Skocz do zawartości
forest76

Lenovo G550 usunięcie blokady kart WiFi z BIOS

Rekomendowane odpowiedzi

forest76

Mam Lenovo G550 i proszę o podpowiedź czy da rady tam wgrać tego Biosa żeby karta Dela pasowała?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

Mam Lenovo G550 i proszę o podpowiedź czy da rady tam wgrać tego Biosa żeby karta Dela pasowała?

Tego nie wiem,ale z tego co wujek google twierdzi jest wersja 2.55 ktora ma zdjeta whiteliste :

Bios Revision: 2.55 (18CN46WW)

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Linki sa juz martwe ale z tego co widze wystarczy lepiej poszukac. Na telefonie niestety tego nie zrobie :)

Druga sprawa czy faktycznie nie warto tej karty Intela AC 7260 kupować *skoro Lenovo poleca karty Intela robiąc blokadę to powinno być chyba wszystko OK? )

To nie jest tak, ze kazda karta intela zadziala. Zadzialaja tylke te ktorych hardware ID jest zaszyte w biosie. A jest spora szansa ze ac7260 nie bedzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
forest76

Wielkość mojej obecnej karty to mini-pcie FULL size (jednak o ile się nie mylę Half size też bedzie pasowała, a jako prowizorkę dorobię jakąś przedłużkę, ewentualnie z czasem dokupię jakąś oryginalną przedłużkę jak np. tu: 

)
​Niżej podaję parametry mojego Biosu w Lenovo G550:

Właściwości BIOS'u 
Typ BIOS'u Phoenix
Wersja BIOSu 18CN46WW(V2.55)

Proszę co radzicie, bo zgłupiałem całkowicie? 
Rozumiem, że nie ma pewności czy karta INTEL AC 7260.HMWWB będzie pasowała (jest to karta half size) ?

Ściągnąłem z neta:

Lenovo G450_G550_B550_18CN46WW_V2.55_Len21_WL.rar (6,64 MB) 

jednak mam cykora że w ogóle komp nie zadziała!????

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

Rozumiem, że nie ma pewności czy karta INTEL AC 7260.HMWWB będzie pasowała (jest to karta half size) ??

Tak, to karta half size. Biorac pod uwage ze w nowszym Y580 nie dzialala to jest spora szansa ze aby w ogole wymienic karte na inna musisz wgrac modowany bios. Nie ma znaczenia czy wybierzesz dell czy intel. Polecalbym raczej te pierwsza :)

size)

jednak mam cykora że w ogóle komp nie zadziała!????

:D kazdy ma, nawet ja mialem wgrywajac w latopa za 3800zl :) ale efekt daje jednak satysfakcje :) z tego co czytam to whitelista jest zdjeta a przed wgraniem moda trzeba wgrac fabryczny 2.55 restart i potem mod.

Kupujesz dw1550 i 12mb/s idzie w zapomnienie :)

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
forest76

Czyli najlepszy wybór to  karta: Dell Wireless 1550 2X2 802.11ac + Bluetooth 4.0 i wgranie nowego Biosu.

Jednak ma ktoś poradnik PL jak to uczynić? 
Mam ściągnięty BIOS: Lenovo G450_G550_B550_18CN46WW_V2.55_Len21_WL.rar ,a w środku układ katalogów:

MarkerTools\CLRMARK.BAT
MarkerTools\MARKER.EXE
MarkerTools\README.txt
MarkerTools\SETMARK.BAT
MarkerTools\SLP2mark.bin

Modified_WList\x64\BIOS.BAT
Modified_WList\x64\BIOS.BAT
Modified_WList\x64\mfc42.dll
Modified_WList\x64\msvcp60.dll
Modified_WList\x64\msvcrt.dll
Modified_WList\x64\PHLASH.INI
Modified_WList\x64\PhlashLc.dll
Modified_WList\x64\PhlashNT.sys
Modified_WList\x64\winhlp32.exe
Modified_WList\x64\Winphlash.HLP
Modified_WList\x64\WinPhlash64.exe

Original\x64_18CN46WW(V2.55).rar

IBMLENOVO.XRM-MS

Mam wersje Windowsa x64, więc z powyższego drzewa usunąłem x86

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

Poradnika w PL nie znajdziesz. Googlujac nazwe pliku sa instrukcje w EN. Filozofii tu nie ma - z katalogu Orginal rozpakowujesz oryginalny bios i flashujesz przez allikacje winphlash64.exe. potem restart i to samo mod.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
forest76

Przymierzam się do wgrania BIOSU wg. tego poradnika, lecz z angielskim u mnie słabo.

Czy ktoś z Was mógłby mi jakoś to przełożyć łopatologicznie?

LINK 1: 

Na serwer Zippyshare wrzuciłem (Lenovo G450_G550_B550_18CN46WW_V2.55_Len21_WL.rar)

LINK 2: 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

łopatologicznie :

• Lenovo G450_G550_B550_18CN46WW_V2.55_Len21_WL\Original - rozpakuj plik adekwatny do architektury OS i stamtąd uruchom WinPhlash (lub WinPhlash64) openit_1408995250__2014-08-25_213338.png
  • zrestartuj laptopa
  • z katalogu Lenovo G450_G550_B550_18CN46WW_V2.55_Len21_WL\Modified_WList\x64 (lub x32) uruchom WinPhlash (lub WinPhlash64) i tak jak wyżej wgraj modyfikowany bios (ścieżka do pliku wpisuje się sama)
  • zrestartuj laptopa
  • zabootuj się do DOS'a (
    ) i uruchom z katalogu Lenovo G450_G550_B550_18CN46WW_V2.55_Len21_WL\MarkerTools pliki clrmark.bat a potem setmark.bat
  • zrestartuj laptopa

koniec :) jeśli wszystko poszło ok możesz zmienić kartę na dowolną  B)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
forest76

Dzięki Za opis!!
Zamówiłem DELL 1550 pozostanie mi tylko czekać, ale chcę być przygotowany z tym Biosem w razie gdyby nie działała.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house

ale chcę być przygotowany z tym Biosem w razie gdyby nie działała

działać bez moda na pewno nie będzie :), daj znać jak poszło   B)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
guma77

mam lenovo z565 i wedle tego linka z kumplem robilem , karta dw 1515    smiga OK

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
forest76

Przyszła do mnie karta DELL 1550 i w Lenovo G550 konieczne było wgranie Biosu WhiteList.
Wszystko poszło OK, szczególne PODZIĘKOWANIA dla: house za łopatologiczny opis - THX.

Edytowane przez forest76
  • Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Roman Dom
      Przez Roman Dom
      Witam jest jakaś opcja żeby w tym laptopie zainstalować kartę AzureWest AC, po włożeniu jej wyskakuje komunikat o nieautoryzowanej karcie i można tylko wyłączyć kompa. Prawdopodobnie chodzi o WhiteList w biosie ale bez pomocy tego nie ogarnę.
    • Rosomak
      Przez Rosomak
      Witam.

Poszukuję biosu modowanego do lenovo g510 gdzie będzie odblokowana "white list".
      Bardzo proszę o pomoc.

• sowa93
      Przez sowa93
      Witam, mógłby mi ktoś pomóc i powiedzieć jak wgrać modyfikowany bios 5dcn90ww? Mam instrukcje z linka niżej ale nie wiem co po kolei i jak tego użyć? Pomóżcie
      http://forum.techinferno.com/lenovo-ibm/2260-lenovo-y580-y480-unlocked-bios-versions.html
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności