Skocz do zawartości
mbalsam

Asus RT-AC68u + Huawei E3272 status disconnected i brak 5ghz

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

mbalsam

Obecnie mam modem hilink 3272 z karta cp niestety cały czas pisze disconnected nawet jak mam tylko sam modem nie łączy sie z internetem a modem jest włączony,od razu zadam drugie pytanie dlaczego nie mam włączonej lampki 5ghz niby pisze że jest włączony dioda się nie świeci i nie ma 5ghz tylko 2,4 działa .dopisze że dysk usb włożony do usb 3.0 huawei do usb 2.0 . router asus rt68u modem huawei 3272 s-153 na sztywno lte Czy ktoś posiada rozwiązanie ?

Pozdrawiam

Przechwytywani3e.JPGPrzechwytywanie.JPGPrzechwytywansie.JPGPrzechwytywassnie.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Nie posiadam ISP opartego o modem LTE więc nie pomogę, może koledzy @betelgeza(http://openitforum.pl/topic/559-asus-rt-ac68u-modem-lte-usb/), @The Dino lub @Coreus () pomogą

od razu zadam drugie pytanie dlaczego nie mam włączonej lampki 5ghz

nie widać sieci w eterze pomimo włączenia ? co pokazuje Ci Wireless Log ? wiem, że pytanie głupie - ale masz kartę WiFi która obsługuje to pasmo ? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mbalsam

kazdy mój laptop ma 5ghz i niby pisze że jest włączona sieć 5ghz jak chcę włączyć sieć gościnną to pisze mi żebym włączył 5ghz a jest zaznaczone jako włączone i restartowałem i nic ,nawet zrobiłem reset i nic nie pomogło cały czas pisze że jest włączone lampka się nie świeci 

log w załączniku ,

Nowy dokument tekstowy (2).txt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

rzeczywiście, 5GHz martwe a 2,4 lata na 20MHz... możesz sobie pozwolić na przywrócenie ustawień fabrycznych ? uruchom konsolę ssh i wpisz :

mtd-erase2 nvram

ustaw router od nowa, nawet jako opensystem (bez szyfrowania) i sprawdź - jak nie pomoże - wyślij router na RMA. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@Idanit zwróć uwagę na 3 screen - radio uruchomione a harmonogram wyłączony :) @mbalsam a nie ustawiłeś go czasem jako bridge na 5GHz przypadkiem ?

O.T.

napisaliśmy jedocześnie... który to już raz

:D :D :good: 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit
zwróć uwagę na 3 screen

tak, widziałem, albo ustawienia fabryczne albo uszkodzenie radia (ruter do wymiany)

@mbalsam spróbuj jeszcze włączyć harmonogram może tu tkwi problem.

Edytowane przez Idanit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mbalsam
Dnia 8.10.2014 o 18:30, house napisał:

@Idanit zwróć uwagę na 3 screen - radio uruchomione a harmonogram wyłączony :12_slight_smile: @mbalsam a nie ustawiłeś go czasem jako bridge na 5GHz przypadkiem ?

Harmonogram zrobiony 

Przechwytywanie.JPG

Dioda sie nie świeci 

IMG_0964.JPG

Router kupiony 3 dni temu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit
Router kupiony 3 dni temu

to szybko rób co zasugerowano, najwyżej spróbujesz wymienić w sklepie jako uszkodzony od ręki. Bo inaczej poczekasz 2-3 tygodnie na odesłanie przez dystrybutora.  

Edytowane przez Idanit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mbalsam

rzeczywiście, 5GHz martwe a 2,4 lata na 20MHz... możesz sobie pozwolić na przywrócenie ustawień fabrycznych ? uruchom konsolę ssh i wpisz :

mtd-erase2 nvram

ustaw router od nowa, nawet jako opensystem (bez szyfrowania) i sprawdź - jak nie pomoże - wyślij router na RMA. 

Tą konsole jak uruchomić? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

administracja/system enable ssh

później zaloguj się np z putty.exe i wklej mtd-erase2 nvram

Edytowane przez Idanit
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mbalsam

administracja/system enable ssh

później zaloguj się np z putty.exe i wklej mtd-erase2 nvram

znalazłem i dałem komende reset się zrobił lecz cały czas brak 5ghz chyba router padł . :(  

Edytowane przez mbalsam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit
nie ma takiego ja shh jest telnet

:question:

po kolei od góry:

Zmiana hasła logowania routera

Persistent JFFS2 partition

SSH Daemon

jest?

dopiero teraz jest

Dodatkowe

w którym to jest telnet

znalazłem i dałem komende reset się zrobił lecz cały czas brak 5ghz chyba router padł

a na samej górze też masz tylko jedno SSID ? 

czy np:

ASUS ASUS

ASUS ASUS5

inne login-y jakie wpisałeś podczas konfiguracji.

Edytowane przez Idanit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mbalsam

:question:

po kolei od góry:

Zmiana hasła logowania routera

Persistent JFFS2 partition

SSH Daemon

jest?

dopiero teraz jest

Dodatkowe

w którym to jest telnet

a na samej górze też masz tylko jedno SSID ? 

czy np:

ASUS ASUS

ASUS ASUS5

inne login-y jakie wpisałeś podczas konfiguracji.

są dwie nazwy ssid ale jednej tej 5 ghz nie widzią laptopy a dioda 5ghz jak sie  nie świeci to nie świeci 

Wyłaczam 2,4ghz  i lampka gaśnie jak i włączam to się wieci a jak z 5ghz to nie reaguje i sieci tej 5ghz żaden komputer nie widzi takż jutro jade do sklepu aby wymienić sprzęt myśłe ze po 3 dniach wymienią ?

Edytowane przez mbalsam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

jutro jade do sklepu aby wymienić sprzęt myśłe ze po 3 dniach wymienią

powinni skoro sprzedali od razu uszkodzony, ale zazwyczaj jest tak, że będą oglądać z każdej strony aby "dokładnie" sprawdzić :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mbalsam

Wymieniony router w wszystko chodzi prawidłowo widac że to był od samego początku wadliwy egzemplarz .Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• ronifcb
      Przez ronifcb
      Witam.panowie potrzebuje porady ,ktory router wybrac.Ten z wątku czyli asus ac88u dsl czy netgear d7800 ? Na tą chwile router będzie podłaczony pod łącze vdsl dlatego zalezy mi na tym by miał modem.W niedalekiej przyszłosci będzie to pewnie połaczone z jakimś modemem lte po wanie.Cena jest bardzo zbliżona także mam problem z wyborem.pozdrawiam
    • muzykcb
      Przez muzykcb
      Cześć.
      Posiadam RT-AC68U i najnowsze stabilne oprogramowanie Merlina, od jakiegoś czasu mam wpisy:
      Nov 21 16:35:17 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 16:40:17 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 16:44:17 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 16:56:17 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 17:01:17 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 17:04:32 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 17:12:17 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 17:29:01 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 17:45:01 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 17:59:16 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 18:05:31 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 18:09:31 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 18:30:30 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 18:45:00 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 19:14:29 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 19:19:44 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 19:36:29 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 20:09:13 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Co dziwne urządzenie podłączone pod 192.168.1.5 - działa poprawnie bez jakichkolwiek problemów tylko w logach po włączeniu urządzenia co chwile pojawiają się te wpisy. Co one oznaczają i czy można się ich pozbyć ?
    • Hictis1935
      Przez Hictis1935
      Witam,
      posiadam router ASUS RT-AC68U, firmware Merlin 380.68_4 i światłowód 600 Mbit/s.
      Przy podłączeniu kabla WAN bezpośrednio do karty sieciowej uzyskuję gwarantowaną prędkość.
      W momencie poprowadzenie sieci przez router, maksymalne osiągi oscylują w granicach 500 Mbit/s.
      CPU Core 1 osiąga 100%, Core 2 jest prawie nie używany.
      QoS, Bandwitch Monitor, Air Control i inne dodatki są off.  W zakładce info WAN i Lan 1 Gbps.
      Próbowałem różne ustawienia w zakłade Switch Control (Enable Jumbo Frame, Spanning-Tree Protocol, NAT Acceleration ON/OFF) ale to nic nie pomaga.

Udało mi się znaleźć informacje, że niektórzy na tym routerze wyciągają prędkości > 900 Mbit/s.
      Proszę  pomoc, lub sugestie co jeszcze mógł bym sprawdzić aby w pełni wykorzystać możliwości ISP.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności