Jump to content
mbalsam

Anteny do routera

Rate this topic

Recommended Posts

mbalsam

Ma ktoś jakieś spostrzeżenia przy zmianie anten fabrycznych w asus rt68u na inne czy lepiej je zostawić .Lub jakie polecacie aby zwiększyć zasięg ??

np: link

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• Tokepit
      By Tokepit
      Witam,

Mam pytanie do Was bo mam nadzieję, że znacie się lepiej niż ja ::)

Otóż mam kilka urządzeń sieciowych w domu, które co prawda działają ale nie wiem czy ich ustawienia są najbardziej optymalne.

Ale do rzeczy.  Internet po kablu dostarczany jest do routera Asus RT-AC750, do niego zaś po kablu podłączony jest jeden z nadajników systemu mesh - Tenda Nova MW3 oraz również po kablu nadajnik do przesłania internetu z domu do budynków gospodarskich - NanoStation 5AC loco.

Pytanie 1 - czy mam włączyć sieć bezprzewodową również w Asusie czy zostawić rozsyłanie bezprzewodowe tylko urządzeniom Tenda? Teraz mam w Asusie wyłączone "rozsiewanie" internetu po Wi-Fi - tylko Tenda.

Pytanie 2 - ustawienia adresów IP - Router Asus przydziela adresy z puli 192.168.2, zaś Tenda z puli - 192.168.5. Oznacza to, że z urządzeń podłączonych do Tendy (bezprzewodowo) nie widzę urządzeń podłączanych do sieci w tym drugim budynku gospodarskim, gdzie poprzez NanoStation urządzenia mają również adresy z zakresu 192.168.2. Czy powinienem ujednolicić zakres adresów IP i ustawić jeden z zakresów zarówno dla Asusa jak i dla Tendy?

Wiem, że speców mogą śmieszyć te pytania ale ja nie jestem expertem od urządzeń sieciowych, zatem proszę Was o pomoc :)

Pozdrawiam

• djmarco
      By djmarco
      A tak propo zmiany regionu. Na jakim regionie anteny emitują największą moc?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

• dagro
      By dagro
      Witam
      Mogę kupić używanego R6800 za ok. 300zł. Pochodzi z Amazona. 
      Moje pytanie brzmi czy warto? Czy mam na coś uważać? Również z Amazona trafiają się R7000 i R7000P za ok. 400-450zł.
      Czy lepiej kupić nowego Asusa RT AC58U?
      Potrzebuję dobre radio 2,4GHz (2 telewizory), na 5GHz-jeden laptop i trzy telefony. Po "kablu" mam 3 komputery.
      Zastosowanie podstawowe, alternatywny soft niekoniecznie, ale wsparcie producenta i aktualizacje mile widziane.
      Internet mam z osiedlowej kablówki 120 Mb/s.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.