Skocz do zawartości
OpenITbot

QNAP - Zabezpiecz twój Turbo NAS

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

OpenITbot

qnap_header.png

Zabezpiecz twój Turbo NAS i chroń dane stosując się do tych zasad

QNAP stara się udostępnić najbezpieczniejsze środowisko dostępowe dla twoich plików i usług na Turbo NAS. Ponieważ ryzyko ataku hakerskiego i infekcji wirusowej zwiększa się, QNAP przypomina o zachowaniu ostrożności i postępowaniu zgodnie z poniższymi krokami, aby zapewnić bezpieczeństwo twojemu Turbo NAS.

• Zaktualizuj do najnowszej wersji oprogramowania firmowego w celu zapewnienia bezpieczeństwa systemu
  • Regularnie twórz kopię zapasową ważnych plików

Zawsze przechowuj kopie zapasowe najważniejszych plików, aby mieć pewność, że nie zostaną utracone w momencie przejęcie twojego Turbo NAS.
Turbo NAS udostępnia rozbudowane funkcje tworzenia kopii zapasowej. Możesz użyć Backup Station, aby ustawić regularne tworzenie kopii zapasowej.

• Zwiększ bezpieczeństwo hasła

Używaj unikalnego, silnego hasła (kombinacji liter, cyfr oraz znaków specjalnych), aby zwiększyć poziom trudności i zapobiec przewidywalności.

Zmieniaj hasło regularnie.

• Jeżeli z twoim Turbo NAS można się połączyć przez Internet, włącz "Network Access Protection" (Ochrona dostępu przez sieć)

Zaznacz“Panel sterowania / Ustawienia bezpieczeństwa / Włącz Ochronę dostępu przez sieć”.
Blokuj niebezpieczne adresy IP, aby nie można było z nich połączyć się z twoim Turbo NAS.
Nie łącz się z twoim systemem poprzez Internet korzystając z konta "administracyjnego".
Korzystaj z szyfrowania SSL, gdy łączysz sięz Turbo NAS.

• Gdy twój Turbo NAS jest dostępny przez Internet, zalecamy:

Wyłącz usługi Turbo NAS, które nie są używane.
Aby zwiększyć bezpieczeństwo systemu, zabezpiecz Trubo NAS firewallem.

• Regularnie skanuj system oprogramowaniem antywirusowym

Skaner antywirusowy jest dostępny w QTS App Center.

• Zwracaj uwagę na nasze biuletyny dotyczące bezpieczeństwa i zawierające porady

Dowiedz się o najnowszych aktualizacjach bezpieczeństwa QNAP z Biuletynów i poradników.
Jeżeli masz wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa, skontaktuj się z Obsługą klienta QNAP http://helpdesk.qnap.com.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• kadaffi
      Przez kadaffi
      Witam
      Właśnie zakupiłem router netgear r7800. Skonfigurowałem go wstępnie i jestem niezadowoloy z transferów w sieci wifi.  W sieci mam qnapa 1gb ethernet na którego chce przerzucać dane z laptopa oraz oglądać filmy na tv ale na tą chwilę transfery jakie osiągam przy kopiowaniu plików odczyt jakieś 15/20MB/s 5ghz i jakieś 10MB/s 2,4ghz. Moja karta sieciowa to Intel(R) Dual Band Wireless-AC 8260. Nie mogę się w niej doszukać zmiany szerokości kanału. Ustawione mam 20mhz. Czy ona nie obsługuje chociażby 40mhz? Na tą chwile przepustowość karty sieciowej pokazuje mi 5ghz 870Mb/s 2,4 ghz 144 Mb/s. Czy macie jakieś sugestie? 
      Pozdrawiam
    • no4fly1
      Przez no4fly1
      Mam chyba podobną potrzebę.
      Chciałbym  jednorazowo wykonać kopię zapasową na zewnętrznym  serwerze .
      Z uwagi na dużą ilość danych (zdjęcia) nie chcę tego robić przez  pośredni komputer.
      W moim przypadku to z Qnap  do Synology.
      Do obu serwerów mam  dostęp i odpowiednie uprawnienia.
      Jedyne co znalazłem  to:  Zdalna replikacja ----> z serwera NAS na serwer NAS  ----> Stwórz zadanie replikacji
      I tu mam pytania:
      Czy przy jednorazowej akcji to odpowiedni sposób?
      Jaki nr portu Synology wpisać ? Domyślnie wpisany jest 873 ale podaje że to nieprawidłowy port.
      Na routerze  (przed Synology) mam przekierowane porty: 20, 21, 80, 5000, 5001
    • vogre
      Przez vogre
      To mój pierwszy post na forum także wypada się przywitać, a zatem - witam Panów i być może Panie
      Ale do rzeczy. Zwracam się do Was z prośbą o radę. Przy okazji remontu mieszkania planuję stworzyć sobie taką małą sieć multimedialną Jednak wybór konkretnych rozwiązań nie jest już tak prosty jako, że na rynku istnieje co najmniej kilka konkurencyjnych rozwiązań i produktów, a żaden z nich nie jest wyraźnie gorszy lub lepszy od pozostałych.
      Co chcę zrobić? Z grubsza następującą rzecz:
      Zakupić dobry router obsługujący standard AC: tutaj mam wielki dylemat pomiędzy Netgearem R7000 a Asusem RT-AC68U; Dostarczyć do sieci magazyn danych. Miałby służyć przechowywaniu multimediów (głównie filmy), przechowywaniu kopii zapasowych z komputerów znajdujących się w sieci, dostarczać powierzchni dyskowej pod serwer HTTP. Tutaj waham się pomiędzy dyskiem NAS a DAS; Zakupić do laptopa kartę mini pci obsługującą standard AC. Co do tego jestem niemal zdecydowany na Dell™ Wireless 1550 WLAN/BT jako że posiadam laptopa Dell Inspiron 17r SE 7720, mam zaufanie do tej marki, mogę kupić tą kartę w Polsce (w przeciwieństwie do intelowskiej 7260AC która w dodatku jak pisał chyba @House może sprawiać wiele problemów). Podłączyć do sieci Raspberry Pi i postawić na nim domowy serwer LAMP do pracy deweloperskiej i testów. Wymagania jakie postawiłem przed tą siecią:
      Dobra, płynna obsługa DLNA; Obsługa protokołu SAMBA oraz FTP; Obsługa torrentów bez konieczności włączania komputera; Możliwość utworzenia serwera VPN (na chwilę obecną zapewne nie wykorzystam go od razu, ale chcę mieć tą możliwość); Bezpieczeństwo danych; Niezawodność; Rozsądna szybkość wystarczająca do streamowania multimediów wewnątrz podsieci po WIFI; Skalowalność przestrzeni dyskowej; I tu pojawiają się znaki zapytania których nie mogę rozstrzygnąć sam. Dlatego zwracam się do Was z następującymi pytaniami:
      Biorąc pod uwagę moje wymagania który z routerów będzie lepszy: Netgear R7000 czy Asus RT-AC68U? Niestety co test, również na tym forum, to inne wyniki i opinie… Jak magazynować dane? Inwestycja w NAS wydaje mi się bezsensowna jako, że powyższe routery oferują właściwie wszystko czego potrzebuje, a NAS tylko duplikowałby te funkcje (po co płacić 2 razy za to samo?). Dlatego skłaniam się do zakupu RaidSonic IB-RD3640SU3 (http://www.raidsonic.de/data/products/icybox/IB-3640SU3/datasheet_ib-RD3640_serie_E.pdf) – połączenie USB 3.0, 4 kieszenie, gama RAID (w razie potrzeby) oraz ważny dla mnie tryb Single. Do środka poszłyby dyski WD Red. Tylko tu pojawia się kwestia wydajności USB 3.0, czy byłaby ona wystarczająca do moich zastosowań? Czytając testy na forum widzę, że często na płaszczyźnie WIFI-USB 3.0 pojawiają się problemy… Dodatkowo ponieważ na początku chcę zamontować jedynie 2 dyski które częściowo byłyby mirrorowane programowo pomiędzy sobą (nie chcę RAID ze względów i ekonomicznych i bezpieczeństwa – tak nie przesłyszeliście się – będą w trybie Single) to pojawia się kwestia czy routery będą poprawnie widziały te dyski jako oddzielne? Mogą się tu pojawić problemy? Czy dobrze wybrałem chcąc kupić minipci Della? Czy wiecie może jak z jej kompatybilnością z Dell Inspiron 7720? Jako, że i tak rozpisałem się ponad miarę to już kończę i liczę na Waszą wiedzę i rady
      ps. Nie bardzo wiedziałem w którym dziale umieścić temat. Jeżeli wybrałem źle to przepraszam i proszę o przeniesienie.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności