Skocz do zawartości
tuskomat

AsusWRT - zdalny dostęp

Rekomendowane odpowiedzi

tuskomat    6
tuskomat

"ASUSWRT jest oparty na przeglądarce, co oznacza, że nie wymaga osobnej aplikacji i nie ogranicza tego, co można w nim zrobić poprzez urządzenia mobilne - uzyskujesz pełny dostęp do wszystkich ustawień z dowolnego urządzenia posiadającego przeglądarkę."

Mam tableta na andku Kici kici. Czy będę się mógł na nim zalogować do routera i zarządzać siecią ? Rozumiem ze podobnie jest w AC 68U

.?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tuskomat    6
tuskomat

A od strony WAN tez mogę się na niego zalogować, czy to juz większy kłopot i trzeba coś extra konfigurować ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

czy to juz większy kłopot i trzeba coś extra konfigurować ?

żaden kłopot i tak, trzeba to skonfigurować

openit_1412880892__2014-10-09_205433.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tuskomat    6
tuskomat

Ha, sprytne ale lepiej by było gdyby zamiast IP było "określony adres MAC" bo tego z IP nie idzie ustawić jak się jest w terenie poza LAN. Port mogę ustawić dowolny np. 65500 ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

Ha, sprytne ale lepiej by było gdyby zamiast IP było "określony adres MAC" bo tego z IP nie idzie ustawić jak się jest w terenie poza LAN

a jak zweryfikujesz MAC z WAN ?  B)

Port mogę ustawić dowolny np. 65500 ?

jaki Ci się podoba ;-)  

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tuskomat    6
tuskomat

MAC z WAN....

Nie ma sposobu ? Nie wierzę, przecież każdy informatyk zawsze mi powtarzał ze wszystko w informatyce jest możliwe i jest tylko kwestią czasu i pieniędzy.

No a VPN ? Wtedy takie urządzenie jest w jednej sieci z routerem i może się komunikować po MAC- ACH

..?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

Nie ma sposobu ? Nie wierzę, przecież każdy informatyk zawsze mi powtarzał ze wszystko w informatyce jest możliwe

:D i zapewne tak jest, ale urządzenie ma swój FW który nie posiada takiej funkcji. Możesz pobrać źródła tomato i odpowiednio zmodyfikować kod aby funkcję zaimplementować za pomocą 

czasu i pieniędzy

:D

No a VPN ? Wtedy takie urządzenie jest w jednej sieci z routerem i może się komunikować po MAC

tak, ale wcześniej przechodząc proces autoryzacji więc tak naprawdę staje się częścią LAN : 
    Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Piotr Kiewlak    20
Piotr Kiewlak

Panowei, herezje szerzycie z tym otwieraniem WANu, z punktu widzenia bezpieczeństwa to tak jakbyście w domu zakładali alarm, wynajeli firme ochroniarską i inne cuda wianki a zostawiali mieszkanie otwarte z kluczem w drzwiach. 

Ludzie sami sie proszą o ataki przy otwartych portach po stronie WAN. Jedynie VPN. A tak uczymy nowych użytkowników by otwierali swoje sieci a później sie dziwimy że aż tyle danych wycieka. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

Panowei, herezje szerzycie z tym otwieraniem WANu,

dlaczego ? zapytał czy jest - odpowiedziałem, że tak :) nie było rozmowy o

z punktu widzenia bezpieczeństwa

bo to osobna kwestia. Nie możemy myśleć i analizować zagrożenie za kogoś :)

A tak uczymy nowych użytkowników by otwierali swoje sieci a później sie dziwimy że aż tyle danych wycieka.

człowiek uczy się na błędach, nawet jeśli poszechne jest zabezpieczanie wszystkiego i wszędzie - nie możemy zmusić go do czegoś bo tak jest "bezpieczniej" :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
tuskomat    6
tuskomat

Volenti non fit injuria

.

Można wrzucić Panu Shibby "temacik" na skrypcik w tomato weryfikujący dostęp z WAN po MAC-u /tak wprost,  bez VPN-a/ ; ciekawe wyzwanie.... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

Można wrzucić Panu Shibby "temacik" na skrypcik w tomato weryfikujący dostęp z WAN po MAC-u /tak wprost,  bez VPN-a/ ; ciekawe wyzwanie....

to już nie to forum :) @shibby źle znosi krytykę i tutaj nie zagląda :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• no4fly1
      Przez no4fly1
      Witam,
      Po przywróceniu  ustawień fabrycznych nie działa poprawnie połączenie vpn.
      Router RT-AC68U  ma włączony  serwer vpn  i dodanego użytkownika (próbowałem na najnowszym  firmware Asusa i Merlina).
      Po wyeksportowaniu ustawień i załadowaniu ich na kompie  OpenVPN pokazuje, że połączyłem się poprawnie. Także w GUI routera  widać, że połączenie  jest nawiązane.
      Niestety, nie mogę wejść na wcześniej zmapowane dyski po smb, nie mogę  wejść na router lub NAS wpisując lokalny adres w przeglądarce.
      W czym tkwi problem?
      Nie działa także połączenie vpn z  RT-AC68U skonfigurowane  w Windows 10 (nie przez aplikację OpenVPN),
      a  stare połączenie  z routerem  w pracy (RT-N66U) działa bez zmian, poprawnie.
    • djmarco
      Przez djmarco
      Czy da się na tym routerze sprawdzić prędkość WAN? Chodzi mi o to, że chce sprawdzić, jaką prędkość internetu dostarcza mi mój usługodawca. Na pewno jest to więcej jak 100Mbps więc bezpośrednio podpinając się w gniazdko nie sprawdzę tego bo mam ethernet 100Mbps. WiFi mam akurat co spina mi się na 700Mbps ale wiadomo, radio to nie to samo co bezpośrednio gniazdko.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

• OpenITbot
      Przez OpenITbot

Zobacz plik ASUS RT-AC68U Firmware
      ASUS RT-AC68U Firmware
      Dodający OpenITbot Dodano 14.02.2014 Kategoria ASUS  

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności