Skocz do zawartości
OpenITbot

Ekonomiczne routery NETGEAR D500 i D1500 z ADSL

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

OpenITbot

NETGEAR zaprezentował D500 i D1500 – łatwe w obsłudze routery, które sprawdzą się w niedużym domu jednorodzinnym i przestrzennym mieszkaniu. Zapewnią duży zasięg i na tyle szybką obsługę internetu, aby w tym samym czasie było możliwe granie on-line, płynne przeglądanie stron czy pobieranie plików. Producent nie zawiódł nas też w kwestii designu – jak zwykle u NETGEARa modele charakteryzuje nowoczesny i elegancki styl, dzięki czemu bardzo dobrze wkomponują się w nasze domowe wnętrze.

openit_1412327797__d500.jpgopenit_1412327802__d500_1.jpg

NETGEAR D500 i D1500 to idealne urządzenia dla użytkowników domowych, które zapewniają bezpieczne i stabilne połączenie WiFi, jak również znacznie szybsze połączenie z siecią Internet niż routery otrzymywane od operatora przy podłączeniu łącza internetowego. Routery D500 i D1500 są zintegrowane z modemem ADSL+, dzięki któremu są kompatybilne z usługami wszystkich dostawców kablowych. Posiadają po dwa porty Fast Ethernet. Z Wi-Fi możemy wygodnie korzystać na każdym urządzeniu mobilnym, m.in. tablecie czy smartfonie podłączonym do naszej sieci domowej. Oba modele routerów są bowiem wyposażone w zewnętrzne anteny, które znacząco polepszają jakość zasięgu Wi-Fi. Gwarantują przy tym wydajność z prędkością do 300 Mbps w przypadku D1500 i do 150 Mbps w D500.

openit_1412327806__d1500.jpgopenit_1412327811__d1500_1.jpg

Niezawodność połączenia, większy zasięg i szybkość Wi-Fi gwarantują wygodne pobieranie plików przeglądanie filmów i muzyki online czy gier on-line. Oba routery mają podobny wygląd, jednak D500 posiada jedną antenę, natomiast D1500 dwie, dzięki czemu możemy liczyć na lepszy i bardziej stabilny zasięg. Oba urządzenia obsługują protokół zapewniający najwyższy poziom bezpieczeństwa WPA/WPA2.

Kolejnym atutem tych urządzeń jest ich niska cena. Biorąc pod uwagę jakość ich wykonania oraz estetyczny design są ekonomicznym wyborem, oferującym jednocześnie wyższą jakość niż sprzęt, który otrzymujemy w standardzie wraz z podpisaniem umowy na internet. Łatwa konfiguracja bez płyty CD sprawi, że każdy użytkownik będzie mógł bezproblemowo i samodzielnie podłączyć urządzenie w swoim domu.

Cena rynkowa D500 to około 95.00 PLN, a D1500 to około 140.00 PLN.  :DD

Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link.

Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link.

źródło: NETGEAR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Elab

Hmm fajne te routery.. dobry net, mało kosztują i w dodatku ładnie wyglądają. Czy ktoś już ma D1500 w posiadaniu? Co o nim sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Trudno cokolwiek o nich powiedzieć, gdyż nie ma ich jeszcze na półkach sklepowych :) Może uda mi się obejrzeć D1500 wtedy powiem co potrafi WiFi - ADSL nie mam więc nie będę miał jak sprawdzić :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• kadaffi
      Przez kadaffi
      Witam
      Właśnie zakupiłem router netgear r7800. Skonfigurowałem go wstępnie i jestem niezadowoloy z transferów w sieci wifi.  W sieci mam qnapa 1gb ethernet na którego chce przerzucać dane z laptopa oraz oglądać filmy na tv ale na tą chwilę transfery jakie osiągam przy kopiowaniu plików odczyt jakieś 15/20MB/s 5ghz i jakieś 10MB/s 2,4ghz. Moja karta sieciowa to Intel(R) Dual Band Wireless-AC 8260. Nie mogę się w niej doszukać zmiany szerokości kanału. Ustawione mam 20mhz. Czy ona nie obsługuje chociażby 40mhz? Na tą chwile przepustowość karty sieciowej pokazuje mi 5ghz 870Mb/s 2,4 ghz 144 Mb/s. Czy macie jakieś sugestie? 
      Pozdrawiam
    • ronifcb
      Przez ronifcb
      Witam.panowie potrzebuje porady ,ktory router wybrac.Ten z wątku czyli asus ac88u dsl czy netgear d7800 ? Na tą chwile router będzie podłaczony pod łącze vdsl dlatego zalezy mi na tym by miał modem.W niedalekiej przyszłosci będzie to pewnie połaczone z jakimś modemem lte po wanie.Cena jest bardzo zbliżona także mam problem z wyborem.pozdrawiam
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Na polskim rynku zadebiutowały dwa nowe urządzenia marki NETGEAR. Przełączniki GS908 i GS908E posiadają elegancką, kompaktową obudowę, a dzięki specjalnej otworom na przewody znika problem plątaniny kabli w domu lub biurze.

Nowe modele z serii 900 to zaawansowane, wszechstronne, 8-portowe przełączniki do gier i przesyłania strumieniowego. Oba urządzenie zostały zaprojektowany z myślą o nie tylko o graniu na najwyższym poziomie, ale również o przesyłaniu strumieniowym multimediów w jakości 4K UHD oraz zapewnieniu jak najbardziej wydajnej domowej łączności sieciowej.

Przełączniki doskonale sprawdzą się nie tylko w warunkach domowych, ale również w biurze, bez względu na wielkość przestrzeni. Oba modele posiadają wbudowany organizer kabli, w postaci specjalnych otworów, dzięki którym znika problem plątaniny przewodów.  Z kolei zainstalowany przycisk włączania/wyłączania diody LED portu pozwala zachować ciszę i porządek w otoczeniu pracowniczym. GS908 i GS908E mają wmontowane bezpośrednie połączenie kablowe Ethernet, umożliwiające podłączenie ich do telewizora Smart TV, konsoli do gier, odtwarzacza filmów (Apple TV, Fire TV, Roku itp.), dysku NAS, adaptera telefonii VoIP, kamery IP czy innych systemów nadzoru. Co ciekawe, przełącznik GS908E może również służyć jako stacja ładująca za pośrednictwem USB. Oba porty są umieszczone w dogodny sposób – z tyłu urządzenie – co umożliwia ładowanie np. smartfona lub tableta. Wartość mocy maksymalnej zasilania wynosi 20 W i 10 W, co oznacza, że jest jest możliwe ładowanie dwóch tabletów lub energochłonnych urządzeń w tym samym czasie.
      Cena GS908  to 219 złotych brutto. więcej informacji :  Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link. Cena GS908E  to 299 złotych brutto więcej informacji :  Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności