Jump to content
mbalsam

Asus RT-AC68u + Huawei E3272 status disconnected i brak 5ghz

Rate this topic

Recommended Posts

mbalsam

Obecnie mam modem hilink 3272 z karta cp niestety cały czas pisze disconnected nawet jak mam tylko sam modem nie łączy sie z internetem a modem jest włączony,od razu zadam drugie pytanie dlaczego nie mam włączonej lampki 5ghz niby pisze że jest włączony dioda się nie świeci i nie ma 5ghz tylko 2,4 działa .dopisze że dysk usb włożony do usb 3.0 huawei do usb 2.0 . router asus rt68u modem huawei 3272 s-153 na sztywno lte Czy ktoś posiada rozwiązanie ?

Pozdrawiam

Przechwytywani3e.JPGPrzechwytywanie.JPGPrzechwytywansie.JPGPrzechwytywassnie.JPG

house

Nie posiadam ISP opartego o modem LTE więc nie pomogę, może koledzy @betelgeza(http://openitforum.pl/topic/559-asus-rt-ac68u-modem-lte-usb/), @The Dino lub @Coreus

You do not have the required permissions to view the link content.
pomogą

od razu zadam drugie pytanie dlaczego nie mam włączonej lampki 5ghz

nie widać sieci w eterze pomimo włączenia ? co pokazuje Ci Wireless Log ? wiem, że pytanie głupie - ale masz kartę WiFi która obsługuje to pasmo ? :)

mbalsam

kazdy mój laptop ma 5ghz i niby pisze że jest włączona sieć 5ghz jak chcę włączyć sieć gościnną to pisze mi żebym włączył 5ghz a jest zaznaczone jako włączone i restartowałem i nic ,nawet zrobiłem reset i nic nie pomogło cały czas pisze że jest włączone lampka się nie świeci 

log w załączniku ,

Nowy dokument tekstowy (2).txt

house

rzeczywiście, 5GHz martwe a 2,4 lata na 20MHz... możesz sobie pozwolić na przywrócenie ustawień fabrycznych ? uruchom konsolę ssh i wpisz :

You do not have the required permissions to display the content of the code field.

ustaw router od nowa, nawet jako opensystem (bez szyfrowania) i sprawdź - jak nie pomoże - wyślij router na RMA. 

house

@Idanit zwróć uwagę na 3 screen - radio uruchomione a harmonogram wyłączony :) @mbalsam a nie ustawiłeś go czasem jako bridge na 5GHz przypadkiem ?

O.T.

napisaliśmy jedocześnie... który to już raz

:D :D :good: 

Idanit
zwróć uwagę na 3 screen

tak, widziałem, albo ustawienia fabryczne albo uszkodzenie radia (ruter do wymiany)

@mbalsam spróbuj jeszcze włączyć harmonogram może tu tkwi problem.

Edited by Idanit

Idanit
Router kupiony 3 dni temu

to szybko rób co zasugerowano, najwyżej spróbujesz wymienić w sklepie jako uszkodzony od ręki. Bo inaczej poczekasz 2-3 tygodnie na odesłanie przez dystrybutora.  

Edited by Idanit

mbalsam

rzeczywiście, 5GHz martwe a 2,4 lata na 20MHz... możesz sobie pozwolić na przywrócenie ustawień fabrycznych ? uruchom konsolę ssh i wpisz :

You do not have the required permissions to display the content of the code field.

ustaw router od nowa, nawet jako opensystem (bez szyfrowania) i sprawdź - jak nie pomoże - wyślij router na RMA. 

Tą konsole jak uruchomić? 

Idanit

administracja/system enable ssh

później zaloguj się np z putty.exe i wklej mtd-erase2 nvram

Edited by Idanit
  • Like it 1

mbalsam

administracja/system enable ssh

później zaloguj się np z putty.exe i wklej mtd-erase2 nvram

znalazłem i dałem komende reset się zrobił lecz cały czas brak 5ghz chyba router padł . :(  

Edited by mbalsam

Idanit
nie ma takiego ja shh jest telnet

:question:

po kolei od góry:

Zmiana hasła logowania routera

Persistent JFFS2 partition

SSH Daemon

jest?

dopiero teraz jest

Dodatkowe

w którym to jest telnet

znalazłem i dałem komende reset się zrobił lecz cały czas brak 5ghz chyba router padł

a na samej górze też masz tylko jedno SSID ? 

czy np:

ASUS ASUS

ASUS ASUS5

inne login-y jakie wpisałeś podczas konfiguracji.

Edited by Idanit

mbalsam

:question:

po kolei od góry:

Zmiana hasła logowania routera

Persistent JFFS2 partition

SSH Daemon

jest?

dopiero teraz jest

Dodatkowe

w którym to jest telnet

a na samej górze też masz tylko jedno SSID ? 

czy np:

ASUS ASUS

ASUS ASUS5

inne login-y jakie wpisałeś podczas konfiguracji.

są dwie nazwy ssid ale jednej tej 5 ghz nie widzią laptopy a dioda 5ghz jak sie  nie świeci to nie świeci 

Wyłaczam 2,4ghz  i lampka gaśnie jak i włączam to się wieci a jak z 5ghz to nie reaguje i sieci tej 5ghz żaden komputer nie widzi takż jutro jade do sklepu aby wymienić sprzęt myśłe ze po 3 dniach wymienią ?

Edited by mbalsam

house

jutro jade do sklepu aby wymienić sprzęt myśłe ze po 3 dniach wymienią

powinni skoro sprzedali od razu uszkodzony, ale zazwyczaj jest tak, że będą oglądać z każdej strony aby "dokładnie" sprawdzić :/

mbalsam

Wymieniony router w wszystko chodzi prawidłowo widac że to był od samego początku wadliwy egzemplarz .Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

• Like it 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• michalbak
      By michalbak
      Cześć, czy ma ktoś pomysł jak za pomocą routera RT-AC68U zrobić kopię zapasową podłączonego do routera dysku USB do chmury Google Drive?
      W konfiguracji AiCloud 2.0 - AiCloud Sync - widzę tylko Dropbox... Ale może można jakoś ręcznie dodać dysk google?
    • Pakot
      By Pakot
      Czesc,
      informacja dla potomnych. Problem: router w trybie AP wariuje z wifi, zwlaszcza 2,4ghz. Na tyle to upierdliwe, ze dziala jakies 2-3 min. po restarcie, potem calkowicie przestaje, siec pojawia sie i znika co kilka minut, urzadzenia (rozne) nie moga sie polaczyc albo lacza i rozlaczaja. Co ciekawe, po przestawieniu w tryb router wszystko wraca do normy.
      Problem pojawil sie po uaktualnieniu FW do najnowszego 3.0.0.4.382.51610 , ale pozostaje rozniez po cofnieciu do wczesniejszych dostepnych na stronie Asusa: 3.0.0.4.382.51129 oraz 3.0.0.4.382.50624.
      Rozwiazanie:
      zapodac wczesniejszy FW: 3.0.0.4_382_15525, do znaleznienia w sieci.  
    • muzykcb
      By muzykcb
      Cześć.

Koleżanki i Koledzy, co należy zmienić aby połączyć się przez OpenVPN z zasobami sieciowymi.

Windows 10 HOME
      RT-AC68U (najnowsze oprogramowanie ASUSA)+ dysk 4GB

Błędy które OpenVPN wyświetla na czerwono (wersja OpenVPN najnowsza):

WARNING: --ns-cert-type is DEPRECATED.  Use --remote-cert-tls instead.
      WARNING: this configuration may cache passwords in memory -- use the auth-nocache option to prevent this
      There are no TAP-Windows adapters on this system.  You should be able to create a TAP-Windows adapter by going to Start -> All Programs -> TAP-Windows -> Utilities -> Add a new TAP-Windows virtual ethernet adapter.
      Exiting due to fatal error

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.