Skocz do zawartości
ZD33

SYNOLOGY DS211J

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

ZD33    0
ZD33

Witam,

szukam poważnego wsparcia w moim problemie ewntualnej utraty danych ze stacji DS211J.

Przed długim weekendem wyłączyłem stację przez przycisk Power, po powrocie nie mogłem się już jednak ponownie zalaogować.  

Po połączeniu stacji DS do PC i ominięciu rutera, po resecie hasła admin stacja wybrała nowe adresy IP i udało mi się dostać do stacji DS poprzez Synology Assistent a następnie poprzez http do zarządzania stacją.

Problem polega jednak w tym iż nie widzę mojego utworzonego ręcznie folderu SERWER LP w który znajdowało się 2 lata pracy zawodowej.

Pomoc po pozytywnym rozwiązniu problemu będzię odpowieniao wynagrodzona. 

ZD33

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

odpowiedź poszła na PW - obaj jesteśmy z wwa :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
b3rok    20
b3rok

@ZD33 - jeżeli nie uda Ci się rozwiązać problemu z udziałem house to spróbuj skorzystaj z pomocy administratorów polskiego oficjalnego forum Synology (nie podaję adresu, żeby nie było kryptoreklamy). W każdym razie wiem, że tam paru osobom uratowali życie. Powodzenia!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

Problem leży w szyfrowaniu - @ZD33 wysłał mi screenshot gdzie zaznaczył się checkbox przy szyfrowaniu folderu bez jego montowania. Tu jest instrukcja jak go zamontować :

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
a tu jak to zrobić na komputerze z linuxem :
    Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

W obu przypadkach trzeba znać encrypt key :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house
Chyba sam tego nie zrobię, czekam na pomoc kolegi z sąsiedniego biura,- przekierowanie portów.

Czytając Twój link do pomocy przy szyfrowaniu wynika z tego że nie pamiętam klucza do szyfrowania.

Moje pytanie jest: jeżeli nie zmieniam swojego PC to Windows powinien go posiadać-klucz, czy wyłączenie stacji DS, i jej ponowne włączenie wymaga ponownego podania tego klucza z ręki lub importu by widzieć ten folder współdzielony?

Może są to jednak moje problemy ze zmianą adresów IP ?

Windows nie ma nic do DiskStation Manager'a. Co do drugiego pytania to tak. Musisz sobie przypomnieć klucz do szyfrowania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności