Skocz do zawartości
b3rok

DS1512+ problem z dyskami USB na DSM 4.2-3211

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

b3rok

W powyższej konfiguracji (czyli najnowszy DSM), serwer nie wykrywa mi dysku SEAGATE BACKUP PLUS 2.5 1TB USB 3.0, a na poprzedniej wersji było ok. Zgłosiłem sprawę Synology, pierwsze porady były dosyć dziwne/śmieszne (zmiana kabla USB, zmiana typu partycji - z EXT4 na EXT3, NTFS, FAT32), mimo że pisałem, że dysk jest ok i jest wykrywany przez inne urządzenia (PC, routery). Przesłałem plik debug.dat do Synology i mam nadzieję, że przyczynię się do wydania kolejnej, poprawionej wersji firmware.

Ciekawostka - problem nie występuje na DS110j z DSM 4.2-3211.

Aktualne rozwiązanie problemu - downgrade do poprzedniej wersji DSM 4.2-3202.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

wartościowe info mając na uwadze :

pierwsze porady były dosyć dziwne/śmieszne (zmiana kabla USB, zmiana typu partycji - z EXT4 na EXT3, NTFS, FAT32)

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
b3rok

Dzisiaj Synology rozwiązało problem - otrzymałem plik z patchtem do wgrania jako aktualizacja DSM. Po wgraniu patcha dysk zewnętrzny jest normalnie wykrywany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Dzisiaj Synology rozwiązało problem - otrzymałem plik z patchtem do wgrania jako aktualizacja DSM

dość szybko  :huh:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
b3rok

Hmmmm czy ja wiem : ), pierwsze zgłoszenie było 26.04, potem wymiana @, jakieś dziwne pomysły, sugestie. Potem nie podobało się Synology, że miałem zainstalowane Optware, musiałem robić czystą instalację, potem jeszcze zrobiłem wejście na ssh do mojego serwera i dopiero wtedy (po kilku dniach) pojawił się patch.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

wejście na ssh do mojego serwera i dopiero wtedy (po kilku dniach) pojawił się patch

to szybko :) niektórzy producenci robią to dopiero przy maintenance release który zazwyczaj ma cykl kilku miesięczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
b3rok

W sumie masz rację, a w dodatku zainteresowali się problemem i go rozwiązali. A na pytanie czy ten patch coś pomoże przy kolejnych wersjach, dostałem odpowiedź pozytywną i że zostanie użyty w kolejnej wersji DSM : ).

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

zadowolony jesteś z DS512+ ? mam w sumie podobny sprzęt tylko na mniej dysków  ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
b3rok

Zadowolony, stabilność sprzętu i softu Synology (co pewnie wiesz : ) ) - idealna, żadnych zastrzeżeń (i na DS110j, DS210j i DS1512+).

DS1512+ w porównaniu do DS110j i DS210j - działa żwawiej, tzn. poruszanie się po DSM, transfery po LAN,

ale:

- wkurzają mnie wentylatory (2 szt.), które po roku pracy są dosyć głośne i myślę o wymianie na inne (podobno w DS1512+ nie ma problemu, bo to jakiś standarowy rozmiar).

A np. w DS110j (1x wentylator) - nie pamiętam jak długo pracuje (to jest ten co kupiłem od Ciebie), czy w DS210j (1x wentylator) pracującym ok 3 lata - wentylatory pracują zdecydowanie ciszej.

Hałas ma dla mnie znaczenie, bo NAS stoi w pokoju dziennym : (.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
- wkurzają mnie wentylatory (2 szt.), które po roku pracy są dosyć głośne i myślę o wymianie na inne (podobno w DS1512+ nie ma problemu, bo to jakiś standarowy rozmiar)

tak :) ludzie do nich nawet Noctua NF-R8 pakują a to są merce w powietrznym obiegu :)

ds713+ uważam za bardzo cichy model (przy 2 dyskach) - trybu performance wentylów nie włączałem. i tak jest cichszy niż podobny qnap (ts-269pro).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday
ds713+ uważam za bardzo cichy model (przy 2 dyskach)

Tak, jest cichy.

Zauwazylem jednak, ze przez pewien czas wydawal dziwne, dosc glosne basowe pomruki, kiedy wybudzal dyski z hibernacji przy probie dostepu po ich dluzszym nieuzywaniu. Takie cos trwalo z minute, moze dwie, po czym znow cichl i slychac bylo tylko delikatny szum.

Mialem to nawet nagrac, moze zapytac u producenta co to... ale mu ostatnio przeszlo ;-).

EDIT:

Noctua NF-R8

Tak sobie patrze na przyszlosc, gdyby u mnie wiatrak mial zaczac halasowac... ten Noctua reguluje rzekomo obroty automatycznie... czy on ma jakis czujnik temperatury czy jak? Czy tez istnieje jakis sposob komunikacji pomiedzy takimi wentylatorami a urzadzeniem-matka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Czy tez istnieje jakis sposob komunikacji pomiedzy takimi wentylatorami a urzadzeniem-matka?

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
. ds713+ to nic innego jak mini-komputer z procesorem intel atom i systemem operacyjnym :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

OK, czyli to DS steruje obrotami...

Wydawalo mi sie, ze nie znalazlem w menu DSMa opcji, ktora by to wprost ustawiala... czyzby chodzilo o wybor pomiedzy trybem cichym a ... tym drugim? (nie pamietam nazwy ;-)).

Wychodzi na to, ze obydwaj mamy 713+?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

a ... tym drugim?

dokładnie o to, tryb chłodzenia :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

Można edytować odpowiedni plik który ma zapisane progi co do zmiany obrotów wentylatora.

U siebie tak zrobiłem w ds112 Domyślnie serwer pozwalał nagrzać dysk do 45 stopni po modyfikacji mam stałe 38 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Wychodzi na to, ze obydwaj mamy 713+?

tak, mamy :D

po modyfikacji mam stałe 38

ja bez modyfikacji mam stałe 34st oraz 36st na drugim hdd od strony płyty z prockiem  :blink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

@house ale jakiego rozmiaru (przepustowości w metrach sześciennych) masz wentylator ?

U mnie zapierdyka mały 70x70x15 który ledwo powietrze wyciąga ... Tu muszę przytoczyć że synology nie dopracowało pliku konfiguracyjnego dla progów wentylatora w tym modelu.
Po mojej modyfikacji wentylator chodzi cały czas na 58% co jest mało słyszalne natomiast wcześniej potrafił chodzić bardzo cicho lub nawet się wyłączyć po czym nagle wchodził na 80% obrotów co było słyszalne z pokoju obok :wacko:

W DSM 4.2-3211 plik jest w /usr/syno/etc.defaults/scemd.xml

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@house ale jakiego rozmiaru (przepustowości w metrach sześciennych) masz wentylator ?
Wentylator systemu : 92 x 92 mm X 1

:blush:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Potwierdzam to, co pisze House.

Na "cichych" ustawieniach bez jakiegokolwiek tuningu dyski maja w 713+ zazwyczaj 34 i 36 stopni.

To, czego mi w 713+ brakuje, to hibernacji systemu, ale cos za cos... chcialem Intela, widzialy galy...

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

W obudowie masz 125 ? Ja na chipie nie mam nawet radiatora tylko jakaś blaszka jest ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Dnia 12.06.2013 o 21:39, lud3ik napisał:
Ja na chipie nie mam nawet radiatora tylko jakaś blaszka jest ...

ds713+ :

Synology_DS713+_inside.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Automatyczna wiadomość

Ten temat został zamknięty przez moderatora.

Powód: temat wyczerpany

Jeśli nie zgadzasz się z podanym powodem, prosimy o zgłoszenie tego posta do personelu forum.

Pozdrawiamy,

Ekipa OpenITForum.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• house
      Przez house
      to już wiadomo chyba wszystko  : http://www.tzuyang555.com/2018/09/synology-2019.html,
      Nadchodzi DSM 7.0

a w nim logowanie kodem QR, szybszy rebuild raid, retusze zdjęć w Moments, nowy Directory Server i vlany w SRM.

• Kojot77
      Przez Kojot77
      Witam wszystkich,
      Posiadam DS216j, 2x WD RED 6 TB, 2 osobne wolumeny, lacze 300/20 Mb/s od Vectry, RT2600ac (zakupiony ostatnio po waszych opiniach ). Komputer po WiFi bez problemu sciaga pliki pelna szerokosia lącza.  Problem polega na tym, ze Transmission nie wykorzystuje lacze na full przy sciaganiu, wysylanie jest ok. Szczytowe osiagi to 120 Mb/s ktore obserwuje na NASie oraz routerze, bo Transmission Remote GUI "dlawi sie" i poki torrent sie nie sciagnie praktycznie nie odpowiada. W trakcie sciagana bez problemu loguje sie z WAN na NAS oraz router. NAS z routerem polaczone gigabitem (nawet wymienilem przewod ostatnio). Jak ogranicze sciaganie w samym transmission do 80-90 Mb/s to RemoteGUI dziala ok. Myslalem ze to moj staruszek Netgear sie nei wyrabial na zakretach, ale niestety na RT2600ac jest to samo. Wiec obstawiam ze to cos z samym transmission jest nie halo tylko nie moge sie dogrzebac co.  Spotkal sie ktos z takim cudem? Jakies podpowiedzi gdzie szukac?

Pozdrawiam
    • house

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.