Skocz do zawartości
pawel

Serwer SFTP

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

pawel

Witam Wszystkich na Forum w moim pierwszym poście

Mam pytanie donośnie konfiguracji serwera SFTP na Synology DS 214 Se, ewentualnie na nowo wchodzącym DS 215. Jako że nie miałem do czynienia z tymi urządzeniami wcześniej, chciałbym się upewnić czy uda się zrealizować tą funkcję na tym urządzeniu. Konkretnie mam program, który generuje backup i może go przesłać na srewer SFTP (tylko i wyłącznie na SFTP).  Wystarczy w programie podać adres ip serwera:port, nażwę użytkownika i hasło. W drugiej lokalizacji ma stać właśnie serwer synology. Połączenie jest nastepujące: komputer z programem - router - sieć internet - router - serwer Synology. I teraz pytanie, konfigurował ktoś taką usługę i może mi to potwierdzić w 100 % że zadziała. Na routerze stojącym przed Synology oczywiście przekierowuje port wybrany do SFTP, router ma stały zewnetrzny adres ip więc nie ma problemu ze "znalezieniem" w sieci.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

Pawel.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

Czy zadziała na 100% nie wiem - musisz sprawdzić, ale mogę potwierdzić ,że DSM posiada taką funkcjonalność :

openit_1417023419__2014-11-26_183353.png

sprawdziłem i działa bez problemów:

Status: Łączenie z ***...
Odpowiedź fzSftp started
Polecenie: open "****@***" 22
Polecenie: Ufaj nowemu kluczowi hosta: Tak
Polecenie: Pass: ********
Status: Connected to ***
Status: Uzyskiwanie listy katalogów...
Polecenie: pwd
Odpowiedź Current directory is: "/"
Polecenie: ls
Status: Listing directory /
Status: Listowanie katalogów zakończone pomyślnie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
pawel

Dziękuję za sprawdzenie, pozostaje zakupić i uruchomić, też liczę na to że zadziała

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

pozostaje zakupić i uruchomić, też liczę na to że zadziała

jeżeli ślesz backup przez WAN via sftp to jedyne o co musisz zadbać to poprawne przekierowanie portów na routerze przed NAS'em. Klient musi jedynie zaakceptować klucz serwera.

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności