Skocz do zawartości
davero

Odczyt/Zapis EXT3

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

davero

Witam mam dysk z wgranym firmware od qnap 212. Tam docelowo ma działać Toshiba 3tb. Podpiąłem pod PC i widze partycje ext3. Jest jeden problem nie wiem jak ustawić zapis na tej partycji? pisze mi tylko do odczytu. Przerzucać 3tb danych przez kabel trochę trwa. Przerzucane dane przez FTP pokazują mi 16m/s max :/.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

jeśli chcesz to zrobić w windowsie to musisz zainstalować sterownik umozliwiający zapis na tym fs. jest

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
do total commander który umozliwi jedynie odczyt lub

najprościej będzie zassać livecd jakiegoś linuxa (mint) zabootować płytkę (lub utworzyć bootowalny pendrive) - podłączyć oba dyski i przerzucić dane. wtedy masz pełną wydajność magistrali sata :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
davero

jeśli chcesz to zrobić w windowsie to musisz zainstalować sterownik umozliwiający zapis na tym fs. jest

do total commander który umozliwi jedynie odczyt lub

najprościej będzie zassać livecd jakiegoś linuxa (mint) zabootować płytkę (lub utworzyć bootowalny pendrive) - podłączyć oba dyski i przerzucić dane. wtedy masz pełną wydajność magistrali sata :)

Z linuxem nigdy się nie bawiłem :) Podpiąłem dysk pod nasa. Transfer mam do 18m/s zapis przez FTP. Masz jakiś pomysł przegrać to szybciej przez lan ? Modem mam thomsona z upc 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jabol

Czy w PC z którego to jest wysyłane jest karta gigabitowa??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
davero

Czy w PC z którego to jest wysyłane jest karta gigabitowa??

Tak PC nie jest stary (2012) taka płyta 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Modem mam thomsona z upc 

to akurat nie ma znaczenia :) najszybciej będzie w komputerze dysk - dysk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
davero

to akurat nie ma znaczenia :) najszybciej będzie w komputerze dysk - dysk.

Chyba będę musiał sie pod szkolić :). Da się podpiąc bezpośrednio kablem pc z nasem ? nie będzie szybciej. Chyba na testach chipa miał on zapis 40m/s :p takim bym nie pogardził. Teraz nawet idzie mi 8m/s :) No to 3 dni wgrywania przy takim transferze mam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

No to 3 dni wgrywania przy takim transferze mam :)

:) więc ponownie polecam przegrać to w komputerze :) trzeba zassać

, nagrać a potem już z górki - ikona komputer na pulpicie (w linux mint) - zobaczysz 2 dyski i ognia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
davero

:) więc ponownie polecam przegrać to w komputerze :) trzeba zassać

, nagrać a potem już z górki - ikona komputer na pulpicie (w linux mint) - zobaczysz 2 dyski i ognia :)

ok dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      QNAP udostępnił dziś adapter QNAThunderbolt 3 do 10GbE, pozwalający użytkownikom komputerów ze złączem Thunderbolt 3 Type-C na łatwe łączenie się z sieciami 10GbE. Dzięki nowemu produktowi mogą oni wygodnie korzystać zarówno z łączności Thunderbolt 3, jak i sieci 10GbE – np. do przesyłania plików, pracy w sieci itp.

Seria QNA składa się z dwóch modeli - QNA-T310G1T wyposażony jest w port Thunderbolt 3 oraz 10GbE Multi-Gigabit (10G/5G/2.5G/1G/100M), zaś QNA-T310G1S – w jeden port 10GbE SFP+. Adaptery są niewielkie, z powodzeniem mieszczą się w dłoni i doskonale sprawdzą się w każdym środowisku roboczym. Ich niski profil sprawia, że nie nagrzewają się nawet podczas długiej pracy.
      Uwaga W urządzeniach z Windows® do obsługi modelu QNA-T310G1T niezbędny jest sterownik Aquantia® AQC107. Do obsługi modelu QNA-T310G1S potrzebny jest sterownik Aquantia® AQC 100. W urządzeniach z macOS niezbędny jest system w wersji 10.13.3 (lub nowszej).
      Specyfikacja nowych modeli QNA-T310G1T:PHY IC: AQC107S; I/O: 1 x Thunderbolt 3, 1 x connector 10GbE/NBASE-T; kabel Thunderbolt 3  0,5m
      QNA-T310G1S:PHY IC: AQC100S; I/O: 1 x Thunderbolt 3, 1 x connector 10GbE SFP+; kabel Thunderbolt 3 0,5m
      Więcej informacji : 
      Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków. Dostępność Adaptery QNA Thunderbolt 3 do 10GbE są już dostępne. Więcej informacji o nowościach oraz o innych produktach QNAP znaleźć można na stronie www.qnap.com/pl.
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      QNAP udostępnił dziś adapter QNAThunderbolt 3 do 10GbE, pozwalający użytkownikom komputerów ze złączem Thunderbolt 3 Type-C na łatwe łączenie się z sieciami 10GbE. Dzięki nowemu produktowi mogą oni wygodnie korzystać zarówno z łączności Thunderbolt 3, jak i sieci 10GbE – np. do przesyłania plików, pracy w sieci itp.

Seria QNA składa się z dwóch modeli - QNA-T310G1T wyposażony jest w port Thunderbolt 3 oraz 10GbE Multi-Gigabit (10G/5G/2.5G/1G/100M), zaś QNA-T310G1S – w jeden port 10GbE SFP+. Adaptery są niewielkie, z powodzeniem mieszczą się w dłoni i doskonale sprawdzą się w każdym środowisku roboczym. Ich niski profil sprawia, że nie nagrzewają się nawet podczas długiej pracy.
      Uwaga W urządzeniach z Windows® do obsługi modelu QNA-T310G1T niezbędny jest sterownik Aquantia® AQC107. Do obsługi modelu QNA-T310G1S potrzebny jest sterownik Aquantia® AQC 100. W urządzeniach z macOS niezbędny jest system w wersji 10.13.3 (lub nowszej).
      Specyfikacja nowych modeli QNA-T310G1T:PHY IC: AQC107S; I/O: 1 x Thunderbolt 3, 1 x connector 10GbE/NBASE-T; kabel Thunderbolt 3  0,5m
      QNA-T310G1S:PHY IC: AQC100S; I/O: 1 x Thunderbolt 3, 1 x connector 10GbE SFP+; kabel Thunderbolt 3 0,5m
      Więcej informacji : https://www.qnap.com/pl-pl/product/qna-tb-10gbe
      Dostępność Adaptery QNA Thunderbolt 3 do 10GbE są już dostępne. Więcej informacji o nowościach oraz o innych produktach QNAP znaleźć można na stronie www.qnap.com/pl.

Zobacz cały artykuł
    • dexia
      Przez dexia
      Witam, Czy mogę prosić o pomoc jak zrobić aby udostępniony plik w folderze dało się edytować ale nie można było go usunąć przez innego użytkownika. 

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.