Skocz do zawartości
Bartek Chwiećko

Cisco Air-lap126n-a-k9 - co to jest?

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Bartek Chwiećko

Witam. 

Czy ktoś wie co to dokładnie jest za urządzenie i czy jest dobre? W sieci jest mało informacji a nie znam się tak na sieciach żeby wiedzieć co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

http://www.cisco.com/c/en/us/products/collateral/wireless/aironet-1260-series/data_sheet_c78-593663.html

Cisco Aironet 1260 to rodzina punktów dostępowych klasy enterprise przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach wewnątrz budynków (środowisko przemysłowe - fabryki, magazyny). Technologie Cisco ClientLink czy Cisco BandSelect zastosowane w tych urządzeniach pozwoliły zwiększyć zasięg i niezawodność sieci zbudowanej w oparciu o punkty dostępowe Cisco Aironet 1260. Szeroki wybór anten zewnętrznych zapewnia optymalne pokrycie dla różnych scenariuszy wdrożeniowych. Cisco Aironet 1260 mogą pracować zarówno jako niezależne punkty dostępowe lub jako urządzenia zarządzane przez kontroler, co pozwala w łatwy sposób dopasować ofertę do aktualnych wymagań klienta.

Najważniejsze cechy:

• Obsługa standardu 802.3af (Power over Ethernet)
  • Rozszerzona temperatura pracy i wytrzymałe elementy zapewniają niezawodną pracę w trudnych warunkach
  • Technologia ClientLink poprawiająca niezawodność i zasięg sieci
  • Technologia BandSelect poprawia 5 GHz połączenia klientów w mieszanych środowiskach klienckich
  • 2x3 MIMO
  • Zewnętrzne anteny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bartek Chwiećko

Zgadza się, parametry wiem że takie są, ale podobno to dosyć drogie urządzenie jest, ale co ma to urządzenie że jest drogie? Bo waży swoje, tak jakby to naprawdę solidny sprzęt był. Może ma on zastosowanie biznesowe bardziej? Bo mi to nie jest potrzebne i chciałbym to sprzedać, tylko czy to jest warte konkretnych pieniędzy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

i czy jest dobre?

na pewno "dobre" ale również bardzo drogie

ale podobno to dosyć drogie urządzenie jest, ale co ma to urządzenie że jest drogie?

ok 2400zł z FV. Linia biznesowa a dlaczego drogie masz w opisie który zacytowałem.

tylko czy to jest warte konkretnych pieniędzy?

jeżeli ktoś stawia wymagania do których został przystosowany ten AP to jest warte. Jakich ? nie wiem. zacząłbym od alledrogo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Bartek Chwiećko

Znaczy ja to tylko podstawy znam, więc nawet te dane które podałeś (dziękuję :D ) nie wiele dają. Bo dostałem to urządzenie od brata z USA, gdzie rozbierali jakiś magazyn firmowy i to co tam zostało to mogli wziąć więc pracownicy między sobą się podzielili, on wziął między innymi to urządzenie bo myślał że mi się przyda,ale jak tylko zobaczyłem co to jest to wiedziałem że to bardziej do jakiejś firmy z zastosowaniem biznesowym ma zastosowanie niż do zwykłej sieci domowej, dlatego chętnie bym to sprzedał, tylko ciekawe ile można za to wziąć za używane ale w bardzo dobrym stanie, tyle że bez zasilacza, no ale wiadomo zasilacz łatwo można dokupić.

Dziękuje od razu za tak szybkie odpowiedzi :)

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Zacząłbym do 300PLN bo zasilacza brak, stan techniczny nieznany, brak faktury dla firmy. Może trafi się ktoś kto zorientuje się co to jest i jakie ma możliwości. olx, allegro itp

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• glorifyday
      Przez glorifyday
      Od jakiegos czasu coraz czesciej moj Linksys WAG200G nie przywraca polaczenia po jego utracie. Swieci sie czerwona dioda statusu ADSL, a w Web UI mozna wyczytac:

DSL Status: Connected
      DSL Modulation Mode: ADSL2+
      DSL Path Mode: Interleaved
      Downstream Rate: 0 kbps
      Upstream Rate: 0 kbps
      Downstream Margin: 2147483647 db
      Upstream Margin: 7 db
      Downstream Line Attenuation: 24 db
      Upstream Line Attenuation: 5 db
      Downstream Transmit Power: 12 db
      Upstream Transmit Power: 22 db

Wujek (TFU!) google mowi, ze to 2147483647 db jest wina ISP. WAG200G pokazuje ponoc taka dziwna wartosc, kiedy sygnal na linii jest za slaby.

Jednak mozna sie polaczyc. Pomaga:
      - wylaczenie i wlaczenie WAGa,
      - (chyba) wypiecie i wpiecie sygnalu ADSL,
      - Hard Reboot z Web UI (to nie to samo, co factory reset),
      - (edit: nie zawsze) Soft Reboot z Web UI.

Ale nie pomaga:
      - disconnect/connect z Web UI.

Generalnie czeka mnie pewnie batalia z dostawca (Orange). ADSL jest dostarczany na linii kiedys nalezacej do TP przez Orange w ramach niesprzedawanej juz przez Orange uslugi Orange Freedom - Internet stacjonarny. Nie wiem, ile to potrwa i jak sie skonczy, ale mysle o opcji B w postaci skryptu wywolujacego w przypadku braku polaczenia na WAGu to samo, co robi Hard Reboot. Sa zasadniczo dwie opcje.

1. Skrypt bedzie sie uruchamial na Synology, Popcornie albo Asusie RT-N16, ktore sa w tej samej podsieci, maja dostep po SSH i mozliwosc instalowania roznego oprogramowania opcjonalnego.

2. Skrypt bedzie wykonywal sam WAG.

Opcja 2 bylaby chyba prostsza do wykonania, ale wymaga zrezygowania z OFW na WAGu. A do tego sie nie kwapie. Obecnie jest tam OFW 1.01.09 i poza zonkiem z polaczeniami dziala bardzo stabilnie. Sygnal WiFi jest stosunkowo mocny, przepustowosc wysyca standard i nie plywa. Szkoda ruszac.

Natomiast jesli nie 2, to skrypt na Synology, Asusie, czy Popcornie musialby niestety symulowac interakcje z Web UI WAGa. Niestety a moze stety, bo to mialoby plusy dodatnie - np. skrypt cyklicznie sprawdzalby komorke Web UI z zewnetrznym IP WAGa. Jakby byla inna niz ostatnio zapamietana, wolalby no noip i zmienial DDNSy, a jakby byla pusta, restartowalby WAGa. I wszystko to w ramach LAN.
      Minusy ujemne sa dwa:
      - nie wiem, czy sie da,
      - nie wiem, jak sie do tego zabrac .

"Nie wiem, czy sie da" z powodu uwierzytelnienia, poniewaz kiedy sprobowalem wejsc na adres
      http://user:pass@WAG_IP/setup.cgi?next_file=Reboot.htm
      to np. mozilla jeszcze raz prosila o potwierdzenie, ze uzytkownik user chce wejsc na strone, a lynx w ogole napisal, ze strona nie zezwala na taka autentykacje i poprosil o dane uzytkownika ponownie.

A "nie wiem, jak sie zabrac", bo nie mam za wielkiego doswiadczenia w interpretowaniu zawartosci stron WWW. Probowalem sie wspomoc Selenium, ale niewiele mi to dalo. Zobaczylem, ze JDownloader ma dla tego rutera jakis skrypt do ponownego laczenia, ale nie wiem, jak taki skrypt przerobic na reboot i jak mozna by go wywolac spoza JDownoadera.

Docenie zatem wszelkie porady od ktorej strony i czym najlepiej problem ugryzc.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności