Skocz do zawartości
house

Qnap wydał QTS 4.0 na kolejne urządzenia

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

house    1386
house

Qnap wydał QTS 4.0 na kolejne urządzenia:

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

[Version & Build]
QTS 4.0.0 Build0510 for public beta

[Applied Models]
TS-x10, x12, x19, x39, x59, x69, 509, 809, SS-x39

[Change Log]
QTS 4.0.0 OS
Multi-window, multi-tasking web administration
- advanced system status and alert notification via Dashboard
- multiple desktop spaces
- view active backup or anti-virus scanning jobs
- drag and drop or grouping icons for settings or application shortcuts
- personalized icons, shortcuts, wallpapers, and views
- quick search for finding settings or online help more easily
- access or unmount USB/eSATA storage devices easily
- built-in outgoing e-mail (SMTP) server support for Gmail, Outlook.com, Yahoo.com, etc.
- each shared folder now contains a recycle bin
- Station Manager for enabling/disabling various stations
File Station (replaces Web File Manager)
- photo thumbnails for quick preview
- displays local computer files for file upload and download
- built-in video and music player
- video transcoding (beta)
- file/folder sharing via download links
- file/folder compression/decompression
- folders can be added to favorites for quick access

Photo Station 3
- photo tagging, color labeling, and rating for quick search
- timeline and folder views
- animated video thumbnail for previews
- share photos and slideshows by email or URL
- share photos to social networking sites such as Facebook, Google+, Twitter, Pinterest, etc.
Music Station 4
- ID3 tag editor
- static lyrics display
- personal and shared playlists
- built-in TuneIn Radio with over 70,000 live radio stations and podcasts
- share music by email or URL
- share music to social networking sites such as Facebook, Google+, Twitter, Pinterest, etc

QNAP DLNA Server (beta) with transcoding support
Media library
- customizable media folders
- supports Photo Station, Music Station, File Station, and QNAP DLNA server
- video transcoding

AirPlay (via QAirPlay app)
- stream media files to Apple TV via web-based controller or Qfile on
myQNAPcloud (replaces MyCloudNAS service)
- remote access with testing tool (account registration is required)

- (Beta) CloudLink for remote access without complicated router settings
- device overview on myQNAPcloud.com
Backup Station
- consolidated backup center
- (Beta) Smart Import for automatic photo and video import from connected digital cameras via the front USB port (Media Transfer Protocol support)

Surveillance Station Pro 3
- Improved user interface
- Support Internet Explorer, Chrome, or Firefox browsers on Windows PCs
- Support over 1200 IP cameras, including fisheye cameras and ImmerVision enabled Panomorph viewing
App Center with certified apps and beta lab

Utilities:
Qsync (beta)
- data synchronization between Turbo NAS and Windows PCs
- full sync and smart sync modes
- selective folder synchronization
- create download links for file sharing
- team folder for collaboration
- recycle bin

Windows Qfinder
- Enhanced user interface
- Standalone first-time NAS setup
- Resource monitor
- SMTP mail server configuration
- My favorite

myQNAPcloud Connect for Windows (replaces MyCloudNAS Connect)
- easy and secure remote access via VPN
Mobile Apps: (available from the Apple App Store and Google Play)
- Qmusic (beta)
- Qfile HD for iPad
- Qfile
- auto photo/video upload
- supports Qsync

co prawda w wersji beta ale jednak :) upgrade na moim TS-269L poszedł bez zająknięcia i niespodzianek.Konfiguracja usług nie zmieniona. Przebudowane PhotoStation więc stare nie działa. Po 10 minutach pstrykania- awesome :-) monitor serwera bajka. Duzo nawiązań do DSM Synology, opkg nie zmienione funkcjonalnie więc jest lepiej niż w dsm. Z nowości to QSync- coś ala dropbox- synchronizacja plików pomiędzy komputerami. Z tym że qnap zastępuje tutaj chmurę. Bardzo mi się podoba.

Galeria zrzutów ekranu :

Live DEMO:

login : qnap

hasło : qnap

Edytowane przez house
formatowanie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
b3rok    20
b3rok

house - napisz coś więcej o QTS 4 (w nawiązaniu do DSM4)? Wiem, że przed QTS4 to Synology miał lepszy soft niż Qnap.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

Wiem, że przed QTS4 to Synology miał lepszy soft niż Qnap.

to prawda, zawsze panowała opinia ,że qnap ma lepszy sprzęt a synology oprogramowanie. Obecnie ta różnica mocno się zatarła - najbardziej po wydaniu QTS 4.0. Soft jest naprawdę fajny, ergonomiczny, szybki. Interfejs jest bardzo przejrzysty i łatwy w obsłudze. Widać ,że czerpano garściami z DSM'a ale system paczek opkg zmigrowano do AppCenter. Róznicę są ale kosmetyczne. Działa tak samo jak DSM Synology. Na chwilę obecną nie zauważyłem mocnych różnic na korzyść jednego czy drugiego ale argument w postaci oprogramowania nie jest już wyznacznikiem jaki produkt kupić :) Obejrzyj galerię z 1 posta. Jeśli masz DSM to zauważysz różnicę od razu. Jeśli nie to na pewno Ci się spodoba - z resztą nie znajdzie się nikt narzekający na QTS gdyż jest naprawdę dopracowanym oprogramowaniem. Najfajniejsze jest to ,że to tylko GUI - pod spodem masz nadal to co było i struktura ustawień i opcji konfiguracji jest podobna więc przy upgrade nie trzeba nic zmieniać czy ustawiać od nowa. Jest to na razie wersja beta i brakuje w niej trochę wodotrysków np ładne tapetki na pulpit jak w DSM (są 2) ale finalna wersja na pewno zostanie w tej kwestii "dotuningowana" :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house
Cytat

myQNAPcloud wycofuje wsparcie dla QTS 4.0 od 1 grudzień 2015..

Aby udostępnić większe bezpieczeństwo dla użytkowników myQNAPcloud oraz aby dać członkom QID większą kontrolę nad usługami myQNAPcloud, wycofujemy wsparcie dla QTS 4.0 od 1 grudzień 2015. Jeżeli używasz QTS 4.0, od tej daty nie będziesz mógł uzyskać dostępu do NAS poprzez usługi myQNAPcloud, np. DDNS, opublikowane usługi oraz CloudLink.

Od 1 grudzień 2015 myQNAPcloud będzie obsługiwać tylko QTS 4.1 lub nowszą wersję. Zalecamy, aby zawsze instalować najnowszą wersję QTS, aby uzyskać najlepsze funkcje, cieszyć się z bardziej rozbudowanych funkcji i aby upewnić się, że twój NAS posiada najnowsze naprawy dla luk bezpieczeństwa. Możesz pobrać najnowszą wersję QTS bezpośrednio z Panelu sterowania twojego NAS lub odwiedzając

Aby dowiedzieć się więcej o myQNAPcloud, odwiedź

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Anon
      Przez Anon
      Witam,  potrzebuję dosyć szybko podjąć decyzję, dlatego każda odpowiedź będzie pomocna. Zastanawiam się nad zakupem serwera NAS, który będzie służył w głównej mierze do przechowywania prywatnych danych oraz kopii z serwera VPS, więc nie jestem nie wiadomo jak wymagający. Aktualnie moim typem jest QNAP 228 oraz droższy 231p-posiada koś? Zastanawiałem się również nad synology ds216se jednak będzie on chyba gorszy (tylko 256ramu). Korzystanie z NASA to przeważnie SAMBA, ew. FTP. Aktualnie mam możliwość zakupienia ts-228 lub ts 231p o stówkę taniej, jednak zastanawiam się czy warto dokładać do tego drugiego modelu.
    • nubnec
      Przez nubnec
      Cześć!

Otóż stoję przed dylematem tak jak wiele osób przede mną jaki NAS wybrać 
      Na początku byłem zdecydowany na Syn DS216j - uznałem, że spełnia wszystkie wymogi dobrego NAS w dobrej cenie dla domu (max 2-3 userów).
      Później się urodził pomysł jednak 4dyskowca (na początku 2 dyski, a z biegiem czasu...). Tylko, że... QNAP czy Synology ? Bo chyba Asustor jeszcze jest w powijakach względem tych dwóch producentów. NAS będzie przeznaczony głównie na domowe potrzeby ale również na firmę (z minimalistycznym podejściem czyli mieć jakieś pliki w chmurze czy backupować ważne pliki). Natomiast musi być konkret dla domu.

Ostatnio moje myśli są kierowane pomiędzy (i tu jest problem bo..):
      QNAP TS-451+ / TS-451A / TS-431P (ten chyba jest słabszy względem tych dwóch) / TS-453A (ten może i jest lepszy od poprzedników ale cena może zaboleć..)
      Synology DS416 / DS416j / DS416play / DS418j / DS716+ - tutaj nie mam żadnego porównania ...
      Jestem zielony w tych sprawach dlatego liczę na pomoc ludzi bardziej ogarniętych w tym zakresie.

Dodatkowo:
      - cena (biorę na firmę więc możliwe iż się uda coś wytargować ale okolice 2k bez dysków)
      - liczę na dobrze działający sprzęt  (istnieje wizja rozbudowany o dodatkowy RAM)
      - hdmi - może tak, muszę sprawdzić gdyż nie wiem ile mam miejsca w korycie aby doprowadzić do TV.. jeśli nie to dLNA tylko. 
      - najchętniej 4k - z racji tego, że TV też 4K ale 1080p jest OK (bo ile filmów jest 4K mimo wszystko...)
      - wirtualce mówię tak  Albo postawię tam WIN i zrobię sobie emulator do gier czy kodi (chyba że z poziomu samego NAS będę mógł(?) albo do pracy mi się przyda (słyszałem też,  że niektóre NAS mimo obsługi wirtualizacji to mają z nią problem)
      - raid - na 85% myślę, że będę chciał RAID zrobić
      - VPN, raczej mają wszystkie więc...
      Co do dysków to się zastanawiałem nad 4TB HGST - mają niezłą niezawodność z tego co czytałem.
      No i teraz.. z racji tego, że to będzie 1 NAS to nie wiem co jeszcze potrzebowałbym więcej nawet...

Proszę o pomoc 
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Firmware od CIA infekowało rutery Wi-Fi przez całe lata. Zarażone były rutery od 10 producentów, w tym Linksys, DLink czy Belkin. Wszystkie mogły być zamienione w urządzenia, które pozwalały CIA na monitorowanie i manipulowanie ruchem. O wszystkim poinformowała kilka dni temu WikiLeaks przez wyciek kolejnych tajnych dokumentów. Implant od CIA został nazwany CherryBlossom. Może on być szczególnie niebezpieczny, gdy użytkownik korzysta z modeli DLinka oraz Linksys. Mogą być one zdalnie zainfekowane nawet wtedy, gdy zabezpieczone są silnym hasłem. Staje się to możliwe dzięki exploitowi, który wyciąga owe hasła. CherryBlossom według dokumentów ujawnionych przez WikiLeaks działa na 25 modelach ruterów, zaś modyfikacje tego kodu pozwoliłyby w teorii na uruchomienie go na ponad setce różnych modeli ruterów. CherryBlossom po zainstalowaniu zamienia ruter w serwer kontrolowany przez CIA (CherryTree).  Przezeń może uruchamiać różne misje - te sprowadzają się do ataków na użytkowników na bazie ich numeru IP, adresu e-mail, adresu MAC, pseudonimu na chacie czy numeru VoIP. Podczas misji owa "wisienka" może kopiować część bądź całość ruchu, adresy e-mail, nazwy użytkowników w chatach oraz numery VoIP. Według serwisu ArsTechnica CherryBlossom nie różni się zbytnio od innych ruterowych malware. Co jednak wyróżnia produkt CIA, to zestaw narzędzi do obsługi programu - interfejs użytkownika, wsparcie serwerowe i długa lista potencjalnych misji, które można wykonywać przy pomocy CherryBlossom/Tree. Co ciekawe, ujawniona dokumentacja zaczyna się w roku 2007, co oznacza, że CIA korzystało z tego malware od zamierzchłych  czasów.
      Lista routerów : https://goo.gl/FYjUyU
      Więcej informacji : https://niebezpiecznik.pl/post/cia-od-10-lat-hackowala-setki-routerow-i-wikileaks-ma-na-to-dowody/

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności