Skocz do zawartości
Portal

Intel AC7260 link na niskich kanałach

Rekomendowane odpowiedzi

Portal

mam nowy laptopik, asus n550jk (obudowa aluminiowa), jak mnie wykurzyło jak z karta ac7260 owy laptop leczył się na 866Mbit/s a po kilku minutach spadalo do 650Mbit/s i tak już było, chociaż moje Delle z ta karta szły cały czas na 866Mbit/s. Przetestowałem już setki sterowników do karty sieciowej i nic, po paru minutach od właczenia laptopa predkosc synchronizacji spadala na 650 Mbit/s...... ale cos mnie podkusiło..... aby na 5GHz ustawić wyższy kanał i tak dałem kanał powyżej 100 a konkretnie 108.....i nagle caly czas mam już 866mbit/s na nowym Asusie :)

I teraz pytanko, czy się orientujecie dlaczego tak asus marudził na niskich kanałach - był ustawiony 40, mi mo ze Dell na identycznej karcie stabilnie był na 866mbit/s a laptop od routera stal 3 metry w linii prostej bez przeszkód ? czyzby aluminiowa ekranowana obudowa laptopa ? (dell plastikowy)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Nie jesteś jedyny który doświadczył tej przypadłości. Jest na forum kilka osób które zmieniły ac7260 na dw1550 z tego względu :) w tym i ja :) moim zdaniem to nie jest wina routera a sterowników karty. w moim egzemplarzu doszły jeszcze problemy z brakiem widoczności pasma 5GHz powyżej 100 kanału.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Portal

chyba i czas na mnie dw1550 :) 

cos patrzę na stronie Intela pojawiła się nowa karta ac 7265 ? czyżby ulepszona poprawiona 7260 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

Przymierzałem się do podobnego Asusa, tylko w wersji 17" N750JK. Z tego co pamiętam to była w nim karta nie AC7260 a N7260. Coś się zmieniło czy zmieniałeś na własną rękę?

Tak jak pisał @house to  jedna z przypadłości nowych kart Inetel-a łączących się z AC68U. Przynajmniej znalazłęś rozwiązanie, co nie jest takie proste w przypadku tego tandemu.  ;-)

czyżby ulepszona poprawiona 7260

patrząc po ilości problemów jakie stwarzała, to całkiem możliwe.

Edytowane przez Idanit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Portal

w asusie montują 3 karty, z atherosem sa problemy bo zasięg ma bardzo slaby, wszyscy szukają z ac7260 bo to najlepsze w tym modelu

u mnie od razu było ac7260. w x-komie masz szczegółowe opisy jakie sa karty w danym modelu

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

na stronie Intela pojawiła się nowa karta ac 7265

do 19 września ma klauzulę "tajności" w FCC :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Obecnie nic o niej nie wiadomo, mam nadzieję że będzie 3x3 MiMo i kompatybilna z różnymi układami radiowymi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

mam nadzieję że będzie 3x3 MiMo
chyba muszę Cię rozczarować, ale i według wikidevi i tego sprzedawcy będzie to 2x2, podobnie jak i N7265.

http://pl.mouser.com/Intel/WiFi-80211-Modules/Dual-Band-Wireless-AC-7265-Series/_/N-1yy6lwuZ6l7qaZ1yw6apc

Wszystko wskazuje, że to tylko/aż nowe wersje 7260.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Coraz częściej myślę o airport extreme w MacBook :) ominą mnie bolaczki os/drivers a i tworzyć content będzie przyjemniej. Bcm4360 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Portal

czyli w 7260 cos zwalili w hardware, nie dają rady naprostować sterownikami wiec wypuszczają poprawiona wersje i nadają jej numer 7265.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

Coraz częściej myślę o airport extreme w MacBook ominą mnie bolaczki os/drivers
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. ;-)
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@Idanit fakt, ale w apple nie ma takich zonków - power on - going on :) @jacekb1 sobie chwali link i wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• house
      Przez house
      Minęło ponad 4 lata od ostatniej modernizacji mojego mini komputerka HTPC, postanowiłem więc nieco unowocześnić posiadaną platformę przesiadając się z Sandy Bridge na Haswell'a. Poprzedni komputer działał na Intel Core I3 więc dopasowując nowe graty postanowiłem pozostać na tym samym CPU w odświeżonej formie - w gry nie gram, Pentium G wydawało mi się za słabe... Poprzedni zestaw służył mi przede wszystkim jako platforma do testowania serwerów NAS, oglądania filmów i przeglądania "internetów" na TV. Tak prezentował się ten mini PC w obudowie Chieftec :
      Głównym założeniem było zachowanie cichego działania - bardzo często korzystam z PC w nocy, a użytkując na co dzień laptopa irytuje mnie wicher i szum wentylatorów. Rozmiar obudowy nie był dla mnie już tak ważny, zależało mi na lepszej wydajności i ciszy. Kolejnym warunkiem były dodatkowe porty PCI Express x4/x1 na karty Intel PRO/1000 PT Dual Port i Asus PCE-AC88. Ze względu na to, że nie "współpracuję" i nie jestem "dotowany" przez nikogo , koszta komponentów musiały pozostać na akceptowalnym poziomie  Nie jestem również fanboy'em i nie kręcą mnie marki sprzętu. Szczytem "wieśniactwa" w nowej maszynie jest paskudne, przezroczyste okno w panelu bocznym obudowy . Niestety obudowa dobrana była ze względu na wymiary (max szerokość 198mm) i była tania, więc jest jak jest...  Specyfikacja nowej maszyny to :
      Procesor Intel Core i3-4170, 3.7GHz chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024 (SPC146) płyta główna MSI H97M-G43 pamięć GoodRam DDR3 PLAY 2x 4096 MB PC1600 BLACK CL9 - (GY1600D364L9/4G) karta graficzna Zotac GeForce GT630 (ZT-60413-10L) dysk SSD : PLEXTOR PX-512M8PeG PCI-E 4.0 NVME
      zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 530W (SPS-530MPCBEU) obudowa Corsair Carbide Series 88R wentylacja obudowy 2x SilentiumPC Zephyr 120mm (SPC016)
      Jeżeli ktoś z Was jest bardziej zainteresowany wyglądem maszyny, więcej zdjęć znajdzie w poniższej galerii :
      Oczywiście podczas montażu nie obyło się bez problemów. Wentylator CPU wybrany jako "korzystny cenowo" (89PLN) wszedł praktycznie na styk pomiędzy radiator na sekcji zasilania a moduły RAM. Po zamontowaniu zostało praktycznie po 1 mm wolnej przestrzeni tutaj :

i tutaj :

i przybyło siwych włosów na głowie  Kolejnym problemem okazała się wtyczka portu USB 3.0 przedniego panelu obudowy, której nie da się podłączyć do płyty MSI, ze względu na konstrukcję wewnętrzną "budy". Taki mały szczegół, który pominąłem wybierając części  Zasilacz Thermaltake jest rozwiązaniem modułowym, więc podłączyłem jedynie te kable, które były mi potrzebne (cały jeden do SSD). Jego dużym atutem jest cicha praca. Wewnątrz obudowy wsadziłem 2 tanie wentylatory SilentiumPC Zephyr 120mm - jeden wtłaczający chłodne powietrze z przodu, drugi na wysokości CPU z tyłu odprowadzający nadmiar temperatury z wewnątrz. Kultura pracy takiego rozwiązania stoi na wysokim poziomie - CPU w codziennym użytkowaniu jest chłodny (ok 30 st) a wentylatory ciche (ok 780 rpm procesor i 600 rpm "śmigła" obudowy) :

Aplikacje dostarczane wraz z płytą główną MSI to typowe wodotryski dla gimbazy - mnóstwo świecidełek, wykresów, przełączników i innej maści badziewia. Pomimo aktualizacji dla Windows 10 w komplecie z nimi dostajemy ładne błędy BSOD przy próbie aktualizacji sterowników poprzez LiveUpdate  SnailDriver "do the job"  Windows 10 Insider Preview instalowałem bezpośrednio z "pendraka" USB tworzonego z pliku esd (esd do iso, iso do usb), system oczywiście można przenieść na inną maszynę - w procesie aktywacji wybierając z którego komputera docelowo się korzysta na co dzień. Maszyna dzięki funkcji FastBoot od włączenia zasilania do wyświetlenia openitforum w chrome potrzebuje mniej niż 15 sekund. Jest szybciej zachowując przy tym ciszę w pokoju więc udało mi się wydać swoje PLNy w miarę sensownie. Tym bardziej, że mam w końcu miejsce na dodatkowe karty - w poprzednim PC musiałem używać GPU w CPU, zwalniając port PCE-E. Może kogoś z Was ten temat zainteresuje  
    • neon
      Przez neon
      hej, 
      Proces : Intel Managment Service and Security macie na enable i automatyczne w services.msc ? Jakie Wasze zdanie o procesach Intel. Niedawno mój znajomy przekonał mnie na ustawienia na automatyczne, że niby bardzo pomocne jest w zarządzaniu sprzętem i wpływa na lepsze działanie. Obecnie jednak sam nie wiem   czy rzeczywiście tak jest.
    • dimson
      Przez dimson

Czy ktoś używa kart z rodziny Intel 8260 i może podpowiedzieć jakie srerowniki najlepiej działają z W10 ? Chodzi o to że link nie jest stabilny i bardzo mocno "pływa" potrafi spaść do 300 mbps gdzie w tym damym miejscu DW1550 jak skala trzyma 866 mbps. Rozważam jeszcze zamiane na DW 1830 ale może problem jest w odppwiednim sterowniku /konfiguracji ? Router ten sam czyli R7000.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności