Jump to content
tuskomat

AsusWRT - zdalny dostęp

Recommended Posts

tuskomat

"ASUSWRT jest oparty na przeglądarce, co oznacza, że nie wymaga osobnej aplikacji i nie ogranicza tego, co można w nim zrobić poprzez urządzenia mobilne - uzyskujesz pełny dostęp do wszystkich ustawień z dowolnego urządzenia posiadającego przeglądarkę."

Mam tableta na andku Kici kici. Czy będę się mógł na nim zalogować do routera i zarządzać siecią ? Rozumiem ze podobnie jest w AC 68U

.?

house

@tuskomat - bez problemu :)

tuskomat

A od strony WAN tez mogę się na niego zalogować, czy to juz większy kłopot i trzeba coś extra konfigurować ?

house

czy to juz większy kłopot i trzeba coś extra konfigurować ?

żaden kłopot i tak, trzeba to skonfigurować

openit_1412880892__2014-10-09_205433.png

tuskomat

Ha, sprytne ale lepiej by było gdyby zamiast IP było "określony adres MAC" bo tego z IP nie idzie ustawić jak się jest w terenie poza LAN. Port mogę ustawić dowolny np. 65500 ?

house

Ha, sprytne ale lepiej by było gdyby zamiast IP było "określony adres MAC" bo tego z IP nie idzie ustawić jak się jest w terenie poza LAN

a jak zweryfikujesz MAC z WAN ?  B)

Port mogę ustawić dowolny np. 65500 ?

jaki Ci się podoba ;-)  

• Like it 1

tuskomat

MAC z WAN....

Nie ma sposobu ? Nie wierzę, przecież każdy informatyk zawsze mi powtarzał ze wszystko w informatyce jest możliwe i jest tylko kwestią czasu i pieniędzy.

No a VPN ? Wtedy takie urządzenie jest w jednej sieci z routerem i może się komunikować po MAC- ACH

..?

house

Nie ma sposobu ? Nie wierzę, przecież każdy informatyk zawsze mi powtarzał ze wszystko w informatyce jest możliwe

:D i zapewne tak jest, ale urządzenie ma swój FW który nie posiada takiej funkcji. Możesz pobrać źródła tomato i odpowiednio zmodyfikować kod aby funkcję zaimplementować za pomocą 

czasu i pieniędzy

:D

No a VPN ? Wtedy takie urządzenie jest w jednej sieci z routerem i może się komunikować po MAC

tak, ale wcześniej przechodząc proces autoryzacji więc tak naprawdę staje się częścią LAN : 
You do not have the required permissions to view the link content.

Piotr Kiewlak

Panowei, herezje szerzycie z tym otwieraniem WANu, z punktu widzenia bezpieczeństwa to tak jakbyście w domu zakładali alarm, wynajeli firme ochroniarską i inne cuda wianki a zostawiali mieszkanie otwarte z kluczem w drzwiach. 

Ludzie sami sie proszą o ataki przy otwartych portach po stronie WAN. Jedynie VPN. A tak uczymy nowych użytkowników by otwierali swoje sieci a później sie dziwimy że aż tyle danych wycieka. 

house

Panowei, herezje szerzycie z tym otwieraniem WANu,

dlaczego ? zapytał czy jest - odpowiedziałem, że tak :) nie było rozmowy o

z punktu widzenia bezpieczeństwa

bo to osobna kwestia. Nie możemy myśleć i analizować zagrożenie za kogoś :)

A tak uczymy nowych użytkowników by otwierali swoje sieci a później sie dziwimy że aż tyle danych wycieka.

człowiek uczy się na błędach, nawet jeśli poszechne jest zabezpieczanie wszystkiego i wszędzie - nie możemy zmusić go do czegoś bo tak jest "bezpieczniej" :)

tuskomat

Volenti non fit injuria

.

Można wrzucić Panu Shibby "temacik" na skrypcik w tomato weryfikujący dostęp z WAN po MAC-u /tak wprost,  bez VPN-a/ ; ciekawe wyzwanie.... 

house

Można wrzucić Panu Shibby "temacik" na skrypcik w tomato weryfikujący dostęp z WAN po MAC-u /tak wprost,  bez VPN-a/ ; ciekawe wyzwanie....

to już nie to forum :) @shibby źle znosi krytykę i tutaj nie zagląda :)

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• hjgvcygv
      By hjgvcygv
      Kupiłem ostatnio router Netgear WNR3500L v2 z Advanced Tomato, za główny w tej chwili robi mi D-Link DWR-116(nie ufać marketingowcom, przepłacicie za szmelc 2x). Z internetem łączę się przez modem Huawei E3372 Hilink. Router miał resetowane ustawienia do stanu fabrycznego. Problem polega na tym że po wpięciu do niego modemu i wybraniu go w WAN, router pokazuje że dostęp do sieci ma, jednak ani PC po kablu, ani smartfon po WiFi tego internetu nie widzą.
      W planach mam zrobienie z netgeara głównego routera + NAS(dorzucę hub i dysk 2 TB na USB), a z D-Linka(wgram tomato, jak netgear się okaże stabilny) odbiornika WiFi, by przekazywał dalej sieć po kablu do PC na innym piętrze.
      Będę wdzięczny jak ktoś podrzuci pomysł czemu router nie daje neta dalej...
    • sxc
      By sxc
      Mój pierwszy tekst, więc się przywitam, cześć
      Proszę o pomoc w wyborze routera, szukam już ok 2 tygodni i na razie mam  2 typy do których nie jestem przekonany Asusa RT-AC66AU i Asusa RT-AC68AU (*)

Zależy mi na:
      - Silnym sygnale 3x110m2 (**) nie chcę dodatkowych urządzeń, wolę użyć anteny o większym zysku
      - Możliwości automatycznego przełączania na zapasowe łącze może być wbudowany modem lub na usb
      - Print serwer
      - przynajmniej jedno USB3
      - odłączane anteny
      - wszystkie porty Gigabit
      - bardzo dobra stabiliność, tutaj WAG200G jest bezproblemowy.

* Asusa RT-AC66AU i Asusa RT-AC68AU, nowszy model ma lepszy procek, USB3 i podobno trochę gorsze radio. Generalnie Synology lub linksysy mają chyba lepsze radio, niestety nie znalazłem z możliwością używania modemu z sim. Stad ogromna prośba o pomoc.
      TP-linka nie biorępod uwagę bo mnie jakoś nie przekonuje mrka, chyba że mnie ktoś przekona, ASUS też jakoś spadł w moich oczach, mam wzmacniacz Asusa RP-AC55 i wymaga częstych restartów, niektóre urządzenia nie chcą się łączyć itp. generalnie tego wzmacniacza nie używam na piętrze, tylko włączam go na strychu 3p.

** Router będzie pracował z Funbox 3.0 Orange (wiadomo tutaj radio jest beznadziejne, dużo gorsze od WAG200G)
      Teraz WiFi jest na stabilnym ale przestarzałym Linksys WAG200G, router stoi mniej więcej w centralnym miejscu Domu na 1p.
      Pokrywa sygnałem Parter, 1 i 2 piętro o powierzchni 110m2 każde, oczywiście są miejsca gdzie sygnał jest słaby.
      Cel zmiany to zwiększenie prędkości i lepsze pokrycie sygnałem.
      Liczba urządzeń:
      ok 18 urządzeń mobilnych
      4 urządzenia po kablu poprzez switch podłączony do FunBoxa.
    • Łukasz_B
      By Łukasz_B
      Witajcie
      Mam problem z serwerem VPN asusa. Początkowo postawiony VPN działał bardzo ładnie i miło. Niestety od jakiegoś czasu (może po którymś update'ie) z połączenia VPN może korzystać ostatnio dodany użytkownik.
      W przypadku łączenia za pomocą pozostałych kont użytkowników- nie pozwala nawiązać połączenia i wywala w logach takie coś:

Mar 15 09:50:45 pptp[31886]: pppd 2.4.7 started by admin, uid 0
      Mar 15 09:50:45 pptp[31886]: Connect: pptp0 <--> pptp (188.146.28.8)
      Mar 15 09:50:49 pptpd[31885]: CTRL: Ignored a SET LINK INFO packet with real ACCMs!
      Mar 15 09:50:49 pptp[31886]: Peer pawel failed CHAP authentication
      Mar 15 09:50:49 pptp[31886]: Connection terminated.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.