Skocz do zawartości

Temat został zarchiwizowany

Ten temat został przeniesiony do archiwum. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

OpenITbot

Netia Gigakablówka - łącza do 300 Mb/s na sieci po dawnym Aster

Rekomendowane odpowiedzi

OpenITbot    39
OpenITbot

Mieszkańcy Warszawy i Krakowa mogą już skorzystać z usług nowej GigaKablówki, czyli usług na sieci HFC dawnego Aster, którą Netia kupiła od UPC Polska. Netia zaoferowała Internet nawet do 300 Mb/s.

nowe-logo-netia.jpg

Modernizacja sieci HFC dawnego Aster dokonana z wykorzystaniem rozwiązań sieciowych DOCSIS 3.0 pozwoliła Netii na zaoferowanie jednych z najszybszych usług internetowych w Polsce. Najszybsza opcja prędkości pobierania danych, to opcja do 300 Mb/s. Cena takiej usługi (z e-fakturą i umową na 12 miesięcy) wynosi 49,90 zł miesięcznie i obejmuje router WiFi bez dodatkowych opłat. Dostępne są też wolniejsze warianty: do 20 Mb/s w cenie 29,90 zł oraz do 100 Mb/s za 39,90 zł miesięcznie. Klienci wybierający pakiet Internet plus TV, za Internet o prędkości do 20 Mb/s zapłacą 4,90 zł miesięcznie, a za cały pakiet 39,90 zł miesięcznie. Internet o prędkości do 300 Mb/s przy zakupie z TV, to koszt 24,90 zł miesięcznie (pakiet od 59,90 zł miesięcznie).

Łączna liczba lokali w zasięgu sieci HFC po dawnym Aster, na której usługi może świadczyć Netia, to około 314 tys. lokali w Warszawie i około 106 tys. w Krakowie. Cały potencjał trafi do sprzedaży do końca listopada br. W sierpniu sprzedaż będzie się odbywać na sieci docierającej do 175 tys. lokali w Warszawie i 40 tys. mieszkań w Krakowie.

Warto pamiętać, iż zgodnie z decyzją prezesa UOKiK, wszyscy klienci dawnego Aster, którzy podpiszą umowę z Netią (niezależnie od rodzaju łączącej ich obecnie umowy z UPC Polska),mogą bez konsekwencji rozwiązać umowę z UPC Polska. Takie uprawnienie przysługuje w ciągu 6 miesięcy od daty rozpoczęcia świadczenia usług w danej lokalizacji na bazie sieci Aster przez Netię.

Mapy zasięgu :

g_-_-x-_-_-_57289x20140821095928_0.jpgg_-_-x-_-_-_57289x20140821095919_0.jpg

źródło: http://blog.netia.pl/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jabol    60
Jabol

1. Stabilność łącza

2. Pingi

3. Test prędkości w czasie obciążenia użytkownikami (po godzinie 17 do 20) - może być problem bo za wielu użytkowników jeszcze nie mają

4. Czy ich routero-modem ma tryb bridge czy coś?

5. Testowa próba połączenia z help deskiem ze coś nie działa :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

a miało być tak pięknie : http://www.komputerswiat.pl/testy/internet/lacza-internetowe/2014/10/gigakablowka-netii-test.aspx

- Czy ruter można przestawić w tryb bridge, żeby bez problemu zintegrować wasz internet z moją siecią domową?
- Nie można.
- Czy są plany uaktywnienia trybu bridge w przyszłości?
- Nie wiadomo.

;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

• Podobna zawartość

• ketyso
      Przez ketyso
      Witam,
      Router rt2600ac SRM 1.1.4-6509 Update 3
      nie mogę wejść w zaawansowane opcje sieci Wifi 2,4 i 5 Ghz,nie można zmienić kanału nadawania,mocy itp.Czy tak jest w tym firmware,czy u mnie jest jakiś problem?

• neon
      Przez neon
      Hej Panowie,
      Muszę podać plan sieci w nowym lokum i chciałem się zapytać jak warto zrobić? Chodzi o to, że mam w głównym pomieszczeniu położone Gniazdo RJ45 i w korytarzu również. Chciałem jeszcze po pokojach takie same gniazda pociągnąć, bo chciałem wszystko na kablu mieć. Według projektu mam mieć jeden światłowód, dwie skrętki komputerowe i dwa koncentryki. Wszystko mogę rozbudować. Wszystkim w domyśle ma zarządzać mój Router p-nie Synology RC2600. 
      jakbyście mi coś doradził, żeby to zrobić dobrze bo zupełnie nie mam do tego głowy obecnie to byłbym wdzięczny. nie chciałbym, żeby mi jakąś lipę wcisnęli. Dodatkowo w g.pomieszczeniu mam mieć gniazdo rtv+ 2 SAT-GFS 520.
      Nad drzwiami wejściowymi w skrzynce podobno będzie światłowód i rozumiem, że tam modem od operatora.  Moim zdaniem gniazdo z korytarza przeniosę do jakiegoś pokoju. 
      Moje pytanie są takie: 
       czy w tej skrzynce przy światłowodzie coś mam jeszcze wstawić ?   ile warto gniazd RJ45 wstawić przy sobie np. tv, xbox, synology itp.? bo jedno gniazdo to na pewno za mało.   czy może warto jedynie switche powstawiać i tyle ?  Czy jeden kabel jedno gniazdo RJ45 czy można i jest ok. dwa gniazda RJ45 na jednym kablu ?  
    • Michal3434
      Przez Michal3434
      Proszę o pomoc w konfiguracji sieci domowej. Jakiś czas temu, dzięki pomocy tego forum kupiłem router Netgear r7800, głównie ze względu na prędkość jak i zasięg. Jednak ok okazało się, że mam dwie martwe strefy gdzie sygnał nawet 2.4 ghz jest bardzo słaby. Do obu miejsc mam rozciągnięty kabel ethernet. Mam też stare routery, które chce wykorzystać:
      - Asus rt-n66u
      - linksys e4200 ver1 (można wgrać tomato lub ddwrt)
      Tylko jak to wszystko skonfigurowac (AP mode czy bridge czy repeater czy extender) by główna sieć Wi-Fi miała dobry sygnał w całym domu.

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności