurat nie ma znaczenia :) najszybciej będzie w komputerze dysk - dysk.

Chyba będę musiał sie pod szkolić :). Da się podpiąc bezpośrednio kablem pc z nasem ? nie będzie szybciej. Chyba na testach chipa miał on zapis 40m/s :p takim bym nie pogardził. Teraz nawet idzie mi 8m/s :) No to 3 dni wgrywania przy takim transferze mam :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

No to 3 dni wgrywania przy takim transferze mam :)

:) więc ponownie polecam przegrać to w komputerze :) trzeba zassać

, nagrać a potem już z górki - ikona komputer na pulpicie (w linux mint) - zobaczysz 2 dyski i ognia :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
davero

:) więc ponownie polecam przegrać to w komputerze :) trzeba zassać

, nagrać a potem już z górki - ikona komputer na pulpicie (w linux mint) - zobaczysz 2 dyski i ognia :)

ok dzięki :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• glorifyday
      Przez glorifyday
      Po raz kolejny robi mi sie ciasno na moim DS-713+ i choc generalnie jestem z niego na maksa zadowolony, trzeba by sie zastanowic, co dalej z tym fantem.
      Z perspektywy czasu pluje sobie w brode, ze nie kupilem czterodyskowca, teoretycznie moglbym teraz dokupic rozszerzenie, ale rozwazam tez inne opcje.
      Plus jest taki, ze NASy troche poszly do przodu i teraz juz bardziej ekonomiczne modele zapewniaja predkosci wyzsze nawet niz moj DS-713+.
      Minus z kolei - ze przyzwyczailem sie do Synology, ale Synology sie dosc wysoko ceni i nie wiem, czy nie wartoby czegos w zyciu zmienic ;-).
      Zrobilem sobie na morelach wyszukiwanie po czterodyskowcach i w sumie dobrze wyglada cenowo i specyfikacyjnie ten Qnap TS-431P:
      https://www.morele.net/serwer-plikow-qnap-ts-431p-975708/

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość. Qnap twierdzi, ze nawet przy szyfrowanym woluminie zapewnia 190 MB/s, co byloby nawet postepem w stosunku do DS-713+. Podoba mi sie tez jeden wielki wiatrak, zamiast dwoch mniejszych, jak w czterodyskowcach Synology.
      No ale mam swoje przyzwyczajenia. Glownie Photo Station. Czy przesiadka na Qnap moze mnie bolec?
      Co to w ogole za firma jest? Synology to AFAIK Tajwan. A Qnap?
    • Anon
      Przez Anon
      Witam, aktualnie głowie się w jaki sposób mogę wykonać backup z zewnętrznego serwera VPS (najlepiej po sftp/ftp) bezpośrednio na NAS QNAP. Czy jest jakieś gotowe rozwiązanie? Próbowałem przebrnąć przez Hybrid Backup Sync jednak z tego co widzę to jest taka możliwość, ale tylko w odwrotną stronę (z QNAP na zewnętrzny serwer). Czy jest jakaś opcja w systemie QNAPA, która daje taką możliwość, czy trzeba "kombinować" po swojemu?
    • Anon
      Przez Anon
      Witam,  potrzebuję dosyć szybko podjąć decyzję, dlatego każda odpowiedź będzie pomocna. Zastanawiam się nad zakupem serwera NAS, który będzie służył w głównej mierze do przechowywania prywatnych danych oraz kopii z serwera VPS, więc nie jestem nie wiadomo jak wymagający. Aktualnie moim typem jest QNAP 228 oraz droższy 231p-posiada koś? Zastanawiałem się również nad synology ds216se jednak będzie on chyba gorszy (tylko 256ramu). Korzystanie z NASA to przeważnie SAMBA, ew. FTP. Aktualnie mam możliwość zakupienia ts-228 lub ts 231p o stówkę taniej, jednak zastanawiam się czy warto dokładać do tego drugiego modelu.
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności