Skocz do zawartości
TP_old

RT-AC68U Problem z pasmem 80MHz

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

TP_old

Witam

Po ostatniej aktualizacji najnowszego firmware routera (wersja 3.0.0.4.376_3602) zauważyłem , że router ma problem z ustawieniem pasma 80Mhz oczywiście na częstotliwości 5Ghz.Po ustawieniu wszystkiego na auto i 20/40/80 router zestawia maksymalnie pasmo 40Mhz.Przy wymuszeniu 80Mhz oraz mixed N/AC router zestawia z uporem maniaka kanał 36 w paśmie 20Mhz.Dodam , że po zakupie routera ok.3 miesiące temu wszystko działało jak należy. Bridge Linksysa zestawiał się z routerem i raportował AC w paśmie 80Mhz.Dopiero przy aktualizacji wyszły te niedomagania. Powrót do starszych firmware , ustawienia fabryczne i resety nic nie zmieniły. Tematy z tymi niedomaganiami pojawiały się na forach , ale nie znalazłem rozwiązania.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Asus wypuścił "skopany" firmware. Musisz poczekać na aktualizację do wersji która poprawi te problemy. Przyczyną jest nowe CFE oraz to że w paśmie 5GHz nie widzieć dlaczego obcięli list kanałów do "36 40 44 48".  Ten FW ma być przymiarką do aktualizacji do wersji AsusWRT 2.0 dla AC56 i AC68 powiększając dostępną przestrzeń dla FW do 64MB - pewnie dlatego, że w przyszłości planują dodanie DPI od TrendMicro. Nieudana aktualizacja a poprawki na razie brak.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

@TP_old nie sprawdzałem tego po przeinstalowaniu... :lebwmur:  faktycznie mam dokładnie tak samo.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Może więc w porę zmieniłem router :)

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mtcl1

Witam,

Również u mnie 5G "dało ciała" po ostatniej aktualizacji.

Pomogło mi forum http://forums.smallnetbuilder.com/a dokładnie parę połączonych tematów.

A więc po kolei:

-zainstalowałem firmware Merlina 374.43_2

-reset do ustawień fabrycznych/początkowych : CFE nadal w wersji 1.02 i nadal problem z 5G

-poprzez SSH wgrałem następującą komendę:

nvram set 0:regrev=0
nvram set 1:regrev=0
nvram set 0:ccode=#a
nvram set 1:ccode=#a
nvram set pci/1/1/ccode=#a
nvram set pci/1/1/regrev=0
nvram set pci/2/1/ccode=#a
nvram set pci/2/1/regrev=0
nvram set regulation_domain=#a
nvram set regulation_domain_5G=#a
nvram set wl_country_code=#a
nvram set wl_country_rev=0
nvram set wl0_country=#a
nvram set wl0_country_code=#a
nvram set wl0_country_rev=0
nvram set wl0_reg_mode=off
nvram set wl1_country=#a
nvram set wl1_country_code=#a
nvram set wl1_country_rev=0
nvram set wl1_reg_mode=off
nvram commit
reboot

-przywrócenie do fabrycznych ponownie i po reboocie na 5G mam wszystkie kanały  i mój Dell DW1550 łaczy się z routerem na 866.5 Mb/s (CFE nadal 1.02)

-następnie można uaktualnić firmware ale używając tylko tzw forka http://forums.smallnetbuilder.com/showthread.php?t=18914

Mam nadzieję, że powyższe info okaże się przydatne dla użytkowników  RT-ACU

Korzystałem z tematu " [HOW TO] AC68U All Region & Channels + Max. TX Power" na forum smartnetbuilder.com

Pozdrawiam

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
didisoft

Od dwóch dni też walczyłem z tym problemem. Myślałem, że to aktualizacja OS X do Yosemite rozsypała sterowniki od WiFi. Pomógł dopiero powrót do starego firmware Asus'a 3.0.0.4.374.5656  z kwietnia. Na chwilę obecną siedzę na historycznym firmware, ale za to prędkość 867 Mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekb1

ASUS RT-AC68U Firmware version 3.0.0.4.376.3602

For US and TW only.

Taki maly dopisek na czewono.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

For US and TW only.

dodali to dopiero po awanturze która przetoczyła się przez fora :/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TP_old

Dopisek pojawił się najprawdopodobniej dopiero dzisiaj lub wczoraj (ale na pewno nie widniał od początku). Fora są przepełnione użytkownikami , którzy aktualizowali nieszczęsny firmware  i również borykają się z tym problemem. U mnie downgrade do wcześniejszych wersji nie pomógł jak pisałem. Serwis Asusa odpisał mi  , żeby uzbroić się w cierpliwość  , a problem zostanie rozwiązany w kolejnym firmware. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sobih

Firmware mający rozwiązać problem szerokości kanału na paśmie 5GHz (dla EU):

hxxps://www.asuswebstorage.com/navigate/s/4D69A9A6F7014*34FEBFF812142774

Osobiście jestem zwolennikiem by nie naprawiać tego co nie jest zepsute. Nie aktualizowałem routera od 3 czy 4 miesięcy, mój działa bez najmniejszego problemu. Kupiłem AC87U i na razie nie mam kiedy się zabrać za podmiankę...

Edytowane przez house
usunięto nieznany link
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

O.T.

Może więc w porę zmieniłem router :)

Taaaa ... a pamiętasz komu chciałeś go wcisnąć ? ;-)

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

Firmware mający rozwiązać problem szerokości kanału na paśmie 5GHz (dla EU):
a skąd ta informacja? Nigdzie nic nie ma o takiej wersji... Jestem żywo zainteresowany naprawą tego błędu ale nie chciałbym też instalować czegoś z nieznanego źródła! asuswebstorage to chmura asus-ua na, której każdy może trzymać co chce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sobih

Źródło sprawdzone. Soft pojawi się na stronie na dniach. Oczywiście możesz poczekać na wersję pobieraną ze strony.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

Problem wydaje się naprawiony! Dzięki @sobih za info! Dzięki @house za sprawdzenie źródła! 

Edytowane przez Idanit
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TP_old

Potwierdzam. Firmware poprawkowy wgrany. Wszystkie kanały dostępne. Działanie prawidłowe.

Temat do zamknięcia. Dzięki wszystkim za pomoc.

Edytowane przez TP_old
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Hictis1935
      Przez Hictis1935
      Witam,
      posiadam router ASUS RT-AC68U, firmware Merlin 380.68_4 i światłowód 600 Mbit/s.
      Przy podłączeniu kabla WAN bezpośrednio do karty sieciowej uzyskuję gwarantowaną prędkość.
      W momencie poprowadzenie sieci przez router, maksymalne osiągi oscylują w granicach 500 Mbit/s.
      CPU Core 1 osiąga 100%, Core 2 jest prawie nie używany.
      QoS, Bandwitch Monitor, Air Control i inne dodatki są off.  W zakładce info WAN i Lan 1 Gbps.
      Próbowałem różne ustawienia w zakłade Switch Control (Enable Jumbo Frame, Spanning-Tree Protocol, NAT Acceleration ON/OFF) ale to nic nie pomaga.

Udało mi się znaleźć informacje, że niektórzy na tym routerze wyciągają prędkości > 900 Mbit/s.
      Proszę  pomoc, lub sugestie co jeszcze mógł bym sprawdzić aby w pełni wykorzystać możliwości ISP.
    • bischop
      Przez bischop
      Hi
      On my router:
      Tomato v1.28.0000 MIPSR2-2.4-123 K26 USB AIO ======================================================== Welcome to the Netgear WNR3500L v2 [TomatoUSB] # uname -a Linux unknown 2.6.22.19 #4 Wed Oct 29 11:33:28 CET 2014 mips GNU/Linux got problem with DDoS attack. From time to time - usually every day between 6 p.m. - 01:00 a.m. - somebody is attacking. I`m not sure he is attacking from only one IP address or many.
      I got no proper rules for my iptables and i`m not sure exacly how to defend from this kind of attack.
      I think this kind of attack is not on TCP but UDP protocol. Why? becouse i think somebody is trying to DDoS my TeamSpeak v3 server behind that router. If TeamSpeak is turned off - there are not DDoS attack at all, my router is alive and not under heavy traffic.
      Using iptables && conntrack got a problem, becouse my iptables rules are not accepted becouse i got no conntrack :
      # iptables -t mangle -A PREROUTING -m conntrack --ctstate INVALID -j DROP iptables v1.3.8: Couldn't load match `conntrack':File not found Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.  

That is weird becouse i think i got it:
      # lsmod | grep conntrack nf_conntrack_h323 37152 0 nf_conntrack_ipv6 14176 3 # modprobe -l | grep conntrack /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/netfilter/nf_conntrack_h323.ko /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/netfilter/nf_conntrack_proto_gre.ko /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/netfilter/nf_conntrack_sip.ko /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/ipv6/netfilter/nf_conntrack_ipv6.ko /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/netfilter/nf_conntrack_ftp.ko /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/netfilter/nf_conntrack_pptp.ko /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/netfilter/nf_conntrack_rtsp.ko So if i got it - i dont know how to load this module for IPv4.
      # ll -a /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/ipv4/ drwxr-xr-x 3 root root 191 Oct 29 2014 ./ drwxr-xr-x 9 root root 105 Oct 29 2014 ../ -rw-r--r-- 1 root root 7704 Oct 29 2014 ah4.ko -rw-r--r-- 1 root root 9288 Oct 29 2014 esp4.ko -rw-r--r-- 1 root root 9160 Oct 29 2014 ipcomp.ko drwxr-xr-x 2 root root 593 Oct 29 2014 netfilter/ -rw-r--r-- 1 root root 5344 Oct 29 2014 tcp_vegas.ko -rw-r--r-- 1 root root 5176 Oct 29 2014 tunnel4.ko -rw-r--r-- 1 root root 3284 Oct 29 2014 xfrm4_mode_beet.ko -rw-r--r-- 1 root root 2388 Oct 29 2014 xfrm4_mode_transport.ko -rw-r--r-- 1 root root 3292 Oct 29 2014 xfrm4_mode_tunnel.ko -rw-r--r-- 1 root root 3956 Oct 29 2014 xfrm4_tunnel.ko  
       modprobe -a /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/ipv4/  <doesnt exist nf_conntrack_ipv4.ko>

So my question is how to load conntrack ipv4 to get iptables working with it for udp?
      How to set proper rulez for droppig udp traffic by iptables?
      How to configure my router to defend that DDoS?

• DominikP
      Przez DominikP
      Mam w firmie nowego DS214+, na który wgrana jest baza programu do obsługi warsztatu samochodowego. Według producenta tego programu na serwerze nie działa blokowanie rekordów w Sambie i przez to dwie osoby mogły w każdej chwili poprawiać te same dane i serwer nie protestował. Prowadziło to oczywiście do utraty spójności. Czy da się w jakiś sposób włączyć blokowanie tych rekordów ?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności