Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

OpenITbot

Netia Gigakablówka - łącza do 300 Mb/s na sieci po dawnym Aster

Rekomendowane odpowiedzi

OpenITbot

Mieszkańcy Warszawy i Krakowa mogą już skorzystać z usług nowej GigaKablówki, czyli usług na sieci HFC dawnego Aster, którą Netia kupiła od UPC Polska. Netia zaoferowała Internet nawet do 300 Mb/s.

nowe-logo-netia.jpg

Modernizacja sieci HFC dawnego Aster dokonana z wykorzystaniem rozwiązań sieciowych DOCSIS 3.0 pozwoliła Netii na zaoferowanie jednych z najszybszych usług internetowych w Polsce. Najszybsza opcja prędkości pobierania danych, to opcja do 300 Mb/s. Cena takiej usługi (z e-fakturą i umową na 12 miesięcy) wynosi 49,90 zł miesięcznie i obejmuje router WiFi bez dodatkowych opłat. Dostępne są też wolniejsze warianty: do 20 Mb/s w cenie 29,90 zł oraz do 100 Mb/s za 39,90 zł miesięcznie. Klienci wybierający pakiet Internet plus TV, za Internet o prędkości do 20 Mb/s zapłacą 4,90 zł miesięcznie, a za cały pakiet 39,90 zł miesięcznie. Internet o prędkości do 300 Mb/s przy zakupie z TV, to koszt 24,90 zł miesięcznie (pakiet od 59,90 zł miesięcznie).

Łączna liczba lokali w zasięgu sieci HFC po dawnym Aster, na której usługi może świadczyć Netia, to około 314 tys. lokali w Warszawie i około 106 tys. w Krakowie. Cały potencjał trafi do sprzedaży do końca listopada br. W sierpniu sprzedaż będzie się odbywać na sieci docierającej do 175 tys. lokali w Warszawie i 40 tys. mieszkań w Krakowie.

Warto pamiętać, iż zgodnie z decyzją prezesa UOKiK, wszyscy klienci dawnego Aster, którzy podpiszą umowę z Netią (niezależnie od rodzaju łączącej ich obecnie umowy z UPC Polska),mogą bez konsekwencji rozwiązać umowę z UPC Polska. Takie uprawnienie przysługuje w ciągu 6 miesięcy od daty rozpoczęcia świadczenia usług w danej lokalizacji na bazie sieci Aster przez Netię.

Mapy zasięgu :

g_-_-x-_-_-_57289x20140821095928_0.jpgg_-_-x-_-_-_57289x20140821095919_0.jpg

źródło: http://blog.netia.pl/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jabol

1. Stabilność łącza

2. Pingi

3. Test prędkości w czasie obciążenia użytkownikami (po godzinie 17 do 20) - może być problem bo za wielu użytkowników jeszcze nie mają

4. Czy ich routero-modem ma tryb bridge czy coś?

5. Testowa próba połączenia z help deskiem ze coś nie działa :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

a miało być tak pięknie : http://www.komputerswiat.pl/testy/internet/lacza-internetowe/2014/10/gigakablowka-netii-test.aspx

- Czy ruter można przestawić w tryb bridge, żeby bez problemu zintegrować wasz internet z moją siecią domową?
- Nie można.
- Czy są plany uaktywnienia trybu bridge w przyszłości?
- Nie wiadomo.

;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• kadaffi
      Przez kadaffi
      Witam
      Właśnie zakupiłem router netgear r7800. Skonfigurowałem go wstępnie i jestem niezadowoloy z transferów w sieci wifi.  W sieci mam qnapa 1gb ethernet na którego chce przerzucać dane z laptopa oraz oglądać filmy na tv ale na tą chwilę transfery jakie osiągam przy kopiowaniu plików odczyt jakieś 15/20MB/s 5ghz i jakieś 10MB/s 2,4ghz. Moja karta sieciowa to Intel(R) Dual Band Wireless-AC 8260. Nie mogę się w niej doszukać zmiany szerokości kanału. Ustawione mam 20mhz. Czy ona nie obsługuje chociażby 40mhz? Na tą chwile przepustowość karty sieciowej pokazuje mi 5ghz 870Mb/s 2,4 ghz 144 Mb/s. Czy macie jakieś sugestie? 
      Pozdrawiam
    • MasterD23
      Przez MasterD23
      Witam. Obecnie posiadam internet z Gawexu 70/10 Mb/s, a w przyszłości może 250/25 Mb/s. Obecnie mam router linksys WRT54GL, który po kablu osiąga prędkość tylko 35 Mb/s z racji architektury sprzętowej ( Jest już za słaby). Na uwadze mam trzy modele routerów:
      ASUS RT-AC87U
      Netgear Nighthawk X4S R7800
      Synology RT2600ac.
      oraz switche Netgear 8p GS108GE (8x10/100/1000Mbit)

Na schemacie przykładowe nazwy sprzętu.
      Chcę już zrobić sieć przyszłościowo, aby wystarczyła na długo. Chciałbym także aby był dobry zasięg Wifi w całym mieszkaniu. Mieszkanie 58m kwadratowych. W domu nie będę robił remontu i uda mi się pociągnąć do drugiego pokoju tylko jeden kabel, którego zdołam zamaskować. Więc opcja z dwoma switchami zostanie. Zależy mi na małych pingach w graniu po sieci. Płynnym oglądaniu Netflixa na razie w full HD, ale może później w 4K. Stabilnej pracy. Generalnie wszystko będę miał po kablu. Po wifi będę łączył się z komórek, tabletu i czasami laptopa ( który nie ma karty ac ) Może kiedyś wymienię laptopa, albo dokupię kartę do niego. Zależy mi aby router miał menadżera pobierania oraz w miarę dobry streaming po usb, a także dobre wsparcie producenta. Raczej jestem zwykłym użytkownikiem i nie zamierzam się bawić a alternatywne oprogramowanie. Po przeczytaniu kilku artykułów na tym forum skłaniałbym się ku Synology RT2600ac. Z tego co wyczytałem to ma fajne wsparcie, fajny system zarządzania i szybko producent reaguje na to co się dzieje ( przykład złamania WPA2 ). Prosiłbym o pomoc w wyborze sprzętu. Może jakieś inne switche.
      I jaką skrętkę użyć? Dobrą 5e z miedzi, czy kategorii 6?
      Pozdrawiam
    • gabrychu
      Przez gabrychu
      Ciekawy test standardu Ethernet 10 Gb/s z wykorzystaniem sprzętu Asusa link do testu: 
      http://pclab.pl/art75560.html

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności