Skocz do zawartości
branetre

Wybór SSD 256GB

Rekomendowane odpowiedzi

branetre

Czas zakupić coś większego niż wysłużony Corsair Force GT 120GB i pomyślałem o większym (256GB) SSD.

Nie zależy mi na super prędkościach zapisu. Oby nie był niższy niż 250MB/s. Natomiast mile widziany wysoki odczyt na poziomie 450MB/s lub większy.

Zastanawiam się nad Plextor M5S którego opinia publiczna jak i cena zachęcają do zakupu. Macie jakieś lepsze propozycje ?

Cena nie może przekroczyć 750zł.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

Plextor M5S to bardzo dobry dysk, lepszy niż Samsungi (które za te pieniądze mają mniejszy zapis). Plextor M6S w tej samej cenie więc może warto spróbować. M5S jest na bardzo dobrym kontrolerze Marvell - niestety zmieniłem go na Adata 512GB i odczułem zmianę "siekierki na kijek"  :x

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Idanit
Cena nie może przekroczyć 750zł.

cholerka za 759 mógłbym Ci zaproponować M5Pro z 5-cio letnią gwarancją ale niestety nie mieści się w widełkach ;-) . Doskonałe kości, doskonały sterownik, no i 5 lat gwarancji!!! Wprawdzie ma już następcę, M6Pro  ale nie jest jeszcze szeroko dostępny w Polsce... nie wiadomo też jak z ceną.

Popieram sugestię @house M6S jakieś 10% droższy niż starszy M5S ale może warto dopłacić do nowości. Cena/jakość... ścisła czołówka.

Pomyślał bym też o nowych Crucial-ach, M550 i MX100... ten ostatni też na Marvelu a cena poniżej 400pln!  :wideyed:

Edytowane przez Idanit
  • Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

Tak naprawdę to wszystko na Marvellu, a szerokim łukiem omijać SandForce 2281 (jakiego revision by nie miał)

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Idanit
A Crucial m500 lub m550?

To zupełnie dwie rożne konstrukcje! M550 to nowsza konstrukcja ale to nie następca M500! Następcą M500 jest MX100!

pytanie więc powinno brzmieć M550 czy MX100?  ;-)

Z tego co pamiętam to obydwa są na tym samym kontrolerze ale maja inne kości pamięci.

Bardzo ogólnie rzecz ujmując M550 to odpowiednik M6Pro a MX100 to M6S.

Lub inaczej premium vs budżet ;-)

Edytowane przez Idanit
  • Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

skłaniałbym się osobiście do MX100 z racji Marvell 88SS9189 który jest w Plextor M6S. M550 jest lekko droższy - oparty o Marvell 88SS9187 (taki sam jak w Plextor M5P). Pomijając cenę wziąłbym ten który ma dłuższą gwarancję :) @ - zapamiętaj jedno - omijaj dyski ADATA   :rolleyes:

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Idanit
- zapamiętaj jedno - omijaj dyski ADATA

skałaniałem się do zakupu bodaj sx900 ale widzę, że dokonałem trafnego wyboru (M5Pro) ;-)

skłaniałbym się osobiście do MX100 z racji Marvell 88SS9189 który jest w Plextor M6S. M550 jest lekko droższy - oparty o Marvell 88SS9187 (taki sam jak w Plextor M5P).

jesteś tego pewien? wg mnie: M550 to 9189 podobnie jak MX100... to M500 był na 9187 właśnie a M6S to chyba 9188. Ale to już akademicka dyskusja, różnicę między nimi nie są duże, faktem jest, że jeśli wybierać to zdecydowanie coś na Marvel-u. 

Na miejscu @ skoro nie zależy mu tak bardzo na zapisie też skłaniałbym się do MX100. M550 to sporo lepszy zapis (odczyty mają podobne) i większa liczba operacji na sekundę ale też ponad stówkę wyższa cena.

Nie ulega wątpliwości, że obydwa (Crucial-e) w kategorii jakość/cena w swoich segmentach, są na rynku Polskim poza konkurencją!

Którego nie wybierzesz, wybierzesz bardzo dobrze!

Edytowane przez Idanit
  • Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

skałaniałem się do zakupu bodaj sx900 ale widzę, że dokonałem trafnego wyboru (M5Pro) ;-)

Mam sx900 512GB - nie jest bardzo zły, ale szału nie robi. Przesiadlem sie na niego z mniejszego M5S i widzę różnice gołym okiem pomimo tego że benchmarki mówią coś innego. Teraz mam plan na 2x ssd mSATA w raid0.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
branetre

Dziękuje wszystkim za pomoc w podjęciu decyzji zakupu nowego dysku ssd. Raczej nie należę do osób które łapią się na nowości (wolę kupić coś starszego ale spełniającego moje oczekiwania niż zakładać że może być lepiej) Wybór padł na m5s 256GB.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Jednak padło na coś innego. Dwa sklepy w których m5s był dostyępny już dawno go nie mają a rozbieżność cenowa spowodowała że skusiłem się na nowy nośnik SAMSUNGA 850PRO Może za kilka lat padnie i z braku możliwości naprawy (chyba nawet nie naprawiają tylko wymieniają) otrzymam nowy inny o podobnej wartości na dany okres

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• bl4ck
      Przez bl4ck
      Polecisz mi coś @house bo odkładam i odkładam ciągle zakup. Zależy mi na na szybkości wifi 2.5/5ghz i minimum jeden port usb do podłączenie drukarki hp ~ 500zł mogę więcej jeśli na prawdę jest tego wart. Dzięki.
    • cyberbob32
      Przez cyberbob32
      Witam mam pytanko jaki router wybrać Netgear R8000 czy Linksys WRT3200acm. Zależy mi na zasięgu Wifi
    • Crusader39
      Przez Crusader39
      Witam!!

Na początku chciałbym pozdrowić szanowne grono forumowiczów.Mam dylemat w związku z wyborem routera jestem zielony i nie mam za bardzo pojęcia jaki router i kartę sieciową wybrać jak w temacie.Bardzo zależy mi na tym żeby router miał bardzo stabilne łącze po WIFI(dobrze by było żeby router i karta za często się nie zawieszały).Przewertowałem kilkadziesiąt artykułów i testów związanych z routerami oraz odwiedziłem kilkanaście portali i nadal nic nie wiem.Posiadam łącze 30Mbit lecz za parę miesięcy będzie zmiana na 120Mbit więc nie potrzebuje cudów natomiast potrzeba jest stabilnego łącza i jak najmniejszych strat po wifi.Komputer będzie stał jakieś 6-7m od routera przez jedną ściankę regipsową , korzystać będę z gier online, jak i oglądania filmów w sieci.Dużo osób rozpisuje się na temat Asusa RT-AC56U jak i Netgear R6400, który z tych byłby lepszy jeżeli chodzi o stabilność chyba że coś innego zaproponujecie od siebie?.Co do karty sieciowej wifi to tu wcale nie mam pojęcia co wybrać.Proszę o wyrozumiałość i z góry dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze optymalnego sprzętu.
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności