Skocz do zawartości
SebZab

Asus RT-AC56U problem z działaniem 2 modemów 4G

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

SebZab    9
SebZab

Mam problem ze współpracą 2 modemów 4G (Huawei e3272 i ZTE MF823)  z Asus RT-AC56U.

1. Jeżeli modem jest włożony do routera w trybie HiLink i jest podwójny NAT to nie mogę się zalogować do strony Banku Millenium (połączenie szyfrowane). Po wpisaniu millekodu i kliknięciu zaloguj kółeczko kręci się bez końca...

2. Jak przełączę modemy w tryb NIE Hilink i korzystają one ze sterowników routera to ww. strona otwiera się bezproblemowo.

3. Jak podłączę modemy bezpośrednio do laptopa to w trybie HiLink problemu też nie ma.

4. Jak wkładam te modemy w trybie HiLink do zwykłego routera TP-Link to też mogę się zalogować do banku bez problemu.

Ewidentnie jest coś nie tak z routerem Asusa, ale robiłem już reset do ustawień fabrycznych i nic nie pomogło. Sprawdzałem to na LTE Orange i Plus i rodzaj operatora nie ma znaczenia.

Czy mógłby ktoś z Was kto ma Hilinka i router Asusa sprawdzić jak wygląda u niego logowanie do konta Millenium ?

Wystarczy podać jako login 6 dowolnych cyfr i sprawdzić czy strona przejdzie dalej czy zawiesi się i kółeczko będzie się kręcić bez końca.

Edytowane przez SebZab

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

Wystarczy podać jako login 6 dowolnych cyfr i sprawdzić czy strona przejdzie dalej czy zawiesi się i kółeczko będzie się kręcić bez końca.

Zainstaluj w google chrome wtyczkę zenmate, przełącz się na proxy w DE i zobacz czy zadziała. Oczywiście nie loguj się bo to proxy :)
  • Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SebZab    9
SebZab

Rozwiązanie z Zenmate działa, ale tylko wtedy, gdy się nie zaloguję - dzięki za pomoc.

Co ta wtyczka robi, czego nie potrafi zrobić Asus w włożonym modemem w trybie HiLink ???

Edytowane przez SebZab

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house
Co ta wtyczka robi, czego nie potrafi zrobić Asus w włożonym modemem w trybie HiLink ???

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
- nic poza przekierowaniem ruchu do serwera proxy po https więc uwalnia od ograniczeń ISP

ZenMate creates a tunnel similar to a virtual private network (VPN) between your device and our Internet gateway
  • Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
The Dino    45
The Dino

To ten sam problem o którym pisałem już tutaj. Nie wiem co jest przyczyna, ale tak się dzieje z niektórymi stronami. Swoją drogą co masz na myśli pisząc, jak przełączysz modem w tryb bez HiLink? Przełączasz tego E3272?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SebZab    9
SebZab

W modemie E3272 da się wyłączyć tryb HiLink i włączyć go później ponownie. Robi się to poprzez wgranie 2 różnych firmware (zaczynające się od numeru 21.xxx dla NIE HiLink oraz zaczynające się od numeru 22.xxx dla HiLink). Więcej info jak to zrobić w tych linkach:

Jak jest w trybie HiLink to router Asus RT-N56U ma podwójny NAT i wtedy występują problemy z otwarciem niektórych stron. Jeżeli wyłączę HiLink i modem wykorzystuje sterowniki Asusa w trybie NDIS to nie mam problemów ze stronami www, ale minus jest tego taki, że nie mogę zarządzać modemem przez adres 192.168.1.1 (np. wysyłać SMS lub USSD).

Co dziwne, nie mam żadnych problemów, jak modem jest włożony bezpośrednio do laptopa - wtedy wszystkie strony otwierają się poprawnie...

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
The Dino    45
The Dino

Gdyby ktoś był zainteresowany, modem E3272-153s (wersja HiLink) z dystrybucji Polsatu bez problemu przerabia się tak samo na wersję zwykłą jak to opisał SebZab. Jutro będę testował ją dalej w routerze. Pierwsze co zauważyłem dziś na szybko, to łącząc się z ustawieniami APNu domyślnymi dla Polsatu modem łączył się w trybie HSPA+DC. Gdy zmieniłem na zwykłe ruszył w LTE.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SebZab    9
SebZab

Mam nowe odkrycie ws moich HiLinków

Wgrałem Tomato by Shibby i zrobiłem czyszczenie NVRAM. Na tym sofcie w ogóle obydwa modemy nie ruszyły w trybie HiLink, więc powróciłem do Merlina. O dziwo po ponownej instalacji jeden z modemów tj. ZTE MF823 zaczął poprawnie działać i nie ma już czkawki z logowaniem do Banku Millenium. Sprawdziłem na karcie Orange i Plus i u obydwu dostawców jest OK. Niestety drugi modem dalej źle działa.

Dodam tylko, że wcześniej już robiłem reset ustawień i czyszczenie NVRAM, ale to nigdy nie pomagało.

Ciekawe, czy jakbym teraz wszystko powtórzył on nowa i jako pierwszy zainstalował Huawei to on by działał poprawnie a nie ZTE...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

A czyściłeś nvram z asuswrt czy z konsoli?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SebZab    9
SebZab

Po zainstalowaniu Tomato z konsoli poleceniem mtd. Wcześniej jak miałem Merlina to z GUI.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

Merlina możesz dokładnie tak samo. Nie do końca wierzę w guziki  :winking:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
The Dino    45
The Dino

Po testowałem modem w trybie bez HiLink i... ogólnie wydaje mi się lepiej, nie ma problemu z niektórymi stronami (to o czym wspominał także SebZab), ogólnie chodzi wszystko jakby lepiej, ale... pingi są słabsze, prędkości tak do 20Mbps. Tak w ogóle to modem pracuje w trybie ppp, nie ma w logach informacji o której pisałeś SebZab, że modem informuje o nawiązaniu połączenia 150 na 50 Mbps. Nie wiem jak to wymusić, co przełączyć?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SebZab    9
SebZab

Też potwierdzam, że modemy LTE lepiej chodzą mi w routerze bez trybu HiLink. Nie mam jakiś dziwnych zwiech i długiego otwierania się stron.

Żeby e3272 nie pracował w trybie ppp trzeba załadować w skrypcie startowym na JFFS moduł cdc_ncm.

W trybie ppp modem nie rozwinie prędkości większej niż 20mb, ale ogólnie pokłon dla Asusa, że po kilku kliknięciach w GUI można odpalić LTE na modemie non HiLink. Niewiele routerów to potrafi...net wolny bo wolny, ale bez grzebania w terminalu co jest dużym ułatwieniem dla laików.

W tym wątku jest to dokładnie opisane jak załadować sterownik cdc_ncm.

http://forums.smallnetbuilder.com/showthread.php?t=17001&page=19&highlight=e3272
Edytowane przez SebZab

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
The Dino    45
The Dino

Z ładowaniem sterownika nie mam problemu, jest nawet załadowany wcześniej. Problem w tym, że za nic w trybie NDIS router nie chce zaskoczyć i nawiązać połączenia :( . Jak FW masz wgrany do niego? Ja wgrałem 21.470... może tu jest jakiś problem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SebZab    9
SebZab

Mam FW 21.470.05

http://3ginfo.ru/downloads1010.html

Zrobiłeś skrypt services-start w JFFS ?

Nadałeś mu prawa do wykonywania ?

Włączyłeś dual wan w routerze i wybrałeś modem USB ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
The Dino    45
The Dino

Też mam 21.470.05, skryptu nie robiłem, próbowałem go odpalić za każdym razem "ręcznie" z konsoli (testowo, aby uruchomić, gdyby działało zrobiłbym skrypt). Dual wan mam włączone, cdc_ncm w zasadzie zawsze jest załadowany. Na starcie skrypt z routera próbuje wyszukać połączenie PPP, jeśli modem ustawię w NDIS to oczywiście mu się nie udaje, ale dalej jest klapa. PPP chodzi (jeśli przełączę modem w ten tryb), ale NDIS za nic :( Spróbuję ze skryptem, może faktycznie wtedy ruszy.

PS. A którą wersję FW masz w routerze?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SebZab    9
SebZab

Musi Ci się pojawić taki wpis w logach routera:

Jan  1 01:00:33 kernel: cdc_ncm: usb0: 150 mbit/s downlink 150 mbit/s uplink
Jan  1 01:00:33 kernel: cdc_ncm: usb0: network connection: connected

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
The Dino    45
The Dino

SebZab czy używasz najnowszego FW w routerze? Bo widziałem post, że na 376 ci nie działa? Rozumiem, że w tym jest problem z trybem NDIS? Ja kombinuję jak mogę, mam najnowszy FW (376.44, 45 jeszcze nie wgrywałem) i za nic nie mogę odpalić modemu w trybie NDIS. RAS śmiga, nawet nic nie muszę robić, router sam daje radę wszystko odpalić :( Proszę, pomóż...

PS. cdc_ncm raczej jest załadowany (jest na liście modułów jako używany), jednak tego wpisu nigdy nie widziałem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SebZab    9
SebZab

Na najnowszym sofcie sterownik cdc_ncm u mnie nie działał. Musiałem wrócić do 374.43_2.

A ile dajesz radę wycisnąć z modemu bezpośrednio wpiętego w laptopa ? Bo jak mniej niż 20mbit to cała ta zabawa nie ma sensu - możesz zostać na RAS. Ja miałem w laptopie 40mbit a na routerze tylko 20mbit więc opłacało mi się szukać rozwiązania żeby odpalić tryb NDIS.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
The Dino    45
The Dino

Wyciągałem spokojnie ponad 20Mbps (w trybie HiLink na routerze). Do tego bardziej martwią mnie pingi, zauważyłem, że są gorsze od tego co miałem gdy modem pracował w trybie HiLink (oryginalnie miał FW 22...). Czyli ok, zmieniam FW w routerze :) Dam znać czy pomoże.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
The Dino    45
The Dino

Uruchomiłem... inny tryb. Nie używa cdc_ncm, nie ma wpisu o którym mówisz, odpaliłem w ten sposób 

. Ping spadł w końcu do normalnego poziomu, transfer jest raczej taki sobie (około 20).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SebZab    9
SebZab

Mój plik "services-start" wygląda tak:

#!/bin/sh
sleep 10
echo -e "AT^NDISDUP=1,1,\"internet\"\r" > /dev/ttyUSB1
sleep 5
udhcpc -i usb0 -p /var/run/udhcpc1.pid -s /tmp/udhcpc

Za "internet" podstawiasz APN swojego operatora.

Komendy "sleep" też są ważne - z mniejszymi wartościami o dziwo mi nie działało

Możesz jeszcze spróbować zmienić ttyUSB1 na ttyUSB0.

Edytowane przez SebZab

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
The Dino    45
The Dino

Dzięki, będę próbował. Aktualnie uruchomiło się to tak jakoś, że modem udostępnił tylko port ttyUSB0. Nie ma portu 1 (ustawiłem go w tryb NDIS podpinając do komputera, potem reset i do routera).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta