Skocz do zawartości
branetre

Wybór SSD 256GB

Rekomendowane odpowiedzi

branetre

Czas zakupić coś większego niż wysłużony Corsair Force GT 120GB i pomyślałem o większym (256GB) SSD.

Nie zależy mi na super prędkościach zapisu. Oby nie był niższy niż 250MB/s. Natomiast mile widziany wysoki odczyt na poziomie 450MB/s lub większy.

Zastanawiam się nad Plextor M5S którego opinia publiczna jak i cena zachęcają do zakupu. Macie jakieś lepsze propozycje ?

Cena nie może przekroczyć 750zł.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Plextor M5S to bardzo dobry dysk, lepszy niż Samsungi (które za te pieniądze mają mniejszy zapis). Plextor M6S w tej samej cenie więc może warto spróbować. M5S jest na bardzo dobrym kontrolerze Marvell - niestety zmieniłem go na Adata 512GB i odczułem zmianę "siekierki na kijek"  :x

• Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit
Cena nie może przekroczyć 750zł.

cholerka za 759 mógłbym Ci zaproponować M5Pro z 5-cio letnią gwarancją ale niestety nie mieści się w widełkach ;-) . Doskonałe kości, doskonały sterownik, no i 5 lat gwarancji!!! Wprawdzie ma już następcę, M6Pro  ale nie jest jeszcze szeroko dostępny w Polsce... nie wiadomo też jak z ceną.

Popieram sugestię @house M6S jakieś 10% droższy niż starszy M5S ale może warto dopłacić do nowości. Cena/jakość... ścisła czołówka.

Pomyślał bym też o nowych Crucial-ach, M550 i MX100... ten ostatni też na Marvelu a cena poniżej 400pln!  :wideyed:

Edytowane przez Idanit
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Tak naprawdę to wszystko na Marvellu, a szerokim łukiem omijać SandForce 2281 (jakiego revision by nie miał)

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit
A Crucial m500 lub m550?

To zupełnie dwie rożne konstrukcje! M550 to nowsza konstrukcja ale to nie następca M500! Następcą M500 jest MX100!

pytanie więc powinno brzmieć M550 czy MX100?  ;-)

Z tego co pamiętam to obydwa są na tym samym kontrolerze ale maja inne kości pamięci.

Bardzo ogólnie rzecz ujmując M550 to odpowiednik M6Pro a MX100 to M6S.

Lub inaczej premium vs budżet ;-)

Edytowane przez Idanit
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

skłaniałbym się osobiście do MX100 z racji Marvell 88SS9189 który jest w Plextor M6S. M550 jest lekko droższy - oparty o Marvell 88SS9187 (taki sam jak w Plextor M5P). Pomijając cenę wziąłbym ten który ma dłuższą gwarancję :) @ - zapamiętaj jedno - omijaj dyski ADATA   :rolleyes:

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit
- zapamiętaj jedno - omijaj dyski ADATA

skałaniałem się do zakupu bodaj sx900 ale widzę, że dokonałem trafnego wyboru (M5Pro) ;-)

skłaniałbym się osobiście do MX100 z racji Marvell 88SS9189 który jest w Plextor M6S. M550 jest lekko droższy - oparty o Marvell 88SS9187 (taki sam jak w Plextor M5P).

jesteś tego pewien? wg mnie: M550 to 9189 podobnie jak MX100... to M500 był na 9187 właśnie a M6S to chyba 9188. Ale to już akademicka dyskusja, różnicę między nimi nie są duże, faktem jest, że jeśli wybierać to zdecydowanie coś na Marvel-u. 

Na miejscu @ skoro nie zależy mu tak bardzo na zapisie też skłaniałbym się do MX100. M550 to sporo lepszy zapis (odczyty mają podobne) i większa liczba operacji na sekundę ale też ponad stówkę wyższa cena.

Nie ulega wątpliwości, że obydwa (Crucial-e) w kategorii jakość/cena w swoich segmentach, są na rynku Polskim poza konkurencją!

Którego nie wybierzesz, wybierzesz bardzo dobrze!

Edytowane przez Idanit
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

skałaniałem się do zakupu bodaj sx900 ale widzę, że dokonałem trafnego wyboru (M5Pro) ;-)

Mam sx900 512GB - nie jest bardzo zły, ale szału nie robi. Przesiadlem sie na niego z mniejszego M5S i widzę różnice gołym okiem pomimo tego że benchmarki mówią coś innego. Teraz mam plan na 2x ssd mSATA w raid0.

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

Dziękuje wszystkim za pomoc w podjęciu decyzji zakupu nowego dysku ssd. Raczej nie należę do osób które łapią się na nowości (wolę kupić coś starszego ale spełniającego moje oczekiwania niż zakładać że może być lepiej) Wybór padł na m5s 256GB.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Jednak padło na coś innego. Dwa sklepy w których m5s był dostyępny już dawno go nie mają a rozbieżność cenowa spowodowała że skusiłem się na nowy nośnik SAMSUNGA 850PRO Może za kilka lat padnie i z braku możliwości naprawy (chyba nawet nie naprawiają tylko wymieniają) otrzymam nowy inny o podobnej wartości na dany okres

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• mathea
      Przez mathea
      Cześć, właśnie stoję przed wyborem rozwiązania do mojej sieci (aktualnie posiadam ASUS RT-AC68U) aby rozszerzyć go o LTE (w swojej okolicy (<1km) mam co najmniej 5 nadajników LTE 1800/2100/2500 od Play -> Gdańsk).
      Zastanawiam się nad dwoma opcjami, a właświcie trzema:
      1. Sprzedać mój router i kupic ASUS 4g-AC68U
      2. Dokupić Netgear LB2120 i podłączyć go przez LAN jako do RT-AC8U
      3. Dokupić HUAWEI B715 (LTE kat 9) i spiąć po lanie z RT-AC68U
      4. Dokupić jakiś czopek USB LTE i wpiąć go do RT-AC68U, do tej pory miałem podpięte stare HUAWEI E156G (3G) i jestem pełen obaw co do takiego rozwiązania. Próbowałem też kiedyś dorwać  e3372s-153 ale niestety dostępne są tylko HiLink'i z którymi są/były problemy przy RT-AC68U.

Pytam bo wiele z wcześniej omawianych tematów było w przypadku budowania sieci poza miastem, tutaj sytuacja jest nieco inna - właściwie centrum Gdańska, gdzie zagęszczenie BTS jest duże.
      Drugi dość ważny "warunek" to fakt iż sieć będzie działać w bloku więć powierzchnia do pokrycia WiFi nie jest duża jednak mocno zakłócona sieciami sąsiadów (głównie UPC xxxxxxxx).
      P.S. dostawca LTE to koniecznie sieć PLAY (po prostu mam tam bardzo duży pakiet danych) 

Podpowiecie co byście wybrali? Dzięki z góry

// P.S. Dzięki @house za przeniesienie wpisu!
    • MasterD23
      Przez MasterD23
      house chciałem już w tym tygodniu kupić synology rt2600ac ,ale trafiłem na ten post i poczytałem sobie trochę. I teraz mam mętlik w głowie. Czy kupić tego synology, czy może ASUS RT-AC86U ?. Ceny w Polsce są podobne. Kilka osób narzekało na zasięg synology.
      A jak kupię w tym sklepie, to jak z gwarancją i polskim FW. ? Czy ten sprzedawca jest ok?  Dodam, że nie posiadam NAS i w najbliższym czasie nie będę miał.
    • MasterD23
      Przez MasterD23
      Witam. Obecnie posiadam internet z Gawexu 70/10 Mb/s, a w przyszłości może 250/25 Mb/s. Obecnie mam router linksys WRT54GL, który po kablu osiąga prędkość tylko 35 Mb/s z racji architektury sprzętowej ( Jest już za słaby). Na uwadze mam trzy modele routerów:
      ASUS RT-AC87U
      Netgear Nighthawk X4S R7800
      Synology RT2600ac.
      oraz switche Netgear 8p GS108GE (8x10/100/1000Mbit)

Na schemacie przykładowe nazwy sprzętu.
      Chcę już zrobić sieć przyszłościowo, aby wystarczyła na długo. Chciałbym także aby był dobry zasięg Wifi w całym mieszkaniu. Mieszkanie 58m kwadratowych. W domu nie będę robił remontu i uda mi się pociągnąć do drugiego pokoju tylko jeden kabel, którego zdołam zamaskować. Więc opcja z dwoma switchami zostanie. Zależy mi na małych pingach w graniu po sieci. Płynnym oglądaniu Netflixa na razie w full HD, ale może później w 4K. Stabilnej pracy. Generalnie wszystko będę miał po kablu. Po wifi będę łączył się z komórek, tabletu i czasami laptopa ( który nie ma karty ac ) Może kiedyś wymienię laptopa, albo dokupię kartę do niego. Zależy mi aby router miał menadżera pobierania oraz w miarę dobry streaming po usb, a także dobre wsparcie producenta. Raczej jestem zwykłym użytkownikiem i nie zamierzam się bawić a alternatywne oprogramowanie. Po przeczytaniu kilku artykułów na tym forum skłaniałbym się ku Synology RT2600ac. Z tego co wyczytałem to ma fajne wsparcie, fajny system zarządzania i szybko producent reaguje na to co się dzieje ( przykład złamania WPA2 ). Prosiłbym o pomoc w wyborze sprzętu. Może jakieś inne switche.
      I jaką skrętkę użyć? Dobrą 5e z miedzi, czy kategorii 6?
      Pozdrawiam

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności