Skocz do zawartości
b3rok

DS1512+ problem z dyskami USB na DSM 4.2-3211

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

b3rok

W powyższej konfiguracji (czyli najnowszy DSM), serwer nie wykrywa mi dysku SEAGATE BACKUP PLUS 2.5 1TB USB 3.0, a na poprzedniej wersji było ok. Zgłosiłem sprawę Synology, pierwsze porady były dosyć dziwne/śmieszne (zmiana kabla USB, zmiana typu partycji - z EXT4 na EXT3, NTFS, FAT32), mimo że pisałem, że dysk jest ok i jest wykrywany przez inne urządzenia (PC, routery). Przesłałem plik debug.dat do Synology i mam nadzieję, że przyczynię się do wydania kolejnej, poprawionej wersji firmware.

Ciekawostka - problem nie występuje na DS110j z DSM 4.2-3211.

Aktualne rozwiązanie problemu - downgrade do poprzedniej wersji DSM 4.2-3202.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

wartościowe info mając na uwadze :

pierwsze porady były dosyć dziwne/śmieszne (zmiana kabla USB, zmiana typu partycji - z EXT4 na EXT3, NTFS, FAT32)

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
b3rok

Dzisiaj Synology rozwiązało problem - otrzymałem plik z patchtem do wgrania jako aktualizacja DSM. Po wgraniu patcha dysk zewnętrzny jest normalnie wykrywany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Dzisiaj Synology rozwiązało problem - otrzymałem plik z patchtem do wgrania jako aktualizacja DSM

dość szybko  :huh:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
b3rok

Hmmmm czy ja wiem : ), pierwsze zgłoszenie było 26.04, potem wymiana @, jakieś dziwne pomysły, sugestie. Potem nie podobało się Synology, że miałem zainstalowane Optware, musiałem robić czystą instalację, potem jeszcze zrobiłem wejście na ssh do mojego serwera i dopiero wtedy (po kilku dniach) pojawił się patch.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

wejście na ssh do mojego serwera i dopiero wtedy (po kilku dniach) pojawił się patch

to szybko :) niektórzy producenci robią to dopiero przy maintenance release który zazwyczaj ma cykl kilku miesięczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
b3rok

W sumie masz rację, a w dodatku zainteresowali się problemem i go rozwiązali. A na pytanie czy ten patch coś pomoże przy kolejnych wersjach, dostałem odpowiedź pozytywną i że zostanie użyty w kolejnej wersji DSM : ).

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

zadowolony jesteś z DS512+ ? mam w sumie podobny sprzęt tylko na mniej dysków  ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
b3rok

Zadowolony, stabilność sprzętu i softu Synology (co pewnie wiesz : ) ) - idealna, żadnych zastrzeżeń (i na DS110j, DS210j i DS1512+).

DS1512+ w porównaniu do DS110j i DS210j - działa żwawiej, tzn. poruszanie się po DSM, transfery po LAN,

ale:

- wkurzają mnie wentylatory (2 szt.), które po roku pracy są dosyć głośne i myślę o wymianie na inne (podobno w DS1512+ nie ma problemu, bo to jakiś standarowy rozmiar).

A np. w DS110j (1x wentylator) - nie pamiętam jak długo pracuje (to jest ten co kupiłem od Ciebie), czy w DS210j (1x wentylator) pracującym ok 3 lata - wentylatory pracują zdecydowanie ciszej.

Hałas ma dla mnie znaczenie, bo NAS stoi w pokoju dziennym : (.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
- wkurzają mnie wentylatory (2 szt.), które po roku pracy są dosyć głośne i myślę o wymianie na inne (podobno w DS1512+ nie ma problemu, bo to jakiś standarowy rozmiar)

tak :) ludzie do nich nawet Noctua NF-R8 pakują a to są merce w powietrznym obiegu :)

ds713+ uważam za bardzo cichy model (przy 2 dyskach) - trybu performance wentylów nie włączałem. i tak jest cichszy niż podobny qnap (ts-269pro).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday
ds713+ uważam za bardzo cichy model (przy 2 dyskach)

Tak, jest cichy.

Zauwazylem jednak, ze przez pewien czas wydawal dziwne, dosc glosne basowe pomruki, kiedy wybudzal dyski z hibernacji przy probie dostepu po ich dluzszym nieuzywaniu. Takie cos trwalo z minute, moze dwie, po czym znow cichl i slychac bylo tylko delikatny szum.

Mialem to nawet nagrac, moze zapytac u producenta co to... ale mu ostatnio przeszlo ;-).

EDIT:

Noctua NF-R8

Tak sobie patrze na przyszlosc, gdyby u mnie wiatrak mial zaczac halasowac... ten Noctua reguluje rzekomo obroty automatycznie... czy on ma jakis czujnik temperatury czy jak? Czy tez istnieje jakis sposob komunikacji pomiedzy takimi wentylatorami a urzadzeniem-matka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Czy tez istnieje jakis sposob komunikacji pomiedzy takimi wentylatorami a urzadzeniem-matka?

PWM. ds713+ to nic innego jak mini-komputer z procesorem intel atom i systemem operacyjnym :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

OK, czyli to DS steruje obrotami...

Wydawalo mi sie, ze nie znalazlem w menu DSMa opcji, ktora by to wprost ustawiala... czyzby chodzilo o wybor pomiedzy trybem cichym a ... tym drugim? (nie pamietam nazwy ;-)).

Wychodzi na to, ze obydwaj mamy 713+?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

a ... tym drugim?

dokładnie o to, tryb chłodzenia :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

Można edytować odpowiedni plik który ma zapisane progi co do zmiany obrotów wentylatora.

U siebie tak zrobiłem w ds112 Domyślnie serwer pozwalał nagrzać dysk do 45 stopni po modyfikacji mam stałe 38 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Wychodzi na to, ze obydwaj mamy 713+?

tak, mamy :D

po modyfikacji mam stałe 38

ja bez modyfikacji mam stałe 34st oraz 36st na drugim hdd od strony płyty z prockiem  :blink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

@house ale jakiego rozmiaru (przepustowości w metrach sześciennych) masz wentylator ?

U mnie zapierdyka mały 70x70x15 który ledwo powietrze wyciąga ... Tu muszę przytoczyć że synology nie dopracowało pliku konfiguracyjnego dla progów wentylatora w tym modelu.
Po mojej modyfikacji wentylator chodzi cały czas na 58% co jest mało słyszalne natomiast wcześniej potrafił chodzić bardzo cicho lub nawet się wyłączyć po czym nagle wchodził na 80% obrotów co było słyszalne z pokoju obok :wacko:

W DSM 4.2-3211 plik jest w /usr/syno/etc.defaults/scemd.xml

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@house ale jakiego rozmiaru (przepustowości w metrach sześciennych) masz wentylator ?
Wentylator systemu : 92 x 92 mm X 1

:blush:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Potwierdzam to, co pisze House.

Na "cichych" ustawieniach bez jakiegokolwiek tuningu dyski maja w 713+ zazwyczaj 34 i 36 stopni.

To, czego mi w 713+ brakuje, to hibernacji systemu, ale cos za cos... chcialem Intela, widzialy galy...

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

W obudowie masz 125 ? Ja na chipie nie mam nawet radiatora tylko jakaś blaszka jest ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Dnia 12.06.2013 o 21:39, lud3ik napisał:
Ja na chipie nie mam nawet radiatora tylko jakaś blaszka jest ...

ds713+ :

Synology_DS713+_inside.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Automatyczna wiadomość

Ten temat został zamknięty przez moderatora.

Powód: temat wyczerpany

Jeśli nie zgadzasz się z podanym powodem, prosimy o zgłoszenie tego posta do personelu forum.

Pozdrawiamy,

Ekipa OpenITForum.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Hictis1935
      Przez Hictis1935
      Witam,
      posiadam router ASUS RT-AC68U, firmware Merlin 380.68_4 i światłowód 600 Mbit/s.
      Przy podłączeniu kabla WAN bezpośrednio do karty sieciowej uzyskuję gwarantowaną prędkość.
      W momencie poprowadzenie sieci przez router, maksymalne osiągi oscylują w granicach 500 Mbit/s.
      CPU Core 1 osiąga 100%, Core 2 jest prawie nie używany.
      QoS, Bandwitch Monitor, Air Control i inne dodatki są off.  W zakładce info WAN i Lan 1 Gbps.
      Próbowałem różne ustawienia w zakłade Switch Control (Enable Jumbo Frame, Spanning-Tree Protocol, NAT Acceleration ON/OFF) ale to nic nie pomaga.

Udało mi się znaleźć informacje, że niektórzy na tym routerze wyciągają prędkości > 900 Mbit/s.
      Proszę  pomoc, lub sugestie co jeszcze mógł bym sprawdzić aby w pełni wykorzystać możliwości ISP.
    • bischop
      Przez bischop
      Hi
      On my router:
      Tomato v1.28.0000 MIPSR2-2.4-123 K26 USB AIO ======================================================== Welcome to the Netgear WNR3500L v2 [TomatoUSB] # uname -a Linux unknown 2.6.22.19 #4 Wed Oct 29 11:33:28 CET 2014 mips GNU/Linux got problem with DDoS attack. From time to time - usually every day between 6 p.m. - 01:00 a.m. - somebody is attacking. I`m not sure he is attacking from only one IP address or many.
      I got no proper rules for my iptables and i`m not sure exacly how to defend from this kind of attack.
      I think this kind of attack is not on TCP but UDP protocol. Why? becouse i think somebody is trying to DDoS my TeamSpeak v3 server behind that router. If TeamSpeak is turned off - there are not DDoS attack at all, my router is alive and not under heavy traffic.
      Using iptables && conntrack got a problem, becouse my iptables rules are not accepted becouse i got no conntrack :
      # iptables -t mangle -A PREROUTING -m conntrack --ctstate INVALID -j DROP iptables v1.3.8: Couldn't load match `conntrack':File not found Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information.  

That is weird becouse i think i got it:
      # lsmod | grep conntrack nf_conntrack_h323 37152 0 nf_conntrack_ipv6 14176 3 # modprobe -l | grep conntrack /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/netfilter/nf_conntrack_h323.ko /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/netfilter/nf_conntrack_proto_gre.ko /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/netfilter/nf_conntrack_sip.ko /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/ipv6/netfilter/nf_conntrack_ipv6.ko /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/netfilter/nf_conntrack_ftp.ko /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/netfilter/nf_conntrack_pptp.ko /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/netfilter/nf_conntrack_rtsp.ko So if i got it - i dont know how to load this module for IPv4.
      # ll -a /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/ipv4/ drwxr-xr-x 3 root root 191 Oct 29 2014 ./ drwxr-xr-x 9 root root 105 Oct 29 2014 ../ -rw-r--r-- 1 root root 7704 Oct 29 2014 ah4.ko -rw-r--r-- 1 root root 9288 Oct 29 2014 esp4.ko -rw-r--r-- 1 root root 9160 Oct 29 2014 ipcomp.ko drwxr-xr-x 2 root root 593 Oct 29 2014 netfilter/ -rw-r--r-- 1 root root 5344 Oct 29 2014 tcp_vegas.ko -rw-r--r-- 1 root root 5176 Oct 29 2014 tunnel4.ko -rw-r--r-- 1 root root 3284 Oct 29 2014 xfrm4_mode_beet.ko -rw-r--r-- 1 root root 2388 Oct 29 2014 xfrm4_mode_transport.ko -rw-r--r-- 1 root root 3292 Oct 29 2014 xfrm4_mode_tunnel.ko -rw-r--r-- 1 root root 3956 Oct 29 2014 xfrm4_tunnel.ko  
       modprobe -a /lib/modules/2.6.22.19/kernel/net/ipv4/  <doesnt exist nf_conntrack_ipv4.ko>

So my question is how to load conntrack ipv4 to get iptables working with it for udp?
      How to set proper rulez for droppig udp traffic by iptables?
      How to configure my router to defend that DDoS?

• house
      Przez house
      Jak co roku o tej porze wystartował program beta Synology DiskStaton Manager w wersji 6.2.
      Nowe rozwiązania, nowe możliwości
      Z przyjemnością informujemy o wypuszczeniu wersji DSM 6.2 Beta.
      DSM 6.2 Beta jest dużym krokiem w rozwoju DSM i wprowadza nowości takie jak zaawansowany LUN, iSCSI Manager i Storage Manager w celu efektywnego zarządzania na zupełnie nowym poziomie. Aktualizacja zabezpieczeń bez przestojów w usłudze SHA i nieprawidłowe wykrywanie logowania DSM.
      Najważniejsze funkcje w DSM 6.2 obejmują:
      Ekscytujące technologie przechowywania w celu poprawy efektywności Storage Manager: nowo wprowadzony dodatek Storage Pool, zapewniający wysoce spójne i płynne zarządzanie pamięcią oraz wykorzystujące nowy pulpit nawigacyjny, zawierający wiele przydatnych informacji. Funkcja inteligentnego czyszczenia danych ułatwia zapobieganie degradacji danych. iSCSI Manager: odnowione, dedykowane narzędzie do zarządzania usługą iSCSI, zapewniające zaawansowany LUN dzięki udoskonalonej technologii migawki opartej na systemie plików Btrfs. Umożliwia ona robienie zdjęć w ciągu kilku sekund bez względu na rozmiar LUN. Maksymalizacja czasu pracy serwisu dzięki niezawodnym planom awaryjnym Synology HA: Nowe mechanizmy umożliwiają tworzenie i uruchamianie SHA w ciągu 10 minut. Dzięki wbudowanym i ulepszonym narzędziom monitorowania administratorzy IT mogą łatwo monitorować aktywny i pasywny serwer i przeprowadzać czynności konserwacyjne. Kompleksowa ochrona bezpieczeństwa podczas logowania i połączenia Security Advisor: Aplikacja ta używa inteligentnych technik do diagnozowania nieprawidłowego logowania i analizy miejsca ataku. DSM wyśle powiadomienia po wykryciu nietypowych czynności logowania. Administratorzy IT mogą przeglądać dzienne lub miesięczne raporty dotyczące skanowania systemu DSM za pomocą jednego kliknięcia. Poziom profilu TLS / SSL: Narzędzie do wybierania poziomu profilu TLS/SSL pozwala każdej usłudze sieciowej na posiadanie własnego profilu połączenia TLS/SSL. Dzięki temu użytkownicy mogą bardziej elastycznie konfigurować środowisko zabezpieczeń sieci. Zoptymalizowana komunikacja i płynna współpraca Czat i Kalendarz: Czat wspiera już długą oczekiwaną aplikację na komputerach stacjonarnych w systemie Windows, MacOS i Linux, a także takie funkcje, takie jak ankieta, boty, wątek (grupy dyskusyjne) i integrację zewnętrznych aplikacji do wideokonferencji. Kalendarz pozwala teraz na dołączanie plików do wydarzeń, aby scentralizować wszystkie istotne informacje, a także z łatwością wyświetlać planowane czynności. Wersję beta systemu operacyjnego Synology DSM 6.2 mogą bezpłatnie pobrać użytkownicy serwerów DiskStation, RackStation i FlashStation.
      Więcej informacji na temat zgodności i instalacji można znaleźć pod adresem https://www.synology.com/pl-pl/dsm/DSM2018
      pliki do pobrania :
      https://usdl.synology.com/download/DSM/beta/6.2/22259/

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności