Skocz do zawartości
tuskomat

AsusWRT - zdalny dostęp

Rekomendowane odpowiedzi

tuskomat

"ASUSWRT jest oparty na przeglądarce, co oznacza, że nie wymaga osobnej aplikacji i nie ogranicza tego, co można w nim zrobić poprzez urządzenia mobilne - uzyskujesz pełny dostęp do wszystkich ustawień z dowolnego urządzenia posiadającego przeglądarkę."

Mam tableta na andku Kici kici. Czy będę się mógł na nim zalogować do routera i zarządzać siecią ? Rozumiem ze podobnie jest w AC 68U

.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tuskomat

A od strony WAN tez mogę się na niego zalogować, czy to juz większy kłopot i trzeba coś extra konfigurować ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

czy to juz większy kłopot i trzeba coś extra konfigurować ?

żaden kłopot i tak, trzeba to skonfigurować

openit_1412880892__2014-10-09_205433.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tuskomat

Ha, sprytne ale lepiej by było gdyby zamiast IP było "określony adres MAC" bo tego z IP nie idzie ustawić jak się jest w terenie poza LAN. Port mogę ustawić dowolny np. 65500 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Ha, sprytne ale lepiej by było gdyby zamiast IP było "określony adres MAC" bo tego z IP nie idzie ustawić jak się jest w terenie poza LAN

a jak zweryfikujesz MAC z WAN ?  B)

Port mogę ustawić dowolny np. 65500 ?

jaki Ci się podoba ;-)  

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tuskomat

MAC z WAN....

Nie ma sposobu ? Nie wierzę, przecież każdy informatyk zawsze mi powtarzał ze wszystko w informatyce jest możliwe i jest tylko kwestią czasu i pieniędzy.

No a VPN ? Wtedy takie urządzenie jest w jednej sieci z routerem i może się komunikować po MAC- ACH

..?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Nie ma sposobu ? Nie wierzę, przecież każdy informatyk zawsze mi powtarzał ze wszystko w informatyce jest możliwe

:D i zapewne tak jest, ale urządzenie ma swój FW który nie posiada takiej funkcji. Możesz pobrać źródła tomato i odpowiednio zmodyfikować kod aby funkcję zaimplementować za pomocą 

czasu i pieniędzy

:D

No a VPN ? Wtedy takie urządzenie jest w jednej sieci z routerem i może się komunikować po MAC

tak, ale wcześniej przechodząc proces autoryzacji więc tak naprawdę staje się częścią LAN : 
    Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Piotr Kiewlak

Panowei, herezje szerzycie z tym otwieraniem WANu, z punktu widzenia bezpieczeństwa to tak jakbyście w domu zakładali alarm, wynajeli firme ochroniarską i inne cuda wianki a zostawiali mieszkanie otwarte z kluczem w drzwiach. 

Ludzie sami sie proszą o ataki przy otwartych portach po stronie WAN. Jedynie VPN. A tak uczymy nowych użytkowników by otwierali swoje sieci a później sie dziwimy że aż tyle danych wycieka. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Panowei, herezje szerzycie z tym otwieraniem WANu,

dlaczego ? zapytał czy jest - odpowiedziałem, że tak :) nie było rozmowy o

z punktu widzenia bezpieczeństwa

bo to osobna kwestia. Nie możemy myśleć i analizować zagrożenie za kogoś :)

A tak uczymy nowych użytkowników by otwierali swoje sieci a później sie dziwimy że aż tyle danych wycieka.

człowiek uczy się na błędach, nawet jeśli poszechne jest zabezpieczanie wszystkiego i wszędzie - nie możemy zmusić go do czegoś bo tak jest "bezpieczniej" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tuskomat

Volenti non fit injuria

.

Można wrzucić Panu Shibby "temacik" na skrypcik w tomato weryfikujący dostęp z WAN po MAC-u /tak wprost,  bez VPN-a/ ; ciekawe wyzwanie.... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Można wrzucić Panu Shibby "temacik" na skrypcik w tomato weryfikujący dostęp z WAN po MAC-u /tak wprost,  bez VPN-a/ ; ciekawe wyzwanie....

to już nie to forum :) @shibby źle znosi krytykę i tutaj nie zagląda :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Hictis1935
      Przez Hictis1935
      Witam,
      posiadam router ASUS RT-AC68U, firmware Merlin 380.68_4 i światłowód 600 Mbit/s.
      Przy podłączeniu kabla WAN bezpośrednio do karty sieciowej uzyskuję gwarantowaną prędkość.
      W momencie poprowadzenie sieci przez router, maksymalne osiągi oscylują w granicach 500 Mbit/s.
      CPU Core 1 osiąga 100%, Core 2 jest prawie nie używany.
      QoS, Bandwitch Monitor, Air Control i inne dodatki są off.  W zakładce info WAN i Lan 1 Gbps.
      Próbowałem różne ustawienia w zakłade Switch Control (Enable Jumbo Frame, Spanning-Tree Protocol, NAT Acceleration ON/OFF) ale to nic nie pomaga.

Udało mi się znaleźć informacje, że niektórzy na tym routerze wyciągają prędkości > 900 Mbit/s.
      Proszę  pomoc, lub sugestie co jeszcze mógł bym sprawdzić aby w pełni wykorzystać możliwości ISP.
    • TD44
      Przez TD44
      Witam,
      Na początku chciałbym przeprosić wszystkich za to że posiadam niewielką wiedzę w temacie komend, konsol itp  chcę tylko mieć transmission na routerze i tyle - mam nadzieje że ktoś pomoże bo kilka dni nad tym siedzę i przysłowiowa du...
      Router ASUS RT-AC87U - najnowszy Merlin
      zainstalowałem Entware wg tego:

Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link. następnie transmission wg tego:

Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link. I wszystko ładnie pięknie działa... dopóki nie zrestartuje routera
      Zrobiłem to drugi raz i teraz na dysku zewnętrznym na którym to instalowałem mam katalog: entware-old_2017-11-14_14-34 i " nowy " entware
      W logach nic nie widać żeby się uruchamiało , tak jakby nie było choć na dysku jest chyba wszystko
      Dysk jest pełen danych i nie mogę go formatować
      Drugim problemem jest fakt że dysk ten był formatowany pod OpenWRT BB i siedział na nim serwer vsftp - i teraz mam problem z uprawnieniami dostępu do katalogów bo jakimś trafem przetrwało to i teraz utrudnia życie - może to to blokuje zapis...
      mam nadzieje że to coś prostego do naprawy  bo router fajny tylko właściciel nie ogarnięty
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot

Zobacz plik ASUS RT-AC68U Firmware
      ASUS RT-AC68U Firmware
      Dodający OpenITbot Dodano 2014.02.14 Kategoria ASUS  

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności