Jump to content
Marcin Rafalski Fishman

Silny Router/AP Draft-N; PoE

Recommended Posts

Marcin Rafalski Fishman

Witam,

Klient posiada 4 routery CISCO WAP4410N. Niestety te routery przestały działać po tym jak na jego dachu uruchomiono LTE800 (system telefonii komórkowej). Najwyraźniej podczas projektowania i testowania tych urządzeń nie testowano ich w warunkach bliskiej obecności nadajników LTE800. 

Klient w ostatnich dniach testował Buffalo AirStation Pro WAPS-APG600H. Daiała poprawnie lecz podobno jego zasięg jest gorszy od CISCO.

Doradźcie proszę silny router albo AP bo ten Cisco to chyba AP...

Musi spełniać następujące warunki:

• standard N
  • działać jednocześnie na 2,1 GHz i 5GHz
  • zasilanie PoE
  • Stosunkowo nowa konstrukcja.
  • o dużym zasięgu 

Dziekuje serdecznie, Marcin.

Edited by Fishman

Jabol

Osobiście mógł bym polecić rozwiązania od firmy Ubiquiti dokładnie Unifi UAP PRO aby działało w dualband w pasmie N lub troszkę droższe Unifi UAP AC już w standardzie AC.

Ogólnie sprzedawane jest w pojedynczych sztukach jak i w 3 pakach. Maja kontroler "programowy" i można ich łączyć ze sobą do 100 w jednej sieci.

Wszystkie posiadają w zestawie zasilacz POE więc do samego urządzenia idzie tylko kabelek sieciowy.

house

bo ten Cisco to chyba AP

tak to są AP :

You do not have the required permissions to view the link content.

nic lepszego niz Ubiquiti o których wspomniał @Jabol nie ma, chyba że modele z segmentu SOHO :)

Marcin Rafalski Fishman

A ja myślałem, że na jakiś Asusikach albo Dlinkach sprawę się załatwi....

W czym tkwi przewaga Ubiquiti?

house

Ubiquiti stawiasz, zapominasz i działa. Urządzenia SOHO to zupełnie inny level sprzętu.

Jabol

Asus nie ma AP jedynie zabawa z routerami w trybie AP co nie jest wg mnie dobrym rozwiązaniem.

O Dlinkach wole się nie wypowiadać....

Unifi działa spoko. Można poczytać na necie opinie osobiście nie maiłem jeszcze z nimi problemów.

Plusem w odróżnieniu od zabawy z pseudo "AP" od asusa lub dlinka jest to że Unifi tworzy jedną sieć WiFi z funkcją roamingu :)

• Like it 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• borsuk007
      By borsuk007
      Mam w domu 3 routery dwa pozostałe działają jako głupie AP ,połączone wszystko kablami LAN 5kat. zrobiłem to tak główny router z Netii  VV 5822 ADB > Xiaomi Mi-R3G padavan > Xiaomi Mi-R3G Openwrt
      na wszystkich jest ten sam SSID sieć 5Ghz hasło WPA2 kanały 48>40>36 i mam problem z telefonami np. taki Samsung note4 jak pochodze po mieszkaniu zaczyna głupieć bo nie umie niekiedy się przełączyć miedzy routerami i w najgorszym wypadku pisze brak internetu muszę dać tryb samolotowy i wył. dopiero rusza.
      Niektóre sprzęty działają perfekcyjnie i można latać z sprzętem po mieszkaniu i nic nie zerwie. Testuje to pingując urządzenie. 
      Czy jest jakaś opcja w routerku że trzeba coś zmienić żeby ten cały roaming działał jak należy. Może moc przykręcić .
      Latam od rana z całym sprzętem po domu i już nawet żona głupio na mnie patrzy    Jakieś sugestie ?
    • Crocodil
      By Crocodil
      Witam

Trafiłem na to forum, ponieważ jest najlepszym źródłem informacji o wifi w polskim Internecie  

Mieszkam w bloku i obecnie użytkuję modem/router dostarczony przez dostawcę Internetu: Technicolor CGA 2121. W salonie wifi działa bardzo dobrze, ale niestety w sypialni, 2 grube ściany dalej, jest kiepsko, a w przypadku sieci 5GHz już fatalnie. Niestety nie mogę przeciągnąć kabla, bo mieszkanie jest wynajmowane...

Czy w cenie ok. 400-500zł jestem w stanie kupić router który poprawi zasięg, najlepiej zachowując przy tym dobre prędkości?

Próbowałem już TP-Link C2300 ale niestety zasięg okazał się słabszy niż na tym Technicolorze 😮 Po poszukiwaniach wydaje mi się że najciekawsze mogą być modele:
      D-Link DIR-882 Edimax RG21S Xiaomi R3P Pro  
      Wygląda na to że wszystkie są technicznie do siebie bardzo podobne (procesor MT7621 i układy MT7615N), różni je ilość pamięci RAM i flash oraz oczywiście wbudowane oprogramowanie. 

Będę wdzięczne za każdą wskazówkę  W grę wchodzi także jakiś używany model...

EDIT: Bardziej z "ciekawostek" - trafiłem na model Phicomm K3, niestety nie dostępny w Polsce. Ma dobrą cenę i bardzo fajne "bebechy" na oparte na Broadcomie ale niestety sporo osób narzeka na zasięg...
    • Makaan
      By Makaan
      Cześć,
      Szukam pomocy w wyborze switcha, mającego rozwiązać pewien problem z kablami w mieszkaniu. W garderobie jest punkt gdzie zbiegają się kable z gniazdek w pokojach, jest tam też ONT od operatora. Jest to jednak złe miejsce na AP WiFi (combo z routerem), więc kabel z ONT został "przedłużony" do gniazdka w salonie. Niestety w ten sposób wszystkie pozostałe gniazdka są nieaktywne. Gdyby w ścianie był kabel "powrotny", mógłbym zastosować dowolny switch, ale mając tylko jeden kabel jestem zmuszony puścić do switcha dwa VLANy: jeden do komunikacji z ONT, drugi do LAN. Operator stosuje PPPoE i filtrowanie MAC, bez konkretnego VLANu - czy coś musiałby zmieniać oprócz adresu MAC switcha? Jakich funkcji potrzebuję, i jaki switch min. 4-portowy wybrać? Priorytetem jest cena.
      Z góry dzięki!

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.