Skocz do zawartości
mbalsam

Anteny do routera

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

mbalsam    5
mbalsam

Ma ktoś jakieś spostrzeżenia przy zmianie anten fabrycznych w asus rt68u na inne czy lepiej je zostawić .Lub jakie polecacie aby zwiększyć zasięg ??

np:

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• sqnhed
      Przez sqnhed
      Dzień dobry wszystkim. 
      Zakupiłem ostatnio router Asus RT AC 1200 G+ ale nie potrafię go okiełznać. Napiszę pokrótce jak sytuacja wygląda, jeśli ktoś mi będzie w stanie pomóc. 
      Posiadam laptopa HP Omen z kartą sieciową Intel(R) Dual Band Wireless-AC 7265. Mój dostawca internetu to Netia aczkolwiek podłączenie robił jeszcze Dialog. Jest to łącze światłowodowe o prędkości 100 Mb/s, kabel światłowodowy ze ściany podpięty jest do modemu Alcatel Lucent (który otrzymałem od Dialogu), a następnie modem połączony jest z routerem. Mój stary TP-Link nigdy tak naprawdę nie był w stanie zbliżyć się do prędkości 100 Mb/s, a ostatnio zaczął w ogóle odmawiać posłuszeństwa, w związku z czym postanowiłem zakupić w/w Asusa. Zaznaczam, że łącząc się bezpośrednio z modemem przez kabel, zawsze osiągam prędkość w granicach 95-97.
      Mój problem polega na tym, że na nowym routerze prędkość jest strasznie niestabilna, a wyniki speedtestów są jak dla mnie kompletnie nielogiczne. Pierwszy problem pojawił się na samym początku - poprzez pasmo 2.4 GHz uzyskiwałem download w granicach 90, natomiast poprzez pasmo 5 GHz około 65. Laptop był wówczas w bezpośrednim sąsiedztwie routera, więc nie ma mowy o żadnych zakłóceniach. Potem próbowałem w innych pomieszczeniach (mieszkam w bloku z wielkiej płyty - nie ma jakichś dramatycznych przeszkód, mieszkanie 65 m2, cienkie ściany, tak naprawdę maks. 2 na drodze od routera do laptopa) i w zasadzie za każdym razem pokazywało co innego. Bez jakiejkolwiek reguły - czasem szybciej na 2.4 GHz, czasem na 5 GHz, czasem 90 Mb/s czasem 30. Żadnej prawidłowości. Zaktualizowałem sterowniki do karty sieciowej (najnowsze jakie są to październik 2016) i przez moment wydawało mi się, że wszystko wróciło do normy. Na 5 GHz speedtest.net miał  niezależnie od pomieszczenia w granicach 100 Mb/s, na 2.4 około 70 (pasmo 2.4 jest u mnie zapchane dość konkretnie - cała klatka schodowa ma routery w mieszkaniach ;)). Ale po jakimś czasie znów zaczęły się cyrki - 35, 70, 95, 45, 65 itd. Przy pobieraniu plików z firmowego serwera FTP prędkość pobierania też skacze (raz 10 MB/s raz 5 itd.) Dodatkowo zaczęły się od czasu do czasu pojawiać problemy z wczytywaniem stron ("brak serwera DNS").  Zauważyłem, że sytuacja poprawia na chwilę po wyłączeniu i włączeniu Wifi w lapku, więc nie wiem czy to nie jest kwestia mojej karty. 

Czego ewentualnie można próbować jeśli chodzi o konfigurację routera? Mam najnowszy firmware (3.0.0.4.382.15525), ale nic specjalnie nie grzebałem w ustawieniach. Jest możliwe, że router jest uszkodzony? Chyba, że po prostu  wina leży w mojej karcie - jeśli tak, to może powinienem kupić jakąś zewnętrzną kartę na USB? 
      Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. 
      pozdrawiam 
    • Crusader39
      Przez Crusader39
      Witam!!

Na początku chciałbym pozdrowić szanowne grono forumowiczów.Mam dylemat w związku z wyborem routera jestem zielony i nie mam za bardzo pojęcia jaki router i kartę sieciową wybrać jak w temacie.Bardzo zależy mi na tym żeby router miał bardzo stabilne łącze po WIFI(dobrze by było żeby router i karta za często się nie zawieszały).Przewertowałem kilkadziesiąt artykułów i testów związanych z routerami oraz odwiedziłem kilkanaście portali i nadal nic nie wiem.Posiadam łącze 30Mbit lecz za parę miesięcy będzie zmiana na 120Mbit więc nie potrzebuje cudów natomiast potrzeba jest stabilnego łącza i jak najmniejszych strat po wifi.Komputer będzie stał jakieś 6-7m od routera przez jedną ściankę regipsową , korzystać będę z gier online, jak i oglądania filmów w sieci.Dużo osób rozpisuje się na temat Asusa RT-AC56U jak i Netgear R6400, który z tych byłby lepszy jeżeli chodzi o stabilność chyba że coś innego zaproponujecie od siebie?.Co do karty sieciowej wifi to tu wcale nie mam pojęcia co wybrać.Proszę o wyrozumiałość i z góry dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze optymalnego sprzętu.
    • skorek76
      Przez skorek76
      Witam,

Jako to mój pierwszy post na tym forum chciałbym się przywitać z wszystkimi

Zmieniłem internet na dostawcę 100/20 i muszę wymienić swój stary router TP-Link TL-WR841N
      Przeglądam forum i już zgłupiałem, ale widzę że wiele zależy co kto potrzebuje więc:
      Mieszkanie jest o powierzchniami 50 m2 do routera mam podłączone sprzęty :
      *  2 Iphony
      *  2 komputery
      * TV
      * Konsola PS4 
      Wszystkie praktycznie będą do 5 m max od routera, po drodze nie ma przeszkód( router będzie stał w przedpokoju) 
      Jako że tylko TV i konsola nie obsługuje pasma 5Ghz, szukam routera który będzie działał na 2,4 i 5 Ghz

Myślałem o :
      * TP-Link Archer C2 ( powinien wystarczyć na moje potrzeby chyba) 
      * TP-Link Archer C1200
      * TP-Link Archer C5
      * Edimax br-6478ac-v2
      * ASUS RT-AC1200G+

Zależy mi na stabilnej pracy po WI-FI na wszystkich urządzeniach gdyż tylko tak będą się one łączyć.
      Moje pytanie, który z tych routerów będzie miał najlepszy zasięg i będzie działał stabilnie.
      Czy warto dopłacać do czegoś lepszego niż TP-Link Archer C2? 
      Chciałbym żeby ten router był też w miarę przyszłościowy a nie "na styk" Bo może się zdarzyć że będę miał szybszy internet za pół roku i nie chciał bym znowu wymieniać routera.
      Dodam że nie zależy mi na zmianie oprogramowania ( tomato itp.) chyba że znacznie zmieni to działanie sprzętu. 
      Starałem się znaleźć rozwiązanie na forum, ale nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytanie. 
      Już byłem zdecydowany na ASUS RT-AC1200G+ ale opinie o resetach dają do myślenia  

Dziękuje i pozdrawiam

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności