Skocz do zawartości
b3rok

DS1512+ problem z dyskami USB na DSM 4.2-3211

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

b3rok

W powyższej konfiguracji (czyli najnowszy DSM), serwer nie wykrywa mi dysku SEAGATE BACKUP PLUS 2.5 1TB USB 3.0, a na poprzedniej wersji było ok. Zgłosiłem sprawę Synology, pierwsze porady były dosyć dziwne/śmieszne (zmiana kabla USB, zmiana typu partycji - z EXT4 na EXT3, NTFS, FAT32), mimo że pisałem, że dysk jest ok i jest wykrywany przez inne urządzenia (PC, routery). Przesłałem plik debug.dat do Synology i mam nadzieję, że przyczynię się do wydania kolejnej, poprawionej wersji firmware.

Ciekawostka - problem nie występuje na DS110j z DSM 4.2-3211.

Aktualne rozwiązanie problemu - downgrade do poprzedniej wersji DSM 4.2-3202.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

wartościowe info mając na uwadze :

pierwsze porady były dosyć dziwne/śmieszne (zmiana kabla USB, zmiana typu partycji - z EXT4 na EXT3, NTFS, FAT32)

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
b3rok

Dzisiaj Synology rozwiązało problem - otrzymałem plik z patchtem do wgrania jako aktualizacja DSM. Po wgraniu patcha dysk zewnętrzny jest normalnie wykrywany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Dzisiaj Synology rozwiązało problem - otrzymałem plik z patchtem do wgrania jako aktualizacja DSM

dość szybko  :huh:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
b3rok

Hmmmm czy ja wiem : ), pierwsze zgłoszenie było 26.04, potem wymiana @, jakieś dziwne pomysły, sugestie. Potem nie podobało się Synology, że miałem zainstalowane Optware, musiałem robić czystą instalację, potem jeszcze zrobiłem wejście na ssh do mojego serwera i dopiero wtedy (po kilku dniach) pojawił się patch.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

wejście na ssh do mojego serwera i dopiero wtedy (po kilku dniach) pojawił się patch

to szybko :) niektórzy producenci robią to dopiero przy maintenance release który zazwyczaj ma cykl kilku miesięczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
b3rok

W sumie masz rację, a w dodatku zainteresowali się problemem i go rozwiązali. A na pytanie czy ten patch coś pomoże przy kolejnych wersjach, dostałem odpowiedź pozytywną i że zostanie użyty w kolejnej wersji DSM : ).

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

zadowolony jesteś z DS512+ ? mam w sumie podobny sprzęt tylko na mniej dysków  ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
b3rok

Zadowolony, stabilność sprzętu i softu Synology (co pewnie wiesz : ) ) - idealna, żadnych zastrzeżeń (i na DS110j, DS210j i DS1512+).

DS1512+ w porównaniu do DS110j i DS210j - działa żwawiej, tzn. poruszanie się po DSM, transfery po LAN,

ale:

- wkurzają mnie wentylatory (2 szt.), które po roku pracy są dosyć głośne i myślę o wymianie na inne (podobno w DS1512+ nie ma problemu, bo to jakiś standarowy rozmiar).

A np. w DS110j (1x wentylator) - nie pamiętam jak długo pracuje (to jest ten co kupiłem od Ciebie), czy w DS210j (1x wentylator) pracującym ok 3 lata - wentylatory pracują zdecydowanie ciszej.

Hałas ma dla mnie znaczenie, bo NAS stoi w pokoju dziennym : (.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
- wkurzają mnie wentylatory (2 szt.), które po roku pracy są dosyć głośne i myślę o wymianie na inne (podobno w DS1512+ nie ma problemu, bo to jakiś standarowy rozmiar)

tak :) ludzie do nich nawet Noctua NF-R8 pakują a to są merce w powietrznym obiegu :)

ds713+ uważam za bardzo cichy model (przy 2 dyskach) - trybu performance wentylów nie włączałem. i tak jest cichszy niż podobny qnap (ts-269pro).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday
ds713+ uważam za bardzo cichy model (przy 2 dyskach)

Tak, jest cichy.

Zauwazylem jednak, ze przez pewien czas wydawal dziwne, dosc glosne basowe pomruki, kiedy wybudzal dyski z hibernacji przy probie dostepu po ich dluzszym nieuzywaniu. Takie cos trwalo z minute, moze dwie, po czym znow cichl i slychac bylo tylko delikatny szum.

Mialem to nawet nagrac, moze zapytac u producenta co to... ale mu ostatnio przeszlo ;-).

EDIT:

Noctua NF-R8

Tak sobie patrze na przyszlosc, gdyby u mnie wiatrak mial zaczac halasowac... ten Noctua reguluje rzekomo obroty automatycznie... czy on ma jakis czujnik temperatury czy jak? Czy tez istnieje jakis sposob komunikacji pomiedzy takimi wentylatorami a urzadzeniem-matka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Czy tez istnieje jakis sposob komunikacji pomiedzy takimi wentylatorami a urzadzeniem-matka?

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
. ds713+ to nic innego jak mini-komputer z procesorem intel atom i systemem operacyjnym :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

OK, czyli to DS steruje obrotami...

Wydawalo mi sie, ze nie znalazlem w menu DSMa opcji, ktora by to wprost ustawiala... czyzby chodzilo o wybor pomiedzy trybem cichym a ... tym drugim? (nie pamietam nazwy ;-)).

Wychodzi na to, ze obydwaj mamy 713+?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

a ... tym drugim?

dokładnie o to, tryb chłodzenia :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

Można edytować odpowiedni plik który ma zapisane progi co do zmiany obrotów wentylatora.

U siebie tak zrobiłem w ds112 Domyślnie serwer pozwalał nagrzać dysk do 45 stopni po modyfikacji mam stałe 38 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Wychodzi na to, ze obydwaj mamy 713+?

tak, mamy :D

po modyfikacji mam stałe 38

ja bez modyfikacji mam stałe 34st oraz 36st na drugim hdd od strony płyty z prockiem  :blink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

@house ale jakiego rozmiaru (przepustowości w metrach sześciennych) masz wentylator ?

U mnie zapierdyka mały 70x70x15 który ledwo powietrze wyciąga ... Tu muszę przytoczyć że synology nie dopracowało pliku konfiguracyjnego dla progów wentylatora w tym modelu.
Po mojej modyfikacji wentylator chodzi cały czas na 58% co jest mało słyszalne natomiast wcześniej potrafił chodzić bardzo cicho lub nawet się wyłączyć po czym nagle wchodził na 80% obrotów co było słyszalne z pokoju obok :wacko:

W DSM 4.2-3211 plik jest w /usr/syno/etc.defaults/scemd.xml

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@house ale jakiego rozmiaru (przepustowości w metrach sześciennych) masz wentylator ?
Wentylator systemu : 92 x 92 mm X 1

:blush:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Potwierdzam to, co pisze House.

Na "cichych" ustawieniach bez jakiegokolwiek tuningu dyski maja w 713+ zazwyczaj 34 i 36 stopni.

To, czego mi w 713+ brakuje, to hibernacji systemu, ale cos za cos... chcialem Intela, widzialy galy...

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

W obudowie masz 125 ? Ja na chipie nie mam nawet radiatora tylko jakaś blaszka jest ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Dnia 12.06.2013 o 21:39, lud3ik napisał:
Ja na chipie nie mam nawet radiatora tylko jakaś blaszka jest ...

ds713+ :

Synology_DS713+_inside.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Automatyczna wiadomość

Ten temat został zamknięty przez moderatora.

Powód: temat wyczerpany

Jeśli nie zgadzasz się z podanym powodem, prosimy o zgłoszenie tego posta do personelu forum.

Pozdrawiamy,

Ekipa OpenITForum.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• jw68
      Przez jw68
      Witam.
      Mój problem polega na tym, że po podłączeniu do routera modemu usb z kartą od orange i uzyskaniu od nich publicznego adresu ip
      nie mogę dostać się z zewnątrz do swojej sieci. Wcześniej RT2600ac był ustawiony z WAN od netii i wszystko śmigało. 
      Myślałem że podepnę modem usb z siecią komórkową i wszystkie konfiguracje przekierowania portów przełączą się na IP z orange.
      Niestety tak to nie zadziałało.
      Nie wiem gdzie mam zmienić jakieś ustawienia. 
      Proszę o pomoc. Z góry dzięki 
    • pike28
      Przez pike28
      Witajcie . Zakupiłem przełącznik ubiquiti i mam pewien problem z dwoma urządzeniami w sieci .

1. Komputer stacjonarny DELL Optiplex 790 z karta sieciową 1Gb/s . Komputer nawiązuje połączenie ale negocjuje prędkość 10/100 Mbit. Zmiana sterowników nie pomogła kable zarobione poprawnie.

2 PS4. Konsola nawiązuje połączenie z pełnym 1Gb/s ale transfer pobierania plików jest w iście żółwim tempie. Zmiany konfiguracji na konsoli :DNS, MTU nie przynoszą żadnych zmian. Inna konsola PS4 (PRO) również pracuje w sieci i działa poprawnie osiągając maksymalne prędkości pobierania.

Czy w ubiquiti istnieje możliwość sprawdzenia logów dotyczących połączeń i pracy portów ? Nigdzie nie mogę tego znaleźć a dzienniki nic nie pokazują.

Bedę wdzięczny za każdą pomoc.
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Jak informuje Synology za pomocą małej ikonki na swojej stronie wkrótce ma pojawić się pierwsza wersja beta oprogramowania do systemów NAS tej firmy w wersji DSM 5.1
      Prezentacja zaplanowana jest na połowę września, więc po tym terminie dowiemy się czegoś więcej na temat zmian i usprawnień nowej wersji.

Pierwsze konferencje Synology już za nami . Z nowości można wymienić :
      NAS Security Advisor Notestation wsparcie dla CardDAV wsparcie dla pobierania napisów w VideoStation (opensubtitles.org) nowy odtwarzacz video w filestation Microsoft OneDrive , box.com i hubiC w cloudstation Serwer proxy (!) out of box Wersja beta DSM 5.1 wg zapowiedzi ma pojawić się jeszcze w tym miesiącu

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.