Skocz do zawartości
mbalsam

Asus RT-AC68u + Huawei E3272 status disconnected i brak 5ghz

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

mbalsam

Obecnie mam modem hilink 3272 z karta cp niestety cały czas pisze disconnected nawet jak mam tylko sam modem nie łączy sie z internetem a modem jest włączony,od razu zadam drugie pytanie dlaczego nie mam włączonej lampki 5ghz niby pisze że jest włączony dioda się nie świeci i nie ma 5ghz tylko 2,4 działa .dopisze że dysk usb włożony do usb 3.0 huawei do usb 2.0 . router asus rt68u modem huawei 3272 s-153 na sztywno lte Czy ktoś posiada rozwiązanie ?

Pozdrawiam

Przechwytywani3e.JPGPrzechwytywanie.JPGPrzechwytywansie.JPGPrzechwytywassnie.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Nie posiadam ISP opartego o modem LTE więc nie pomogę, może koledzy @

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
(
), @
lub @
pomogą

od razu zadam drugie pytanie dlaczego nie mam włączonej lampki 5ghz

nie widać sieci w eterze pomimo włączenia ? co pokazuje Ci Wireless Log ? wiem, że pytanie głupie - ale masz kartę WiFi która obsługuje to pasmo ? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mbalsam

kazdy mój laptop ma 5ghz i niby pisze że jest włączona sieć 5ghz jak chcę włączyć sieć gościnną to pisze mi żebym włączył 5ghz a jest zaznaczone jako włączone i restartowałem i nic ,nawet zrobiłem reset i nic nie pomogło cały czas pisze że jest włączone lampka się nie świeci 

log w załączniku ,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

rzeczywiście, 5GHz martwe a 2,4 lata na 20MHz... możesz sobie pozwolić na przywrócenie ustawień fabrycznych ? uruchom konsolę ssh i wpisz :

mtd-erase2 nvram

ustaw router od nowa, nawet jako opensystem (bez szyfrowania) i sprawdź - jak nie pomoże - wyślij router na RMA. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@

zwróć uwagę na 3 screen - radio uruchomione a harmonogram wyłączony :) @
a nie ustawiłeś go czasem jako bridge na 5GHz przypadkiem ?

O.T.

napisaliśmy jedocześnie... który to już raz

:D :D :good: 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit
zwróć uwagę na 3 screen

tak, widziałem, albo ustawienia fabryczne albo uszkodzenie radia (ruter do wymiany)

@

spróbuj jeszcze włączyć harmonogram może tu tkwi problem.

Edytowane przez Idanit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mbalsam
Dnia 8.10.2014 o 18:30, house napisał:

@

zwróć uwagę na 3 screen - radio uruchomione a harmonogram wyłączony :12_slight_smile: @
a nie ustawiłeś go czasem jako bridge na 5GHz przypadkiem ?

Harmonogram zrobiony 

Przechwytywanie.JPG

Dioda sie nie świeci 

IMG_0964.JPG

Router kupiony 3 dni temu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit
Router kupiony 3 dni temu

to szybko rób co zasugerowano, najwyżej spróbujesz wymienić w sklepie jako uszkodzony od ręki. Bo inaczej poczekasz 2-3 tygodnie na odesłanie przez dystrybutora.  

Edytowane przez Idanit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mbalsam

rzeczywiście, 5GHz martwe a 2,4 lata na 20MHz... możesz sobie pozwolić na przywrócenie ustawień fabrycznych ? uruchom konsolę ssh i wpisz :

mtd-erase2 nvram

ustaw router od nowa, nawet jako opensystem (bez szyfrowania) i sprawdź - jak nie pomoże - wyślij router na RMA. 

Tą konsole jak uruchomić? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

administracja/system enable ssh

później zaloguj się np z putty.exe i wklej mtd-erase2 nvram

Edytowane przez Idanit
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mbalsam

administracja/system enable ssh

później zaloguj się np z putty.exe i wklej mtd-erase2 nvram

znalazłem i dałem komende reset się zrobił lecz cały czas brak 5ghz chyba router padł . :(  

Edytowane przez mbalsam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit
nie ma takiego ja shh jest telnet

:question:

po kolei od góry:

Zmiana hasła logowania routera

Persistent JFFS2 partition

SSH Daemon

jest?

dopiero teraz jest

Dodatkowe

w którym to jest telnet

znalazłem i dałem komende reset się zrobił lecz cały czas brak 5ghz chyba router padł

a na samej górze też masz tylko jedno SSID ? 

czy np:

ASUS ASUS

ASUS ASUS5

inne login-y jakie wpisałeś podczas konfiguracji.

Edytowane przez Idanit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mbalsam

:question:

po kolei od góry:

Zmiana hasła logowania routera

Persistent JFFS2 partition

SSH Daemon

jest?

dopiero teraz jest

Dodatkowe

w którym to jest telnet

a na samej górze też masz tylko jedno SSID ? 

czy np:

ASUS ASUS

ASUS ASUS5

inne login-y jakie wpisałeś podczas konfiguracji.

są dwie nazwy ssid ale jednej tej 5 ghz nie widzią laptopy a dioda 5ghz jak sie  nie świeci to nie świeci 

Wyłaczam 2,4ghz  i lampka gaśnie jak i włączam to się wieci a jak z 5ghz to nie reaguje i sieci tej 5ghz żaden komputer nie widzi takż jutro jade do sklepu aby wymienić sprzęt myśłe ze po 3 dniach wymienią ?

Edytowane przez mbalsam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

jutro jade do sklepu aby wymienić sprzęt myśłe ze po 3 dniach wymienią

powinni skoro sprzedali od razu uszkodzony, ale zazwyczaj jest tak, że będą oglądać z każdej strony aby "dokładnie" sprawdzić :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mbalsam

Wymieniony router w wszystko chodzi prawidłowo widac że to był od samego początku wadliwy egzemplarz .Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• lycone
      Przez lycone
      Przeprowadziłem się do nowego domu. Kupiłem Asusa RT-AC86U, który stoi w garażu (gniazdo z internetu tam jest niestety). Zasięg na dole w salonie (garaż za ścianą) jest w porządku, ale na piętrze prawie nie ma Wi-Fi. Router ma problem, żeby przebić się przez strop. Myślałem, aby dokupić drugiego Asusa i podłączyć go do skrętki na piętrze, aby działał w AiMesh. Ewentualnie zamiast niego kupić 2x Ubiquiti i wyłączyć wifi w tym Asusie i postawić 1 szt Ubiquiti w salonie na dole i 1 szt na piętrze. To drugie rozwiązanie jest droższe i moje pytanie brzmi czy uzyskam jakąś przewagę między 2x Asus? 

Mam w domu około 8 urządzeń podłączonych kablem i 25 - 30 urządzeń na WiFi. 
    • Paul
      Przez Paul
      Witam jak w temacie nie moge sie połączyć z siecią 5G modem można raczej wykluczyć firmware był wgrany 377,380 i teraz mam najnowszy 384.7 a pozatym na laptopie karta z intela ac działa bez problemu
      Ustawienia w routerze kanał czy 44 czy 48 to samo kanał auto nie wykrywa sieci 80mhz ustawione na sztywno
      PCE AC68 sterownik broadcom 7.35.317.3 to samo pobrałem z strony asusa i zaktualizowałem sam sterownik do wersji 7.35.351.0 ten sam efekt
      w właściwosciach sterownika opcje zaawansowane jedynie co mam zmienione to
      20/40 Coexistance Wartosc Disable
      2G Bandwidth Capability Wartosc 2.4G 20/40 Mhz = to musze mieć tak ustawione bo gdy dam na 20mhz to po 2.4ghz max 50mg wyciągam a jak ustawie 20/40mhz to 100mb
      40mhz Intolerant Wartosc Disable
      Po wgraniu najnowszego softu do routera zresetowałem ustawienia  i jedyne co zmieniłem to wyłączyłem WPS
      Przedtem korzystałem z tych ustawień podanych na stronie nie wiem czy jakoś polepszają
      https://aivboh.wordpress.com/2017/06/04/tuning-the-asus-wireless-router-to-best-performance/

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.