Skocz do zawartości
Marcin Rafalski Fishman

Silny Router/AP Draft-N; PoE

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin Rafalski Fishman

Witam,

Klient posiada 4 routery CISCO WAP4410N. Niestety te routery przestały działać po tym jak na jego dachu uruchomiono LTE800 (system telefonii komórkowej). Najwyraźniej podczas projektowania i testowania tych urządzeń nie testowano ich w warunkach bliskiej obecności nadajników LTE800. 

Klient w ostatnich dniach testował Buffalo AirStation Pro WAPS-APG600H. Daiała poprawnie lecz podobno jego zasięg jest gorszy od CISCO.

Doradźcie proszę silny router albo AP bo ten Cisco to chyba AP...

Musi spełniać następujące warunki:

• standard N
  • działać jednocześnie na 2,1 GHz i 5GHz
  • zasilanie PoE
  • Stosunkowo nowa konstrukcja.
  • o dużym zasięgu 

Dziekuje serdecznie, Marcin.

Edytowane przez Fishman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jabol

Osobiście mógł bym polecić rozwiązania od firmy Ubiquiti dokładnie Unifi UAP PRO aby działało w dualband w pasmie N lub troszkę droższe Unifi UAP AC już w standardzie AC.

Ogólnie sprzedawane jest w pojedynczych sztukach jak i w 3 pakach. Maja kontroler "programowy" i można ich łączyć ze sobą do 100 w jednej sieci.

Wszystkie posiadają w zestawie zasilacz POE więc do samego urządzenia idzie tylko kabelek sieciowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

bo ten Cisco to chyba AP

tak to są AP :

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

nic lepszego niz Ubiquiti o których wspomniał @

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
nie ma, chyba że modele z segmentu SOHO :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Marcin Rafalski Fishman

A ja myślałem, że na jakiś Asusikach albo Dlinkach sprawę się załatwi....

W czym tkwi przewaga Ubiquiti?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Ubiquiti stawiasz, zapominasz i działa. Urządzenia SOHO to zupełnie inny level sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jabol

Asus nie ma AP jedynie zabawa z routerami w trybie AP co nie jest wg mnie dobrym rozwiązaniem.

O Dlinkach wole się nie wypowiadać....

Unifi działa spoko. Można poczytać na necie opinie osobiście nie maiłem jeszcze z nimi problemów.

Plusem w odróżnieniu od zabawy z pseudo "AP" od asusa lub dlinka jest to że Unifi tworzy jedną sieć WiFi z funkcją roamingu :)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Archer C5400X to trzypasmowy zaawansowany router gamingowy od TP-Link. Osiem gigabitowych portów Ethernet pozwala na podłączenie do sieci przewodowych urządzeń takich jak komputery, konsole do gier czy telewizory smart, bez konieczności używania dodatkowego przełącznika. Archer C5400X to trzypasmowy, gigabitowy router bezprzewodowy MU-MIMO, który został zbudowany od podstaw z myślą o graczach oraz innych wymagających użytkownikach.

Archer C5400X korzysta z technologii NitroQAM, oferując łączną przepustowość nawet do 5334Mb/s w trzech pasmach transmisji (1000Mb/s w paśmie 2.4GHz oraz po 2167Mb/s w pasmach 5GHz). Pozwala to na optymalizację działania sieci poprzez jej podział pomiędzy wszystkie urządzenia w domu.  Np. jedno pasmo można przeznaczyć do gier, drugie do streamingu wideo w 4K, a ostatnie na użytek mniej wymagających domowników. Wykorzystując Smart Connect, router automatycznie wybierze najlepsze pasmo dla każdego sprzętu połączonego z siecią. Stała siła sygnału w każdym kącie domu zapewniona jest przez osiem anten wspieranych technologią Range Boost. Archer C5400X dodatkowo wykorzystuje technologię Beamforming umożliwiającą zlokalizowanie łączących się do routera urządzeń, a następnie zwiększenia siły sygnału nadawanego w ich kierunku, zapewniając najwyższą wydajność i stabilność połączeń. Dzięki technologii MU-MIMO, Archer C5400X wysyła pakiety danych do czterech urządzeń w tym samym czasie, co zwiększa wydajność komunikacji. Innym rozwiązaniem pozwalającym optymalizować wydajność WiFi jest Airtime Fairness. Działanie tej technologii polega na promowaniu wydajniejszych użytkowników bezprzewodowych, którzy są w stanie przesłać większą ilość danych w żądanym przedziale czasu.

Osiem gigabitowych portów Ethernet pozwala na podłączenie do sieci przewodowych urządzeń takich jak komputery, konsole do gier czy telewizory smart, bez konieczności używania dodatkowego przełącznika. Moc do grania na najwyższych obrotach zapewnia czterordzeniowy procesor 64-bitowy o taktowaniu 1,8GHz, trzy procesory pomocnicze oraz 1GB pamięci RAM. Archer C5400X wykrywa ruch sieciowy z gier i nadaje mu najwyższy priorytet. Zaawansowani gracze mogą dzięki temu osiągać taktyczną przewagę i grać bez lagów. Natomiast mniej wymagający domownicy docenią np. streamowanie filmów w rozdzielczości 4K, bez żadnych przeszkód.
      System HomeCare z antywirusem od TrendMicro ochroni domową sieć przed cyberatakami. Rodzice z pewnością docenią funkcję kontroli rodzicielskiej, która umożliwia blokadę dostępu do wybranych zasobów sieciowych i treści w Internecie. Wystarczy ustawić listy adresów URL dostępnych lub zablokowanych z poziomu danej sieci, by zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych domowników. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby za pomocą harmonogramu określić także pory dostępu dla poszczególnych urządzeń łączących się z siecią. Korzystając z funkcji QoS (Quality of Service) można przydzielić pasma określonym urządzeniom i usługom, aby móc wykorzystać w pełni ich możliwości. Ustalanie priorytetów dla takich działań jak streaming, granie, rozmowy wideo czy zwykłe surfowanie po sieci jest szybkie i proste.

Specyfikacja techniczna urządzenia dostępna jest na stronie TP-Link: https://www.tp-link.com/pl/products/details/cat-9_Archer-C5400X.html#specifications
      Router Archer C5400X jest już dostępny w sprzedaży i objęty zostały 3-letnią gwarancją.
    • vwrafi
      Przez vwrafi
      Witam.

Posiadam internet w firmie Vectra. Mam stały adres IP oraz router Cisco EPC3928. Posiadam mieszkanie dwupoziomowe oraz komórkę lokatorską na półpiętrze obok mieszkania ( komórka o pół piętra niżej niż mieszkanie ). Obecny router daje mi dostęp do internetu w całym mieszkaniu oraz w komórce lokatorskiej. W najbardziej skrajnym punkcie mieszkania oraz w komórce mam 2/3 kreski zasięgu wi-fi 2.4GHz. Chcę zmienić tryb pracy routera na bridge i podłączyć do niego zewnętrzny router, abym mógł przekierowywać porty. Wykorzystanie routera będzie przez 2 telewizory, 3 komórki, 3 laptopy,do tego podłączony będzie raspberry pi jako serwer www dla prostej stronki na wordpress'ie oraz 2 kamerki IP na Wi-Fi. Raspberry będzie podłączony poprzez port LAN. Łącze w Vectrze mam 100/10. Czy w moim przypadku muszę posiadać porty LAN 1Gb czy wystarczą 100Mb? Jaki router kupić, aby zasięg mi się poprawił i w miejscu, gdzie do tej pory były 2/3 kreski pojawiły się 3/4?

Chciałem kupić Asus AC1200G+, trochę ponad moje możliwości finansowe ale może bym dozbierał. Przeczytałem jednak, że się wiesza, a obecny router Cisco EPC3928 chodzi nieprzerwanie od 2 lat bez żadnego zawieszenia ( wyłączany jest z prądu tylko 4 razy w roku jak trzeba posprzątać za szafką RTV na której stoi ) i wolałbym nie resetować Asus'a co tydzień czy dwa.

Później chciałem kupić kupić TP Linka Archer C1200, podobno mniej się wiesza, ale jeśli to jest bliźniacza konstrukcja do wspomnianego wyżej Asus'a to według mnie będzie podobnie ( najwidoczniej więcej osób posiada Asus'a i stąd wydaje się, że większej liczbie osób się wiesza a w rzeczywistości procentowo może być tak samo jak w Archer'ze ).

Jest kilka fajnych routerów poniżej 150zł ( np. Archer C50, Archer C20),  ale mają one wtedy porty LAN i WAN 100Mb. Nie wiem, czy ja potrzebuję aż 1Gb dla moich potrzeb i internetu 100/10, może porty 100Mb wystarczą?

Co byście poradzili? I czy ten Archer C1200 posiada anteny 5dBi jak w Asus'ie czy raczej 2dBi?

Zamieszczam schemat mieszkania. Między routerem a komórką lokatorską jest jedna ścianka działowa oraz jedna gruba nośna. Odległość od miejsca gdzie stoi obecny router do komórki lokatorskiej to 10 metrów.

• patryczekk
      Przez patryczekk
      Witam, mam problem z sambą. Otóż skonfigurowałem sambę na routerze RT-AC58U - podpięty jest pendrive USB 32 gb fat-32.
      Dysku nie widać na komputerach podpiętych do sieci przez lan.
      Widzę jedynie media serwer, a tam już jest ten dysk usb również, ale nie można tam nic zapisać, można jedynie odtworzyć.
      Co powinienem zrobić aby samba zadziałała? USB jest na fat-32, grupa jest właściwa WORKGROUP

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.