Skocz do zawartości
tuskomat

ASUS RT-AC68U a modem LTE/3G/4G

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

tuskomat

Pytałem serwis Asusa w kwestii kompatybilności z LTE oraz gwarancji itd. Dziwnie mi odpowiedzieli w kwestii pracy modemu solo bez łącza WAN na samym tylko GSM via USB- jak sądzicie ściema czy prawdą, może macie własne doświadczenia np z E3276/3272. Temat o tyle ważny , że kupując ten router musze brać pod uwagę zakończenie współpracy z ISP via UTP a przejście tylko na np Play, PLUS, słowem zatem czy warto wybrać ten właśnie model ?

Dziekuje za kontakt ze wsparciem technicznym firmy ASUS.

Porty USB w routerze mają zawsze niższy priorytet sprzętowy niż pozostałe funkcje routera takie jak LAN czy WiFi w przypadku gdy wiecej zasobów systemowych będzie potrzebne, w pierwszej kolejności zostana one zabrane kontrolerowi USB. 

Biorąc pod uwagę charakter pracy modemów USB 3G nie możemy zagwarantować stabilnej pracy takiego urządzenia przez wydłużony okres czasu.

Na dzień dzisiejszy nie posiadam informacji o pełnej współpracy naszych routerów z technologia LTE.

Zmiana firmware na nie autoryzowany przez firmę ASUS nie jest zalecana, nie autoryzowany firmware może doprowadzić do uszkodzenia routera lub jego niestabilnej pracy. W przypadku wykrycia nie autoryzowanego firmware serwiz może anulować gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@tuskomat - na początek polecam lekturę : http://openitforum.pl/topic/559-asus-rt-ac68u-modem-lte-usb/
E3276 nie działa w asusie : http://openitforum.pl/topic/583-rt-ac68u-modemy-usb-na-których-działa-lte/

Dziwnie mi odpowiedzieli w kwestii pracy modemu solo bez łącza WAN

Odpowiedzieli zgodnie z polityką korporacji : połączenia WAN na modemach GSM/LTE nie są wspierane oficjalnie jako podstawowy sposób połączenia. Rozwiązanie takie jest dodatkową funkcją, która ma za zadanie zapewnić fail-over w przypadku niedostępności podstawowego połączenia z innym ISP. Czyli - nie możesz mieć do nich pretensji, że nie działa - ale jak działa to fajnie że jest taka opcja :D Na forum są przynajmniej trzy osoby które wykorzystują w ten sposób E3272 i nie narzekają. 

Zmiana firmware na nie autoryzowany przez firmę ASUS nie jest zalecana, nie autoryzowany firmware może doprowadzić do uszkodzenia routera lub jego niestabilnej pracy

to mnie rozbawiło, bo niektórzy asuswrt widzą jedynie raz :) ale nie powiem, że się z nimi nie zgadzam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
tuskomat

te wątki przeczytałem juz wcześniej, i jak rozumiem na firmowym sofcie asus obsłuży E3272 ale nie będzie to LTE tylko 3 G/4G , a jak się chce kombinować to wgrywać ew tomato lub inny open soft i probujemy to ustawić z różnym skutkiem jak wynika z historii opisywanych na różnych forach.

czy są zatem topowe routery a la asus68/netgear R7000 wspierające natywnie LTE ? Trochę szperam po sieci i kurcze nie mogę znalexc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

jak rozumiem na firmowym sofcie asus obsłuży E3272 ale nie będzie to LTE tylko 3 G/4G

LTE : http://openitforum.pl/topic/604-asus-rt-ac68u-huawei-e3272s-153-antena-paraboliczna-dual-lte-hspa-24hv/?p=4943

a jak się chce kombinować to wgrywać ew tomato lub inny open soft i probujemy to ustawić z różnym skutkiem jak wynika z historii opisywanych na różnych forach.

dokładnie tak, jednocześnie tracąc wydajność WiFi i dokładając sobie masę innych problemów po drodze

czy są zatem topowe routery a la asus68/netgear R7000 wspierające natywnie LTE

nie ma B) Ovislink ma sprzęt z natywnym wsparciem LTE :
    Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link.
ale rozwiązaniem może być również Huawei B593

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi