Skocz do zawartości
maxikaaz

Nowe routery na BCM4708 a Tomato

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

maxikaaz

Wydawać by się mogło, że skończy się nam ścieżka rozwoju dla jednego z najbardziej znanych i lubianych softów.

Nowy Broadcom - BCM4708 - to już nie MIPS, jak poprzednie, a ARM.

Z pierwszych przedstawicieli mamy Linksysa EA6700 - już w sprzedaży (cena ok. 190 funtów w UK). Nadal logo Cisco na obudowie ;)

W kolejce na debiut rynkowy czeka już Asus RT-AC67U.

Coś czuję, że mamy do czynienia ze skokiem jakościowym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Coś czuję, że mamy do czynienia ze skokiem jakościowym.

który ze względu na zmianę architektury miejmy nadzieję przełoży się na wydajność. może dojść również do tego ,że alternatywne FW będzie "goniło" OFW :P już widać początki - nowy, lepszy sterownik w asuswrt i przejście developerów na nowe SDK broadcom'a :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• shibby
      Przez shibby
      Fork Tomato-ARM by Shibby, obrazy kompilowane przez FreshTomato team
      Kompilujemy obrazy dla wybranych routerów ARM: 
      Asus N18U, AC56S, AC56U/AC56R, AC68U(A1,A2,B1)/R/P, AC3200,  Netgear R6250, R6300v2, R6400, R7000, R8000,  Linksys EA6300v1/EA6400, EA6500v2, EA6700, EA6900,  TendaAC15,  Huawei WS880
    • mollu
      Przez mollu
      To obecnie mamy dostępne na naszym rynku (PL) takie maszyny które obsługują VHT160:
      Synology ac2600
      Netgear 7800
      Netgear X6, X10?
      Asus 88U
      Asus 5300
      Czy coś jeszcze?
    • Atrix
      Przez Atrix
      Witam.
      Posiadam ten ruter od dłuższego czasu i w zasadzie od początku lecę na Tomato by Shibby. Od dawna też go nie aktualizowałem, a widzę że Shibby póki co nie aktualizuje swoich buildów.
      Podłubałem trochę w necie, co by sprawdzić na czym teraz lata ten Asus. Trafiłem na Merlina, Shibby, coś o DDWRT i tu na oryginalny firmware, który co rusz jest aktualizowany.
      Zatem mam zapytanie do osób będących na bieżąco w temacie firmware, co aktualnie byście polecili? Zostać na Tomato czy zrobić zwrot i zmienić oprogramowanie... Jeśli tak to na jakie.

Dzięki za wszelkie głosy  tym temacie.
      Pozdrawiam

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.