Jump to content
Sign in to follow this  
tuskomat

AsusWRT - zdalny dostęp

Recommended Posts

tuskomat

"ASUSWRT jest oparty na przeglądarce, co oznacza, że nie wymaga osobnej aplikacji i nie ogranicza tego, co można w nim zrobić poprzez urządzenia mobilne - uzyskujesz pełny dostęp do wszystkich ustawień z dowolnego urządzenia posiadającego przeglądarkę."

Mam tableta na andku Kici kici. Czy będę się mógł na nim zalogować do routera i zarządzać siecią ? Rozumiem ze podobnie jest w AC 68U

.?

house

@tuskomat - bez problemu

Sorry, only registered users can display images :(

tuskomat

A od strony WAN tez mogę się na niego zalogować, czy to juz większy kłopot i trzeba coś extra konfigurować ?

house

czy to juz większy kłopot i trzeba coś extra konfigurować ?

żaden kłopot i tak, trzeba to skonfigurować

tuskomat

Ha, sprytne ale lepiej by było gdyby zamiast IP było "określony adres MAC" bo tego z IP nie idzie ustawić jak się jest w terenie poza LAN. Port mogę ustawić dowolny np. 65500 ?

house

Ha, sprytne ale lepiej by było gdyby zamiast IP było "określony adres MAC" bo tego z IP nie idzie ustawić jak się jest w terenie poza LAN

a jak zweryfikujesz MAC z WAN ?  B)

Port mogę ustawić dowolny np. 65500 ?

jaki Ci się podoba

• Like it 1

tuskomat

MAC z WAN....

Nie ma sposobu ? Nie wierzę, przecież każdy informatyk zawsze mi powtarzał ze wszystko w informatyce jest możliwe i jest tylko kwestią czasu i pieniędzy.

No a VPN ? Wtedy takie urządzenie jest w jednej sieci z routerem i może się komunikować po MAC- ACH

..?

house

Nie ma sposobu ? Nie wierzę, przecież każdy informatyk zawsze mi powtarzał ze wszystko w informatyce jest możliwe

i zapewne tak jest, ale urządzenie ma swój FW który nie posiada takiej funkcji. Możesz pobrać źródła tomato i odpowiednio zmodyfikować kod aby funkcję zaimplementować za pomocą 

czasu i pieniędzy

No a VPN ? Wtedy takie urządzenie jest w jednej sieci z routerem i może się komunikować po MAC

tak, ale wcześniej przechodząc proces autoryzacji więc tak naprawdę staje się częścią LAN : 
Sorry, only registered users can display links :(

Piotr Kiewlak

Panowei, herezje szerzycie z tym otwieraniem WANu, z punktu widzenia bezpieczeństwa to tak jakbyście w domu zakładali alarm, wynajeli firme ochroniarską i inne cuda wianki a zostawiali mieszkanie otwarte z kluczem w drzwiach. 

Ludzie sami sie proszą o ataki przy otwartych portach po stronie WAN. Jedynie VPN. A tak uczymy nowych użytkowników by otwierali swoje sieci a później sie dziwimy że aż tyle danych wycieka. 

house

Panowei, herezje szerzycie z tym otwieraniem WANu,

dlaczego ? zapytał czy jest - odpowiedziałem, że tak

nie było rozmowy o

z punktu widzenia bezpieczeństwa

bo to osobna kwestia. Nie możemy myśleć i analizować zagrożenie za kogoś

A tak uczymy nowych użytkowników by otwierali swoje sieci a później sie dziwimy że aż tyle danych wycieka.

człowiek uczy się na błędach, nawet jeśli poszechne jest zabezpieczanie wszystkiego i wszędzie - nie możemy zmusić go do czegoś bo tak jest "bezpieczniej"

tuskomat

Volenti non fit injuria

.

Można wrzucić Panu Shibby "temacik" na skrypcik w tomato weryfikujący dostęp z WAN po MAC-u /tak wprost,  bez VPN-a/ ; ciekawe wyzwanie.... 

house

Można wrzucić Panu Shibby "temacik" na skrypcik w tomato weryfikujący dostęp z WAN po MAC-u /tak wprost,  bez VPN-a/ ; ciekawe wyzwanie....

to już nie to forum
@shibby źle znosi krytykę i tutaj nie zagląda

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• kryzys123
      By kryzys123
      Mam problem z uruchomieniem VPN'a IPSec dla urządzeń mobilnych na tym routerze. Skonfigurowałem server VPN IPSec zgodnie z instrukcją na stronie Asus'a oraz klienta VPN na urządzeniu mobilnym z Androidem 9.0 i niestety nie można zestawić połączenia. Na PPTP wszystko działa, natomiast na IPSec nie. Proszę o pomoc.

• strusmig
      By strusmig
      Witam,
      mam w firmie dysk sieciowy Synology DS1815+ i router Ubiquiti EdgeMAX. Na dysku sieciowym w DiskStation Manager pobrałem pakiet VPN Server i skonfigurowałem sobie PPTP. Gdy próbuję połączyć się z zewnątrz (np. z domu) to dostaję taki komunikat jak na poniższym obrazku.

Czy trzeba jeszcze przekierować jakieś porty na routerze EdgeMAX, dodać reguły do firewalla czy coś?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

//edit:
      Po odblokowaniu portu 1723 (TCP) i protokołu GRE na firewallu wciąż była kicha i nie dało się połączyć z zewnątrz. Odpuściłem temat VPN na dysku sieciowym Synology i ostatecznie postawiłem VPN na tym routerze Ubiquiti EdgeMAX i wszystko działa tak jak chciałem :).
    • emer
      By emer
      czy u Was łączenie sie z VPN Plus Waszych RT2600 trwa długo ? U mnie to trwa chyba z minutę ...

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.