Jump to content
Otaro

QNAP - zablokowane miejsce na dysku

Rate this topic

Recommended Posts

Otaro

Witam.

Mam problem z danymi na dysku. Mianowicie qnap blokuje mi gdzieś 400GB. W załączniku screen z monitora zasobów.

Służy mi jako serwer backupowy. Nie mam żadnego ISCSI. Kosz systemowy wyłączony. Dla pewności i tak go sprawdziłem. Gdzie system może dane jeszcze przechowywać?. Nie sądzę, że błędnie pokazuje informacje w monitorze zasobów.

post-203-0-55367000-1409031275_thumb.jpg

Edited by Otaro

house

Nie sądzę, że błędnie pokazuje informacje w monitorze zasobów.

A ja bym się nie zdziwił gdyby tak było. Wgraj więcej niż pokazuje wolnego miejsca i sprawdź. Nie miałeś tam czasem jakiegoś plexa/optware/aplikacji ?

Otaro

Dodałem jeden udział jako zmapowany - wyświetla 139GB wolnego miejsca

Były jakieś standardowe aplikacje music station itd. Ale wszystko wyłączyłem i usunąłem.

Nic po za tym nie instalowałem.

Krzyczy, że nie ma miejsca przy próbie zapisu większej ilości.

house

zaloguj się do niego po ssh (login:admin) i pokaż wynik z :

QTS w najnowszej wersji ?

poza tym czy po tej komendzie :

nie znajdziesz jakiś folderów w /share/HDA_DATA/ które dawno temu usunąłeś a nadal tkwią - to jest zapewne te 400GB :) 

usuń je :

You do not have the required permissions to display the content of the code field.

i zobacz jak storage manager (oczywiście po odświeżeniu) pokazuje. w QTS usuwając shared_folder trzeba zaznaczać checkbox do usunięcia danych.

Otaro

QTS w wersji 4.0.2

U mnie jest troszkę inaczej:

mam:

I tu lista katalogów:

You do not have the required permissions to display the content of the code field.

Czyli wszystko jak powinno być. Katalog Testowy rzeczywiście był usunięty z QTS ale bez danych. Nic w nim nie było. Po usunięciu, bez zmian.

Edited by Otaro

house

QTS w wersji 4.0.2

Zaktualizuj QTS do najnowszej wersji 4.1 :) przez optware zainstaluj mc i poszukaj gdzie w tym drzewie folderów może być za dużo danych. Zwróć uwagę w szczególności na zawartość lost+found, homes (jeśli usuwane były konta).

house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• waldi1888
      By waldi1888
      Mam problem ze zrobieniem backupu za pomocą Active Backup for Business. Chodzi o to, że w firmie mamy Synology DS1618+ i 15 komputerów. Na 10 komputerach normalnie można utworzyć zadanie backupu a na 5 po przejściu wszystkich opcji "Kreatora tworzenia kopii zapasowej agenta" wyskakuje na końcu komunikat  "ten folder współdzielony zawiera dane, których nie można skopiować. Wybierz inny folder". Takie coś dzieje się wtedy gdy wybieram robienie backupu na 2 dysku w Synology. Kiedy ustawię aby backup zapisywał się 1 dysku głównym to nie wyskakuje komunikat i robi harmonogram backupu.

• Łukasz Socha
      By Łukasz Socha
      A może dyski?

do 453be chce wpakować dysk ssd i postawić na nim system dla lepszej jego responsywnosci. Czy jeden dysk wystarczy, a może koniecznie trzeba macierz r1? 
      Jaki dysk polecacie do takiego smzastosowania?

pozdrawiam
    • Eleonor
      By Eleonor
      Chcę zmienić dysk podłączony do routera na większy ... w tej chwili mam SSD 256 GB a chciałbym 1TB ...  jest to SSD A-DATA SD700
      Mam pomysł że wyłącze router , odłącze dysk i zrobię klonowanie całego dysku na drugi  -- programy do tego mam .....
      czy RT2600ac zaakceptuje to i wszystko będzie ok czy jednak inaczej trzeba to zrobić ?

Jak myślicie - macie jakieś doświadczenia ?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.